Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM PRZYPOMINAM, ŻE JEST TO OTWARTE FORUM I TAK JAK WY I JA, TEŻ PRACOWNIK BANKU MOŻE JE CZYTAĆ, NAWET TAKI SPECJALNIE ODDELEGOWANY, BY ŁATAĆ CO TRZEBA. MIŁEGO DNIA.


Od 20 lutego 2024 r. Bank Pekao S.A. oferuje karty kredytowe we współpracy z Miles and More

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem zyskują:
- 1000 mil powitalnych po pierwszej transakcji kartą (mile powitalne pojawiają następnego dnia po zaksięgowaniu pierwszej operacji)
- Mile za transakcje – im wyższy pakiet karty, tym więcej mil Miles & More!
Pakiet Platynowy: 6 zł = 1 mila
Pakiet Złoty: 10 zł = 1 mila
Pakiet Standard: 20 zł = 1 mila
- Ochronę przed utratą ważności mil zgodnie z zasadami Miles & More

Bank nalicza mile za płatności w sklepach stacjonarnych i w internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz za przelewy z karty.
Mile za operacje pojawiają się rano następnego dnia po zaksięgowaniu.

Kartę można dodać do google wallet i apple pay bez posiadania fizycznej karty - w aplikacji jest opcja pokaz dane karty (Nr. Karty, Ważność i Kod pojawia się w aplikacji).

Posiadacze Karty Kredytowej z Żubrem z Miles & More w Pakiecie Złotym i Platynowym dodatkowo mogą korzystać z bezpłatnej odprawy Business Check-in na lotnisku Chopina w Warszawie podróżując liniami lotniczymi PLL LOT.

Informacje na stronie banku: https://www.pekao.com.pl/klient-indywid ... ieram-mile

Jak sprawdzić ważność mil: pytania,1574,5236&p=1532690&hilit=JSON#p1532690


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3979 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 199  Następna
Autor Wiadomość
#1761 PostWysłany: 16 Lis 2019 11:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Problem pojawia sie w momencie jak ktos ma za mało mil zeby gdzies polecieć, a po anulowaniu karty i braku pozyskiwania nowych mil, stare mile stracą ważnośc.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1762 PostWysłany: 16 Lis 2019 12:47 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
właśnie zastanawiam się jakie są sposoby na przedłużenie ważności mil premiowych?
jak poradzą sobie Ci do deklarują rozwód z mbankiem i nie są po drodze z dinersem (co też trochę kosztuje wysiłku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1763 PostWysłany: 16 Lis 2019 12:56 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czy jeśli ktoś ma sporo mil to nie sensowniej dla niego będzie pozostawić sobie (nawet po zamianie z premium) niebieską kartę z mB i mieć te mile kosztem tych 200 zł? Niż obrazić się na mB? Oczywiście jak ktoś ma 40K mil to 200zł jest większym stosunkowo kosztem niż jak ktoś ma ich 160k. No ale gdyby mi miało przepaść np. 100k mil a mógłbym je zachować za 200zł to bym się nie zastanawiał.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1764 PostWysłany: 16 Lis 2019 13:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Przecież tzw. "stare mile" są ważne co najmniej ..... 3 lata !!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
Łukasz Łacina uważa post za pomocny.
 
      
#1765 PostWysłany: 16 Lis 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2005
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
No właśnie. "Tylko" 3 lata. Podejrzewam, że w programie z kartą mBanku jest sporo osób, które mogą mieć mile zbierane od 2012 roku. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1766 PostWysłany: 16 Lis 2019 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ech jak ja bym chciała być taka cierpliwa. Niestety za każdym razem jak tylko przekroczę 100k zaczyna mnie świerzbić i ciągle się kończy tak samo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1767 PostWysłany: 16 Lis 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja mam wiadro mil i na koniec roku muszę coś wymyślić. Przyjdzie się zapoznać z mB. Albo w końcu się zabrać i gdzieś to wypalić. Z TK tez dostałem maila ze się kończą. Ale tam to chyba niewiele da się zrobić :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1768 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:43 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Żona ma problem. Zgubiła karte kredytowa M&M. Mbank twierdzi ze wyslal nowa od razu po zgloszeniu na poczatku miesiaca. Do dzis nie dotarla.
Dzis podjeto decyzje anulowania tej ktora nie dotarla i wyslanie kurierem kolejnej.
Problem z tym ze nie wiadomo czy dojdzie do konca przyszlego tygodnia, a potrzebna jest jakakolwiek transakcja w miesiacu bu mile nie tracily waznosci. Od tej karty zalezy grupo ponad 100tys mil.

Ma karte Diners i zapas punktow. Zlecila dzis przelew punktow na mile. Czy mile wyjatkowo w 1 miesiacu z DC przy braku transakcji na karcie mBanku zapewnia plynnosc utrzymania mil ?

W mbanku zakladaja ze karta dotrze a w razie utraty mil zalecaja reklamacje, ale wolalbym uniknac takiej procedury.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak uważa post za pomocny.
 
