Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Gru 2015 19:41 

sranda napisał(a):
Wystarczy tylko przejść na drugą stronę Tatr i nie tylko unikniemy tłumów na szlakach, ale też niemal od każdego napotkanego turysty się będzie słyszało: 'ahoj', 'nazdar', 'dobrý deň', niekiedy również węgierskie 'jo napot' czy niemieckie 'hallo'. ;)

i Grüss Gott
Góra
 PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Góry
#62 PostWysłany: 16 Lut 2016 17:08 

Rejestracja: 16 Lut 2016
Posty: 4
Macieqx napisał(a):
Najpiękniejsze moim zdaniem są Karkonosze. Piękne również beskidy, natomiast stroniłbym od Tatr, które szczególnie w sezonie są zapchane ludźmi. Zamiast tego lepiej jechać bliżej Krakowa, albo do wcześniej wspomnianych Karkonoszy, czy Sudetów.


Też tak uważam (nie skromnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 16 Lut 2016 17:35 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Tatry są zapchane bo ludzie lubią w nie jeździć. Coś w tym złego, komuś to umniejsza? Każdy ma prawo obcować z najwyższymi polskimi górami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Lut 2016 19:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
magdadd napisał(a):
Beskidy (nocowanie w Brennej)


Akurat teraz znalazłem, że wspomniałaś o mojej pięknej miejscowości ;) Jak chcesz to mogę Ci podać jakieś pomysły wycieczek po okolicy czy nawet, jeśli czas pozwoli wybrać się z Wami w jakiś wiosenny czy letni weekend.

Wszystkim miłośnikom gór polecam panoramę z Błatniej w Beskidzie Śląskim, moim zdaniem jedna z lepszych w tym paśmie górskim, a mniej znana niż Skrzyczne czy Barania Góra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 18 Mar 2016 17:55 

Kiedy zakwitną krokusy w Tatrach?
Podobno odpowiedź będzie tutaj: http://chocholowska.com/obecne-warunki- ... a-polanie/
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Mar 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Wczoraj znajomi zobaczyli pierwszego na polanie Chochołowskiej. Z lat ubiegłych wynika, że w kwietniowe weekendy powinno być ich najwięcej. Jak w zeszłym roku w drugi weekend maja byłam na Wołowcu to w Chochołowskiej jeszcze ich kilka było.

Jak zaplanujesz weekend, to na kilku polanach pojawiają się w trochę innym czasie. Masz jeszcze np. Chotarz czy polane pod Kopieńcem- tam wykwit jest nieco wcześniej. Podobnie na Kalatówkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Kwi 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
@Higflyer krokusy w chochołowskiej się przebiły, ale dziś rano jeszcze efektu dywanu nie było. Ciągle sporo lodu na ścieżce w lesie.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 09 Kwi 2016 12:23 

http://www.national-geographic.pl/fotog ... ag/krokusy
Góra
 PM off
teliszon lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 09 Kwi 2016 15:25 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
Kleyo napisał(a)
"Wszystkim miłośnikom gór polecam panoramę z Błatniej w Beskidzie Śląskim, moim zdaniem jedna z lepszych w tym paśmie górskim, a mniej znana niż Skrzyczne czy Barania Góra."


Zdecydowanie zgadzam się, że panorama z Błatniej jest bardzo piękna, a jej dodatkowym atutem jest to, że wystarczy nieco ponad godzina by się nią nacieszyć. Chyba, że trafi się na taką pogodę, jak dziś (mgła i deszcz, widoczność <100m):)
Mimo to polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 19 Maj 2016 05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Potrzebuje rad, by znalezc miejsce na 5 dni w wakacje, przy spelnieniu wszystkich warunkow:
- dolnoslaskie
- dobra komunikacja z Wroclawiem (pociag, autobus)
- malo ludzi (nie Karpacz, nie Szklarska Poreba)
- kilka okolicznych szlakow z ciekawymi widokami

