Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:23 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Jakie macie doswiadczenia w tej materii? Jak czesto wasze miejsca sa zajete ?
jak rozwiazujecie takie sytuacje?
Nie to zebym byl wyjatkowo kłótliwy, ale skoro decyduję się zaplacic za konkretne miejsce, to dlatego że chcę na nim siedziec.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2019 00:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:41 

Jeżdżę pociągami sporadycznie. Raz w roku , albo i mniej. Jakiś czas temu jechałem pociągiem Inter City Tychy- Warszawa. Kupiłem 2 bilety wraz z miejscòwką. Podniecony ( bardziej niż przed jakimś egzotycznym lotem :mrgreen: ) wsiadam do wagonu. Nawet sprawnie znalazłem nasze 2 miejsca. A te zajęte. :roll: 2 dziewczyny siedzą. Grzecznie ( czasem mi się zdarza :lol: ) pokazuje swoje kwity na te miejsca.
A te siksy mi na to.
My już od Wiednia tu siedzimy, to mamy prawo. :D

Aż mnie na moment zatkało.
Ale dziewczynki. Koniec żartòw. Wypad. Po konduktora się nie będę fatygował. Sam was na biegu wyniosę.

Poszły...

Ale coś tam mamrotały pod nosem niezadowolone. Że jaki cham..itp
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@jacakatowice Jest coś takiego jak nabycie praw przez zasiedzenie,może myślały,że w pociągu też działa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:50 

Trochę chamidła były. Pewne siebie. Że niby one wcześniej wsiadły i to jest ich prawo nabyte tą drogą. :D
Gdzieś tam miejsca pewnie miały, bo cały pociąg jest z miejscòwkami. Chciały przykozaczyć i się przejechały....
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2019 18:53 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Mnie kiedys w samolocie pewna Pani chciala zlinczowac po tym, jak jej zakomunikowalem, ze wlasnie po to zaplacilem za to miejsce, zeby na nim siedziec i ze ona podczas rezerwacji rowniez mogla z tej opcji skorzystac...?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2019 19:08 

miriam napisał(a):
@jacakatowice Jest coś takiego jak nabycie praw przez zasiedzenie,może myślały,że w pociągu też działa ;)

W dobrej wierze nabywasz przez zasiedzenie po 20 latach. W złej po 30.
Tyle chyba w tym pociągu z Wiednia nie siedziały ? :mrgreen:
Góra
 PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2019 19:56 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Wlasnie takie sytuacje najbardziej mnie wku... w podrozy. Za kazdym razem obiecuje sobie, ze sprawe zalatwie kulturalnie, ale zwykle szybko moj rozmowca potrafi wyprowadzic mnie z rownowagi ? Jade niedlugo Flixem z Ostrawy do Wawy i juz sie stresuje, bo mam wykupiona panorame, ktora pewnie bedzie juz zajeta, bo bus startuje z Wiedni (znowu Wieden). Swoja droga, to kierowca powinien pilnowac tych spraw...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Ale w czym widzisz problem? Podchodzisz, mówisz, że to twoje miejsce, za które specjalnie zapłaciłeś, względnie robisz jak w "Misiu"

_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2019 20:31 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Niestety zazwyczaj osoby, ktore nie potrafia na wlasnym bilecie odczytac gdzie siedza nie chca w pierwszej fazie (tej grzecznej) uznac czyjejs racji i podobnie, jak wyzej opisane damy z pociagu probuja swoich sil... i wtedy przechodze zwykle do drugiej fazy (mniej grzecznej), a przeciez "zlo dobrem zwyciezaj". Nigdy w takiej sytuacji mi sie ta sztuka nie udala ?

-- 01 Lut 2019 20:31 --

...a najlepsza sytuacje mialem w pociagu Kolei Podkarpackich relacji Rzeszow - Przemysl.
Pociag podstawiony kilka minut przed odjazdem, w srodku juz niewiele wolnych miejsc, wsiadlem ze swa luba i szukamy gdzie by tu usiasc, znajdujemy, siadamy, ale kobieta z boku mowi, ze zajete - ok, przepraszamy, 2 rzedy dalej nastepne miejsca, wiec siadamy, a ta sama pani mowi, ze te tez zajete, wiec pytam czy wszystkie wolne miejsca w tym pociagu ma zajete, a ona ze znajomi wlasnie dojezdzaja do Rzeszowa i ona im siedzenia trzyma. Policzylem, ze w jej promieniu bylo razem 8 wolnych miejsc, ale inni podrozni slyszac nasza wymiane pozajmowali te miejscowki. Znajomymi okazal sie chor koscielny, pani ich przeprosila zaznaczajac, ze ludzie niewyrozumiali i na szeście bez spiewow dotarlismy do Przemysla. ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Lut 2019 00:49, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Parę dni temu miałem sytuację, w której co prawda nikt nikomu miejsca nie zajął ale też chodziło o miejscówki. Leciałem z GDN do VIE na półdniówkę. Na odprawie dostałem miejsce od razu przed awaryjnymi. Podczas boardingu jakiś gość pyta się stewardessy czy będzie mógł tam usiąść jak wszyscy się załadują już. Lot na A321, pół samolotu puste, myślałem sobie, że nie będzie problemu. Trochę zdziwiony byłem jak się okazało, że nie może. Co prawda stewardessa nie powiedziała mu wprost "nie może Pan" ale są to miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi i są dodatkowo płatne. W drodze powrotnej sytuacja identyczna, też pół samolotu puste, stewardessa ta sama, bo samolot ten sam. Z jednej strony ma rację skoro płatne to płatne ale z drugiej jakie to ma dla niej znaczenie, tu nie chodzi o zmianę z ekonomika do biznesu. Oczywiście na innych, zwykłych miejscach każdy spokojnie się przesiadał sam i masa osób brała całe 3 siedzenia dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1550
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
@SJK to zaczyna byc standardem w LCC, w Air Asia np. na szerokokadlubowcach blokuja miejsca przy rzedach ewakuacyjnych, a na short haulach po prostu prosza o powrot na swoje miejsce gdy ktos sie tam przesiadzie. niestety kasa musi sie zgadzac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Miejscówki w pociągu dla rowerów - katastrofa. W TLK w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu zmieszczą się góra 3 rowery i rezerwacji na rower nie ma. W Regio, gdzie można o wiele więcej rowerów upchnąć w przedziale dla rowerów to miejscówki są. To jakieś nieporozumienie. Na szczęście rowerzyści to w większości uprzejmi ludzie i pomogą przy wsiadaniu i wysiadaniu.

