Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM PRZYPOMINAM, ŻE JEST TO OTWARTE FORUM I TAK JAK WY I JA, TEŻ PRACOWNIK BANKU MOŻE JE CZYTAĆ, NAWET TAKI SPECJALNIE ODDELEGOWANY, BY ŁATAĆ CO TRZEBA. MIŁEGO DNIA.


Od 20 lutego 2024 r. Bank Pekao S.A. oferuje karty kredytowe we współpracy z Miles and More

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem zyskują:
- 1000 mil powitalnych po pierwszej transakcji kartą (mile powitalne pojawiają następnego dnia po zaksięgowaniu pierwszej operacji)
- Mile za transakcje – im wyższy pakiet karty, tym więcej mil Miles & More!
Pakiet Platynowy: 6 zł = 1 mila
Pakiet Złoty: 10 zł = 1 mila
Pakiet Standard: 20 zł = 1 mila
- Ochronę przed utratą ważności mil zgodnie z zasadami Miles & More

Bank nalicza mile za płatności w sklepach stacjonarnych i w internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz za przelewy z karty.
Mile za operacje pojawiają się rano następnego dnia po zaksięgowaniu.

Kartę można dodać do google wallet i apple pay bez posiadania fizycznej karty - w aplikacji jest opcja pokaz dane karty (Nr. Karty, Ważność i Kod pojawia się w aplikacji).

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem z Miles & More w Pakiecie Złotym i Platynowym dodatkowo mogą korzystać z bezpłatnej odprawy Business Check-in na lotnisku Chopina w Warszawie podróżując liniami lotniczymi PLL LOT.

Informacje na stronie banku: https://www.pekao.com.pl/klient-indywid ... ieram-mile

Jak sprawdzić ważność mil: pytania,1574,5236&p=1532690&hilit=JSON#p1532690


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4010 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 201  Następna
Autor Wiadomość
#1961 PostWysłany: 21 Lut 2020 23:26 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
snooka napisał(a):
@mrmrooz, to nie ja twierdziłem, że po 18 sierpnia 2020 r. opłata będzie bezwarunkowo pobrana tylko ty. Możesz to przeczytać w swoim poście kilka stron temu.


Ja się tego nie wypieram i od początku to mówię. Natomiast coraz bardziej mam wrażenie że się trochę gubisz. Z mojej strony to koniec tematu, albo bank doprecyzuje TOiP albo leży będzie brał ryzyko na siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#1962 PostWysłany: 21 Lut 2020 23:43 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 983
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@mrmrooz, odsyłam do końcówki mojego ostatniego wpisu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1963 PostWysłany: 22 Lut 2020 07:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Misie, wypowiedzcie już te karty i będzie święty spokój. Ta śpiewa jest tu nudna. 10 stron o niczym, a wszystko jest jasne jak budowa cepa.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#1964 PostWysłany: 22 Lut 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Przyłączam się gorąco do prośby @Tjw1978.
Wprawdzie dzięki Wam, Koledzy, wątek osiągnął rozmach, niespotykany na tym forum od czasu najlepszych EF czy deali hotelowych ale pomyślcie, że dzwoniąc wielokrotnie do różnych konsultantów gorącej linii z tymi samymi pytaniami powodujecie jej obstrukcję, konfuzję niedoinformowanych konsultantów i frustrację własną. Pozbądźcie się problemu a będziecie spać spokojnie i głęboko.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1965 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:18 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Chciałbym założyć coś zamiast mBanku, widzę, że mile można zbierać na dinersie a jest teraz jeszcze jakaś promocja, żeby dostać tą LOTu muszę mieć bardzo wysokie zarobki? Dzięki za odpowiedzi.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1966 PostWysłany: 23 Lut 2020 00:20 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Nie musisz mieć bardzo wysokich. Jest oddzielny wątek na temat Dinersa/
diners-club-karta-dyskusja-ogolna-i-promocje,181,38970
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1967 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:09 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Prosze o pomoc bo zgłupiałem po kontakcie z bankiem.
Mam karte MM premium. Umowa przed kwietniem 2013 wiec dotychczas nie placilem oplaty rocznej bo mialem ponad 240transakcji.
Wydawalo mi sie ze mam karte od marca ale nie ma w sieci dokladnych dat liczenia ilosci transakcji.
Pani z banku powiedziala mi ze karte mam od lutego i moje terminy liczenia ilosci transakcji to od 1marca 2019 do konca lutego 2020. Wyciagi mam od 2 do 2. Policzyla mi ze mam jednak ponad 240 transakcji. Ale dalej zaczynaja sie schody.

