Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM PRZYPOMINAM, ŻE JEST TO OTWARTE FORUM I TAK JAK WY I JA, TEŻ PRACOWNIK BANKU MOŻE JE CZYTAĆ, NAWET TAKI SPECJALNIE ODDELEGOWANY, BY ŁATAĆ CO TRZEBA. MIŁEGO DNIA.


Od 20 lutego 2024 r. Bank Pekao S.A. oferuje karty kredytowe we współpracy z Miles and More

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem zyskują:
- 1000 mil powitalnych po pierwszej transakcji kartą (mile powitalne pojawiają następnego dnia po zaksięgowaniu pierwszej operacji)
- Mile za transakcje – im wyższy pakiet karty, tym więcej mil Miles & More!
Pakiet Platynowy: 6 zł = 1 mila
Pakiet Złoty: 10 zł = 1 mila
Pakiet Standard: 20 zł = 1 mila
- Ochronę przed utratą ważności mil zgodnie z zasadami Miles & More

Bank nalicza mile za płatności w sklepach stacjonarnych i w internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz za przelewy z karty.
Mile za operacje pojawiają się rano następnego dnia po zaksięgowaniu.

Kartę można dodać do google wallet i apple pay bez posiadania fizycznej karty - w aplikacji jest opcja pokaz dane karty (Nr. Karty, Ważność i Kod pojawia się w aplikacji).

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem z Miles & More w Pakiecie Złotym i Platynowym dodatkowo mogą korzystać z bezpłatnej odprawy Business Check-in na lotnisku Chopina w Warszawie podróżując liniami lotniczymi PLL LOT.

Informacje na stronie banku: https://www.pekao.com.pl/klient-indywid ... ieram-mile

Jak sprawdzić ważność mil: pytania,1574,5236&p=1532690&hilit=JSON#p1532690


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4006 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 201  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Nie będzie już zwolnienia z opłaty. Tak stanowi nowy regulamin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1842 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:45 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Opłata roczna jest pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty głównej, czyli w twoim przypadku doliczona byłaby do wyciągu za październik. Od 1 listopada 2019 r. do 18 sierpnia 2020 r. masz okres, w którym "wyrobienie" limitu zwalniającego na dotychczasowych warunkach z opłaty, zadziała do opłaty za ostatni rok użytkowania karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1843 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:46 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Co za dramat, pierwszy raz spotykam sie z kk (a korzystam od czasow, kiedy malo kto placil w ogole debetowymi), zeby po wykonaniu zakladanej ilosci transakcji czy realizacji kwotowej, bank chcial naliczyc oplate -_-

Oka, również rezygnuję dokładnie w momencie końca umowy z nimi za pierwszy rok.

Są jakieś alternatywne kredytowe czy debetowe do zbierania mil i przedłużania ich ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1844 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Sa, ale kosztuja wiecej niz te pare groszy za karte mBanku.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1845 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Rozumiem, że w moim przypadku (załącznik), rezygnując do 31.07 nic nie będę musiał im płacić? Zakładając, że za pierwszy rok kwoty minimalne mam wyrobione?Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1846 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Temat "Co po" można tutaj kontynuować proszę: co-po-bnp-wizzair-alior-ryanair,181,148003
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#1847 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:51 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Może i parę groszy, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym płacić dwa razy. Przecież bank zarabia na Tobiez kiedy płacisz kk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1848 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:54 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kothson: karta będzie płatna bezwarunkowo i to prawo Banku - Ty decydujesz czy się zgadzasz na warunki i głosujesz własnym portfelem. Tym bardziej że mBank uszczelnił system i już doładowanie Revoluta czy inne sposoby na "dodatkowe" punkty przestały działać więc opłacalność tej karty dla większości spadła do 0.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#1849 PostWysłany: 13 Sty 2020 16:59 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@seal mam kk mbanku miles and more, mam revoulta. Nigdy nie kombinowałem z przelewami, mile naliczają się u mnie na spokojnie, na zasadzie "po paru latach będzie na bilet" i tak traktowałem kartę u nich. Jestem zszokowany, że tak to ma wyglądać, dlatego wrócę do poprzedniego banku. Nie miałem w nim bonusów żadnych, ale za to solidną obsługę, mniejsze kwoty do wyrobienia i bank nie kombinował z opłatami rocznymi..
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#1850 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bank oferuje usluge, za ktora pobiera oplate - od klienta oraz prowizje od merchanta. Obowiazku posiadania platnej kk nie ma.
Mam w portfelu kilka kart kredytowych z oplata €30/rok za kazda oraz LH m&m za €65/rok, bez mozliwosci unikniecia owych oplat. I sobie chwale, nie obrazam sie na banki. Na jednej z kart robie obrot dajacy ok. €700-800 cashback rocznie, wiec "wicie, rozumicie" - nie bede robil histerii o jakas drobna oplate 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#1851 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Teraz to 'mnie zaimponowałeś' tymi obrotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1852 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:08 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Chyba jednak nie zrozumiałeś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1853 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Moi drodzy - jak zawsze każdy musi skalkulować pod siebie.
Jak ktoś planuje duży remont w domu sposobem gospodarskim (ze śwagrem) i będzie kupował masę rzeczy w OBI, Ikea itp. to nawet z opłatą może mu się opłacić. Jak ktoś wydaje kartą tyle, że dostanie 300 mil (do nieba ;) ) miesięcznie to ma zapewne lepsze (czytaj darmowe) karty do wyboru w innych bankach. Tyle.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1854 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Kothson napisał(a):
Co za dramat, pierwszy raz spotykam sie z kk (a korzystam od czasow, kiedy malo kto placil w ogole debetowymi), zeby po wykonaniu zakladanej ilosci transakcji czy realizacji kwotowej, bank chcial naliczyc oplate -_-

Oka, również rezygnuję dokładnie w momencie końca umowy z nimi za pierwszy rok.

