Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 01 Lis 2018 13:49 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
d-t-x napisał(a):
Maroko. Może i fajnie, ale nie chce mi się targować o każdą pierdołę i nie lubię krzyczących Arabów.

No właśnie widze to podobnie ale i tak twardy jestem bo raz w Maroku byłem :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#322 PostWysłany: 01 Lis 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@jacakatowice, całkowicie się zgadzam. Sporo oglądałem o Ameryce Południowej (dzięki pontonom i relacjom też :mrgreen: ). I razem z Australią jest na końcu mojej listy, pod grubą kreską "nie w tym życiu".
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 01 Lis 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
-- 01 Lis 2018 18:34 --

eskie napisał(a):
Astarloa12 napisał(a):
Oj tam, oj tam, ceny w Macedonii, nawet w Ohrydzie, są i tak dość przystępne w porównaniu na przykład do polskiego morza.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Koło jeziora pstrąg ok 33 deka, bez dodatków 60 PLN, sprawdzone w 3 knajpach. Kilo ryby 2500 MKD czyli jakieś 175 pln.
Ludzie którzy byli w M. któryś raz, mówili, że Macedończykom coś odwaliło z cenami w tym roku.


A u pani w sklepie rybnym koło targu można zamówić rybę - pani bierze świeżą rybę, smaży i za 15 minut gotowa.
Jedyne 6 PLN

-- 01 Lis 2018 18:41 --

Jak już w poprzednim poście napisałem o jedzeniu w Ochrydzie, to napiszę też w głównym temacie.

Stany Zjednoczone - kraj tak olbrzymi, że tak jak jechać to na min. miesiąc albo w ogóle nie zaczynać zwiedzania. Dodatkowo temat wiz mnie zniechęca - mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat zostaną jednak zniesione i będę mógł już „normalnie”polecieć.

Japonia - tak naprawdę wiem o niej tyle co z opowiadań osób, które tam były i z tego co poczytałem ale jakoś nie ciągnie mnie. Niby egzotyka Azji a jednak technologicznie Europa. No i podobno drogo.

Brazylia - tak naprawdę to olbrzymi kraj a ja wiem o kilku obowiązkowych pozycjach w Rio i to wszystko. Samba i karnawał mnie nie kręci i podobno w Ameryce Południowej są fajniejsze kraje.

Szwajcaria - jak usłyszałem o poziomie cen wszelakich to portfel wysłał sygnał do mózgu - nie lecimy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 01 Lis 2018 19:09 

pabien napisał(a):
Morze Aralskie - bo nie widzę sensu oglądania czegoś, czego nie ma.

Byłem tam, to typowe one lifetime experience. W muzeum w Mujnaku widziałem natomiast sympatyczną fotkę tych opuszczonych okrętów, wokół których pasły się wielbłądy. Strasznie mnie rozbawiła :)
Góra
 PM off  
      
#325 PostWysłany: 01 Lis 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Byłem tam, to typowe one lifetime experience.


