Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 24 Cze 2022 12:52 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Tylko dodając dolot lokalny w Etiopii traci się możliwość wykorzystania ADD jako stopoveru i dalszego dolotu do NBO. A o to mi chodzi.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#1402 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Żona ma 9000 mil na swoim koncie w Miles&More a ja po zamknięciu Dinersa powinienem mieć około 63000 mil. Czyli łącznie mamy 72000 mil do wykorzystania w najbliższym czasie (być może jeszcze nam wpadnie po 5000 mil na głowę za wypełnienie tej ostatniej ankiety w Swiss). Nigdy do tej pory nie kupowaliśmy biletów za mile a zaraz zaczną nam się przedawniać więc trzeba je wszystkie wykorzystać. Miałbym więc kilka pytań i byłbym wdzięczny za wyrozumiałość a także za jakiekolwiek wskazówki.
1. Gdzie warto polecieć za taką ilość mil? Wiem, że pytanie zbyt ogólnikowe ale chciałbym polecieć w nowe miejsce (gdzie już byłem widać z tej mapki: https://my.flightradar24.com/poszwin). Z tego co wyczytałem to chyba najciekawiej wypadają loty Ethiopianem do/po Afryce. Ale gdzie można sobie "zmontować" taką trasę - przez jakaś stronę www czy telefonicznie? Jakie są opcje lotów tym Ethiopianem?
2. Zakładając że będziemy kupować bilety w przeciągu najbliższego miesiąca to na jaki najdalszy termin możemy kupić bilety?
Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia oraz wskazówki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Wejdź na wyszukiwarkę lotów i poszukaj tam gdzie chcesz lecieć. Loty ET się pokazują, sam kupowałem niedawno. Możesz kupić jakieś 11-12 miesięcy wprzód, jak jest już rozkład linii.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1404 PostWysłany: 28 Cze 2022 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ale przez jaką wyszukiwarkę wyszukiwać tych lotów ET za mile? :)
I czy jest tam opcja dodawania poszczególnych "segmentów" po Afryce? Z tego co czytałem to w ramach lotów ET mogę dodać ileś segmentów chociaż nie wiem jak, ile i na jakiej zasadzie to działa... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera uważa post za pomocny.
 
      
#1405 PostWysłany: 28 Cze 2022 22:32 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Wyszukiwarka na stronie Miles & more (wykorzystanie mil -> przeloty). Segmentów nie można dodać, to już telefonicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1406 PostWysłany: 29 Cze 2022 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Hmmm za loty na Seszele z Tel Avivu pokazuje mi 40000 mil oraz około 450 zł dopłaty.
Z Europy nic za bardzo nie znajduje w normalnych cenach (bo za takie nie traktuje 60000 mil oraz 2000 zł dopłaty przy lotach z Wiednia).
Da się coś "taniej milowo" znaleźć niż 40000 mil za lot w obie strony? Czy w tej "cenie" 40000 mil da się dorwać takie loty na Seszele ale z wylotem z Europy?
Na jakiej zasadzie działa dołożenie segmentów po Afryce? Wzrasta wtedy jakoś wysokość dopłat albo ilość mil niezbędnych do wydania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 29 Cze 2022 20:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Seszele zgodnie z regionami wg M&M to Afryka Płd. A Izrael to Afryka Płn./Bliski Wschód i dlatego masz 40 tys. mil
Z Europy nie znajdziesz Seszeli za 40 tys.
Co do ilości mil potrzebnych na loty w Afryce, to też zależy, czy dane miejsce to Północ, czy Południe. Kenia, Tanzania, a także Komory to Północ i mniej mil. Seszele, RPA, Zambia to już Południe i więcej mil.
Nie wiem, jak działa te dokładanie segmentów, ale wydaje mi się, że możesz co najwyżej dołożyć krajówkę w Etiopii, a nie loty międzynarodowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1408 PostWysłany: 29 Cze 2022 23:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
za 40k z Europy ja bym celowała w Rwandę lub/i Ugandę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1409 PostWysłany: 30 Cze 2022 00:08 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Albo Afryka Zachodnia (WKS, Togo, Benin itp.), gdzie dolecieć na normalnym bilecie jest zwykle jeszcze drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1410 PostWysłany: 30 Cze 2022 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A jest jakaś stronka z zestawieniem tych regionów? Albo w jakiś inny sposób mógłby ktoś podesłać?
Teoretycznie powinna być pod tym linkiem (https://www.miles-and-more.com/pl/pl/pr ... award.html), jednakże w załączniku nie ma drugiej strony.

maxima napisał(a):
za 40k z Europy ja bym celowała w Rwandę lub/i Ugandę ;)


Jaka by była wtedy trasa żeby wyszło 40k mil z Europy? ;)

Sudoku napisał(a):
Seszele zgodnie z regionami wg M&M to Afryka Płd. A Izrael to Afryka Płn./Bliski Wschód i dlatego masz 40 tys. mil
Z Europy nie znajdziesz Seszeli za 40 tys.
Co do ilości mil potrzebnych na loty w Afryce, to też zależy, czy dane miejsce to Północ, czy Południe. Kenia, Tanzania, a także Komory to Północ i mniej mil. Seszele, RPA, Zambia to już Południe i więcej mil.
Nie wiem, jak działa te dokładanie segmentów, ale wydaje mi się, że możesz co najwyżej dołożyć krajówkę w Etiopii, a nie loty międzynarodowe.


