Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Cze 2022 23:57 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Ojej . Dopiero teraz na PC zobaczyłem mnóstwo "czeskich błędów " w moim poprzedni poście. Nie lubię dlatego pisać na telefonie. Obiecałem w tym poście , że jak wrócę do domu , to zamieszczę screen z połączeniami granicznymi ze Szwajcarią na które ważny jest ten bilet 9 euro. Poniżej fragment z tego pdfa dotyczący Szwajcarii

Załączniki:
tmpswiss9euro.JPG
tmpswiss9euro.JPG [ 51.33 KiB | Obejrzany 1206 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 22 Cze 2022 18:08 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Użytkownicy apki Vivid Money mogą otrzymać 9 EUR cashbacku na zakup biletu na 1 miesiąc. Oferta jest do odnalezienia w aplikacji pod zakładką Rewards i aktywuje się ją po udostępnieniu story na Instagramie.

Załączniki:
img3898.png
img3898.png [ 77.32 KiB | Obejrzany 1113 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 02 Lip 2022 15:44 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jak można wymusić na stronie db.com aby pokazało tylko połączenia regio? Chce tak przejechać z Dortmundu do Frankfurtu, ale pokazuje mi tylko połączenia flixtrain :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 02 Lip 2022 16:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Apka DB Navigator zaznacz tylko regio i jest

Załącznik:
Screenshot_2022-07-02-16-11-13-32.jpg
Screenshot_2022-07-02-16-11-13-32.jpg [ 65.13 KiB | Obejrzany 941 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 02 Lip 2022 22:30 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
spejson911 napisał(a):
Jak można wymusić na stronie db.com aby pokazało tylko połączenia regio? Chce tak przejechać z Dortmundu do Frankfurtu, ale pokazuje mi tylko połączenia flixtrain :(
Chyba , się przejęzyczyłeś, db.com to strona Deutsche Bank. A jeśli miałes na mysli bahn.com to w wyszukiwarce należy zaznaczyć (optakowac) " local transport only" tak jak to wskazałem poniżej . W niemieckojęzycznej wersji strony odpowiednio "Nur Nahverkehr" A zlikwidować "zaznaczenie-ptaka" - najszybsze połączenia . Ale uwaga, ten filtr pokazuje równiez RegioExpresy obsługiwane przez przewożnika dalekobieżnego (DB Fernverkehr ) , ale wtedy wyszukiwarka w szczegołach połaczenia informuje że bilet 9 euro nie jest ważny, Ale takich Regioeksperów nie jest bardzo dużo.

Załączniki:
tmpbahncom.JPG
tmpbahncom.JPG [ 77.8 KiB | Obejrzany 887 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Albo jestem pierdoła, albo nie umiem kupić online 2 sztuk tego biletu.

Tutaj mamy stronę biletu: https://www.bahn.com/en/offers/regional ... -ticket-en

Ale po wyborze nie ma możliwości ilości osób:

https://fahrkarten.bahn.de/privatkunde/ ... icket#stay
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
I co my mamy ci odppwiedzieć na tak ppstawione pytanie?


A próbowałeś kupic 2 razy po jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 06 Lip 2022 14:52 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
Wybieram się niedługo do Hamburga, dzięki za opisy z tym 9 EUR, fajna opcja, już wiem jak sprawdzić które DB są regionalne i bilet obowiązuje,więc się gdzieś wybiorę, ale mam pytanie o komunikacje miejską, w każdym mieście jest darmowa? w Hamburgu na ten bilet mogę jeżdzić do woli, metro, autobusy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Lip 2022 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@pabien finalnie kupiłem 2 x jeden - ale myślałem, że można jakoś to prościej można zrobić.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Lip 2022 23:33 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 242
@calaviolina w każdym i zasadniczo nie ma ograniczeń co do środka transportu miejskiego

W ramach ciekawostki podpowiem że jeżdżą składy regio ze Szczecina do Lubeki (i z Lubeki do Hamburga).
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Lip 2022 20:47 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Załącznik:
tmphvv.JPG
tmphvv.JPG [ 84.14 KiB | Obejrzany 593 razy ]
calaviolina napisał(a):
Wybieram się niedługo do Hamburga, dzięki za opisy z tym 9 EUR, fajna opcja, już wiem jak sprawdzić które DB są regionalne i bilet obowiązuje,więc się gdzieś wybiorę, ale mam pytanie o komunikacje miejską, w każdym mieście jest darmowa? w Hamburgu na ten bilet mogę jeżdzić do woli, metro, autobusy ?


