Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2013 14:30 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 503
Witam,

mógłby ktoś polecić jakiś tani i fajny hotel w Pizie?

ponadto jak wyglądają obecnie przejazdy do Florencji i Livorno? ile to kosztuje?

planujemy z dziewczyną pobyt tam 2,5 dniowy (pół soboty, niedziela, poniedziałek, a we wtorek rano już powrót) - mógłby ktoś pomóc w zaplanowaniu fajnej, bezstresowej wycieczki ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 23 Mar 2013 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 57
Chętnie Ci pomożemy. Byliśmy w Pizie o okolicach kilka razy. Niebawem wrzucimy taki poradnik o Zachodniej Toskanii na blogu
Na szybko: w dwa dni to koniecznie Lukka (pociągiem 50 minut i chyba mniej niż 5 euro) na pół dnia, drugie pół sama Piza, która paradoksalnie jako miasto - układ urbanistyczny nie jest perłą Włoch. Ewentualnie pół dnia Lukka a pół położona głębiej dolina Garfagnany (Barga!)
Urocze miasteczko Calci z położonym blisko klasztorem kartuzów. Pomiędzy Calci a Pizą ciągnie się stary akwedukt typu niskiego.
Ponadto tuż za rogatkami Pizy stoi romańska Bazylika San Piero a Grado. Niesamowicie stara i klimatyczna. Według legendy wylądował tu Św. Piotr po rejsie z Azji Mniejszej. Blisko znajdują się letniska toskańskie - Marina i Tirrenia oraz ujśćie Arno. Po drugiej stronie Arno Park Narodowy San Rossore, dzikie plaże, szum morza, romantycznie będzie. Pomijając ten frazes możecie spróbować jeden dzień z tych 2,5 poświęcić na Florencję. Jednak warto, na serio. Pociągiem w dwie strony powinno wyjść 14 euro (? ktoś ma bardzo aktualne ceny?) i stosunkowo szybko.
Niestety nie orientujemy się w noclegach, ale wiemy, ze w Livorno są tańsze dużo niż w Pizie...
_________________
Ania i Marcin, pozdrawiamy. Nasza galeria zdjęć na flickr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2013 23:37 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 2
podbijam temat, mozna link do tego poradnika? jakbys mogl udzielic jeszcze jakis informacji na temat Toskani, okolic Pizy i miejsc wartych odwiedzenia bylbym wdzieczny. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2013 23:54 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
czesc pociag pisa - florencja 7,80 E w jedna strone ceny z polowy marca to chyba aktualne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2013 11:55 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Za autobus Terravision na trasie Piza-Florencja-Piza ostatnio zapłaciłem 10€ (4,99€ w jedną stronę). Przejazd do Florencji zajął przewidywane 70 min, w drugą stronę jechałem równą godzinę (obydwa kursy rano).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2013 18:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 1
Witam. Czy orientuje się ktoś, czy bilety na autobus Terravision Pisa-Firenze niezakupione w Internecie (a zakupione np. u kierowcy, na lotnisku) są w tej samej cenie ?? Z góry dziękuję za odp.!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2013 17:01 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Witam właśnie wróciłem z Pizy więc udzielam kilka cennych informacji:
Przyleciałem do Pizy o godz. 23:50. Do hotelu miałem z lotniska jakieś 1,7 km.
Oczywiście dystans ten pokonałem sobie lekkim spacerkiem, można powiedzieć, że bardzo żółwim tempem gdyż było mega wilgotne powietrze i chyba 25 stopni celsjusza. Na lotnisku oczywiście pełno taksówek, zaraz pod wyjściem, jeden zaproponawał sam że za 15 euro zawiezie nas do centrum (2 km) śmiech :-). Jak ktoś ma dużo bagaży to oczywiście niech jedze sobie taxi.
Podczas nocnego spacerku, nikt nas nie zaczepiał, kilka osób po drodze spotkaliśmy, którzy w ogóle na nas nie zwracali uwagi. Na całym odcinku z lotniska do hotelu nie było już żadnej otwartej knajpki ani sklepiku. Dotarliśmy miło i przyjemnie do hotelu.
Osobiście polecam Hotel Minerva http://www.hotelminervapisa.it/:
Cena za 4 noclegi to było w moim przypadku 286 euro + klimat. 12 euro (za dwie osoby) można powiedzieć że drogo ale za tą cenę jest:

-Bardzo czysty pokój w toskańskim stylu, z widokiem na pobliskie domy i ogródek malutkie ale przytulne(ze względu że jest to hotelik w kamienicy)
-bardzo miła profesjonalna obsługa 24h, mówiąca po angielsku
-łazienka w pokoju, troszkę mała jak dla mnie, oczywiście nosząca ślady użytkowania ale bardzo czysta! +zestaw kosmetyków, suszarka, codziennie zmiana ręczników
-mini bar lodówka (woda mała 4€) ale wiadomo że się w nią wkłada swoje produkty :-)
-klimatyzacja bardzo dobrze działa

Jedynie śniadania które już są w cenie nie były bogate, co znaczy, że dwa rodzaje szynki, pomidory i mnóstwo crosantów :-). Śniadanie bardziej na słodko niż tradycyjne. Ale oczywiście bardzo smaczne, i w ogrodzie!! lub w środku.
Na prawdę jestem wybrednym klientem, ale byłem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o podróż nad morze do Tirrenii, to za bilet tam i z powrotem 4 euro os.
Załącznik:
cpt.jpg
cpt.jpg [ 60.83 KiB | Obejrzany 4038 razy ]

