Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Nie zapominajcie o Teheranie.
Wszak to ulubiony kierunek wypoczynkowy przedstawicieli Mossadu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#762 PostWysłany: 17 Lip 2020 13:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Dla chcącego, nić trudnego

Z IST do IKA i potem

Załącznik:
IKA-DAM.JPG
IKA-DAM.JPG [ 52.66 KiB | Obejrzany 1599 razy ]


Załącznik:
dam_bgw.JPG
dam_bgw.JPG [ 48.91 KiB | Obejrzany 1599 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#763 PostWysłany: 24 Lip 2020 18:53 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hejka,

mam 235 tysięcy mil w programie M&M i moje pytanie jest, jak sensownie mogę je wykorzystać?
Z tego co widzę na stronie M&M to jest opcja RTW za 180.000. Do każdego odcinka płacę zapewnie normalnie opłaty i podatki, tylko z samej taryfy jestem zwolniony?

Czy na coś innego można jeszcze wydać sensownie te mile? Najchętniej wypaliłbym je na 2 paxów, zatem do 2xRTW brakuje mi jeszcze 1/3 co niestety uważam za bardzo utrudnione w dozbieraniu teraz, zwłaszcza gdy karty mBanku obumierają, a i sam bardzo mało wydaje w PLN więc nie generuje nowych mil żeby warto było płacić 600 za dobry przelicznik.

Dlatego zastanawiałem się co jeszcze mogę zrobić pożytecznego z nimi. Chętnie rozważyłbym połączenie SFO/LAX. Z tego co patrzyłem w biznes klasie to koszt mniej więcej 2x112k mil + 1800 zł podatków za lot ode mnie do SFO lub LAX. Zostanie na oko 10k, za to możnaby dokupić jeden lot SFO->LAX z mil, a 10k jeszcze może udałoby dozbierać na drugi lot.

Trochę taniej wychodzi LOTem (60/75k + niższe podatki), ale nie ma klasy biznes + muszę dolecieć do WAW (EDIT: Jednak udało mi się znaleźć też na biznes klasę za 112k + 1300 zł tax). Oczywiście wybór LOTu mógłby pozwolić może na 2 osobne wycieczki, np. raz do Zachodnie Wybrzeże, a raz na Wschód ;-)

Co za tym sensownie z tymi milami polecacie zrobić? Rozważam inwestycje w kartę KK do podtrzymania mil, ale średnio wierzę, żebym w następnych kilku latach uzbierał brakujących 125 tysięcy mil do 2xRTW :(
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Pewnie na podforum miles-more-jak-sensownie-wykorzystac-mile,1553,4661?start=760 znajdziesz propozycje lotow ;)
Ja bym poczekal na promocje LO w biznesie po 70k RT np do Singapuru czy Tokio. A moze dolec jakos do Azji i tam jakis fajny biznes SQ/TG/NH?
A moze wybierzesz sie w podroz dookola swiata WAW-TYO w promocji lotu w eco, a TYO-HNL pierwszą klasą NH - 8 godzin w japońskim firście to coś, za co zrobiłbym więcej niż przystoi na tym forum pisać :D
HNL-SFO za mile United albo za kase i powrot TAPem?
A moze wyjscie z programu w wielkim stylu - dolatujesz jakos do Brazylii i powrot LH F wykorzystujac brak podatkow, ale za to z rozkreceniem imprezy w First Class Terminal?
A moze Eurowings i jakies ich deale poludniowoafrykanskie? Pomysl co lubisz i pod to cos sobie uloz ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
bartek. uważa post za pomocny.
 
      
#765 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:12 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Biedni mają lżej, ja mam 25 000, może kiedyś się uda RT do USA w eco w jakimś poniedziałku. Przynajmniej myśli mam czyste, bo nie mam tylu możliwości :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#766 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:15 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Tak coś mi się wydawało, że był temat inny wątek na forum o tym. Prośba do moderatorów może o połączenie tych wypowiedzi do tamtego wątku.

W sumie nie spodziewałem się, że aż tyle możliwości jest. Widzę, że faktycznie RTW trzeba chyba olać i pokminić coś więcej.
A jak ogólnie teraz wygląda kwestia promocjo LOTowskich na mile? Zakładam, że regularnie wrzucają promocje na swoje longhaule, i jaki to jest koszt w promocji na eco/biznes?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#767 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bartek. napisał(a):
Hejka,

mam 235 tysięcy mil w programie M&M i moje pytanie jest, jak sensownie mogę je wykorzystać?

Co za tym sensownie z tymi milami polecacie zrobić?


Np. do Tokyo w First Class, 222.000 M. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#768 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:36 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
cccc napisał(a):
Np. do Tokyo w First Class, 222.000 M. :)


Skąd? Nie mogę znaleźć...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#769 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Chociażby:

Załącznik:
MAM_TYO_F.png
MAM_TYO_F.png [ 121.94 KiB | Obejrzany 1557 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#770 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:47 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzięki! Myślałem, że to może dla dwóch osób :D
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 24 Lip 2020 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bartek. napisał(a):
cccc napisał(a):
Np. do Tokyo w First Class, 222.000 M. :)


Skąd? Nie mogę znaleźć...