Jeśli tak bardzo chcesz się upewnić, to w tym wątku w moim poście numer 65 z 9.06.2022 z godz 21.29 podałem link do dokumentu pdf , który zawiera listę przewoźników i związków komunikacyjnych gdzie obowiązuje bilet 9 euro . Oprócz tego na stronie hamburskiego związku komunikacyjnego jest informacja ze u nich ten bilet obowiązuje . Tam tez jest link do mapki HVV czyli hamburskiego związku komunikacyjnego Link do info na ich stronie: https://www.hvv.de/en/tickets/single-da ... s/overview
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To jeszcze szybkie pytanie.

Czy ten bilet działa na Flixtrain ?

Konkretnie chodzi mi o ten:

Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
https://letmegooglethat.com/?q=9+euro+ticket+flixtrain
pierwszy lub drugi link
;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 07 Lip 2022 21:57 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Tomo14 napisał(a):
Czy ten bilet działa na Flixtrain ?

]


Jest dokładnie tak jak jest napisane w tekście do którego link załączył kolega @abelincoln w poprzednim poście . Poza tym wyszukiwarka na Bahn.com odpowiada na pytanie o ten konkretny pociąg po rozwinięciu szczegółów (uwag) dotyczących tego konkretnego pociągu.

Załączniki:
tmpflix.JPG
tmpflix.JPG [ 61.83 KiB | Obejrzany 538 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 08 Lip 2022 10:56 

Rejestracja: 17 Mar 2012
Posty: 25
Czy możecie polecić jakieś strony/aplikacje:
1) z autobusami międzymiastowymi, międzywioskowymi - nie wszędzie dojeżdza DB. Coś typu niemiecka wersja e-podróżnik.pl
2) z komunikacją miejską w różnych miastach. Coś typu niemiecka wersja JakDojade.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 08 Lip 2022 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Dzięki za odpowiedzi.
Po prostu odhaczałem w wyszukiwarce tylko dwie pierwsze pozycje (ICE i Intercity i EuroCity).

Myślałem, że te pozostałe pozycje już wchodzą w bilet.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 08 Lip 2022 12:43 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
xinx napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś strony/aplikacje:
1) z autobusami międzymiastowymi, międzywioskowymi - nie wszędzie dojeżdza DB. Coś typu niemiecka wersja e-podróżnik.pl
2) z komunikacją miejską w różnych miastach. Coś typu niemiecka wersja JakDojade.pl
Wyszukiwarka połączeń , która w tym wątku wielokrotnie wspominałem czyli Bahn.com zawiera równiez w sobie bazę połączeń autobusowych , aczkolwiek nie gwarantuję, że wszystkich . Sprawdziłem losowo 2 miejsca w których byłem , gdzie kolej nie dojeżdzą i wyszukiwarka znalazła połaczenie autobusem .
1. Słynne Bastei w Szwajcarii Saksońskiej i bahn.com pokazal mi połaczenie do Drezna ( autobus plus Sbahn)
2. Pawia Wyspa (Pfaueninsel) w Belinie . Równiez i w tym wypadku pokazał najblizsze połączenie autobusem 218 do stacji kolejowej i Sbahn Wansee . Niestety załaczniki dołącze wieczorem , gdyż proxy na którym pracuję nie pozwala na ich zamieszczenia (ograniczenia firmowe) . No i pozostaje jescze google maps gdzie mozesz wybrac transport publiczny . Zwykle baza google jest okay . Sprawdziła się nawet w wypadku arabskich linii autobusowych w arabskiej części Jerozolimy , gdzie na przystankach nie ma rozkładów jazdy. To było dla mnie najwieksze zaskoczenie

Załączniki:
tmppfauen.JPG
tmppfauen.JPG [ 65.24 KiB | Obejrzany 335 razy ]
tmpbastei.JPG
tmpbastei.JPG [ 50.79 KiB | Obejrzany 335 razy ]


Ostatnio edytowany przez darian, 08 Lip 2022 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 08 Lip 2022 13:47 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
xinx napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś strony/aplikacje:
1) z autobusami międzymiastowymi, międzywioskowymi - nie wszędzie dojeżdza DB. Coś typu niemiecka wersja e-podróżnik.pl
2) z komunikacją miejską w różnych miastach. Coś typu niemiecka wersja JakDojade.pl


Apka DB Navigator radzi sobie i z jednym i z drugim.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 08 Lip 2022 19:04 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 242
"Radzi" to całkiem trafne określenie...
Owszem, system DB ma pojęcie o liniach autobusowych, ale jak wściekły narzuca korzystanie z połączeń kolejowych. Autobusy oferuje tylko w przypadku braku linii kolejowej.