Jak i cały Uzbekistan.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 02 Lis 2018 23:03 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Indie - niby takie fajne ale chyba nie do końca, nie dla mnie
Chiny - po wizycie w Azji płd-wsch. tak się zraziłam do chińczyków, że nigdy do tych sorry za wyrażenie "brudasów" nie pojadę
Japonia
Ogólnie Afryka - nie ciągnie mnie tam, no może ew. Madagaskar czy Maroko i piramidy w Egipcie ale to na zasadzie (zobaczy odhaczyć i jechać dalej)
Dominikana
Grecja, Turcja - niby byłam na Krecie i Rodos ale cóż, błędy młodości :p
Włochy - chociaż byłam raz na północy jednak nie ciągnie mnie tam w ogóle
Tatry - te tłumy odrzucają
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Lis 2018 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chyba Indie, po tym jak wymienilem spora sume, otrzymalem w banknotach 1000 i rzad Indii niespodziewanie uniewaznil banknoty o najwyzszych nominalach.
Nie dalo rady wymienic, gdyz bankom w Sikkim skonczyla sie kasa. :mrgreen:
Szkoda, ze nie pomyslano o turystach.
Jedynym rozwiazaniem bylo podarowac, poniewaz szkoda bylo tracic czas i stac kilka godzin w kolejkach, tylko po to aby sie dowiedziec, ze bank nie ma juz cash, a czekala jeszcze trasa do Bhutanu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 22 Lis 2018 03:06 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 20
Loty: 57
Kilometry: 149 562
Wyspy zielonego przylądka, Malediwy, Seszele, wyspy Kanaryjskie, wszystko w klimacie "na bogato" zwłaszcza w połączeniu z totalnym brakiem miejsc atrakcyjnych (subiektywnie oczywiście) oraz brakiem możliwości robienia czegolowiek nie związanego z płwaniem i opalaniem. Do tego wszystkie sztuczne twory, ale to z sumie zgadza się z tym co wyżej, czyli Dubaje, Dohy i inne takie. Miejsca ze wspaniałymi zdjęciami basenów i 15* hoteli. Nuda, nuda i do tego za miliony monet.
Oraz wiele krajów ze względu na nadmiernie ortodoksyjne podejście do religii, nie wiedzieć czemu głównie do Islamu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 23 Lis 2018 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zastanawiam sie, czy chcialbym zobaczyc po raz trzeci Biegun Polnocny i wydaje mi sie ze nie, zreszta na samym Biegunie niczego ciekawego nie bylo. :D
Takie wyprawy to raczej drogi snobizm, ale cccc kocha takie polarne klimaty.
Czesc turystow zalowala wydanej kasy.
Moim skromnym zdaniem Grenlandia zima z psami husky byla bardziej spektakularna i ciekawsza, szczegolnie przy temp. minus 40 i pierwszy raz odczuwalem zimno nawet w zebach, nie wspominajac o innych czesciach ciala, gdzie nie bylo toalet. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 23 Lis 2018 15:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tomo14 napisał(a):
-- 01 Lis 2018 18:34 --
Stany Zjednoczone - kraj tak olbrzymi, że tak jak jechać to na min. miesiąc albo w ogóle nie zaczynać zwiedzania.

Przecież nie musisz całych na jeden raz zwiedzać. To trochę jakby powiedzieć, że Europa jest duża, więc w sumie to jak ma się 2 tygodnie to nie warto, bo tylko mały fragment się zobaczy - lepiej zostać w Polsce i przez te 2 tygodnie to już się sporo zwiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#331 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Stany Zjednoczone, do momentu kiedy nie opamiętają się ze swoją polityką wizową względem Polaków.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 13 Sty 2019 00:24 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Kański napisał(a):
Dla mnie miejsce, które pewnie nieprędko odwiedzę to USA. Mimo ciekawych opinii zaporą jest dla mnie koszt wizy porównywalny do ceny przelotu do wielu atrakcyjnych miejsc. Do tego nienajniższe ceny na miejscu oraz brak lokalnego jedzenia - a lubię spróbować lokalnej egzotycznej kuchni.

Odnosząc się do ostatnich postów...
W kwestii Afryki zdania są mocno podzielone. Maroko podobało mi się bardzo, byłem dwukrotnie.

Z kolei Zanzibar to moje największe podróżnicze rozczarowanie. Odnoszę wrażenie, że wiele osób mówi pochlebne opinie gdyż spędziły urlop za murami eleganckiego kurortu i nie widziały prawdziwego Zanzibaru. Poza tym jak ktoś wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na wakacje to głupio powiedzieć znajomym, że było słabo.

Rajskie plaże i kolor morza? Odpływ powoduje zniknięcie morza na dłuższą chwilę, pola algowe kaleczą nogi podczas pływania, a piasek jest tak drobny, że przypomina glinę.
Z lokalnego jedzenia prawie wszystkie knajpy dla miejscowych oferują podłego kurczaka grilowanego kilka godzin wcześniej oraz frytki. Knajpy dla turystów są drogie i w wielu miejscach jadłem lepsze owoce morza. Ceny dość wysokie. Wyposażenie sklepów jest bardzo słabe, po kilku dniach pobytu cieszyłem się jak dziecko gdy znalazłem w sklepie dżem i serek topiony.
Do tego afrykańskie podejście do życia - w pensjonacie brak bieżącej wody przez 2 dni, nikt nie raczył naprawić schodów (żeby wejść trzeba było skakać od razu na 3 schodek - dość wysoki). Dokładając do tego zatrucie pokarmowe po frytkach nigdzie indziej mi się nie zdarzyło.
Znajomi po zmroku na plaży otrzymali propozycję oddania wszystkich rzeczy, które mieli przy sobie - propozycja była nie do odrzucenia zważywszy na maczetę przyłożoną do brzucha.


