Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Wrz 2017 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Z tym wypożyczaniem samochody bym się wstrzymał...abstrahując od ceny weźcie po uwagę jak wygląda ruch na drogach w Mexico City. Mówię tu o olbrzymich korkach i praktycznie żadnemu przestrzeganiu przepisów. Zajeżdżanie czy wymuszanie pierwszeństwa do norma. Osobiście w życiu nie odważyłbym się poruszać tam wynajętym samochodem. Ale kto co lubi. Ja tylko ostrzegam, nikogo nie odstraszam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 10 Wrz 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Nie strasz. Nikt tu nie mówi o pchaniu się do centrum miasta. Zobacz na mapę. Trasa lotnisko-Teotihuacan biegnie w przeciwną stronę. A mapa twierdzi, że dojedziesz tam w godzinę. Mimo wszystko ja jednak wybiorę opcję taksówki lub prywatnego kierowcy. Z wygody.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Paź 2017 23:37 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 9
Loty: 168
Kilometry: 409 478
To ja mam takie pytanie:

Mam z deala z czerwca bilety na luty Ams-Mex-Pty i 5h w Mexico City (4-9 rano).
Co jakiś czas zmienia się rozkład o jakieś tam minuty i dostaję od nich emaila czy się zgadzam czy nie.
Chętniej bym posiedział w Meksyku dłużej (miasto i/lub piramidy).
Czy jakiś ekspert może powiedzieć czy jeśli się nie zgodzę na te zmiany to czy jest szansa na wydłużenie stopovera w Mexico City?
Pisali, że jak się nie zgodzę to zadzwoni człowiek z OTA.

Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Gru 2017 14:37 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
15 h wystarczyło mi spokojnie na Teotihuacan i szwędanie się po okolicach Zoocalo, na piramidach chodziłem 2 godziny, w centrum też tyle spędziłem, dużo czasu zmarnowałem na wyjazd z lotniska, ponieważ kolejka między terminalami nie działała, i trzeba było zejść na dół na autobus. Ze stacji metra Hangares wracałem spacerkiem na lotnisko ;)
I tak jeszcze kimałem na lotnisku potem. Uwaga dla jadących teraz, warto sprawdzić pogodę i nie pakować wszystkich ciuchów ciepłych do rejestrowanego, bo rankiem w Mex było chłodno bardzo, ale już w południe na piramidach to t-shirt i krótkie spodenki.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Gru 2017 14:13 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Co sensownego można zobaczyć w stolicy przy intensywnym tempie zwiedzenia podczas 10h przesiadki? Lądowanie o 13:10, wylot 23:15.

Będę leciał tylko z podręcznym. Kolejka przy emigration przy lądowaniu z AMS potrafi trwać do 30 minut. Przesiadałem się już kilka razy, ale tylko na kilka godzin. Teraz zastanawiam się czy nie liznąć stolicy w te 10 h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2018 06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
DERKER napisał(a):
@Michal Szyszka - jak wrócisz podziel się wrażeniami - myślimy o tym samym :)


Dziś wróciłem z Kuby i dopiero mogę odpisać.

Jeżeli chodzi o MEX to do centrum udałem się w drodze do HAV. Lądowaliśmy z godzinnym opóźnieniem i po przejściu kontroli paszportowej i kupnie peso w kantorze na lotnisku udaliśmy się na dolny poziom lotniska w celu zamówienia taxi. Na lotnisku w MEX za wyjątkiem saloników i kilku restauracji (m.in. przy gate 54) nie znalazłem darmowego internetu, więc zamówienie Ubera odpadało. Po wyjściu z hali przylotów są budki ze stanowiskami Taxi, najtaniej kurs na Zocalo znalazłem za 224 peso - płaciłem Revolutem i wyszło ok 40 PLN. Z lotniska wyjechaliśmy ok 6:30 i już przed 7:00 byliśmy na placu. W MEX byliśmy w sobotę rano więc nie było korków. Jadąc do centrum i oglądając krajobraz za szybą miałem duże wahania czy dobrze postąpiłem (byłem z dwójką dzieci – 5 i 8 lat) - delikatnie mówiąc okolice nie wyglądały na bezpieczne. Po przyjeździe na Zocalo okazało się, że na szczęście się myliłem, plac poza dużą ilością policji był pusty. O godzinie 7 zaczynało się już przejaśniać. Pospacerowaliśmy po placu i następnie przeszliśmy się do Palacio de Bellas Artes. Po czym znowu wróciliśmy na plac i zamówiliśmy taxi. W drodze powrotnej za taxi złapane na ulicy zapłaciliśmy 120 peso czyli prawie połowę mniej. W obie strony jechaliśmy różowymi taxi. W zwiedzaniu Zocalo towarzyszył nam kolega z forum, spacerując w okolicach placu kupiliśmy sobie piwko i jak już mieliśmy wsiadać do TAXI na lotnisko kolegę zatrzymała policja za picie w miejscu publicznym. Chciałbym ostrzec, żeby na to uważać, Policja zażyczyła sobie łapówki w wysokoścu 50 EUR. Mimo tego incydentu polecam wyjście na Zocalo podczas stopover w drodze do HAV.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Oczywiście to wybór każdego z nas, ale wydaje mi się, że wydawanie kasy na taksówkę jest w tym wypadku to wydatkiem, którego spokojnie można uniknąć.
Samolot zazwyczaj ląduje o czasie i po wszystkich lotniskowych działaniach można udać się do metra i porannym metrem pojechać do miasta. Metro przy lotnisku otwierają o 5.45 (byłem w sobotę). Rano metro nie jest jeszcze zatłoczone. - Dojście "dojazd" do metra z T2 był już tu niejednokrotnie opisywany. Dojazd do centrum nie jest skomplikowany jeśli ktoś choćby raz jechał metrem w większym mieście. Stacje oprócz nazw oznaczone są obrazkami.
Centrum Mexico City jest, wydaje mi się, całkowicie bezpieczne. Jest dużo policji, ludzie pomocni. A pić to trzeba umieć :lol: W Meksyku jest zakaz picia na ulicy - w odróżnieniu od Kuby :lol: Dobrym wyjściem jest zakup Koli i butelki tequili (w sklepie butelka niezłej tequili za grosze). Co potem z tym zrobić chyba pisać nie muszę. My raczyliśmy się takim trunkiem na środku Zocalo zajadając specjały z budek, które akurat chyba w soboty rozstawiane są na Zocalo z lokalnymi produktami.
Jeśli ktoś ma (tak jak my) więcej czasu transferowego w Mexico City to świetnym pomysłem jest wycieczka wczesnym ranem do Teotichuacan _ byliśmy tam koło 8.00 rano. Było pusto, słońce dopiero wstało, nad piramidami latały balony z turystami - magicznie to wyglądało. Potem byliśmy na Zocalo. Dojazd do PYRAMIDES - też już tu niejednokrotnie opisywano. Dojazd i powrót z dworca Norte bezproblemowy.
Warto ruszyć się z lotniska choćby na samo Zocalo i okoliczne uliczki. Warto pokręcić się tam, zjeść coś typowego w restauracji lub jeszcze lepiej na ulicznym straganie.

