Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 16 Wrz 2016 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Ja nie chce sponsorować "dobrej zmiany" wiec jeżdzę na gapa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#142 PostWysłany: 16 Wrz 2016 17:22 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Mnie nie ciągnie w ogóle do:
1. Indii ze względu na stereotypowy syf i smród, który jest już niemal legendarny. Choć przyznaję, że jeśli ktoś by mi zasponsorował taką wyprawę, to bym poleciał również do Indii, aby móc zobaczyć to na własne oczy i mieć prawo do krytyki,
2. Innych krajów i miejsc w których jest nieprzeciętnie brudno i śmierdzi, jestem na to dość wrażliwy, (poza Albanią, w której bardzo mi się podobało, mimo syfu w mniej turystycznych miejscach)
3. Egiptu, Tunezji itp. - nigdy nie pociągały mnie te kierunki, poza tym kojarzą mi się ze stereotypowym Januszem z wąsem na wakacjach w "ol inkluzif",
4. Niebezpiecznych krajów, w których jest zwiększone prawdopodobieństwo, że Cię napadną, pobiją, a nawet zamordują z błahego powodu,
5. Większości krajów Afryki - z tego co wiem stosunek cena/jakość nie idą tam zupełnie w parze, a ja nie jestem typowym backpakersem, lubię wygodę. Nie mam również problemu aby za coś dużo zapłacić pod warunkiem, że idzie za tym jakość. Poza tym ten kontynent kojarzy mi się bardzo prymitywnie, a to też mnie zupełnie nie kręci.

To chyba tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 16 Wrz 2016 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
NoolaN napisał(a):
Mnie nie ciągnie w ogóle do:
1. Indii ze względu na stereotypowy syf i smród, który jest już niemal legendarny. Choć przyznaję, że jeśli ktoś by mi zasponsorował taką wyprawę, to bym poleciał również do Indii, aby móc zobaczyć to na własne oczy i mieć prawo do krytyki,
...
4. Niebezpiecznych krajów, w których jest zwiększone prawdopodobieństwo, że Cię napadną, pobiją, a nawet zamordują z błahego powodu,


He he, co żeście się tak uwzięli na te Indie. Sporo osób w tym wątku pisze, że Indie omija z powodu jak wyżej. Cóż, byłem 2 razy, niezbyt długo, zaledwie w kilku regionach. Są miejsca, gdzie jest brudno, ale jak wyjrzę z okna SKM-ki pomiędzy Gdańskiem a Sopotem, to też sporo śmieci leży a garaże strasznie zapaprane farbą- szczęście, że w Polsce takich upałów jak w Indii nie ma. Albo jak do lasu przy drodze nieraz wejdę...

Zachęcam wszystkich, którzy nie byli w Indii a są zasadniczo otwarci na świat, żeby się jednak przełamali. Jak ktoś jest tak wrażliwy na brud jak @NoolaN może się wybrać w porządniejsze, czystsze regiony np. w Himalaje do Sikkimu albo do całkiem znośnej pod względem higieny Kerali. Indie to fascynujący, zaskakujący, czasem niezrozumiały dla nas świat, który wielu podróżników wciąga i potem chce się wracać. Urozmaicenie jest przeogromne: od plaż i kościołów katolickich Kerali, przez świątynie hinduizmu w Hampi czy Madurai, pola herbaty, przez stosy ciał palonych nad Gangesem w Varanasi, meczety Pendżabu, forty i pałace Radżastanu po himalajskie doliny i szczyty Ladakhu czy Sikkimu. Piszę dość górnolotnie, ale atrakcji chyba dla nikogo nie zabraknie, trzeba tylko wybrać odpowiednią dla siebie marszrutę. I dodam jeszcze, że uwielbiam hinduskie żarcie, jadałem w małych, lokalnych knajpach, unikając oczywiście rzeczy surowych czy lodów; udało się w ogóle nie chorować.

Ad pkt. 4: Przypuszczam, że unikasz Paryża, chyba całej Francji, Londynu, Madrytu, Monachium, Kolonii, dużych miast w Rosji etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 16 Wrz 2016 19:02 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
sko1czek napisał(a):
Ad pkt. 4: Przypuszczam, że unikasz Paryża, chyba całej Francji, Londynu, Madrytu, Monachium, Kolonii, dużych miast w Rosji etc.


