Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Lip 2016 16:12 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
ze Szklarskiej nawet Wielki Szyszak masz w zasiegu, Sniezne Kotly, zrodlo Laby, pociagiem mozna do Harrachova czy Jakuzyc i stamtad zaatakowac gory
z Karpacza od Sniezki po schronisko Odrodzenie, ktos bardziej doswiadczony napisze, czy z przeleczy Okraj da sie busem do Karpacza

Karkonosze to piekne gory, nie mozna ich jednak przeceniac :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
radoslaw uważa post za pomocny.
 
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 15 Paź 2016 18:06 

Wycieczki Szczyty Beskidów: http://www.bielsko.ptt.org.pl/download/ ... skidow.pdf
Góra
 PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Mar 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
A gdzie w Biesku-Białej warto się zatrzymać? Myślimy ewentualnie o Żywcu lub Wiśle. Miałby to być kilkudniowy wypad. Ale Bielsko-Biała chyba największe miasto tego regionu - więc teoretycznie najwięcej atrakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Mar 2017 14:46 

Bielsko Biała to duże miasto, jak ktoś lubi życie miejskie to tak. Jeśli chce się być bliżej natury to Wisła albo Żywiec.
Góra
 PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Mar 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
albo Korbielów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Mar 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Albo Rajcza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Mar 2017 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
No właśnie nie wiem. Z jednej strony Wisła wydaje się być atrakcyjna. Z ego co czytam na http://www.wisla.pl/turysta to sporo się dzieje. Ale czy nie jest to przypadkiem miejscowość dla ludzi (przy całym szacunku dla nich) 60+ :) ?

Bielsko-Biała to ponad 100k ludzi, duże miasto, ale z tego co widzę to mają trochę ciekawych miejscówek do zwiedzania np Zamek Sułkowskich czy Studio Filmów Rysunkowych - źródło

Bo przy takiej pogodzie i tak chyba nie ma szans na szusowanie na stokach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Mar 2017 18:46 

benx napisał(a):
Bielsko-Biała to ponad 100k ludzi, duże miasto, ale z tego co widzę to mają trochę ciekawych miejscówek do zwiedzania np Zamek Sułkowskich czy Studio Filmów Rysunkowych - źródło

Bo przy takiej pogodzie i tak chyba nie ma szans na szusowanie na stokach?


Bielsko Biała to też dobry wybór, ja wolę mniejsze miejscowości ale Tobie może się podobać. Autobusem miejskim dojedziesz w Dolinę Wapienicy piękne krajobrazowo miejsce: www.niebieskaplaneta.pl/index.php/42-wapienica. Możesz pojechać też kolejką na Szyndzielnię.
Góra
 PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Mar 2017 20:12 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
@‌benx‌ Tak naprawdę wszystko zależy od tego co chcesz robić w górach. Bielsko to duże miasto, stąd zapewnia to co się z tym wiąże, na dodatek to miasto w górach i komunikacją miejską można podjechać co najmniej na miejsca w których zaczyna się kilka szlaków. Nie polecam o tej porze roku Doliny Wapienicy, jest jeszcze zbyt wcześnie- pełnię uroku pokazuje ona od wiosny (tak od kwietnia do jesieni)- szlaki z Doliny są dosyć trudne (oczywiście to pojęcie względne)i to zarówno zółty na Szyndzielnię, jak i niebieski na Błatnią (zwłaszcza podejście na Palenicę), niemniej jednak dolina jest atrakcyjna nie tylko dla przyrodników ale i speleologów na przykład. W partiach szczytowych miejscami jest jeszcze trochę śniegu i lodu. Ale szlaki z Cygańskiego Lasu czy ze Straconki zapewniają zajęcie na kilka dni.
Na narty można jeszcze się wybrać, w Szczyrku można jeszcze pojeździć na Golgocie i na Pośrednim. W Wiśle też coś się znajdzie. Zresztą o urokach Wisły czy Trójwsi już na forum pisano. Niedoceniana jest Węgierska Górka, a też warto się tam wybrać. Natomiast jeśli chodzi o Żywiec, to bez dojazdu pociągiem lub busami to możesz pójść co najwyżej na Grojec i do Browaru. Ale sam Żywiec podobnie, jak i Cieszyn są warte odwiedzenia same w sobie.
Z drugiej strony nie znam miejsca do którego nie warto pojechać. Jeśli tylko wie się po co :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 21 Mar 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Dzięki wszystkim za propozycje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Pojawiło się w temacie hasło Korony Gór Polski. Ktoś kolekcjonuje wejścia? W sposób udokumentowany lub nie?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Sty 2018 22:39 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja zacząłem, ale tak bardzo powoli, bo na razie mam zaliczone tylko Skrzyczne, Czupel i Babią Górę. Oczywiście wszystko oficjalnie z książeczką i zdjęciami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Sty 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na samych zdjęciach i opisach nie chcą wydawać certyfikatów. Jesienią przy okazji Radziejowej i Wysokiej spotkałem ekipę co właśnie skompletowała KGP i mieli grubą imprezę z tej okazji. Fajne koszulki za to dają ;)