      
#1769 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
szkoda, że tak późno piszesz,
miałem podobny przypadek, czyli zgubienie lub kradzież karty, nie anulowałem jej jednak, znalazłem starą kartę na której był ten sam numer, pamiętałem też 3 cyfrowy kod i normalnie robiłem transakcje przez internet, podpiąłem też tą kartę do google pay i mogłem też robić zakupy, ponieważ po czasie widziałem, że nikt nie próbował używać karty zwiększyłem limity i w końcu wystąpiłem do mbanku o wystawienie nowej, bo stara się zniszczyła, więc nie było 300 zł opłaty jak za zgubienie,
co do przedłużenia ważności przy opłacie inną kartą to niestety nie wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1770 PostWysłany: 22 Lis 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No ale zaraz zaraz? Przecież to nie jest tak że jak miesiąc kartą nie zapłacisz to Ci mole przepadną... Przecież każda płatność przełuża mile o 3 lata. To zgubiła 3 lata temu a teraz wymienia czy jak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1771 PostWysłany: 22 Lis 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Z tego co kojarzę to mile przepadają dopiero na koniec kwartału w którym minęło 36mcy więc nie od razu w tym miesiącu.
Sprawdzanie kwartalne obejmuje jednak wszystkie 3 miesiące kwartału i dla wszystkich 3 musi być spełnione - nie można sobie pozwolić na "dziury".
IMO nie powinno być różnicy czy warunek "nieprzepadalności" spełniono kartą mbankową czy dinnersem, ważne aby był spełniony w każdym z trzech miesięcy.
Ale.. licho wie jak tam te ich algorytmy działają. Może po prostu zadzwonić do M&M na początku grudnia i spytać jak oni to widzą/interpretują?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1772 PostWysłany: 22 Lis 2019 19:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
@billy ma racje, ale 100k mil to fajna paczka, szkoda zeby przepadla, imho na wszelki wypadek warto zadzwonic i dopytac.
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
#1773 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:10 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
kostek966 napisał(a):
szkoda, że tak późno piszesz,

Wiesz, nie zakladala ze karta nie dojdzie w prawie 3tyg. W mbanku kazali czekac.
Szukala starej ale do dzisiaj nie ma. Ona nosi karty luzem w torebce i kladzie w przypadkowych miejscach w domu, wiec pewnie kiedys sie znajdzie. I tak dlugo nic nie zgubila.

Wiem ze mile traca waznosc na koniec kwartalu, ale to nam nie pasuje ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1774 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W razie najgorszego (gdyby Ci powiedzieli że mile przepadną - choć IMO nie powinny) masz jeszcze czas w grudniu aby sprawdzić/policzyć ile by przepadło ( bo zakładam, że tylko niewielka część z puli ma ponad 36 mies) i za tyle dokonać awaryjnego zakupu. Chyba, ze lubisz adrenalinę, uważasz że twoja racja jest najtwojsza i chcesz reklamacją testować wielkość cohones (co może nie zagrać najlepiej w przypadku żony ;-) )
Przy oczekiwanej pozytywnej odpowiedzi też bym ją na wszelki wypadek nagrał, poprosił o potwierdzenie na maila albo w jakiś inny sposób uzyskał ślad jej udzielenia. Tak na wszelki wypadek.

Z tego co wiem mBank wysyła nieaktywne karty i chyba nie da się ich aktywować przed otrzymaniem plastiku (zawsze możesz popróbować dopytać w banku). Jakby była aktywna zawsze mógłbyś dokonać jakiegoś zakupu internetowego (lub dodać np. do Curve i tak zapłacić) i czasowo zablokować (nie zastrzec) przez strone do czasu fizycznego jej otrzymania.
PS. Po wysłaniu uprzytomniłem sobie, że nawet jeśli bank poszedł by Ci na ręke z aktywacją przed otrzymaniem (w co wątpię) to CVV i tak raczej nie przeskoczysz (nie podadzą Ci). Co prawda kiedyś Amazon chyba nie wymagał CVV ale to historia i bez tego raczej nic nie ugrasz.


Ostatnio edytowany przez billy, 22 Lis 2019 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1775 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
właśnie, przypomniało mi się, po poście @billy, bo też ostatnio załatwiałem kartę żonie, że jeśli to visa to można jej używać jeszcze przed otrzymaniem plastiku, np przez google pay,
na wszelki wypadek polecam robić zdjęcie karty i wtedy przy zapamiętaniu 3 cyfr z drugiej strony nie ma problemu z korzystaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1776 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Polecasz robić zdj nieotrzymanej karty?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1777 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
pierwsza linijka jest o karcie jeszcze nieotrzymanej,
druga o kartach w posiadaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1778 PostWysłany: 22 Lis 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
@rob_sad Co prawda myślałem że nie da się dodać karty do Google pay bez CVC (bo taka pozycja wyskakuje przy próbie dodania karty) ale wygląda na to, że w przypadku mBanku można to ominąć.
O ile to mastercard: Problem solved!
https://www.mbank.pl/indywidualny/aplikacja-i-serwis/platnosci/karta-zwirtualizowana/
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
rob_sad uważa post za pomocny.
 
      
#1779 PostWysłany: 22 Lis 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
kostek966 napisał(a):
właśnie, przypomniało mi się, po poście @billy, bo też ostatnio załatwiałem kartę żonie, że jeśli to visa to można jej używać jeszcze przed otrzymaniem plastiku, np przez google pay,
na wszelki wypadek polecam robić zdjęcie karty i wtedy przy zapamiętaniu 3 cyfr z drugiej strony nie ma problemu z korzystaniem

pamięć zawodna, jednak to mastercard
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
 
      
#1780 PostWysłany: 22 Lis 2019 23:08 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Głupie pytanie - gdzie sprawdzić do kiedy ma się okres rozliczeniowy (w sensie naliczanie opłaty) karty M&Mp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3979 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 199  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group