Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1421 PostWysłany: 18 Lip 2022 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@vertmar: to prawda - nie da się tego wyłuszczyć szybko i sprawnie, bez poświęcenia sporego czasu na napisanie wykładu na ten temat.
Generalnie, nie da się obecnie (moim skromnym zdaniem) zarezerwować online biletu-nagrody na trasie Polska - Singapur/Seul/Tokio - Australia dla 2 osób w kl. biznes. Jedyna droga (bez gwarancji, że skuteczna), to dzwonienie do M&M w Niemczech. Z grubsza opisałem to niedawno tu (na przykładzie lotu do Singapuru):
pytania,1574,5236&start=6420#p1542016
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1422 PostWysłany: 18 Lip 2022 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
To właśnie miałem na myśli w poprzednim poście !.
Dla ułatwienia SQ to Singapur Airlines


Ostatnio edytowany przez kostek966 18 Lip 2022 15:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1423 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:11 

Rejestracja: 17 Lip 2022
Posty: 4
Dziękuję za "podjęcie" tematu. Dotychczas myślałem, iż forum istnieje po to żebyśmy sobie wzajemnie pomagali i dzielili się wiedzą. Niestety z przykrością stwierdzam, że coraz częściej są to tylko odwoływania do poprzednich postów czy innych wątków. Tak przy okazji, moje mile są pochodną dużej ilości wydanych pieniędzy "odpowiednią" kartą kredytową, ale chętnie podzielę się swoją wiedzą, niestety nie z dziedziny podróżowania czy umiejętności wyszukiwania połączeń lotniczych. Gdybym takową posiadał, na pewno nie zadawał bym zbędnych pytań. Wszystkim "wszechwiedzącym" lub może "niewiele wiedzącym", serdecznie dziękuję za zbędne uwagi typu: zarejestrował się na f4f tylko jak potrzebuje pomocy. PO TO PRZEDE WSZYSTKIM ISTNIEJE TO FORUM - ŻEBY SOBIE WZAJEMNIE POMAGAĆ. Taka drobna rada: jak nie chce pomagać, to siedzę cicho. Tak przy okazji, temat przeczytałem od początku do końca i niestety, choć informacje tu zamieszczone są często wartościowe to nie pomogły mi w mojej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1424 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na stronie głównej M&M masz kalkulator i wyszukiwarkę. Bardzo łatwo jest zobaczyć ile będzie to kosztować mil. Przy locie RT, możesz wziąć po 1 stopoverze w każdą stronę na przesiadce (długość stopovera dowolna). Do bookowania stopoverów trzeba niestety zadzwonić na infolinię.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1425 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:46 

Rejestracja: 17 Lip 2022
Posty: 4
Dzięki, korzystałem z wyszukiwarki i kalkulatora na stronie MM. Niestety lot biznes Europa-Australia to 192 tyś mil, czyli dla 2 osób 384 tyś. Niestety trochę mi brakuję. Myślałem, iż istnieje inna możliwość, za mniejszą ilość punktów, tak bym się zmieścił w moim limicie 349 tyś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1426 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Innym sposobem jest skorzystanie z okazji milowych lub oferty Najmilszego Poniedziałku.
https://www.meilenschnaeppchen.de/
https://www.lot.com/pl/pl/odkrywaj/prom ... niedzialek

Możesz spróbować w ten sposób dolecieć do jakiegoś HUBu w Azji i stamtąd będziesz miał lepszą ofertę do Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1427 PostWysłany: 18 Lip 2022 11:19 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
vertmar napisał(a):
Dziękuję za "podjęcie" tematu. Dotychczas myślałem, iż forum istnieje po to żebyśmy sobie wzajemnie pomagali i dzielili się wiedzą.

To jest niestety "bolączka" wszystkich specjalistycznych forów - próg wejścia, żeby zadać skuteczne pytanie. Jeżeli jednak przeszedłeś przez ten tematu, to sugeruje bardziej precyzyjne zadawanie pytań. Obstawiam, że gdybyś zadał bardziej precyzyjne pytanie to i odpowiedź byłaby inna, bo jest różnica w możliwości udzielenia skutecznej odpowiedzi między pytaniami "sprawdziłem i ten lot, który mnie interesuje kosztuje X mil, czy da się to zrobić taniej" a "nie wiem nic, napiszcie coś"
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#1428 PostWysłany: 18 Lip 2022 11:29 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
vertmar napisał(a):
Niestety lot biznes Europa-Australia to 192 tyś mil, czyli dla 2 osób 384 tyś.