Jaka to miejscowosc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Maj 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Jak w Krakonosze to rozważ Kowary - przesiadka w Jeleniej Górze,
Z Palenicy Zdrój możesz uderzać w Stołowe i Bystrzyckie (są tam mniejsze miejscowości, ale nigdy nie spałam poniżej schronisk).
A z Stronia śląskiego masz masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Złote. Nie wiem jak z ruchem w wakacje bo ja po nich chodziłam tylko w zimie. Dostęp do dobrego czeskiego piwa jest, ale w lipcu ma być wprowadzony zakaz przekraczania granicy na dziko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Cze 2016 16:28 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Co byście polecili na przyszły weekend+ (ze 3-4 dni chodzenia)? Nie mam za bardzo rozeznania w górach, byłem kilka razy jak byłem mały, ale tego nie liczę, bo za dużo nie pamiętam. W zeszłym roku byłem kilka dni w Tatrach, już mniej więcej wiem z czym to się je i na pewno jeszcze w tym roku wrócę, ale chciałbym też poznać inne regiony. Generalnie mogą być trudniejsze kondycyjnie podejścia, takie trochę bardziej strome, ale technicznie wolałbym żeby było raczej łatwo. Bez spania w schroniskach, codziennie powrót do bazy.
Wstępnie myślałem o Pieninach i może Gorce w zależności o chęci i czasu. W razie gdybyśmy jednak siedli kondycyjnie i musieli zrobić krótszą wycieczkę danego dnia to w okolicy są też jakieś zamki do zobaczenia.
Może jakieś inne propozycje, mile widziane ładne widoki i krajobrazy :) Będziemy jechali samochodem z Wawy więc tak na prawdę czasowo wszędzie będzie podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Cze 2016 17:25 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
No Pieniny są dobrym pomysłem. Możesz pomyslec tam o splywie Dunajcem. Jest Wysoka i wawoz Homole, Trzy Korony, Sokolica. Kolejkna na Palenice. W poblizu zamek w Niedzicy. Nie polecam wynajmowania rowerow bo ich stan bywa fatalny.
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 29 Cze 2016 16:01 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
czy ktos moze polecic program do planowania tras w gorach w Polsce?
cos takiego jak mam w Szwajcarii

https://map.wanderland.ch/?lang=de&bgLa ... Id=2773017

dziekuje z gory
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Cze 2016 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php
https://mapa-turystyczna.pl/ :?:
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez horacy19, 29 Cze 2016 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 29 Cze 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Oprócz zamku w Niedzicy, zamek w Czorsztynie plus rejs statkiem po zalewie czorsztyńskim. Możesz też pomyśleć o Tatrach słowackich, mniejszy tłok niż w naszych np trasy ze Starego Smokovca, Hrebienok a potem do schroniska Teryego, a potem czerwona ławka(Priečne sedlo), po drodze wodospady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Cze 2016 17:41 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
spiggy napisał(a):
czy ktos moze polecic program do planowania tras w gorach w Polsce?
cos takiego jak mam w Szwajcarii

https://map.wanderland.ch/?lang=de&bgLa ... Id=2773017

dziekuje z gory

Dodam jeszcze jadną stronę do tego co już podane:
http://mapy.hiking.sk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Cze 2016 19:24 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 430
Loty: 267
Kilometry: 329 797
niebieski
@horacy19
Podałeś link do bardzo ciekawej stronki. Wprawdzie sam przy planowaniu i realizacji wycieczek korzystam z map papierowych i różnych przewodników, ale tutaj po chwili otrzymuję dwie podstawowe informacje- czas przejścia i odległość. Sprawdziłem niektóre czasy, są w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Cze 2016 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
spiggy napisał(a):
czy ktos moze polecic program do planowania tras w gorach w Polsce?

Dobre mapy turystyczne są także na stronie mapy.cz. Co prawda tylko Czechy i Słowacja są bardzo szczegółowo opisane, reszta państw ma nieco okrojoną wersję. Można wytyczać trasy, pokazuje profil trasy, można eksportować trasę do pliku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Lip 2016 22:25 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Niedawno pytałem o Pieniny, wskazówki okazały się pomocne więc kolejna prośba o doradzenie - Karkonosze.
Gdzie najlepiej się zatrzymać, żeby była dobra baza wypadowa do pochodzenia, ale też żeby po powrocie można było pokręcić się po miejscowości, coś zjeść. Szklarska, Karpacz? Może jakieś wskazówki, co do ciekawszych i bardziej wartych zobaczenia szlaków (im bardziej malownicze, tym lepiej ;) ), bo będą tylko 3 dni. Ewentualnie inne atrakcje w okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group