Generalnie masz racje, to są miejsca, do których obecnie się nie wybieram, co nie znaczy, że w przyszłości nie chciałbym bym ich odwiedzić. Podobnie jak do Turcji, kiedyś nie chciałem jechać , ale wszyscy moi znajomi, którzy tam byli twierdzą, że Turcja pozytywnie ich zaskoczyła, co skutkowało zmianą mojego postrzegania tego kraju i chciałbym go odwiedzić.
Z tym bezpieczeństwem, to wiem że w większości tych miejsc o podwyższonym ryzyku też by mi się prawdopodobnie nic nie stało, ale po pierwsze nie chcę kusić losu, jest tyle innych miejsc, których jeszcze nie widziałem, a po drugie, nie chcę stresować niepotrzebnie rodziców (moja matka jest strasznie przewrażliwiona).

Co do Indii, to zdaję sobie sprawę, że kraj jest ogromny i trochę tu na forum generalizujemy, i jak to ująłeś "uwzięliśmy się". Natomiast, tak jak napisałem, nie chcę się tam wybrać że względu na brud i smród, który urósł do rangi legendarnego, znikąd to się raczej nie wzięło, a mi przeszkadzał brud w Neapolu więc nie sądzę, abym był Indiami zachwycony, ale kto wie może kiedyś będę miał okazję się przekonać. Gdybym miał nieograniczony czas i fundusze na pewno odwiedziłbym również Indie, ale że nie mam ani jednego ani drugiego w nadmiarze, wole moje zasoby przeznaczyć póki co na inny kierunek, który z większym prawdopodobieństwem spełni moje oczekiwania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 19 Wrz 2016 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Zgodnie z zapowiedzią, na emisji przed chwilką pojawił się artykuł, w którym zawarte są WASZE pomysły na miejsca, gdzie nie chce się Wam jechać, a mówią że są fajne. Zapraszam do przeglądnięcia i przeczytania, choć to tak naprawdę dla czytelników tego wątku raczej nic odkrywczego ;)

http://www.fly4free.pl/mowia-ze-w-tych- ... -dlaczego/

Do każdej z Waszych wybranych wypowiedzi (część z nich musiałem delikatnie przemodelować – polskie znaki diakrytyczne, interpunkcja, układ całości) dołączyłem krótkie info, w niektórych przypadkach link do Waszego profilu w społecznościach, w niektórych do Waszych konkretnych relacji – mając nadzieję, że rzesza czytelników ze strony głównej zajrzy na Waszą twórczość. Uważam, że warto w ten sposób podziękować tym spośród nas/was, którzy poświęcają swój czas na opisywanie swoich podróży, dzielą się zdjęciami i dobrymi praktycznymi radami. Do każdej wypowiedzi dołączyłem także collage zdjęć z kraju, o którym dana osoba mówiła, że „mu z nim nie po drodze”...

Aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony (parytet, te sprawy)... starałem się przyjąć zasadę, aby i faceci i kobiety byli w całym artykule w miarę po równo reprezentowani 8-)

I jeszcze raz: @Don_Bartoss – podziękowania za utworzenie wątku!


Ostatnio edytowany przez OradeaOrbea, 19 Wrz 2016 21:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 19 Wrz 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
ale Wam @OradeaOrbea zrobił fejm na SG :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 19 Wrz 2016 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Niektorzy sie w pore ewakuowali do wątku pobocznego o Italii ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
I mnie tutaj sprowadził artykuł na F4F :D I jak niektórzy przedmówcy - wszystkich zrażonych do Indii zachęcam, aby jednak rozważyli taką podróż. Może nie będzie to bardzo przekonujący argument, ale świata w życiu dość sporo zwiedziłam i myślę, że Indie to była moja najlepsza podróż. Mało tego, chcę tam wrócić :).

