Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:43 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
Cześć! Jestem studentem i będę jechał na 2 miesiące do Hiszpanii na praktyka z erasmusa z czego same praktyki mają potrwać miesiąc, więc będę miał czas na zwiedzanie. Stąd moja pytanie czy polecacie jakieś miejsce w którym warto zamieszkać? Biorę pod uwagę głównie cenę apartamentu do wynajęcia i to czy jest coś do roboty w samym mieście i okolicy. Mniej ważną kwestią jest czy jest jakiś bezpośredni lot tam :)
Wykluczyłem od razu Madryt i Barcelonę bo tam mieszkanie jest pewnie najdroższe (chyba, że się mylę?). Myślałem o czymś na południu/wschodzie jak Sewilla, Malaga, Walencja. Macie jakieś pomysły ? :)

I drugie pytanie bardziej pod ten wątek o jakieś polecane strony albo sposoby na zlezienie apartamentów do wynajęcia (na 1 lub 2 miesiące).
Z góry dzięki za pomoc bo to dużo roboty do ogarnięcia dla mnie, a sam nie mam doświadczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@SecondEspada
A kiedy wyjazd?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:49 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
Lipiec i sierpień 2019
Ale tak jak mówiłem, że praktyki mają trwać miesiąc i się zastanawiam czy przez sierpień albo jego część po prostu nie pojeździć po Hiszpanii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@SecondEspada
Szykuj się na wakacyjne stawki. Dla nich to jest jeden grzyb czy przyjeżdżasz na praktyki (w lipcu w Hiszpanii?? nie mi to oceniać...)
czy na smażenie się na plaży.
W ogóle nie zdziw się jak będą Ci odmawiać np krótszych niż miesiąc pobytów. Masz sporo czasu i na pewno coś znajdziesz. Dobrze, że zaczynasz tak wcześnie ale miej na uwadze, że Hiszpanie to na tydzień na przód nie planują a co mówić o pół roku! ;)

Poza tym, byleś kiedyś w sierpniu w Andaluzji?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@SecondEspada Przy wyborze miejsca może też być istotne co i gdzie zamierzasz praktykować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:21 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
@miriam Praktyki mam mieć szpitalu, a szpitale są w każdym większej mieście :P To jeszcze czy się dyrektor zgodzi to co innego dlatego, muszę napisać na raz do parunastu co najmniej i rozmyślam w jakich miejscowościach szukać.
Co do cen to zdaje sobie sprawę, że ceny takie będą, ale dostanę dofinansowanie, a po za sezonem mam normalne studia, więc praktyki mam zawsze w wakacje :)
Tak apartament będzie na co najmniej miesiąc albo 2 :) Ale płacąc za apartament, za dłuższy pobyt cena wiadomo, że będzie niższa niż w hotel na podobnym poziomie.
@namteH hmm tylko nie rozumiem, czemu nie mógłbym już sobie załatwić czego parę miesięcy wcześniej? (Nie pół roku, ale z 2-3?). A no i nie byłem nigdy w Hiszpanii jeszcze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
-- 07 Paź 2018 23:25 --

@SecondEspada
2-3 to tak ale jeszcze nie teraz ;)

-- 07 Paź 2018 23:27 --

SecondEspada napisał(a):
@...Ale płacąc za apartament, za dłuższy pobyt cena wiadomo, że będzie niższa niż w hotel na podobnym poziomie.
...)

2 miesiąc to jest krotki pobyt i do tego dochodzi szczyt sezonu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:32 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
No to prawda, ale masa osób tak wyjeżdża :P Jest jeszcze możliwość, że pojedziemy we 4 osoby co ułatwia wynajem.

A jakieś strony do tego polecacie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Moi studenci co prawda jeżdżą w inny region Europy, ale ogólnie z rozmów z nimi (ale też z własnych doświadczeń) wiem, że dużych miastach wynajem okres miesiąca czy dwóch jest najtrudniejszy do zorganizowania. Bo wychodzi za drogo, żeby wynająć od kogoś, kto ma wynajem krótkoterminowy, a z drugiej strony jesteś za krótko, żeby ktoś Cię wziął pod uwagę do mieszkania studenckiego. Do tego dochodzi problem tego, że nie jesteś na miejscu, więc nie pójdziesz na "casting", nawet jak znajdziesz coś wolnego.

Jeżeli mogę Ci coś poradzić, to zaczęłabym od sprawdzenia, czy przypadkiem nie przysługuje Ci akademik (często jest tak, że praktykanci z Erasmusa są traktowani jak studenci z normalnego Erasmusa i akademik daje się załatwić). W drugiej kolejności szukałabym ofert nie tyle wynajmu, co podnajmu (sama tak znalazłam 3-4 razy pokój w Berlinie czy Wiedniu). Studenci z Hiszpanii też wyjeżdżają i jest duża szansa, że znajdziesz kogoś, kto będzie szukał chętnego na podnajęcie pokoju na kilka tygodni. Równolegle starałabym się rozpuścić możliwie szerokie sieci w sieci - na grupach, forach, przez znajomych na facebooku. Nie wiem, gdzie dokładnie mieszkasz, ale ekspaci w większych miastach mają swoje grupy na fb i miejsca spotkań - wystarczy się przejść pod pretekstem ćwiczenia języka. Poza tym studentów z Hiszpanii jest w Polsce w tej chwili na tyle dużo, że łatwo znaleźć kontakt do ludzi, którzy znają kolejnych ludzi, itd :) I po trzecie - jeżeli masz w swoim mieście filologię hiszpańską, to zaprzyjaźnij się ze studentami - może ktoś np. będzie zwalniał pokój po semestrze studiów tam i będziesz mógł go przejąć? A jeżeli nie, to studenci tego kierunku na pewno podzielą się najaktualniejszymi informacjami na temat najmu.