No ja się pochwalę, że mam już 9/28 z czego kilka rowerem.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Sty 2018 21:48 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
Jak to nie chcą?! :o ja się tam lubię poszwędać po górach, ale oficjalnie dopiero od zeszłego roku "zbieram" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Sty 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja za komuny nazbierałem komplet odznak i takich tam(PTTK wspiera , radzi i nigdy cie nie zdradzi) ale teraz po wejściu w życie ustawy dezubekizacyjnej to chyba od nowa powinienem po tych górach dymać - wszak wszystko co przed 1989 to samo złooooooooooooooo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:13 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 7
Witam, szukam przytulnego noclegu na 3 dniowy wyjazd. Może macie jakieś sprawdzone namiary? Interesuje mnie okolica Karpacz, Międzygórze, mogą być też Czechy. Ważne żeby okolica była przyjemna do spacerowania, blisko jakiegoś szlaku. Za wszelkie pomysły na studencki budżet będę bardzo wdzięczna!! Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja bym polecił Kowary - klimatyczne miasteczko, dawne sztolnie i zakłady przerobu rudy uranowej, przyzwoity deptak w centrum, pałacowe szpitale na wzgórzu, sporo ładnych szlaków po górach. Bliżej sztolni, powyżej zakładów R1 jest pensjonat, a przy Jeleniej Strudze - SPA. Zwiedzanie tamtej kopalni jest mniej ciekawe od tych położonych nieco wyżej, warto podejść ten kawałek. A dla eksploratorów, poniżej zakładów R1 jest/było wejście do sztolni zalanej wodą, można popływać pod ziemią i zwiedzać na dziko. Jeśli chodzi o szlaki, polecam zrobić całodniową wycieczkę z Podgórza do Karpacza i wrócić busem (albo już zostać w Karpaczu, ale to miasto mocno turystyczne).
Góra
 Profil Relacje PM off
klaudia_il1 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:13 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
kubus571 napisał(a):
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na samych zdjęciach i opisach nie chcą wydawać certyfikatów.

Mógłbyś dokładniej opisać tą kwestię uznawania zdobycią poszczególnych szczytów? Z tego co się orientuję, warunkami są:
- zapisanie się do KGP (wcześniej zdobyte szczyty nie są uwzględniane)
- potwierdzenie zdobycia szczytu poprzez fotografię + pieczątkę schroniska/placówki z okolicy

Jakieś dodatkowe? Chyba, że miałeś na myśli konieczność osobistej wizyty po zdobyciu 28 szczytów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Jest tak jak mówisz.
Ja do KGP nie należę, a zdobyłem już kilka górek w szczególności tych mniej popularnych i szczerze to jakoś nie mam weny żeby zdobyć je jeszcze raz po zapisaniu się do Korony.
Do tego nie mam zdjęć ponieważ większość zdobywałem, sam w czasach kiedy smartfon był dla nielicznych, z resztą do dziś go nie posiadam. Jednak mam doskonałą pamięć a na podstawie samego opisu nikt mi nie uwierzy. Co ciekawe ośmiotysięczniki "zalicza" się na opisach tras a KGP trzeba udokumentować fotograficznie ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marecki uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 14 Wrz 2018 07:55 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 18
Zbanowany
Ciekawy wpis:
https://www.findbed.pl/blog/atrakcje-po ... ronie-tatr Opisuje atrakcje po tej drugiej stronie Tatr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group