Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Maj 2015 15:41 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Cześć,

Chciałbym wybrać się do Grecji Ryanem do Salonik z tymże nie wiem gdzie się zatrzymać. Chodzi głównie o plażowanie. Zależy mi na miejscu, które byłoby blisko Salonik. Jeśli będzie dobre połączenie promowe może być wyspa. Dotychczas byłem w Parali i Olimpic Beach szukam czegoś w stylu drugiego miasteczka. Żeby było co porobić ale bez tego całego gwaru i imprez jak w Paralii ale nie chce też jakiejś oazy spokoju jak Kokino Nero. Wiem, że brzmi to wymagająco ale chce jakieś normalne nieduże miasteczko bez tłumów jak w Sopocie ale też nie dziurę :D Chce lecieć w sierpniu i patrzyłem po cenach noclegów w Chalkidiki ale za 3 osoby na dwa tygodni wynosiły około 3000 najtańsze a raczej szukam czegoś trochę tańszego :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Maj 2015 15:55 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No, cudów tu nie będzie- szukaj na Booking.com przy pomocy mapy, jeśli cena jest podstawowym kryterium i wybierz coś, co Ci w miarę spasuje poza największymi ośrodkami. Czyli unikać Paralii, Leptokarii, Nei Poroi itd.
Bardzo różnie z tymi cenami bywa i prawdę mówiąc, szkoda, że nie zabrałeś się do tego lekko wcześniej. Teraz najtańsze/najkorzystniejsze kwatery mogą być już wykupione. Następnym razem rezerwuj Grecję w marcu- kwietniu...
Sam przerabiam to rok- rocznie i różnica w dostępności kwater jest porażająca.

Czasem na Halkidiki uda się coś ustrzelić- a to jednak rejon znacznie bardziej urokliwy (moim zdaniem) niż tzw. riwiera. I jeśli już, to zdecydowanie drugi palec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2015 15:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Pierwsza noga Chalkidiki (Ydrili np.) albo wyspa Samothraki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Maj 2015 16:07 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 374
Kilometry: 710 732
Polecam wyspę Thasos! Pięknie i niedrogo, miejsca noclegowe również jeszcze powinieneś dostać. Łatwo dotrzeć z Kavali (niecałe 2 h od Salonik).
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Cześć
Podepnę się do tematu - szukam miejscówki nad samą plażą piaszczystą. Lądujemy w Salonikach, nie będziemy mieć auta czyli tylko transport publiczny. Wycieczka z dziećmi.
Wymagania są jedne - musi byc piach i woda przy samym hotelu, mogą być nawet Saloniki. Zna ktoś ładnie miejscówki w okolicy lotniska z łatwym dojazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Saloniki i plaża do kąpania nie idą razem :P

Możesz podjechać autobusem do Chalkidiki (Ydrili jak wspominałem) albo na Riwierę Olimpijską pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:31 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zeus napisał(a):
Saloniki i plaża do kąpania nie idą razem :P



Teoretycznie, od biedy, to Epanomi i okolice jakoś dadzą radę (?), ale pełna zgoda- Chalkidiki, Chalkidiki i jeszcze raz Chalkidiki. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zeus napisał(a):
Saloniki i plaża do kąpania nie idą razem :P

Możesz podjechać autobusem do Chalkidiki (Ydrili jak wspominałem) albo na Riwierę Olimpijską pociągiem.

Nie znajduje mi takiego miasta jak Ydrili. Jest Lądek, Lądek Zdrój ale nie Ydrili :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:52 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Popatrz na Sarti na Sithonii. Z Salonik jest autobus (ja jakimś forum czytałam). Jedzie coś 2-4 godz.
Miejscowość idealna przy małych dzieciach, zwłaszcza południowa część. Tam plaża z łagodnym wejściem i bardzo długo płytka (po ok. 80m jest woda do klatki piersiowej średniej os. dorosłej). Piasek delikatny jak mąka, ze złotymi drobinkami.
Popołudniu wrzucę jakieś zdjęcie. A jak interesuje to mogę zrobić opis miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To poszukaj takie miejscowości jak: Nea Fokea, Afitos, Kalithea. To najbliższe miasta do Salonik (do 90 km) a sezonie, autokary jadą co 30 minut tam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Uscislając - jedziemy w lutym. Transport jak widzę dość ubogi w tym czasie.

Znalazłem takie połaczenie:
http://ktel-chalkidikis.gr/index.php?ac ... catId=1018
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:03 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jeśli w lutym, to dlaczego tak Ci zależy nad samą plażą? Temp. morza to ledwie 12 stopni, więc nie kąpiel, a szybkie zamoczenie wchodzi w rachubę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie pytaj po co bo i tak nie uwierzysz :D Ma być plaża i kropka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Bursztynów i tak nie znajdziesz :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:56 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@‌Zeus‌
Nie takie "skarby" w piachu leżą :lol:

A tak poważniej - jak w ogóle wyglądają plaże w lutym? Są sprzątane czy dopiero przed sezonem? A może sezon trwa cały rok? Bo koło lotniska tragedii jakiejś nie ma - np Agia Triada looks nice. Zdaję sobie sprawę, że woda będzie na poziomie lata w Bałtyku a temperatura powietrza ledwie ponad 10, ale gdy słońce wyjdzie to siedzenie na piachu będzie chyba milsze niż przeciskanie się na Krupówkach 8-)
Generalnie widzę, że lepsza dla mnie będzie Riwiera Olimpijska bo dojazd znacznie łatwiejszy i szybszy, lecz szukam coś w bliskim sąsiedztwie lotniska. Może jest jakiś hotel z własną, prywatna plażą czyszczoną codziennie przez półnagie Greczynki oferujące przy okazji zimne piwko i masaże a noc w nim kosztuje <50zł? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak blisko to polecam:
Plaza Vrasna, plaza Potamos (znajduje się zatopiony statek i fajny klimat), Peraia, Agia Triada, Amolofoi Kavalas i Olympiada.

Wszystkie te plaże są w odrębnie 30km

Co do plaż w lutym, no cóż, może być trochę brudno, bo będzie wszystko co morze wywali, ale nie będzie tragedii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 lubi ten post.
Maciek78 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:14 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zeus napisał(a):
plaza Potamos (znajduje się zatopiony statek i fajny klimat)


Linka poproszę bo tradycyjnie - nie ma takiego miasta jak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ależ proszę

Image

https://goo.gl/maps/uvNqzNHwJ9S2

Dojedziesz tam autobusem miejskim 69
http://oasth.gr/#en/routeinfo/list/190/9/1/

I potem taksówką za 4-6 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group