Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:06 

W nawiązaniu do tej wrzutki

https://www.fly4free.pl/forum/serbia-z-katowic-we-wrzesniu-od-190zl,231,96538

zakupiłem bilety do Serbii. :D Powrót jest z miasta Nisz. A tu żadnych informacji o tym lotnisku. :roll:
Jak ktoś tam był, to proszę o info jak dostać z miasta [ dworzec kolejowy/ autobusowy] na lotnisko. Ewentualnie ile taryfa kosztuje, żeby nie dać się orżnąć.
Góra
 PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Nie bylem, ale wuj podpowiada to:

http://www.rome2rio.com/pl/s/Lotnisko-Nis-INI/Nisz

http://nis-airport.com/en/passengers/ge ... re/by-bus/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jaca, tutaj masz rozkład i schemat linii miejskich. http://www.busevi.com/red-voznje/detail ... una-linija
Autobus 34
http://jgpnis.rs/red-voznje/#/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:33 

Lotnisko nawet nieżle wygląda. Bo miasto ponoć zupełnie nieciekawe.

https://www.google.pl/maps/place/Port+lotniczy+Nisz/@43.3372222,21.8536111,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s-lBEMwRIhWc8%2FVPOOLR_JXHI%2FAAAAAAAACxQ%2FqTua7qyCzDIaFO2eG5Pv-nr7i4LPoFjaw!2e4!3e12!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-lBEMwRIhWc8%2FVPOOLR_JXHI%2FAAAAAAAACxQ%2FqTua7qyCzDIaFO2eG5Pv-nr7i4LPoFjaw%2Fs392-k-no%2F!7i450!8i319!4m5!3m4!1s0x4755b70bf7df040d:0xeb4389f68465eb47!8m2!3d43.3372222!4d21.8536111!6m1!1e1
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Samo miasto nie powala. Zatrzymałem się tam kiedyś po drodze z Sofii do Belgradu pociągiem. Wypiłem piwo i czmychnąłem do Belgradu po godzinie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2016 09:25 

@krasnal
Z całą stanowczością muszę się nie zgodzić z Twoją opinią o tym mieście. ;) Nie po raz pierwszy przekonałem się, że trzeba na własnej skórze sprawdzić, a nie opierać się tylko na opinii innych. Dla mnie Nisz był o wiele fajniejszy niż Belgrad. Tak, tak Nie pomyliłem się. :) Postaram się to uzasadnić w odpowiednich tematach, coby tutaj nie mieszać.

A co do tytułu tego wątku , to w Niszu nie ma co kombinować z jakimś tanim transportem autobusami itp na/z lotniska.
Położone jest ono bardzo blisko miasta. Ok 5 km od centrum. Terminal to taki odrapany, niewielki kurnik. 8-) Nawet mniejszy od tego w Ohrid, w Macedonii. Coś jak dawne lotnisko w Lodzi-Lublinku, z którego miałem "przyjemność" :mrgreen: raz, kiedyś odlecieć do Tel Avivu.
Taryf w mieście Nisz jest pełno. Niedrogo. Taksiarze nie są zepsuci , żeby kroić turystów, bo ich tutaj nie ma. {sam nie wiem dlaczego ? :roll: Mnie miasto urzekło] a takiego clubbingu jak w Niszu, to dawno nie widziałem i nie przeżywałem. Oj , męczy kac po śliwowicy :lol:
Koszt taxi z centrum na lotnisko to 280 dinarów~ 10 zł. Bez żadnych negocjacji. Jeżdżą uczciwie według licznika. Czas przejazdu to ledwo 10 minut. Odprawa drugie tyle. Nie ma co być za wcześnie, żeby póżniej nie kwitnąć w tym baraczku. Na szczęście obsługa w naszej noclegowni nas o tym uprzedziła i byliśmy w sam raz.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
Czarmander uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
W najbliższy piątek właśnie się tam wybieram lecz clubbing udoskonale w Belgradzie...tydzień temu w Timisoarze byłem tak zachwycony, że wracam tam ponownie w przyszłym miesiącu. Oczekiwania więc są bardzo wysokie i tym razem więc mam nadzieje, że Serbia nie zawiedzie i zatrzymam się również w Niszu na kilka godzin :) Dzięki za info o taxi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2016 11:16 