Gdzie mnie nie ciągnie?
1) Japonia - niby egzotyczna, niby odległa, ale wydaje mi się strasznie napompowana i taka popularna. Każdy chce tam jechać. A jak każdy chce, to ja nie chcę :P
2) Kraje Europy Zachodniej, w których jeszcze nie byłam. Dużo ich nie ma, ale kilka jest i brzydko mówiąc Europa zachodnia mnie nudzi. Szczególnie ta część północno zachodnia. Ani pogoda, ani ludzie przyjaźni, ani egzotyki. W sumie nic nowego. To już wolę jechać do Warszawy :P
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
komentarze powalają ;)

Załącznik:
kom.jpg
kom.jpg [ 82.51 KiB | Obejrzany 1425 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Czy mogę zmienić: Moderator Forum na Sezonowy Cebulion? Proszę! :D
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
I widać różnice między czytaczami SG i forum :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czytacze SG nie są sezonowe. Są całoroczne :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Sezonowy Cebulion- jakie to piękne jest ! Mam wrażenie, że wejdzie na stałe do forumowego słowniczka forumowy-slowniczek,19,28260&p=234946&hilit=forumowy+s%C5%82owniczek#p234946
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 19 Wrz 2016 23:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
@Zeus jak juz wroce z wyjazdu to Ci zmienie:P

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 19 Wrz 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@Zeus wedle życzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 20 Wrz 2016 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Mała dygresja - naprawdę nie rozumiem wszystkich, którzy piszą "USA nie, bo wiza 600 zł". Zgadzam się, że ta cena to przegięcie ale naprawdę warto! Kraj jest przecież ogromny, ma do zaoferowania atrakcji porównywalnie albo i więcej niż Europa (zwłaszcza pod względem flory i fauny czy nawet jakości życia) ale wrażenia chociażby z takiego NYC albo zachodniego wybrzeża - bezcenne. Nie znam chyba nikogo kto był w USA dłużej niż na kilkugodzinnej przesiadce do innego kraju a powiedział, że sam wyjazd to strata kasy i czasu. Nawet jeśli pojawi się tu ktoś taki to będzie wyjątkiem potwierdzającym tę regułę. Każdy ma inne upodobania, jasne, ale powyższy argument jak i ten o "polityce" USA są naprawdę mocno naciągane (tak jakbyśmy zapomnieli, że gdyby nie USA to mimo wszystko prawdopodobnie na forum F4F - jeśli w ogóle by istniało - pisalibyśmy w języku niemieckim albo rosyjskim ;) ).

Czasami trudniej napisać "nie, bo nie mam kasy" (z tym mogę się spokojnie zgodzić bo Stany są aktualnie dla nas dosyć drogie i kosztem jednego dłuższego wyjazdu można pewnie zwiedzić co najmniej pół Azji) lub np. "nie, bo tam nie ma zabytków jak choćby w Rzymie" (też fakt) - takie szczere odpowiedzi byłyby chyba bardziej cenne w tym wątku (swoją drogą bardzo stereotypowym), przynajmniej w moim odczuciu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:22 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ja argument "nie, bo nie mam kasy" pomijam i analizuję pod kątem tego, czy chciałbym tam pojechać, gdyby było mnie stać (albo ktoś mnie zabrał;))

P.S.
dziękuję za pominięcie mojego wpisu (specjalnie był taki nieciekawy :mrgreen: ) w tekście na głównej, uniknąłem psychicznego doła po hejcie :lol:
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Mam wrażenie, że komentujący na SG nie zrozumieli idei tych wpisów.

Otóż nie ma co odmawiać tym miejscom wyjątkowości (bo jednak każdy kraj ma w sobie coś ciekawego), lecz funkcjonując w świecie OGRANICZONYCH ZASOBÓW (takich jak: czas oraz pieniądze), niestety, ale musimy podjąć decyzję gdzie się wybieramy na urlop (choć wiadomo najlepiej byłoby pojechać WSZĘDZIE) ;)
W tej kwestii każdy ma swoje osobiste preferencje i nie ma co kogo wyzywać od debili dlatego, bo zamiast do Indii, woli polecieć do Japonii ;)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
monroe napisał(a):
Mała dygresja - naprawdę nie rozumiem wszystkich, którzy piszą "USA nie, bo wiza 600 zł".

To proste. Widze oferte "1200 PLN RT do Brazylii", to wiem ze tyle zaplace. Widze oferte "1200 PLN RT do USA", to wiem ze zaplace nie 1200, tylko jakies 1950. Ani nie podoba mi sie dodatkowa oplata za nic, ani sama idea stojaca za nią ani tez sam przebieg tego procesu. Na chwile obecna "wybieram" Brazylie, USA zostawiam na pozniej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
no i dobrze wybierasz, Brazylia napewno jest ciekawsza od USA :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group