Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2016 19:40 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Witam. Wczoraj wydarzyło sie cos czego nie idzie w normalny sposób wytłumaczyć. Wraz z moja dziewczyna mieliśmy lecieć na wymarzony Zanzibar oraz jeden cały dzien spędzić w Dubaju ( linie skydubai z Pragi). Dziewczyna od dwóch tygodni chora, ale jedziemy. Po drodze wystrzeliło nam koło w samochodzie 100km od domu. Jadą juz po nas teściowie, a my auto usuwamy na jakies pole. Nie będziemy sobie nim głowy zawracać. Przyjechali teście jedziemy do Pragi, powinnismy zdążyć. Teść wpada do rowu, ale udaje nam sie wydostać jakos. Jedziemy dalej. 100km przed lotniskiem korek na długości 6km śmiertelny, podobno droga zablokowana od kilku godzin. Ponad godzinę staliśmy. Na lotnisko przyjeżdżamy 40 min przed zamknięciem bramek, ale juz po ptakach, nikogo z obsługi nie było. Nie chcieli nas wpuścić :( Wracamy załamani. Dziewczyna jeszcze bardziej sie rozchorowała. Chciałem jeszcze kupic bilety wizzera do Dubaju ale nie było co ryzykować z jej zdrowiem. Mam jakies ubezpieczenie w Axa basic, ale obawiam sie, ze oni sie wypną na nas. Hotele porezerwowane i zapłacone, kasa przepadła. Bilety tez tanie nie były. Czy mógłbym sie ubiegać o jakiś zwrot? Kolejny lot o 3 w nocy w Dubaju. A ja dalej nic nie anulowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Lis 2016 19:42 

Obawiam się, że nic nie ugrasz :( .
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:03 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Tego sie obawiam właśnie. Jak sie wali to wszystko. Jeszcze auto na lawecie musiałem ściągać z Czech. Kilka tysięcy w plecy. Ale najgorsze w tym wszystkim, ze dwa tyg urlopu spędzę w domu. Chyba, ze moja kobieta wyzdrowieje przez tydzien i gdzies jeszcze cos wykombinuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Tyle wydarzeń po drodze. To chyba jakiś znak żeby siedzieć tym razem w domu.

Widziałeś film "Oszukać przeznaczenie"?

Zobacz dobrze OWU ubezpieczenia. Byc może jest tam jakiś zapis o chorobie. Dziewczyna niech szybko biegnie do lekarza po L4. Najlepiej z data przynajmniej z dnia wylotu.
I spróbuj wysłać do ubezpieczyciela. Jednak z tego co widziałem w kilku OWU to tylko poważne choroby upowaznialy do wypłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To co piszesz to jakiś horror :o Poczytaj warunki ubezpieczenia to raz i regulamin linii, może chociaż opłaty lotniskowe odzyskasz.Współczuję sytuacji ale uszy do góry następnym razem musi się udać bo współczynnik pecha chyba już wyczerpaliście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:48 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Tez pomyśleliśmy o tym, ze tak poprostu musiało byc. Nie było nam dane lecieć w to miejsce. Moze i dobrze sie stało,bo dziewczyna naprawdę chora, a o lekarza na Zanzibarze raczej cieżko. Mamy zaświadczenie od lekarza z data dnia wylotu. Będziemy walczyć o swoje.
PS. Jak moja dziewczyna dzwoniła pożalić sie koleżance to ta sie ucieszyła, ze nie polecieliśmy, bo jej sie śniło, ze nie wróciliśmy stamtąd :( Nie wiem moze faktycznie oszukalismy przeznaczenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lis 2016 20:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
O rany. Ale się Wam kłody pod nogi walił. To jak noc, palec Boży żeby zostać w domu. Jestem pewna, że jest w tym jakiś plan. Trzymam kciuki za odzyskanie kasy z ubezpieczenia.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lis 2016 21:03 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Rzeczywiście niezłe pasmo nieszczęść Was spotkało. Trudno oprócz współczucia coś Wam napisać. Jednak powinniście podejść do tego z optymizmem. Może gdybyście tam pojechali, spotkałyby Was jeszcze większe nieszczęścia. Pieniądze są ważne, ale czy cos jest ważniejsze od zdrowia? Pieniądze możecie zarobić i zaoszczędzić na kolejny wyjazd. A zdrowie kupicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2016 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dobrze sie stalo, jakby jej sue tam pogorszylo to dopiero bylby klopot
tak czasem bywa
ja się kiedyś spieszyłem po paszport w piątek kolo 15 żeby odebrać a mnie milicja zatrzymała i odebrało dowód rejestracyjne za urwany tłumik....i wyjazd poszedł się ####ć
life is brutal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2016 21:28 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Emocje juz powoli opadają i patrzymy na to tez z innej strony. Moze faktycznie nie było nam to pisane. Juz zaglądam na jakies tanie loty. Dziewczynie dam tydzien na kuracje, a jak sie uda to na tydzien jeszcze gdzies poleciec. W koncu tyle czasu czekałem, żeby gdzies wyruszyć. No ale pewnie wiecie jak to jest byc uzależnionym od podróżowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lis 2016 21:48 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Nie nalezalo sie pchac na sile jesli los tego nie chcial.
Ale to jest wlasnie przestroga aby przy takich dlugodystansowych lotach byc kolo lotniska dzien wczesniej.
I dlatego nie popieram tutejszej pogoni za 'jak najtaniej', na sile.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Lis 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Współczucia, posypało się na całego. Próbuj odwołać cokolwiek masz odwoływalne, resztę jak pisali wcześniej próbuj na chorobę grać, może chociaż część odzyskać, jakies opłaty paliwowe, albo hotele tylko opłata za jedną noc itp.
Rozumiejąc ideę jak najtańszego podróżowania, to przy wyjeździe z dodatkowymi osobami praktycznie zawsze biorę hotele z możliwością rezygnacji. Zazwyczaj jest tylko trochę drożej, a jednak daje to swobodę zmian czy odwołania. Również pod kątem np. wypatrzenia w ostatniej chwili czegoś ciekawszego. Ale wiadomo, po fakcie niewiele da się z tym zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lis 2016 22:13 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Do Pragi nie mam az tak daleko. Tez chciałem jechac wcześniej, zwiedzić Pragę, ale moja dziewczyna była w takim kiepskim stanie, ze nie miała ochoty chodzić i zwiedzać gdy jest zimno. Zawsze jak jeździłem to nigdy wcześniej nie rezerwowalem noclegów tylko zawsze na miejscu, bo nigdy nie wiadomo gdzie sie spedzi wiecej czasu. A teraz wiadomo jak to niedoświadczone w podróżowaniu dziewczyny, chcą miec juz wszystko zaklepane. Przy jednym miejscu musiałem zapłacić tylko za jedna noc ( chociaż tyle), a w drugim miejscu niestety wziąłem bez opcji rezygnacji :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lis 2016 22:43 