Powodzenia!
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
zulu uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2018 23:49 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
@metia o dzięki to bardzo pomocne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:44 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
A zna ktoś jakieś strony polecane do szukania takich miejscówek? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Paź 2018 15:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie chce być złośliwy ale...muszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: szukanie pokoju lub inszego apartamentu bez znajomości miejsca praktyk jest dla mnie racjonalnie myslacej osoby trochę(dodaj sobie co mam na myśli) :P Na prosty chłopsko-studencki rozum. Powysyłaj CV do szpitali gdzie ewentualnie chcesz mieć praktyki i po uzyskaniu pozytywnych odpowiedzi dopiero zacznij się wtedy zastanawiać gdzie ewentualnie chciałbyś sobie pomieszkać w pięknej Hiszpanii. Logistykę dopasuj do ,,wiadomego" już miejsca a nie ogólnie. Tak będzie łatwiej. To tak tylko BTW :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Paź 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
jeszcze bym dorzucił, że jeśli jakiś szpital będzie chciał Cie przyjąć, to może zapytać czy mają pokoje gościnne, mieszkania itp. Może nawet za darmo. W PL to dość popularne.
Ale ja truskawki cukrem posypuję dlatego szukam najprostszych rozwiązań.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:39 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
Tylko, że właśnie wybór miejscówki zalezy trochę od tego gdzie są jakie ceny :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:50 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To teraz pochwal się swoim nakładem pracy w wynajdowanie lokum uwarunkowanego ceną? Domniemywam , że raczej tego nie zrobiłeś i oczekujesz , że forumowicze wskażą Ci odpowiednią destynację w b.atrakcyjnym miejscu i za cenę która wszystkich rzuci na kolanka? :lol: :lol: :lol: Myślisz może i prawidłowo. Po co się meczyć skoro wszystko można osiągnąć sprytem a za sprytnego się przecież uważasz :P . Zatem wziąłbym na Twoim miejscu Barcelonę lub Madryt ewentualnie Malagę ale także bym się zastanowił nad Las Palmas , Puerto del Rosario lub Palma de Mallorca. Fajne miejsca na zwiedzanie Hiszpanii i poznanie służby zdrowia bo przecież przede wszystkim tam jedziesz(lecisz) :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Paź 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
SecondEspada napisał(a):
Tylko, że właśnie wybór miejscówki zalezy trochę od tego gdzie są jakie ceny :P

kup namiot , wtedy ogranicza cie tylko wyobraznia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Paź 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Cytuj:
...to zaczęłabym od sprawdzenia, czy przypadkiem nie przysługuje Ci akademik ...

W Hiszpanii raczej na 100% nie ma czegoś takiego jak przysługujący akademik ale może dla medyków jest inaczej.
W ogóle w Hiszpanii akademiki to produkt dla bogatych; drogi i mało popularny.

@SecondEspada
To jeszcze Ci zamącę :mrgreen: : w Madrycie czy w Barcelonie na pewno będzie średnio drożej niż w Maladze czy Sewilli ale w tych większych miastach będziesz miał bogatszą ofertę i większe szanse na znalezienie czegokolwiek.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Paź 2018 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@namteH
Na 100% jest tak, że uczelnia uczestnicząca w programie Erasmus musi udostępniać miejsca w akademiku dla studentów, którzy przyjadą w ramach tej wymiany. Oczywiście może tych miejsc być mało i mogą być bardzo drogie, ale muszą być.

A w samym temacie - serio mamy adresy serwisów podać? A Google ukradli? Jak Wy na tej medycynie w ogóle funkcjonujecie...
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@metia
Pierwsze słyszę. Jak żyję nie spotkałem kogoś kto by w akademiku w Hiszpanii mieszkał.
Natomiast spotkałem takiego samego erasmusa jak @SecondEspada i gość bynajmniej nie spał w akademiku.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:58 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
@HandSome wow widze, ze szydera nie ogranicza Cie jak duzej czesci tu osob. Chcialem sie rozeznac tylko cenowo gdzie jak sie zyje by tam dopiero szukac szpitala, a nastepnie miejscowki na wypad no, ale nic.

@metia na pewno funkcjonujemy z pewna kultura, co byly sie przydalo generalnie naszemu roszczeniowemu spoleczenstwu :)

No nic liczylem, ze to forum jest od pomocy. Dla kogos kto byl 3 razy za granica na krotkie wypady, a ma nagle zyc po za domem jest to sporo do ogarniecia, dlatego chcialem skorzystac z doswiadczenia innych. Ale jak mam byc uwazany za leniwego pasozyta to podziekuje bardzo :) Wystarczy ze mnie prawie na booking na 100 euro uwalili i zanim sobie kupie sprawdzam 10 razy conajmniej, wiec ciezko mi jest zaufac losowej stronie z apartamentami z googla :)

@namteH dzieki bo sobie uzmyslowilem bo nie skupiac sie na konkretnym miescie bo to duzo nie zmienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group