Dodam tylko, że babka w kasie drukuje dla 2 osób 4 szt. biletów po 4 euro (16€), ale pobiera opłatę tylko 8 euro!! to nie jest żadna pomyłka - tak mają w systemie zakodowane. za każdym razem tak miałem.
Kontroli w autobusie nie było ani razu - bilet kasuje się w kasowniku w autobusie

Pociąg był w granicach 5€ od osoby w te i we wte do Livorno przez Tirrenie (w Tirreni jest z dworca daleko do plaży)
tu sobie znajdziecie cenę ostateczną http://www.trenitalia.com/ zresztą to już każdy zna ten adres

Autobus CPT przegubowy odjeżdża z dworca 200 metrów od stacji kolejowej. Nie ma numeru tylko informację na wyświetlaczu Livorno bądź Tirrenia każdy się kapnie! odjeżdża ze stanowiska nr 2. ("pełno na nim ludzi z plażowymi bagażami" i handlarzy czarnoskórych). Autobus jedzie ok 30-40 min i jest klimatyzowany, (no chyba, że jest akurat klima zepsuta). Autobus zatrzymuje się na zawołanie, czyli na każdym przystanku, w samej Tirreni jest ich kilka.
Po drodze autobus jedzie przez miejscowość Marina di Pisa, gdzie znajdują się "kamienne plaże", a właściwie głazy (naturalne falochrony) na których leżą ludzie, ale ma fajne zatoczki gdzie można sobie popływać. Tutaj jest leżenie za darmo.

W Tirreni znajdują się piękne plaże piaszczyste, długie i szerokie, bardzo czyste. Niestety w 95 % są płatne. Tzn. Każda plaża ma swoją nazwę, i swój cennik, opłata polega tylko na wypożyczeniu parasola i leżaków lub inne tam udogodnienia.
Ja byłem na plaży MAESTRALE - leżaki i parasol 10€ ale plaża i zaplecze full wypas. Uważam że to była najtańsza plaża. (na street view ją widać)
Załącznik:
mestrale.jpg
mestrale.jpg [ 58.68 KiB | Obejrzany 4038 razy ]

Załącznik:
plaza.jpg
plaza.jpg [ 123.15 KiB | Obejrzany 4038 razy ]

Tuż obok plaży MESTRALE znajduje się jedna znaleziona PLAŻA DORMOWA! także bardzo piękna, i choć troszkę mała to przepychu nie było - można wejść na nią od MESTRALE.
W samym miasteczku Tirrenia, jest drogo woda w sklepiku kosztuje 1.5€ za 1.5l. Pizza i inne makarony też w granicach 10€. Ja kupowałem jakiś tam prowiant w Pisie i nie zbankrutowałem.

Co do samego miasta PISA, to moim zdaniem jest to piękne miasteczko, i pięknymi uliczkami, mnóstwo starych murów, kilka małych parczków, i bardzo dobre jedzenie. Warto się stołować poza głównym szlakiem do krzywej wierzy, gdyż jest troszkę taniej:

Pizza margharita ok 4€
Pizza z kilkoma dodatkami ok 7€ pizza jest duża i spokojnie się najecie :-) Jadłem w kilku restauracyjkach.
Piwo 0.4l ok 3-4€
Kawa jak przystało na włochy 1-2€
sałatki (duże + oliwy i chlebek) od 2€ -4€
Butelka białego wina 11,50€
kieliszek wina 3€
W SUBWAY koło krzywej wierzy - drogo bagietka za 3.5€ 2 szt po 15 cm, 4€ 1 szt 30 cm - sam wybierasz dodatki.

Przy głównym szlaku do wierzy znajduje się market PAM, niedaleko dworca PKP - ceny normalne jak w lidlu:
Woda mineralna 1.5L od 0.32€ za sztukę
Piwo perroni 0.7 €
Powerade 0.57€
wino od 1.6€ (dobre) wzwyż
Lidl, carrefour znajduje się poza pisą jakieś 3 km od centrum, dla tych co mają auto to są extra zakupy :-).
Na małym bazarku niedaleko mojego hotelu były zioła w cenie 2 € za naprawdę duży krzaczek, oraz przepiękne duże drzewka papryczkowe po 3€ (pięknie to wyglądało - jakbym miał samochód to bym sobie tego nakupował :-)).
Orchidea mega zajebista 11€

Ludzie bardzo mili choć przez pasy nie przejedziesz jak się na siłę nie wepchasz. :-) (natura włoskich kierowców)
Tam gdzie jest krzywa wieża, jest mega dużo ludzi którzy wykonują te dziwne pozy czyli wyprostowują wieże na zdjęciu:-)
Niedaleko tego obiektu znajduje się McDonald. Ceny jak w europie. Jeszcze jeden McDonald znajduje się na dworcu Głównym PKP Pisa Centrale.
Do krzywej wierzy uważam że nie warto wchodzić, gdyż jest tam kolejka (w słońcu), i wszyscy czekają po to żeby na nią wejść i zaraz zejść, bo obowiązuje limit osób nią wchodzących. Poza tym miejscem, Pisa jest bardzo kameralnym miejscem, zależy kto co lubi.
Oczywiście dwa dni w Pizie wystarczy, reszta to okolice.


Na razie tyle jakby co to proszę pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group