Załączniki:
MEX1.JPG
MEX1.JPG [ 33.58 KiB | Obejrzany 1214 razy ]
MEX.JPG
MEX.JPG [ 38.1 KiB | Obejrzany 1221 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@Michal Szyszka Powiedz prosze ile dokladnie czasu temu miales ten stopover w MEX. Wylatuję z AMS dziś, wchód slonca w Mexico City wg google 7:07. Ciekaw jestem czy mniej wiecej do 7:45 jest szansa, ze bedzie mocno widno, a promienie slonca beda juz "wpadac" na Plac.
Dzieki
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 11 Lut 2018 14:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
To miło Od rana jedziemy też do Zocalo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ja zobaczę, jak bedzie szansa na swiatlo to tez, jesli ciemno to raczej w drodze powrotnej.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Też myślałem żeby zrobić tą drogę na powrocie ale w przypadku małego opóźnienia samolotu też niestety będzie ciemno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Po 7.00 robi się już jasno. My wyjeżdżaliśmy z Mexico do Teotihuacan o 6.40 było jeszcze ciemnawo, ale za chwile (około 7.00) szybko zrobiło się jasno. Fotka z piramidą w poprzednim poście zrobiona o 7.50.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Sądząc po spisie ten myk robiłeś 26-27.01 więc teoretycznie teraz widno powinno być szybciej.
Dzięki, chyba się zdecydujemy.

Edit: Uruchomilem webcam na Zocalo. Pod katedrą stoi jakaś wielka paskudna scena i namioty:( Zobaczymy, moze to tylko na niedzielę.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:22 

@Tom K, raczej na dłużej bo (jeśli myślimy o tym samym) montowali od drugiej połowy stycznia.
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Lut 2018 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na zdjęciu @tomwie sceny brak, a byl pod koniec stycznia. No nic, zobaczymy po wylądowaniu na webcamie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Lut 2018 02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 851
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Jak ktoś nie będzie miał co robić to warto wybrać się do restauracji Miralto znajdującej się w Torre Latinoamericana (rzut beretem od Zocalo). Wchodzimy do budynku, kierują nas do restauracji. Potem jedna przesiadka i jesteśmy w restauracji i widoki nieziemskie. Wejście darmowe, a za punkt widokowy trzeba płacić. :) Warto wypić piwko w tym miejscu. Koszt ok 10-12 zł.

Dorzucam fotki:

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 270.29 KiB | Obejrzany 988 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 249.73 KiB | Obejrzany 988 razy ]
IMG_0626.JPG
IMG_0626.JPG [ 381.99 KiB | Obejrzany 988 razy ]
IMG_0609.JPG
IMG_0609.JPG [ 265.31 KiB | Obejrzany 988 razy ]
20180207_122855.jpg
20180207_122855.jpg [ 494.75 KiB | Obejrzany 988 razy ]
20180207_122843.jpg
20180207_122843.jpg [ 704.48 KiB | Obejrzany 988 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:23 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
udało się komuś zorganizować kierowcę na 10h stopu z trasa lotnisko -> Teotihuacan -> Zocalo -> Lotnisko albo podobną? jest na to szansa na lotnisku w MEX? z T2 da radę? czy lepsza opcja na uberze do Zocalo i stamtąd na piramidy i z powrotem na lotnisko/Zocalo?

I ew. jakich cen można się spodziewa za prywatnego kierowce (wspomniane 100usd aktualne czy moze mniej)?

z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group