Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 22 Sty 2022 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
marcinsss napisał(a):
Kusi mnie, żeby pierwszy (i zapewne ostatni) raz w życiu przelecieć się w F. Okazja będzie w maju/czerwcu na trasie GRU-FRA.
Na tę chwilę jest dostępność na najbliższe ok. dwa tygodnie, a później nic. Czy to normalne? Bilety w F są dorzucane do systemu na krótko przed lotem?

Druga sprawa, która mnie zastanawia - czy jest możliwy zakup biletów w F za mile dla dwóch osób na jeden lot?


Dziś wziąłem F GRU-FRA-GDN na marzec i w nawiązaniu do Twojego wpisu mam następujące spostrzeżenia:
1) o ile w maju/czerwcu faktycznie krucho z F na tej trasie, o tyle w lipcu i sierpniu widziałem kilka dat, w tym również od ręki dla 2 osób (rozważałem i taką opcję, choć ostatecznie wziąłem tylko dla siebie),
2) nie dostałem jeszcze potwierdzenia mailowego i podejrzewam, że będzie to robione ręcznie (mile zeszły, dopłata też). Ciekawostka tkwi w tym, że po zrobieniu rezerwacji wyszukałem ten sam lot ponownie i o dziwo pojawił się i mógłbym go znowu zarezerwować, mimo że wcześniej nie pokazywał się, gdy szukałem dla 2 osób (czyli dostępne było niby tylko jedno miejsce). Zarezerwowane przeze mnie miejsce jest widoczne, jako zajęte, więc to też raczej nie jest kwestia jakiegoś błędu w mojej wcześniejszej rezerwacji. Wniosek z tego taki, że można rozważać taką grę va banque, że rezerwuje się dla jednej osoby, a po dokonaniu rezerwacji wyszukuje się ponownie ten sam lot i robi rezerwację dla drugiego pasażera. Nie daję gwarancji, że to zadziała, ale w przypadku mojego lotu wygląda na to, że mogłoby to przejść. Jedna tylko uwaga, że to rozwiązanie (o ile w ogóle działa) nie jest korzystne dla senatorów LH, bo nie można w takim wypadku skorzystać z bonusu w postaci 50% rabatu milowego na bilet współpasażera senatora.

EDIT: właśnie dostałem potwierdzenie rezerwacji, a lot w F w tej samej dacie jest nadal widoczny, jako dostępny. Najwyraźniej zatem (przynajmniej w tym dniu) wyszukiwarka ściemniała, że miejsc nie ma, gdy szukałem na tą datę 2 miejsc. Teraz tylko pytanie, czy takie samo ściemnianie ma miejsce też w przypadku innych lotów w F dostępnych rzekomo dla max. 1 osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Z ciekawości, jaką masz resztę trasy? Kusi mnie trochę, żeby pozmieniać plant wakacyjne skoro mówisz, że są dostępne w lipcu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
na wakacje nic na razie nie zarezerwowałem (myślałem, że wpasuję coś w dość małe okienko czasowe córki, ale na razie się nie udało) - teraz zarezerwowałem tylko ten lot w F dla siebie, jako lot powrotny do PL z solowego wyjazdu (urodzinowego). Miała być Turcja, ale tutejsze informacje o F zaczęły mnie mocno kusić, no i masz babo placek :D
Teraz muszę jeszcze dopasować do tego coś poprzedzającego ten powrót. Na razie rozważam 3 kierunki: Peru, Chile i Argentynę. Na razie więcej plusów jest po stronie Chile lub Argentyny, a może jakoś połączę oba te kraje. Jutro będę dzwonił na infolinię do DE - może uda mi się załatwić z nimi coś podobnego do tego samo, o czym pisał @travellista w innym wątku o MM.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#1224 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wracam jeszcze z tematem ww. lotu w F z prośbą o poradę.