A mogę zapytać gdzie byłeś na Zanzibarze?
Od razu napiszę, że my byliśmy w Pingwe, gdzie nie ma drogich hoteli, mieszkaliśmy w prostych domkach przy plaży (towarzystwo międzynarodowe - Słoweńcy, Kanadyjczycy, Francuzi i chyba Holendrzy), gdzie cały czas kręcili się miejscowi (klucz chowaliśmy pod wycieraczką). Wcześniej byliśmy dwa dni w Stone Town, skąd przyjechaliśmy dala-dala, więc raczej nie żyliśmy w "inkubatorze turystycznym"... Jak dotąd, najlepsze wakacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 13 Sty 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Jeśli o kwestie typu "nie chce mi się" to nie ma takiego miejsca ;) cały świat do odkrycia. Kwestia tylko (albo aż) czasu i pieniędzy
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 12 Kwi 2020 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
Jako autor wątku pozwolę sobie uzupełnić swoją listę:
- RPA - ze zdjęć wynika, że to piękny kraj, ale jeśli turystyka ma wymuszać wynajęcie samochodu i poruszanie się poza hotelem wyłącznie w dzień, to ja odpuszczam,
- Namibia - bo odnoszę wrażenie (choć chętnie dam się wyprowadzić z błędu), że to kraj, który zwiedza się jedynie w formie zorganizowanych wycieczek, safari itd.

Z mojego zestawienia zawartego w pierwszym poście tego wątku usuwam Bułgarię. Uważam, że oceniłem ją niesprawiedliwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 12 Kwi 2020 19:51 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Namibię zjechałem wynajętym autem w 3 tygodnie, można jak najbardziej samemu i zdecydowanie to polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Don_Bartoss 2nd ed. uważa post za pomocny.
 
      
#336 PostWysłany: 12 Kwi 2020 20:39 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
do RPA chetnie jeszcze wroce, szczegolnie do Kapsztadu i okolic. samochodu wynajmowac nie trzeba, choc pomocne. a (nie)bezpieczenstwo, to wiadomo, trzeba sie przyzwyczaic/zachowac zdrowy rozsadek
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.
 
      
#337 PostWysłany: 12 Kwi 2020 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Z mojego zestawienia zawartego w pierwszym poście tego wątku usuwam Bułgarię. Uważam, że oceniłem ją niesprawiedliwie.

W obecnej sytuacji zagrozenia corona wszystko jest fajne, oby jak najszybciej powrocilo do normalnosci. :)
Btw Bulgaria jest od dawna moim wymarzonym krajem, podobnie jak Moldawia, nadal na mojej wishlist.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 12 Kwi 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@cccc

Zawsze podróżuję sam ale w moim odczuciu Mołdawię oceniałem jako najnudniejszy kraj więc stwierdziłem że fajna promka WAW - KIV RT za 240zł to biorę kumpla coby się nie nudzić i lecimy, zobaczymy jak to jest naprawdę. No i powiem że mocno się zdziwiłem, oczywiście pozytywnie. Pozytywnie oceniam ten wypad, 4 dniowy i taki niedosyt czułem choć myślałem że to za dużo czasu a się pomyliłem :D
Winnica Cricova koniecznie do zobaczenia z degustacją i te wiejskie tereny wokół przypominające dzieciństwo w latach 90 w Polsce...nostalgia i łezka w oku od przypomnienia sobie tych chwil :)
Dodatkowo wypad do Naddniestrza mnie zachwycił, fakt tylko 10h ale dziewuszki jakie ładne, które same zagadują i chcą oprowadzać, poznać, fajnie spędzony czas :D
Na pewno wiem jedno - wrócę tam być może jeszcze w tym roku ale na dłużej. Do Naddniestrza na parę dni :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group