Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#21 PostWysłany: 21 Paź 2012 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
Odszkodowanie w przypadku odwołanego loty z powodu mgły ?
Przecież powołają się na siłę wyższą..
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#22 PostWysłany: 21 Paź 2012 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
konradzik napisał(a):
przynajmniej zarobisz na odszkodowaniach :D


jeśli powodem jest mgła , oj nie, czekanie i co nawyżej kanapki, picie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#23 PostWysłany: 21 Paź 2012 18:22 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
no tak zapomnialem ze to tylko z winy przewoznika a warunki atmosferyczne nie wchodza w gre :/ lece w czw do londynu i mam juz bilety na autobusy jak bede mial opoznienie to tragedia :/ bede musial na miejscu nowe bilety na nationala kupowac :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#24 PostWysłany: 21 Paź 2012 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Ja wczoraj leciałem do i z Brukseli i jadąc na lotnisko miałem stres, że będą problemy, bo o 8-9 rano mgła na trasie Błonie, Leszno, NDM była momentami niezła, z powrotem udało się dolecieć nawet 30 min przed czasem i w okolicy lotniska było ok. Ale już powrót samochodem był tragiczny, widoczność momentami nawet 50 m. A sezon dopiero przed nami :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#25 PostWysłany: 21 Paź 2012 20:21 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 90
ja dzisiaj zamiast do warszawy przylecialem do lodzi, z podroza autokarem moja podroz wydluzyla sie do prawie 10 godzin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#26 PostWysłany: 21 Paź 2012 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
zapinio napisał(a):
Budapeszt właśnie ląduje.
Na Okęciu... :D


Byłem w środku. Nawet próbował lądować na WMI, ale poderwał i poleciał na WAW.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#27 PostWysłany: 21 Paź 2012 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
skok napisał(a):
Ja wczoraj leciałem do i z Brukseli i jadąc na lotnisko miałem stres, że będą problemy, bo o 8-9 rano mgła na trasie Błonie, Leszno, NDM była momentami niezła, z powrotem udało się dolecieć nawet 30 min przed czasem i w okolicy lotniska było ok. Ale już powrót samochodem był tragiczny, widoczność momentami nawet 50 m. A sezon dopiero przed nami :(



Ponieważ czeka mnie w najbliższym czasie parę lotów z przesiadkami, chciałem sprawdzić kiedy zaczyna się i kończy ten denerwujący z punktu widzenia lotnictwa sezon mgieł, trafiłem na taki oto dość ciekawy artykuł:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 59535.html

W najgorszej sytuacji są osoby, które mają przesiadki na lotniskach gdzie mgła nie stanowi żadnego problemu. Z tego co dziś widziałem np. w Gdańsku (a trzeba pamiętać, że Gdańsk ma ILS I kategorii, jeśli już nie drugi, bo z tego co pamiętam mieli jakoś jesienią 2012 roku wprowadzić...) i na Skavsta zdarzały się opóźnienia, stąd też nawet jeśli komuś opóźnił się lot w Gdańsku, to sprawdzając przez www, jak to wygląda na Skavsta mógł mieć nadzieję, że mimo wszystko zdąży (choć wszystko też zależy od pogody na poszczególnych lotniskach) Gorzej np. miały osoby z przesiadką w Luton, bo z tego co widziałem wszystko tam wylatywało w miarę zgodnie z rozkładem (no chyba, że przez opóźnienie na lotniskach takich jak Modlin samolot nie doleciał).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#28 PostWysłany: 23 Paź 2012 10:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
mediolan napisał(a):
konradzik napisał(a):
przynajmniej zarobisz na odszkodowaniach :D


jeśli powodem jest mgła , oj nie, czekanie i co nawyżej kanapki, picie

Ciekawe jak to właściwie jest. Wczoraj odwołali nam lot z Bergamo do Modlina. W Bergamo była piękna pogoda a info o odwołaniu było podane po godzinie planowego odlotu. Mgła więc nie była przyczyną odwołania lotu BGY-WMI (czy była?).
Osoby, które się przebukowały na kolejne terminy dostały ****hotel + transport (pozdrawiam wczasowiczów ;) ). Ponoć warunki bardzo dobre.
Ja niestety musiałem być w Polsce wczoraj więc kupiłem sobie inny lot. Wg przepisów przysługuje zwrot pieniędzy za extra wydatki poniesione przeze mnie - bilet, dojazd do Malpensy etc. Spotkał się ktoś jednak z tym w praktyce (oczywiście mówimy o Wizz).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mgła WMI i WAW
#29 PostWysłany: 23 Paź 2012 13:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Fajny wpis o ILS:
http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotni ... sie-wygrac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group