Przykład: dwa mniejsze miasta w jednym regionie, po wpisaniu nazw miast pierwsze propozycje to dworce kolejowe odsunięte odrobinę od centrum. Jeśli wybiorę w obu przypadkach pierwszą propozycję (Hbf) to wszystko pięknie, przejazd 40 minut pociągiem raz na godzinę. Jeśli wbiję "Zentrum" to oferuje mi dwa przystanki tramwajem i przesiadkę na pociąg. Razem już 50 minut i nadal potrzeba się dostać do celu z dworca kolejowego po przyjeździe.
A ja sobie randomowo siadam na przystanku i nagle patrzę, podjeżdża autobus bezpośredni do centrum i mojego celu i jedzie... 62 minuty. Gorzej że zanim zdecyduję się wsiąść to odjeżdża a następny jest za ...3 godziny :roll:
Żeby znaleźć to połączenie, trzeba wybrać przystanki na których zatrzymuje się dana linia autobusowa (a to jeszcze w tym przypadku były dwa osobne przystanki dla linii lokalnych i regionalnych, o różnych nazwach) i wybrać przedział czasowy w którym dana linia akurat kursuje. Droga przez mękę. Tak samo schematy linii autobusowych, niektóre związki na mapach uparcie ucinają linię na granicy związku mimo że faktycznie jedzie ona dalej.

W ogóle dlaczego przez prawie 1,5 miesiąca nikt nie opisał tutaj żadnych swoich przeżyć z podróży po Niemczech na tym bilecie? Poza kontrolą w U-bahnie?
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/27 euro, CODZIENNIE!
LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 08 Lip 2022 20:39 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
tiffany napisał(a):
"Radzi" to całkiem trafne określenie...
Owszem, system DB ma pojęcie o liniach autobusowych, ale jak wściekły narzuca korzystanie z połączeń kolejowych. Autobusy oferuje tylko w przypadku braku linii kolejowej.

Częściowo masz rację . Ale jeśli pomiędzy taktami godzinnymi ( na krótkim odcinku ) są połączenia kombinowane , a nawet tylko autobusowe to wyszukiwarka DB mimo wszystko je pokazuje . Doświadczyłem tego ostatnio podczas 4 dniowego pobytu pod Berlinem w Dallgow-Doberitz . Pociągi regionalne do Berlin-Spandau jeździły w takcie godzinnym i zabierało im to tylko 10 minut . Ponizej obraz rzeczywisty na ten wieczór wygenerowany przed chwilą . Jakl widac jest też połączenie wyłącznie autobusowe tylko, że dużo dłuższe i z dwoma przesiadkami. Wydaje mi się że liczy się czas przyjazdu na miejsce przeznaczenia. . Oczywiście mam zaflagowane "pokaż najszybsze połączenia" . Oczywiście Berlin Spandau to jest ten sam dworzec co Berlin Rathaus Spandau (S+U), tylko w przypadku nazwy przystanku autobusowego obowiązuje ta druga nazwa. S-bahn to tylko inny peron niż pociągi ICE czy RE . Wydaje mi się że wyszukiwarka nie pokazuje połączeń gdzie wyjeżdżasz wcześniej a przyjeżdżasz później . Ale nie daje głowy . Poza tym mozna jeszcze korzystać z wyszukiwarek lokalnych związków komunikacyjnych. Na przykład dla Berlina i Brandenburgii VBB . https://www.vbb.de/en/vbb-travel-info/ . Ona również pokazuje rzeczywiste położenie pojazdów na mapie. A dla samego Berlina jest wyszukiwarka berlińskiej komunikacji na ich stronie BVG . https://www.bvg.de/en Na dole postu ostatni jest screen z wyszukiwarki DB

Załączniki:
tmpvbb.JPG
tmpvbb.JPG [ 243.29 KiB | Obejrzany 328 razy ]
tmpdallgow.JPG
tmpdallgow.JPG [ 87.81 KiB | Obejrzany 334 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group