Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2015 17:56 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Proszę o połączenie z tematem, który został moim zdaniem pochopnie zamknięty. Pytający został obśmiany, a w mojej ocenie bardzo niesłusznie, bo odpowiedź nie jest całkiem jednoznaczna. Otóż jeśli wwozimy do USA leki, których dostępność bez recepty w Stanach nie jest dla celnika oczywista to powinniśmy mieć zaświadczenie od lekarza po angielsku lub receptę. Oczywiście ten przepis nie jest srogo egzekwowany w przypadku tabletek, ale może zdarzyć się upierdliwiec.

Dla przewożonego syropu na alergię dla syna byłem o takie zaświadczenie proszony (miałem).

A tu po angielsku w szczegółach (ze strony ambasady USA):

1. Medicines/Narcotics

Narcotics and dangerous drugs are prohibited entry. There are severe civil and/or criminal penalties if imported. Concerta and Ritalin are approved medicines. Declare all medications to Customs when entering the United States.

Not all medicines are approved by the Food and Drug Administration (FDA) or allowed into the United States.
More information, including a list of approved medicines, can be found in the FDA Orange Book.

A traveler requiring prescribed medicines (e.g. cough medicine, diuretics, heart drugs, tranquilizers, sleeping pills, antidepressants, stimulants, diabetes medication etc.) should:

- Have all drugs, medicines, and similar products properly identified

- Carry only such quantity as would normally be used by an individual having the health problem requiring the drugs or medicines in your possession.

- Have either a current prescription or written statement in English from your personal physician that the medicine is being used under a doctor's direction and that it is necessary for your physical well-being while traveling. The doctor’s note should state the name and the exact quantity of the medicine you are bringing into the U.S.

- Carry all medication in your hand luggage (including needles for diabetics) also in case of loss of luggage.
It is recommended to ask for a medical passport from your pharmacy/physician.

Medication can be sent by post if the prescription or doctor's letter is included. A notation should be placed on the outside of the parcel stating, for example, "DOCTOR'S LETTER ATTACHED."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mylisz przepisy celne z przepisami bezpieczeństwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:33 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Określenia celnik użyłem nie prawidłowo - skrót myślowy. Powinno być oficer TSA? Pytam, bo nie jestem ekspertem od służb granicznych w USA. Ale chyba nie zmienia to faktu, że odpowiedź na pytanie Kolegi hmmm... "a ziemia jest płaska" była raczej niefortunna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pytanie dotyczyło tabletek w bagażu podręcznym
a ty cytujesz przepisy obowiązujące w momencie przekraczania granicy państwowej
zauważasz różnicę?
to nie to samo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:44 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Przykro mi, ale nie rozumiem dlaczego bagaż podręczny miałby mieć jakieś specjalne prawa. Przepisy dotyczą wszystkich bagażów,w tym podręcznego.

Tak żeby sprawę wyjaśnić do końca, nie uważam, że wioząc tabletki zostaniemy poproszeni o receptę/zaświadczenie i nie wożę żadnych zaświadczeń dla moich leków. Ale takie przepisy istnieją i istnieje mała malutka szansa, że ktoś się przyczepi. Więc jeśli ktoś chce mieć 100%,a nie 99,9% pewności, że leki wwiezie bez problemu lepiej zaopatrzyć się w takie zaświadczenie. Takie jest moje zdanie i kończę temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie rozumiesz.... :cry:

inaczej
to co masz w podręcznym/zasadniczym np lekarstwa/aparat/jedzenie/książka/ubrania
może być zabrane już po dotarciu na miejsce podczas przekraczania granicy JEŻELI narusza obowiązujące tam przepisy prawa

czyli rozróżniamy DWIE rzeczy;
to co mamy przed i to będziemy mieć po przejściu granicy
inaczej nie umiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sie 2015 18:55 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
OK, zrozumiałem Twoją interpretację zapytania (trochę późno). Jeśli była taka jak mówisz - masz rację. Ale określenie w temacie miejsca docelowego, w mojej ocenie, świadczy o tym,że autor pytania miał na myśli wwóz lekarstw w bagażu podręcznym, a nie samo ich posiadanie na pokładzie samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2015 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no cóż, dobrze postawione pytanie to polowa sukcesu :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2015 22:33 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
No kurcze, ktos pousuwal przesmiewcze odpowiedzi, a tak chcialem sobie je poczytac...ale jak tak sobie ci przesmiewcy troche popodruzuja po swiecie, to zobacza, ze w inych czesciach swiata nie jest tak wszystko oczywiste co jest oczywistym w Europie.
A to artykul na ktory sie powoluje:
http://www.interameryka.com/2009/09/kon ... lna-w-usa/
Pisze w nim:Leki, tabletki itp. na zakup których wymagana jest w Polsce recepta – ZABRONIONE
To co? Mozna czy nie mozna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sie 2015 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
gregson5 napisał(a):
To co? Mozna czy nie mozna?


Ja kierowałbym się tym co jest napisane na stronie ambasady a nie tym co ktoś zamieścił na jakimś portalu. Z tego co wkleił jasiu:) jasno wynika, że można przewieźć leki na receptę ale należy spełnić określone warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Z calkiem duzego doswiadczenia, spostrzezen osobistych i rozmow ze znajomymi - nigdy sie nie przytrafilo sprawdzanie, cofniecie lub jakiekolwiek inne problemy z lekami. Oczywiscie zasada jest zdroworozsadkowa - tylko potrzebne leki na ogolne choroby. Jak jest przy jakis SUPER specjalistycznych problemach i "bardzo dziwnych" lekach nie moge zagwarntowac. Ale NIGDY do apteczki wypchanej po brzegi kilunastoma specyfikami nikt z celnikow i inncyh sluzb przy przekraczaniu granicy/przylocie sie nie czepial. Nawet jesli byl sprawdzany bagaz glowny.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group