Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2022 18:53 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 24
W lutym 2023 planujemy rejs po Milford Sound; dojazd z Te Anau. Mam dwa pytania:
-jakie są szanse na kupno biletu na rejs dzień lub dwa przed rejsem? W grę wchodzą albo godziny poranne (przed przyjazdem wycieczek autokarowych) albo godziny popołudniowe. Optymalnie byłoby,ze względu na niepewna pogodę , sprawdzić prognozę na 1-2 dni wcześniej i wtedy dokonać zakupu. Ale to szczyt sezonu.
-czy rzeczywiście,jak sporo osób pisze, szansa na lepszą pogodę jest w godzinach porannych/przedpołudniowych? Bo spotkałem się z opinią miejscowych przewodników, że to absolutnie nie jest regułą i równie dobrze pogoda może być po południu.
CrisJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 27 Lis 2022 20:57 

Rejestracja: 09 Cze 2020
Posty: 17
Loty: 85
Kilometry: 390 401
Jak pamiętam my mieliśmy wycieczkę z Queenstown, z lotem widokowym. Zatem tam. z powrotem lecieliśmy takim małym samym samolotem, potem przesiedliśmy się na statek. Wylot był rano, rejs około 10:00 i powrót. Pamiętam, że mimo, że byliśmy w NZ w lutym, to niestety wycieczka została odwołana i mieliśmy lecieć i mieć rejs następnego dnia. Pamiętam, że było to o tyle ważne, że to był ostatni nasz dzień w NZ i tego samego dnia lecieliśmy do AU.
Jak została odwołana impreza, to proponowano nam zwrot pieniędzy albo przesunięcie. Zatem w razie czego jak nie odbędzie się rejs, pewnie zwrócą pieniądze. Ale rzeczywiście, potem, po południu pogoda już się znowu popsuła, zatem pewnie lepiej być tam wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2022 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@CrisJ byliśmy w lutym 2020 i z tego co widziałem to dało radę kupić bilet w dniu rejsu. Na miejscu jest kilka firm, które takie rejsy oferują i do ostatniej chwili można kupić bilet. My trafiliśmy na słabą pogodę bo dość mocno padało + było dużo chmur, może dlatego miejsca były. Jeśli macie elastyczność jeśli chodzi o dzień, lepiej sprawdzić pogodę i jechać jak będzie szansa na słońce i wtedy warto kupić z 1-2 dniowym wyprzedzeniem ale musisz pamiętać, że może być tak, że będzie mały wybór godzin. Pamiętam, że największa dostępność i najniższe ceny były na pierwsze rejsy o 8 rano. Milford Sound ma około 230dni deszczowych w roku więc może być ciężko trafić z pogodą. Deszcz ma ten plus, że z gór płyną setki wodospadów, a gdy przez kilka dni jest sucho to wtedy jest tylko kilka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2022 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja kupowałem na miejscu, bo chciałem zobaczyć kto jakie rejsy oferuje. Natomiast cena online była 10-15% niższa i takiej na miejscu już nie dostałem.
Tam generalnie pada cały czas, więc jak trafisz okienko pogodowe to masz szczęście.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2022 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Lekko w temacie, a lekko nie, bo do Te Anau nie dojechaliśmy (za daleko). Pogoda średnia, ostatni tydzień góry zawsze w deszczu chmurach więc taka oto rozmowa z Fox Glacier i jednego z helipadów:
"czy będzie dobra pogoda jutro"
"nie wiem, prognoza jest taka sobie"
"więc ryzykuję rezerwując"
"nie, nic z tych rzeczy, wpisujemy Twoje nazwisko, jutro przyjedź jak będzie dobra pogoda to zapłacisz i lecimy, jak nie będzie, to nic nie płacisz"
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2023 10:26 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 47
Loty: 184
Kilometry: 460 876
Dzień dobry,
odświeżając temat do osób które odbyły rejs, mam do wyboru praktycznie każdą godzinę 8:50, 11:10, 13:30, 15:55 która godzina jest najbardziej optymalna jeśli chodzi o możliwą pogodę (początek marca) ?
Na który rejs wspomniane wyżej wycieczki autokarowe są pakowane, chyba chciałbym tego uniknąć.
Proszę o rekomendację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2023 11:07 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Pogoda jest nieprzewidywalna, pewnie będzie pochmurnie i padać. ;) Nieprzypadkowo to jedno z najbardziej deszczowych miejsc na świecie.
Proponuję możliwie najwcześniejsze godziny, wtedy jeszcze autokary nie dojeżdżają. Jednak oznacza to, że sam musisz wcześnie wstać i dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2023 13:22 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Dawno temu byliśmy na 1 rejsie rano i było piękne słońce, a chwilę później się zachmurzyło. Ale na to nie ma regół. Rejs wybraliśmy tylko dlatego, że było śniadanie w cenie ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2023 16:12 

Rejestracja: 03 Lis 2022
Posty: 24
Byliśmy w połowie lutego b.r. Wyjechaliśmy ok. 7 rano z Te Anau i byliśmy przed 9, przed otwarciem "Visitor Center". Zero autokarów o tej porze. Było prawie bezchmurnie. Dostępne bilety były na rejsy od 11. Wcześniejsze były już wykupione. Co do optymalnej pory nie ma mądrych. Warto spojrzeć 1- 2 dni przed przyjazdem na windy.com (w miarę wiarygodna prognoza) i zdecydować o której porze przyjechać, kupując wcześniej bilety. Planowanie tydzień/miesiąc wcześniej to loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2023 10:24 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 52
Jedna wielka loteria. My byliśmy około 20 stycznia. Dzień wcześniej super pogoda. Rejs mieliśmy koło południa i jedyne co widziałem to padający w poziomie deszcz, przy czym słowo padający jest nad wyraz bardzo delikatnym określeniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Wrz 2023 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1428
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Można również zaplanować 2-3 dni w Te Anau, gdzie jest dobra baza noclegowa. Wtedy jest większa szansa, by wstrzelić się w okienko pogodowe. W pobliżu jest również Doubtful Sound. Choć fiordy w/po deszczu też mają jakiś urok, bo ożywają kaskady i wodospady.

Załączniki:
P1016361m.jpg
P1016361m.jpg [ 228.19 KiB | Obejrzany 268 razy ]
WP_20190106_084m.jpg
WP_20190106_084m.jpg [ 261.44 KiB | Obejrzany 268 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group