ullysses napisał(a):
A teraz wiadomo jak to niedoświadczone w podróżowaniu dziewczyny, chcą miec juz wszystko zaklepane


No nie, tak nie wolno! Pozwalasz Jej decydować w tak delikatnej i subtelnej materii jak podróże? Pozwalasz, by wyprawę zamieniła na wyjazd all inc.? Posłuchaj wujka dobrą radę - jeżeli dziewczyna nie jest w stanie spakować się do bagażu podręcznego na dwutygodniowy spontaniczny wyjazd, to lepiej pakuj się sam i uciekaj gdzie pieprz rośnie ;) bo za chwilę skończysz w biurze podróży na oglądaniu katalogów pełnych hoteli z basenami
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Lis 2016 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
ullysses napisał(a):
Emocje juz powoli opadają i patrzymy na to tez z innej strony. Moze faktycznie nie było nam to pisane. Juz zaglądam na jakies tanie loty. Dziewczynie dam tydzien na kuracje, a jak sie uda to na tydzien jeszcze gdzies poleciec. W koncu tyle czasu czekałem, żeby gdzies wyruszyć. No ale pewnie wiecie jak to jest byc uzależnionym od podróżowania :)


Teraz codziennie macie wybór tanich czarterów last minute z Warszawy do różnych egzotyków :)
Powrotu do zdrowia i lećcie gdzieś, żeby zapomnieć o tym wszystkim :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2016 23:09 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 113
Loty: 10
Kilometry: 14 782
Takich komentarzy jak flying duck nie mogę spokojnie czytać, trochę mniej spiny i krytykanctwa, jak będą chcieli jechać na wyprawę to pojadą, jak będą chcieli plaszczyć sie akurat na basenie to teź to zrobią.Najlepsze co może przydarzyć się w życiu to mieć komfort wypoczywać tak jak w danym momencie się potrzebuje
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Lis 2016 23:36 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 120
Kilometry: 353 889
Akurat co do mojej dziewczyny to nie mogłem trafić lepiej. Dopiero ściągam ja w podróże i tez bardzo lubi. Nie przeszkadzają jej zbytnio warunki,chodź wiadomo fajnie jakby było przynajmniej czysto. Ale nie ma co narzekać, bo znam dużo dziewcząt co to potrzebują luksusy. A dla mnie najważniejsze, ze mam z kim dzielić swoja pasje. Na egzotyki to juz chyba w tym roku sie nie wybiorę. Raczej bede szukał czegoś na tydzien, bo musi sie jeszcze przez pare dni podleczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Lis 2016 23:44 

@‌makra2‌
Lament świętokrzyski w tej sytuacji też nie pomoże. Fakt, to co ich spotkało jest strasznie przykre i nieprzyjemne, ale użalanie sie i pocieszanie na niewiele się zda. To zapewne nie pierwsza kłoda rzucona przez życie im pod nogi, ale i nie ostatnia. Wyjścia są dwa - można biadolić, a można tez spróbować uśmiechąć się i iść dalej. I zapewniam Cię, to drugie jest bardziej skuteczne.

@‌ullysses‌
liczę, że potraktowałeś mój wpis tak jak należało go traktować - z humorem i przymrużeniem oka ;)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Lis 2016 00:42 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Jeśli dziewczyna ma zwolnienie L4 na czas urlopu to może u pracodawcy odzyskać te dni. Zawsze jakiś plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lis 2016 01:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Łapcie jakiegoś lasta na tydzień na Kanary.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group