Podobno liczy sie data rozliczenia a nie transakcji.
No i powiedziala mi ze opcja zniesienia oplaty dotyczy kart wydanych przed kwietniem 2013 a nie umow. Wiec albo bank sie co roku mylil bo oplaty nie placilem a nowa karte mam od 2016, albo jednak liczy sie data umowy.
Ale jesli pani ma niedokladne dane to czy daty liczenia transakcji i ich ilosc podala mi prawidlowe?
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad, 24 Lut 2020 13:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1968 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:16 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
jaki miesiąc masz w dacie ważności karty ?
wymieniałeś plastik na własne życzenie ?

sprawdź na koncie miles kiedy wpada coroczny bonus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1969 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
neverstopexploring napisał(a):
Chciałbym założyć coś zamiast mBanku, widzę, że mile można zbierać na dinersie a jest teraz jeszcze jakaś promocja, żeby dostać tą LOTu muszę mieć bardzo wysokie zarobki? Dzięki za odpowiedzi.


Generalnie przy przeciętnych zarobkach powinieneś dostać kartę LOT-owską (3000-4000 złotych na rękę bez problemu powinno przejść, ale z niskim limitem).

Musisz pamiętać, że Diners to nieco inna karta niż Miles More.
Mile wpadają na konto w paczkach po 500. To oznacza, że mile na koncie Miles More nie przepadają (jeśli takie oczywiście posiadasz), jeśli co miesiąc z Dinersa będzie wpływać co najmniej 500 mil. To oznacza, że miesiąc w miesiąc musisz płacić kartą co najmniej 2500 złotych.
No i kolejny minus - mile nie są zaliczane za płatności na stacjach benzynowych (choć akurat takie płatności wliczają się z kolei w obrót 1000 złotych wymagany do saloników).

Nadzieja w Dinersie może się pojawić niebawem. W I półroczu zapowiadają wdrożenie Google Pay.
To pozwoli na przykład na opłacanie rachunków online i robienie obrotu.
Mówi się też, że możliwe będzie płacenie w Biedronkach niebawem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1970 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:34 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
W dacie ważności karty mam koniec marca. Ale to podobno nic nie znaczy.
Nie wymieniałem karty na własne życzenie. (Z ciekawości, czy zmienia kwestie daty podpisania umowy? Chyba nie powinno. Może jedynie zmienić daty. Żona zgubiła kartę jesienią, więc do tego też musimy się przygotować).
Bonus wpada co roku.

Gdy sam policzyłem transakcje wychodzi mi, że brakuje mi aż około 10 (z tego 5 czeka na rozliczenie). Ale nie liczyłem transakcji które były potem zwracane (nie anulowane), nie liczyłem też transakcji będących wpływem na kartę nie będących zwrotem, bo takich trochę miałem. Pani mi naliczyła 245 transakcji. Z czego może wynikać aż taka rozbieżność? Zastanawiam się czy ufać jej wyliczeniu...
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad 24 Lut 2020 14:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1971 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:46 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
kiedy dokładnie wpadły ostatnie miles bonusowe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1972 PostWysłany: 24 Lut 2020 13:51 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Zawsze wraz z rozliczeniem marca, czyli na początek kwietnia.
Zdaniem pani licznik transakcji kończy się wraz z końcem lutego, a opłata za kartę pojawia się w zestawieniu na kolejny miesiąc, czyli w wyciągu na początku kwietnia.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1973 PostWysłany: 24 Lut 2020 14:15 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
też mam kartę ważną do marca
ostatnie mile bonusowe wpadły 31 marca
okres roczny karty mam od 1 kwietnia do 31 marca

w przypadku karty żony okres roczny nie będzie się pokrywał z datą ważności karty ( no chyba, że się wstrzeli i będzie taki sam miesiąc ważności jak na tej zgubionej )
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
 
      
#1974 PostWysłany: 24 Lut 2020 14:25 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Czyli nic już nie rozumiem ;)
Skąd masz pewność, że okres roczny karty masz od 1 kwietnia ?
W sumie nie wiem czy Pani z którą konsultowałem ma tę pewność, czy tak na szybko jej się wydawało.
Ale może mieć rację. Bo skoro rozliczenie roku jest w wyciągu za marzec to okres powinien się kończyć wcześniej. Podobno opłata roczna wchodzi gdzieś po 20 dniu kolejnego miesiąca od miesiąca w którym skończył się okres roczny.
Na wszelki mam już 9 wiszących transakcji, zrobię jeszcze jakieś zakupy po drodze do domu.