Po tym, jak zarezerwowałem lot GRU-FRA-GDN zacząłem jeszcze kombinować, czy dałoby radę dorzucić do niego za free jakiś lot poprzedzający, np. LIM-GRU. Znalazłem interesujący mnie lot (bezpośredni LA) i zadzwoniłem. Agent powiedział mi, że owszem, może ten lot dołączyć i będzie to na jednej rezerwacji, ale będzie to łącznie kosztować nie 111k mil, ale 141k, bo dochodzi koszt milowy lotu LIM-GRU (faktycznie, jest to 30k za lot w C).
Coś mi tu nie pasuje, bo byłem przekonany, że powinno dać radę zrobić tą całą trasę LIM-GRU (C) - FRA (F) - GDN (C) za jedną stawkę mailową z Am. Płd. do Europy za lot w F, czyli za 111k.
Mam tą zmianę wprowadzoną i zablokowaną do jutra, ale w praktyce muszę zadzwonić jeszcze dziś do wieczora, żeby zmieścić się w 24h od pierwotnej rezerwacji i nie płacić za anulowanie tego wcześniejszego biletu.
Jak myślicie, czy ta wyższa kalkulacja milowa jest prawidłowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Przy nowej rezerwacji też tak wyliczają stawkę?
Też mi się wydawało, że możliwe są trzy odcinki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie jestem pewien, czy to jest nowa rezerwacja. Najpierw powiedział, że takiej zmiany nie może zrobić w odniesieniu do biletu już wystawionego. Poprosiłem zatem, żeby zobaczył, czy da się stworzyć nową rezerwację. Po kilku minutach wrócił do mnie z wcześniej opisanymi informacjami. Nie wiem tylko, czy ostatecznie on zrobił nową rezerwację, czy coś jednak zmodyfikował w starej. Niewykluczone, że to drugie, bo nie mogę otworzyć tej wczorajszej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Myślałem, żeby testowo wycenić nową rezerwację z tym dodatkowym lotem. Być może wszystko przez różnice w klasach podróży. Ale przecież lot do GDN też nie jest w F.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
-- 23 Sty 2022 14:48 --

Online takiego testu nie zrobię, bo taka trasa w ogóle nie jest dostępna (w każdym razie, nie znalazłem takowej), więc pozostaje telefonicznie. No nic, będę musiał zadzwonić ponownie I powalczyć.

-- 23 Sty 2022 20:00 --

Z żalem, po głębszym namyśle, w ramach "24h grace period" skasowałem za free ten lot marcowy w F (ale mam już na oku inny). Było zbyt dużo zawiłości, niejasności i komplikacji.
W trakcie kolejnej rozmowy udało mi się jednak ustalić, że owszem mogą wystawić bilet na interesującą mnie trasę, tj. BUE-GRU (C) - FRA (F) - GDN (C) za łącznie 111k mil, czyli bez tych dodatkowych 30k za dolot do GRU. Cóż jednak z tego, skoro dopłaty wynoszą w takim wypadku sporo ponad 300 EUR :(
To zapewne kwestia startu w BUE, skąd chyba zawsze podatki są wysokie. Cóż, popatrzę sobie jeszcze na jakieś inne opcje, ale wygląda na to, że przynajmniej w przypadku dolotów do GRU z Argentyny (a akurat ta mnie interesuje najbardziej) bonus w postaci wrzucenia ich do jednej stawki milowej, razem z lotem głównym zostaje pochłonięty przez wysokie dopłaty. Lepiej w takim wypadku wziąć osobno lot GRU - EU z niską dopłatą, a dolot do GRU zorganizować sobie innym "kanałem".
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#1229 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dokładnie tak jest - Brazylia z zakazem naliczania opłat paliwowych dla bilet nagród jest najlepszym punktem do rozpoczynania podróży w programach z absurdalnie wysokimi dopłatami, a do takich zalicza się M&M.