Timisoara to blisko Węgier. Trochę dalej, w Sibiu jest bardzo dobre miejsce na clubbing w Rumunii. Chyba ze 4 dni nie mogłem stamtąd wyjechać. [ byłem na kołach, własnym autem] bo Rumuni nie pozwalali . 8-) polewając bez końca.
Ja mam Bośnię na listopad kupioną. Oczekiwania też bardzo duże. :D Myślę , że się nie zawiodę. " Manewry" w Serbii długo popamiętam. Moja wątroba także. ;)
Góra
 PM off
Czarmander lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Sarajewo daje radę jednak wydaje mi się, że nie sprosta twojemu oczekiwaniu po przygodach w Serbii i Rumunii :P
Rozważę opcję dojazdu do Sibu w takim razie :) Piona!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2016 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Anonymous napisał(a):
@krasnal
Z całą stanowczością muszę się nie zgodzić z Twoją opinią o tym mieście. ;) Nie po raz pierwszy przekonałem się, że trzeba na własnej skórze sprawdzić, a nie opierać się tylko na opinii innych. Dla mnie Nisz był o wiele fajniejszy niż Belgrad. Tak, tak Nie pomyliłem się. :)

Fajnie, że ci się podobało. Ja byłem tam dobre 10 lat temu, niewykluczone, że teraz by mi się tam podobało. Gusta się przecież zmieniają.
PS - w takim razie Sarajewo ci się spodoba. To miasto nie zasypia. Dudnienie z dyskoteki nie dało mi spać przed dwie noce. Dudniła cała Baščaršija. Ale większość chyba imprezowało na trzeźwo.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Paź 2016 21:16 

Z lotniska kursują autobusy 34A i 34B, które różnią się nieznacznie trasą. Oba dojeżdżają w okolice dworca autobusowego, dopiero potem się rozjeżdżają w różnych kierunkach. Bilet kosztuje 60 dinarów, kupuje się u kontrolera biletów lub kierowcy. O drogę można zapytać na lotnisku, albo w biurze obok postoju autobusów (po wyjściu w prawo). Taxi podobno są godne zaufania (informacja uzyskana od policjanta :) ), jazda do centrum będzie kosztować 350-400 dinarów. Można próbować też na piechotę, chociaż jest to 5 kilometrów i na początku, koło lotniska, nie zawsze są chodniki. Ale jak już się wejdzie na Bulwar 12 Lutego (Булевар 12. Фебруара) to jest prosta, niezła droga (po drodze sklepy, knajpy, stacje benzynowe).
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:17 

Rejestracja: 24 Lip 2016
Posty: 13
Odświeżając - autobusy 34 a i b do centrum 60 dinarów. Skoro ktoś się interesuje dojazdem to żeby nie zakładać tematu nowego garść info - kantor na lotnisko nieznacznie kurs gorszy niż w centrum ale jednak. Karta sim w telenor w centrum 300 din na 7 dni 10 GB - można przedłużyć i warto kupić u operatora bo ładnie wszystko skonfiguruje a nie w kiosku bo jest trochę mieszania. Dokumentu nie trzeba tylko kasiora. Wbrew opinią wszyscy , których zagadywałem rozmawiają po angielsku - sklepikarz, kioskarz (kioskarka), kantorowiec, przechodzień,hotelarz i oczywiście u operatora komórkowego. Prosty język angielski bez zbędnej gramatyki i wszyscy widzą o co chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Maj 2018 06:54 

A ja po prostu po polsku do nich gadałem. :D
I wszyscy mnie rozumieli. Przecież to słowiański kraj. Języki podobne. Ewentualnie znajomość cyrylicy jest przydatna.

PS. A co do angielskiego, to faktycznie sporo Serbòw mòwi bardzo dobrze.
Jak w Belgradzie jedną młodą dziewczynę zaczepiłem na przystanku nt linii autobusowych i zaczęła do mnie trajkotać płynną angielszczyzną jak karabin maszynowy, to szybko się poddałem, bo mało co rozumiałem. :D

Mieszaniną polsko-serbsko-rosyjską było łatwiej. ;)
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Taxi z Trg Krajla Milana na lotnisko 320 RSD (ok 13 zł)
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Gru 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2240
złoty
Anonymous napisał(a):
Z lotniska kursują autobusy 34A i 34B, które różnią się nieznacznie trasą. Oba dojeżdżają w okolice dworca autobusowego, dopiero potem się rozjeżdżają w różnych kierunkach.

Autobusy rozjeżdżają się wcześniej, zaraz za obozem koncentracyjnym.
Jeśli ktoś chce do centrum, na dworzec autobusowy lub kolejowy to 34A, jeśli na drugą stronę miasta np. do wieży czaszek to 34B.
Bilet nadal kosztuje 60 RSD (~2,35 PLN), płatność gotówką u kontrolera w autobusie.
Na lotnisku jest jeden bankomat (działa Revo), przed wejściem do terminala jest też kantor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2022 10:51 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
Wszystko co napisał Hose nadal aktualne. Jak ja jechałem to w autobusie oprócz konduktora był też kanar, który całą trasę chodził za konduktorem i sprawdzał ludziom bilety :lol:

Dodam jeszcze że na lotnisku nie da się kupić karty SIM, ale na lotnisku, na dworcu, oraz w autobusach miejskich jest darmowe WiFi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group