Jak wyszukiwać te trasy - też przez wyszukiwarkę na stronie Miles & more (wykorzystanie mil -> przeloty)? Przy takiej Kenii da się w tej samej ilości mil zrobić OJ (Nairobi - Mombasa) albo dorzucić jeszcze inny kraj z segmentu "Afryki Północnej"?

Kurde kiedyś w internecie widziałem taki super poradnik, gdzie to było dokładnie wszystko rozpisane bardzo ładnie ale już go chyba nie ma :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 30 Cze 2022 12:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@poszwin Trasa np. WAW-(VIE/ARN/MXP/CDG/FRA - w zależności skąd lata ET i wysokości opłat)-ADD-NBO/ZNZ/DAR/EBB/KIG
Najniższe dopłaty są lecąc WAW-BEY lub WAW-TLV i stamtąd ET.
Możesz spokojnie zrobić OJ np. do Nairobi i powrót z Mombasy lub lot do Rwandy i powrót z Ugandy.
Warto też zaplanować loty tak, żeby mieć np. kilka godzin na zobaczenie Addis. Jeżeli nie zmieniły się zasady w stosunku do tych sprzed pandemii, to spełniając określone warunki nie trzeba płacić za wizę etiopską.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1412 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:16 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
poszwin napisał(a):
A jest jakaś stronka z zestawieniem tych regionów? Albo w jakiś inny sposób mógłby ktoś podesłać?


Proszę: https://www.miles-and-more.com/flight-awards
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1413 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:09 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Cześć Wszystkim :)

Mam 21 tys. mil Miles More.
Jest to taka ilość, że nie mam pojęcia co z nimi zrobić...
Może bardziej doświadczeni forumowicze mogą mi coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Za 20k OW do Afryki (np. Zanzi, Uganda, Rwanda) lub 17k RT po Europie na 14 dni przed lotem, ew najmilszy poniedziałek i 2x RT po Europie
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
#1415 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:51 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 45
Dzięki :)
Tyle, że jak kupie OW za mile, to powrotny OW za $$$ będzie w podobnej cenie, co całość RT...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 30 Cze 2022 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1195
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
No tak właśnie będzie jeśli nie masz/nie będziesz miał w przyszłości więcej mil do wydania na lot powrotny.
Ale dostałeś też dwie inne propozycje na tacy, nieładnie marudzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1417 PostWysłany: 30 Cze 2022 15:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22447
No to se kup Europa - Dakar i powrót za normalny bilet. Albo dolecisz do Dubaju i powrót ET do Europy via ADD.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1418 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
pepito28 napisał(a):
Cześć Wszystkim :)

Mam 21 tys. mil Miles More.
Jest to taka ilość, że nie mam pojęcia co z nimi zrobić...
Może bardziej doświadczeni forumowicze mogą mi coś polecić?

Poza tym co koledzy napisali możesz śledzić też milowy poniedziałek:
https://www.lot.com/pl/pl/odkrywaj/prom ... niedzialek
Czasem Dubaj jest za 20 tyś mil, ten kierunek ma bardzo niskie dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 17 Lip 2022 23:16 

Rejestracja: 17 Lip 2022
Posty: 4
Witam wszystkich, jestem tu nowy i potrzebuję pomocy. Zebrałem 339tyś mil i zastanawiam się czy mogę je wykorzystać na wymarzoną podróż do Australii. Myślałem o Sydney lub Melbourne. Ze względu na mój wiek i daleki kierunek, interesuje mnie tylko przelot w klasie biznes i to dla 2 osób. Jeżeli ktoś ma pomysł jak mądrze zaplanować taką podróż to na pewno skorzystam. Chętnie zatrzymałbym się po drodze na kilka dni np. w Malezji czy Singapurze. Czy zebrane przeze mnie mile wystarczą na taką podróż ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 18 Lip 2022 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Proponuję w takim razie przeczytać chociaż ten temat i podobne na początek, kolega pisał ostatnio o SQ, a tak przy okazji mi by się wydawało, że jak ktoś zebrał tyle mil za loty to się podzieli swoją dużą wiedzą na forum, a nie tylko rejestruje się jak potrzebuje pomocy,
Ostatnio wysyp takich pierwszych postów, jak trwoga to do boga czyli f4f ?


Ostatnio edytowany przez kostek966, 18 Lip 2022 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group