Zdecydowanie lepiej dokupić bilet z Argentyny. Niestety loty międzynarodowe z Argentyny też są bardzo drogie. Kilka lat temu robiłem analogiczną trasę i odcinek Argentyna-Brazylia rozwiązałem tanimi przelotami do IGR i przejazdem taksówką taksówką na stronę Brazylijską do IGU.
Dość tanią alternatywą były też loty TK z Buenos do Sao Paulo, nie wiem czy nadal operują.


Mi niestety nie udało się wtedy upolować 2 biletów w F z Sao Paulo, więc musiałem wziąć GRU-BOG-FRA-POZ, BOG-FRA w F LH, a GRU-BOG w C AV.

A swoją drogą , ZTCP masz obecnie SEN , to chyba przy lotach w LH masz tańszą opcję companion award, która chyba nie obowiązuje gdy miałeś dolot z Benos innymi liniami ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1230 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zgadza się, mam *G, ale w tym wypadku nie ma to dużego znaczenia, bo lecę sam, więc z opcji -50% za drugi bilet i tak nie skorzystam.
Na marginesie, nowy lot w F z GRU do GDN już zarezerwowany. Tym razem na listopad. Raz, że więcej czasu do planowania, a dwa, że może ograną się do tej pory w Chile i Argentynie i zlikwidują testy po przylocie/w czasie pobytu.

Co do dolotów do GRU, możliwe, że skorzystam z AC, która operuje na trasie EZE - GRU w ramach 5th freedom. Dopłata jest do zniesienia (zwłaszcza w porównaniu z cenami lotów za pieniądze): ok. 400 zł. Inna opcja to lot z Chile, bo wtedy można znaleźć korzystniejsze opcje za pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ZFR uważa post za pomocny.
 
      
#1231 PostWysłany: 24 Sty 2022 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Czy lecial ktos z Was trase SYD-PPT albo MEL-PPT RT ? Loty operowane przez NZ wrocily to standardowego rozkladu od 04.2022 ale nie widze wogole ich dostepnosci. Rowniez na infolini nic nie widza. Zastanawiam sie czy nie sa z typowo ''krotkoterminowa dostepnoscia'' np. +2-3 tygodnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 24 Sty 2022 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Z tego co pamiętam to zawsze przed pandemią był problem z dostępnością biletów za mile w NZ
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#1233 PostWysłany: 25 Sty 2022 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@Flyguy stary numer z tym PPT zamiast SYD czy MEL wyszukaj z PER znajdziesz dostępne bilety w odstępie 2 tyg. począwszy od 12.05 (wyloty w czwartki) , powroty od 18.05 (w środy). Przeklikalem kalendarz do września,

Załącznik:
per-ppt.PNG
per-ppt.PNG [ 25.76 KiB | Obejrzany 1019 razy ]

Załącznik:
ppt-per.PNG
ppt-per.PNG [ 25.3 KiB | Obejrzany 1019 razy ]


Z SYD czy MEL wypluwa loty UA przez SFO za 80kapci z chorymi dopłatami więc bez sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#1234 PostWysłany: 25 Sty 2022 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
PER mam i jest caly czas w kalendarzu, tylko np. z SYD do PER to jest 4h lotu i na chwile obecna Qantas zyczy sobie w granicach 1500zl za RT (okres swiateczno-noworoczny)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Sty 2022 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 25 Sty 2022 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@Flyguy Nie wiem jaki masz plan podróży, ale mógłbyś np. za Aviosy polecieć - 13k (również terminy na koniec roku), ewentualnie rozbudować trasę o Tasmanię za 17k ;)
Bilety dostępne są niemal codziennie.
Załącznik:
syd-per.PNG
syd-per.PNG [ 20.33 KiB | Obejrzany 909 razy ]

Załącznik:
syd-hba.PNG
syd-hba.PNG [ 22.05 KiB | Obejrzany 909 razy ]

Załącznik:
hba-per.PNG
hba-per.PNG [ 20.75 KiB | Obejrzany 909 razy ]