Załącznik:
First Class.JPG
First Class.JPG [ 54.24 KiB | Obejrzany 1734 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#772 PostWysłany: 24 Lip 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
No to juz lepiej leciec HND-FRA-EUROPA i HND-FRA w najnowszym produkcie First NH na 777 (ktory jest calkiem rozny od a380 na HNL) Nie bierz firsta LH jesli to nie jest trasa z Brazylii i zamierzasz wykorzystać fakt braku opłat paliwowych.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#773 PostWysłany: 24 Lip 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
HKG-TYO-FRA w first ANA (111,000 mil) z dopłatami zaledwie 260 zł.

EDIT: ogólnie dopłaty z HKG są na poziomie brazylijskim, z tym, że F z HKG to A340, a z GRU na B747 stąd opcja brazylijska chyba lepsza. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#774 PostWysłany: 10 Sie 2020 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Na szerokim kadłubie w C z niskimi dopłatami
loty economy po 15k
dużo możliwości, ja wrzucam dla mnie najciekawszą trasę tj. Tybet-chińskie Hawaje
Można rozbudować trasę o lot HAK-HKG za sympatyczne 6k aviosów + 10 funciaków
Załącznik:
lxa-hak.PNG
lxa-hak.PNG [ 35.32 KiB | Obejrzany 1428 razy ]

Załącznik:
pvg-lxa.PNG
pvg-lxa.PNG [ 44.4 KiB | Obejrzany 1428 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#775 PostWysłany: 15 Sie 2020 20:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Cześć, za cztery dni przeterminuje mi się 15k mil w M&M. Macie jakiś pomysł, jak wykorzystać mile (razem na koncie ++25k mil), najlepiej na jakiś odległy termin? Stany zjednoczone lub w sumie obojętnie jaka daleka destynacja, najlepiej RT. Problem polega na tym, że analogiczną sytuację mam na dwóch kontach, swoim oraz narzeczonej.

Nie będę wybrzydzał, może być z Polski lub innego miasta w Europie.

I jeszcze dopytam o kwestię ewentualnego odwołania przez linię lotniczą, jak rozumiem w takim przypadku mile wrócą na konto, a kwota za dopłaty na kartę kredytową? Jaka wtedy będzie ważność mil, czy to zależy od przewoźnika, czy jest ustalone odgórnie?

Najmilszy poniedziałek nie wchodzi w grę, 35k na koncie na Azję nie mam, a najbliższe dwa miesiące mam już zaplanowane, w najmilszym zazwyczaj są loty na kolejne tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#776 PostWysłany: 15 Sie 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Przy tak małej liczbie chyba najlepiej kupić bilety do USA za pieniądze (np. do Nowego Jorku nawet ostatnio z Warszawy były dobre ceny bezpośrednio LOTem) i dalej mile wykorzystać jakieś krajówki w USA (np. Hawaje albo Alaska).
Po Europie chyba średnio to się opłaca.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#777 PostWysłany: 16 Sie 2020 02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Kothson Przy takiej liczbie do spalenia, ja bym wkomponowała lot za mile w jakiś bardziej złożony wyjazd żeby obniźyć jego koszty. Mile o których mówisz starczają tak naprawdę na OW. Ja pewnie bym doleciała FR do Madrytu i stamtąd za €470 kupiła np. takiego OJ do BsAs i powrót z Limy:
Załącznik:
avianca.png
avianca.png [ 126.28 KiB | Obejrzany 1097 razy ]

(można robić przeróżne kombinacje, np. lot do GRU, powrót z SCL itp.)

Mile natomiast bym wykorzystała na np. takiego ow:
Załącznik:
copa.png
copa.png [ 54.18 KiB | Obejrzany 1097 razy ]

Przez infolinię możesz zrobić stopa w Panamie na prawie 24 godziny i wykorzystać to na zobaczenie miasta, czy zobaczenie kanału jak Cię to interesuje. (Na marginesie to połączenie w drugą stronę kosztuje tylko $30, ale podnosi się też trochę cena AV więc w sumie wychodzi na to samo).

Podobne zabawy można robić w Azji, ale w Am. Płd. przelicznik jest zdecydowanie lepszy.

A jak coś, to zawsze możesz polecieć w szczycie sezonu w Europie ow LOT'em lub SAS'em (niższe opłaty).
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#778 PostWysłany: 08 Wrz 2020 18:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Chyba tej opcji jeszcze tu nie było. Opłaty lotniskowe WAW-IAD to tylko 124,35PLN a w premium eco 162,05PLN.
WRO-WAW-IAD-DEN-ASE, czyli lądowanie 500 metrów od wyciągów za 202PLN i 37K mil w premium eco.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#779 PostWysłany: 08 Wrz 2020 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
U góry w zakładce jest IAD więc ktoś już zauważył
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#780 PostWysłany: 08 Wrz 2020 18:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
No jakoś nie widać tej zakładki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group