Niekoniecznie. Jeśli jesteś Senatorem M&M, to bilet dla drugiej podróżującej wspólnie osoby "kosztuje" połowę stawki milowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1429 PostWysłany: 18 Lip 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
to też chyba nie do końca, bo ta obniżona stawka za 2-go pasażera działa chyba tylko na lotach z grupy LH i na LO, a tymi liniami nie dolecimy do Australii i trzeba skorzystać dodatkowo z lotu NH, OZ, czy SQ itp., a tam już tej obniżonej stawki nie ma. No chyba, że jednak jest, bo warunki swoje, a życie swoje :D Nie sprawdzałem tego jeszcze w praktyce, jak to wygląda w przypadku takich lotów łączonych. Gdy jednak szukałem online "prostych" połączeń dla 2 osób w C, to na loty liniami partnerskimi, gdy udało się znaleźć coś dla 2 osób w C (np. BR do TPE) obniżki nie było. Na lotach LO, czy LH obniżka pojawia się bez problemu.

EDIT: z resztą, przykład z życia, to niedawno zarezerwowane loty dla 2 osób w C Singapore Airlines do/z SIN - obniżki nie było, mimo że włączone w to są również loty LO i LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1430 PostWysłany: 18 Lip 2022 13:03 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 163
Racja @tropikey, uprościłem to zbytnio. Companion award działa tylko na "zintegrowanych M&M" (praktycznie LHG + LO + nieistotna drobnica), więc doleci się tylko do Azji. No ale ktoś wyżej radził rozbić sobie tę podróż na dwa etapy, więc moja rada nie tak całkiem od czapy. Poza tym nie wiemy, jaki autor pytania ma status, więc te wszystkie rozważania może całkiem bezprzedmiotowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1431 PostWysłany: 18 Lip 2022 14:25 

Rejestracja: 17 Lip 2022
Posty: 4
Niestety nie mam statusu Senator M&M. Moje mile to efekt dużych płatności kartą kredytową z programu M&M i tylko niektóre mile naliczone mam z tytułu odbytych lotów. Co do okazji milowych, to obserwuje je od pewnego czasu i oferta, co najmniej od pewnego czasu, nie uwzględniała kierunku Azji w klasie biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1432 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:08 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Za mile samoloty się dopycha a skoro po rozluźnieniu wszystkie linie latają po dach to po co ? :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1433 PostWysłany: 18 Lip 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
O ile pamiętam to w np w C jest tylko Europa, a long haule w Y,
No to czekam z niecierpliwością na podzielenie się swoją wiedzą, na razie nie zauważyłem nic poza postawą roszczeniową, ale teraz chyba taka moda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1434 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:29 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 8
Cześć, czytam losowo posty tutaj i widzę ze przez dużo załatwiacie przez infolinie - czy godziny dzwonienia na niemieckie numery to najlepsza opcja na fajny lot?
Mam do wykorzystania 155tyś mil w najbliższych 2 miesiacach - koniec ważności mil z karty mbanku. Chciałbym przelecieć się biznesem za ocean (bo w europie to nie ma sensu), rodziną 2+2.
Z promocji milowych widziałem np Toronto albo Vancouver (drugie nie do zarezerwowania) ale niestety cena to 55tyś więc mi brakuje jakiś 30tyś których już się nie da dokupić(chyba że jednak jest sposób?).
Czy macie jakiś lepszy pomysł? Termin elastyczny.
Dużo piszecie o dopłatach w granicach kilkudziesięciu euro - jakim cudem? mi w kalkulatorze wychodzi dopłata za podatki typu 2000zł :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1435 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Loty chcesz na te 2 miesiace czy do 2 miesiecy chcesz zamowic? Bo wg mnie najlepiej jest zamawiac na jesien zime . Na już to ciezko bedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1436 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:54 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 8
Do 2 miesięcy chce zamówić, by nie przepadły mile. Lot może być i w 2023.
Jeszcze z tego co wyczytałem mogę dokupić 30tyś mil biorąc subskrypcje FAZ, ale to mi da tylko 30k... wiec do promocji milowych jeszcze potrzebowałbym 9tyś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1437 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Poluj na coś z najmilszego poniedzialku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1438 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:55 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Grzeg napisał(a):
Dużo piszecie o dopłatach w granicach kilkudziesięciu euro - jakim cudem? mi w kalkulatorze wychodzi dopłata za podatki typu 2000zł :(

Zależy od linii (i lotniska też) - w największym skrócie z tych okazyjnych stawek - LOT niskie dopłaty, Lufthansa wysokie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1439 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:56 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 8
Tylko czy najmilszy poniedziałek to nie głównie europa teraz?
Czy jest jakiś sposób na sensowe dokupienie tych 39tyś mil by znaleźć lot w promocjach milowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1440 PostWysłany: 21 Lip 2022 14:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Na dziś jest problem. Najmilszy to caly zakres LOTu, ale kazdy jest inny. Są loty za wielką wodę, byly do Korea itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group