Są jakieś alternatywne kredytowe czy debetowe do zbierania mil i przedłużania ich ważności?
Bank po prostu kasuje taką opcję (więc nie będzie zakładane ilości transakcji), ma do tego prawo. To jego dobra wola, żeby dać nam coś za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1855 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
snooka napisał(a):
Opłata roczna jest pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty głównej, czyli w twoim przypadku doliczona byłaby do wyciągu za październik. Od 1 listopada 2019 r. do 18 sierpnia 2020 r. masz okres, w którym "wyrobienie" limitu zwalniającego na dotychczasowych warunkach z opłaty, zadziała do opłaty za ostatni rok użytkowania karty.

Potwierdzałeś może jakoś w banku? Dla mnie to też wygląda bardziej logicznie i tak to początkowo zrozumiałem, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie jestem zbytnim optymistą - przecież mamy do czynienia z bankiem. W przeciwnym razie osoba, która ma przedłużenie karty np. 17 sierpnia miałaby zdecydowanie lepiej (0 zł w 2020 przy spełnionych warunkach) niż osoba, dla której ten termin przypada 19 sierpnia (600 zł niezależnie od wszystkiego).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kothson napisał(a):
Teraz to 'mnie zaimponowałeś' tymi obrotami.

Khmm, khmm... jakby to powiedziec, zeby nie zabrzmialo niegrzecznie...
To moze jednek nic nie powiem, poza tym ze imponowac to chcialem dziewczynom, kiedy mialem 16 lat (i to niekoniecznie obrotami na kk) :lol:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1857 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Nie chodzi o kwoty, jak o sam fakt przedstawiania tych liczb. Mnie, kiedy byłem dzieckiem, mama uczyła ostrożności, dystansu, chociaż nigdy pieniędzy nie brakowało.

Dziś świat za szybko się zmienia, widocznie za nim nie nadążam, przepraszam milknę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1858 PostWysłany: 13 Sty 2020 18:11 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
-- 13 Sty 2020 16:22 --

Kashpir napisał(a):
snooka napisał(a):
Opłata roczna jest pobierana po zakończeniu każdego roku użytkowania karty głównej, czyli w twoim przypadku doliczona byłaby do wyciągu za październik. Od 1 listopada 2019 r. do 18 sierpnia 2020 r. masz okres, w którym "wyrobienie" limitu zwalniającego na dotychczasowych warunkach z opłaty, zadziała do opłaty za ostatni rok użytkowania karty.

Potwierdzałeś może jakoś w banku? Dla mnie to też wygląda bardziej logicznie i tak to początkowo zrozumiałem, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie jestem zbytnim optymistą - przecież mamy do czynienia z bankiem. W przeciwnym razie osoba, która ma przedłużenie karty np. 17 sierpnia miałaby zdecydowanie lepiej (0 zł w 2020 przy spełnionych warunkach) niż osoba, dla której ten termin przypada 19 sierpnia (600 zł niezależnie od wszystkiego).


Kashpir - tak, było to potwierdzane na infolinii przez kilku użytkowników, pomimo że wynika to w sposób oczywisty z nowej tabeli opłat za karty. Opłatę roczną, jak sama nazwa wskazuje, pobierają ci po każdym pełnym roku użytkowania karty. Czyli każdy ma swój indywidualny termin (no dobra, jest 12 takich terminów). Do 18 sierpnia 2020 r. jest czas na spełnienie warunków do zwolnienia z opłaty za ostatni rok użytkowania karty. W zależności od tego kiedy ten rok użytkowania się rozpoczął masz albo więcej albo mniej czasu na wykonanie limitów.


Ostatnio edytowany przez snooka, 13 Sty 2020 18:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1859 PostWysłany: 13 Sty 2020 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Kothson napisał(a):
Może i parę groszy, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym płacić dwa razy. Przecież bank zarabia na Tobiez kiedy płacisz kk.


Bank zarabia na takich, co biorą wszystko na kredytówki i później mozolnie te kredyty spłacają płacąc bankowi prowizję, nie na takich jak większość z nas, którzy od razu spłacają kartę, a używają jej tylko dla mil.

seal napisał(a):
opłacalność tej karty dla większości spadła do 0.


Tak bym nie powiedział, o ile dobrze pamiętam ktoś kiedyś szacował, że jedna mila jest warta średnio 0,057zł przy regularnych biletach (a na pewno dużo więcej przy korzystaniu z promocji milowych.

Zatem 200/0,057 = 3509 mil
3509 mil / 12 mies = 292 mil / mies - o ile nic nie pomieszałem w obliczeniach, to taki jest teoretyczny próg opłacalności utrzymywania karty, czyli teoretycznie wydatek 1752 zł/mies. kartą (w praktyce więcej, bo mile są przydzielane od transakcji nie od całości wydatków, więc transakcja na 11 zł daje jedną milę). Myślę, że przy codziennych zakupach, opłacaniu rachunków kartą, płacenia np. na allegro kartą, a nie blikiem, jest to do osiągnięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#1860 PostWysłany: 14 Sty 2020 00:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@ncn: tylko policz ile będziesz musiał zbierać mil i ile będziesz musiał kartą wydać aby zebrać mile na jakiś sensowny lot poza Europę - bo loty w Europie za mile średnio się opłacają ze względu na dopłaty (choć w przypadku lotu są całkiem przyzwoite z WAW).

Każdy musi podjąć decyzję indywidualnie i nie ma tu przepisu. Jeden uzna za opłacalne inny nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4006 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 201  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group