Liczę jednak transakcje do Revolut. Zakładam, że nie dają tylko mil, ale liczą się do ilości transakcji do zniesienia opłaty. Tak mi też powiedziała konsultantka.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez J29, 25 Lut 2020 11:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1975 PostWysłany: 25 Lut 2020 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
Proponuję zadzwonić jeszcze raz i porozmawiać z innym konsultantem, po za tym do tej pory można było pisać o nie pobieranie opłaty przy mniejszej ilości transakcji, chyba że była drastyczna różnica, ale 5 czy 10 mniej to nie był problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1976 PostWysłany: 25 Lut 2020 10:28 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Tjw1978 napisał(a):
neverstopexploring napisał(a):
Chciałbym założyć coś zamiast mBanku, widzę, że mile można zbierać na dinersie a jest teraz jeszcze jakaś promocja, żeby dostać tą LOTu muszę mieć bardzo wysokie zarobki? Dzięki za odpowiedzi.


Generalnie przy przeciętnych zarobkach powinieneś dostać kartę LOT-owską (3000-4000 złotych na rękę bez problemu powinno przejść, ale z niskim limitem).

Musisz pamiętać, że Diners to nieco inna karta niż Miles More.
Mile wpadają na konto w paczkach po 500. To oznacza, że mile na koncie Miles More nie przepadają (jeśli takie oczywiście posiadasz), jeśli co miesiąc z Dinersa będzie wpływać co najmniej 500 mil. To oznacza, że miesiąc w miesiąc musisz płacić kartą co najmniej 2500 złotych.
No i kolejny minus - mile nie są zaliczane za płatności na stacjach benzynowych (choć akurat takie płatności wliczają się z kolei w obrót 1000 złotych wymagany do saloników).

Nadzieja w Dinersie może się pojawić niebawem. W I półroczu zapowiadają wdrożenie Google Pay.
To pozwoli na przykład na opłacanie rachunków online i robienie obrotu.
Mówi się też, że możliwe będzie płacenie w Biedronkach niebawem.



Czyli po rezygnacji z karty mBanku żeby utrzymać dotychczasowe mile muszę na Dinersie wydawać tą kartą 2500 PLN miesięcznie? Inaczej przepadną?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1977 PostWysłany: 25 Lut 2020 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
Podobno wystarczy kwartalnie, po za tym na początek dostaje się 3k, wiec można brać z tej kupki nie wydając tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1978 PostWysłany: 25 Lut 2020 12:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Zgodnie z tematem o DC wystarczy raz na kwartał przelać 500 mil (czyli wydatek 2500 zł), żeby mile nie przepadały, ponieważ warunek przepadalności mil (podobno) jest sprawdzany kwartalnie.
Z Google Pay nie liczyłbym aż na taką zmianę - jeśli posiadacz terminala nie będzie miał zgody na DC, to karta prawdopodobnie zostanie odrzucona z użyciem Google Pay. Z tego co mi się zdaje Google Pay to tylko pośrednik pomiędzy kartą, a terminalem, a nie karta sama w sobie (chociaż to moje domysły, wolę ew. pozytywnie się zaskoczyć ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1979 PostWysłany: 26 Lut 2020 17:29 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 79
Loty: 65
Kilometry: 124 210
Prosiłbym fachowca o wytłumacznie.
Moja sytuacja:
- Mam kartę M&M i na koncie milowym jakieś 100k mil.
- Ostatnio latam znacznie mniej niż kiedyś ( LOT/Lufthansa max 2/rok ) wiec wiekszość mil jest dość stara.
- Mile ostatnio wykorzystywałem w 2018 ( 20k mil o ile dobrze pamietam)

Zakładając, że zrezygnuję z karty mBanku teraz.
Kiedy zaczną mi znikąć mile ? Można to jakoś oszacować ?

Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1980 PostWysłany: 27 Lut 2020 11:50 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Podbiję to pytanie.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4010 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 201  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group