Ale to już chyba wątek o pomysłach w Oneworld
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1236 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mam problem z kupnem bardziej skomplikowanych lotów. Oczywiście mogę je kupić osobno, ale w razie jakiś zmian rozkładów lub odwołań będę miał większe problemy, dlatego chciałbym mieć wszystko na jednej rezerwacji. Powiedzcie czy coś takiego jest możliwe do złożenia:

WAW-NRT, 2 x P + 1 x C (dla jednej osoby kupuję osobno)
HND-KIX, Y
stop
NRT-ICN-HNL, y
stop
HNL-LAX, Y

Na polskiej infolinii niestety nie widzą nawet dostępności dwóch miejsc na pierwszy lot, więc musiałem dzwonić na niemiecką. Tutaj jednak pojawił się problem. Nie można zrobić takiej kilku segmentowej rezerwacji, gdy pierwszy lot jest w innej klasie (premium eco, biznes). Ok, mogę to rozbić na dwie rezerwacje, ale tutaj pojawia się kolejny problem. Loty NRT-HNL i HNL-LAX oba odcinki na stronie M&M są po 20.000 mil, natomiast na infolinii jak chcę zarezerwować je ze stopem w HNL to babka mówi mi stawkę 57.000 mil. WTF?! Coś źle zrobiła i próbować wieczorem jeszcze raz zadzwonić, czy po prostu takie są zasady i nic z tym nie zrobię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1237 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Na jednej rezerwacji nie mozesz mieć miksu klas na tym samym odcinku. United nie pozwala na przesiadki dłuższe niż 4h dlatego może Ci nie policzyć jako 2x20 tylko inną stawkę
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1238 PostWysłany: 31 Sty 2022 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ok, zatem sprawa lotów do Japonii jest wyjaśniona. Co natomiast z kolejnymi?

Na jednej rezerwacji nie mogę wziąć tych lotów (wszystkie w Y) z racji, że drugi odcinek podróży jest by United (lot bez przesiadek)?:
NRT-ICN-HNL
STOP kilka dni
HNL-SNA

Tzn. mogę ale za 57k mil zamiast 50k (na stronie biorąc osobno wychodzi 20k + 20k
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 31 Sty 2022 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
J.1 napisał(a):
@Flyguy stary numer z tym PPT zamiast SYD czy MEL wyszukaj z PER znajdziesz dostępne bilety w odstępie 2 tyg. począwszy od 12.05 (wyloty w czwartki) , powroty od 18.05 (w środy). Przeklikalem kalendarz do września,

Załącznik:
Załącznik per-ppt.PNG nie jest już dostępny

Załącznik:
Załącznik ppt-per.PNG nie jest już dostępny


Z SYD czy MEL wypluwa loty UA przez SFO za 80kapci z chorymi dopłatami więc bez sensu.



Troche poszperalem i jest jeszcze jedno rozwiazanie, tansze i z duza dostepnoscia. Loty na PPT mozna ogarnac z Gold Coast (OOL) za 35k + 197AUD doplat. Sa po 2 miejsca na rejs z tego co widze. Dostepne np. 28.12.2022 - 04.01.2023 czyli najdrozszy z mozliwych okresow (bilety w NZ po ok 840€ pax)

Załączniki:
PPT.JPG
PPT.JPG [ 85.86 KiB | Obejrzany 555 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1240 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:33 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 30
Będąc zainspirowany postem @tropikey o sporej dostępności F z GRU (LH) sam rozpocząłem poszukiwania podobnych lotów.

Wybór padł na powrót z SIN na początku stycznia 2023. Jest kilka miejsc w F w tym okresie. Dopłaty na poziomie ok 1,3 KPLN.

@tropikey w jaki spósób dokonałes wyboru miejsca w 747? Mam informację, że wybór miejsca jest niedostepny a strona LH odsyła mnie do strony M&M.

Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group