W Danii czy Szwecji (np trasa Malmo - Kopenhaga) ludzie bez roweru siedzieli w przedziale dla rowerów. Konduktor widząc mnie, że stoję obok to wyrzucił tych ludzi i rower normalnie wstawiłem na swoje miejsce.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 01 Lut 2019 23:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2019 23:02 

SJK napisał(a):
Parę dni temu miałem sytuację, w której co prawda nikt nikomu miejsca nie zajął ale też chodziło o miejscówki. Leciałem z GDN do VIE na półdniówkę. Na odprawie dostałem miejsce od razu przed awaryjnymi. Podczas boardingu jakiś gość pyta się stewardessy czy będzie mógł tam usiąść jak wszyscy się załadują już. Lot na A321, pół samolotu puste, myślałem sobie, że nie będzie problemu. Trochę zdziwiony byłem jak się okazało, że nie może. Co prawda stewardessa nie powiedziała mu wprost "nie może Pan" ale są to miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi i są dodatkowo płatne. W drodze powrotnej sytuacja identyczna, też pół samolotu puste, stewardessa ta sama, bo samolot ten sam. Z jednej strony ma rację skoro płatne to płatne ale z drugiej jakie to ma dla niej znaczenie, tu nie chodzi o zmianę z ekonomika do biznesu. Oczywiście na innych, zwykłych miejscach każdy spokojnie się przesiadał sam i masa osób brała całe 3 siedzenia dla siebie.

Ja sobie w Wizzie tak usiadłem samowolnie. Podeszła stewka i kròtko. Przesiadam się , albo 16€ dopłacam.
Dopłaciłem ładnie kartą.
W sumie to rację mają. Jak masz w pociągu bilet na 2 klasę, to tam siedzisz mimo że w 1 są wolne miejsca i co im szkodzi.
Tak można ciągnąć.
Po co mi bilet na autobus. ? Przecież i tak jedzie. Czy go mam czy nie.
Góra
 PM off
luki lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2019 02:28 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
-- 02 Lut 2019 02:27 --

Anonymous napisał(a):
Ja sobie w Wizzie tak usiadłem samowolnie. Podeszła stewka i kròtko. Przesiadam się , albo 16€ dopłacam.
Dopłaciłem ładnie kartą.


Dostałeś rachunek lub paragon?

-- 02 Lut 2019 02:28 --

Anonymous napisał(a):
Ja sobie w Wizzie tak usiadłem samowolnie. Podeszła stewka i kròtko. Przesiadam się , albo 16€ dopłacam.
Dopłaciłem ładnie kartą.


Dostałeś rachunek lub paragon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2019 09:13 

Jak pamiętam, to tylko jeden kwitek , potwierdzenie z terminala płatniczego dostałem.
To raczej nie jest paragon ani rachunek.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:09 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
miriam napisał(a):
@jacakatowice Jest coś takiego jak nabycie praw przez zasiedzenie,może myślały,że w pociągu też działa ;)

W dobrej wierze nabywasz przez zasiedzenie po 20 latach. W złej po 30.
w przypadku nieruchomości tak, ale jeśli by miejscówkę uznać za rzecz ruchomą, to wystarczą jedynie 3 lata podróżowania :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2019 23:43 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Podroz z Ostrawy do Warszawy juz za mna, moja miejscowka (panorama)byla wolna, wiec sobie usiadlem, juz sie prawie w tym Flixsie rozgoscilem, a tu pan kierowca tonem daleko odbiegajacym od zyczliwego pyta "Jakie Pan ma miejsce!?", wiec odpowiedzialem z lekkim przekasem, ze tak sie zlozylo, ze wlasnie to na ktorym usiadlem ?. Po skrupulatnym sprawdzeniu biletu pan kierowca sru rolete przedniej szyby w dol i ognia do Katowic. ?, gdzie kierowcy sie zamieniali. Gdybym mial wiecej baterii w telefonie (zapomnialem przejsciowki z ang na europejska), to moglym nagrac piekne filmiki, jak panowie kierowcy nawijaja przez telefony bez zadnej zenady, a w Czestochowie podczas rozmowy telefonicznej prawie mielismy dzwona, ale to juz osobny temat.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group