Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:57 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cześć, mam pytanie. Mam 15 godzinny stop over w Mexico City w godzinach od 8:00 do 23:00 (powrót z Kuby, promka oczywiście z AEROMEXICO z czerwca). Czy ktoś mógłby napisać co w tym czasie można robić? czy opłaca się jechać do miasta, a może do Teotihuacán. Prosiłbym o wszelkie porady :)
Rozumiem, że wtedy jak wyjdę poza lotnisko, to za wyjście i potem wejście nie płacę żadnych opłat?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sie 2017 11:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ludzie przy 6-7h pojechali do Zocalo, wiec w 15h masz większe pole do popisu ;)

Co do Teotihuacán, myślę ze jest to realne, ale lepiej własnym samochodem.

Na waszym miejscu, wybrałbym opcje Zocalo i swędania się po mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Z przyjemnością dowiem się także, bo mój stop będzie trwał 14,5 godziny (4:00-18:25)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:13 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
To czekamy na podpowiedzi :)

@Zeus właśnie szukam porad osób, które to przerabiały, myślę, że ktoś się znajdzie, ponieważ masę ludzi kupiło bilety z Aeromexico :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2017 18:20 

Rejestracja: 03 Wrz 2017
Posty: 1
Ja tak trochę z innej beczki, na temat bezpieczeństwa w Mexico City.
Czy na bazie swoje doświadczenia moglibyście powiedzieć mi czy rzeczywiście jest tam tak niebezpiecznie?W Mexico City mam 14 godzinna przesiadkę, wiec oczywistym dla mnie było wyjście z lotniska i "zwiedzenie" miasta. Natomiast usłyszałam, ze droga dotarcia do samego miasta jest bardzo niebezpieczna, jak samo miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2017 18:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7923
HON fly4free
W MC nie stwierdziłem żadnych problemów wracając nawet późno wieczorem z klubu na nogach do hotelu (w obrębie centrum).
W dzień wszędzie tłumy na ulicach, gwarno, po ok. 21-22 ulice w centrum się wyludniają niemal całkowicie, ale ciągle czułem się dość bezpiecznie (minąłem też kilka patroli policyjnych po drodze). Sklepy spożywcze nie wpuszczają wtedy już klientów do środka - sprzedaż przez kraty w okienku podobnie jak u nas w wielu monopolowych itp w nocy.
Oczywiście jak w każdym dużym mieście trzeba zachować standardowe środki ostrożności. Generalnie warto przynajmniej trochę znać hiszpański, bez tego raczej trudno o porozumienie.

Co do lotniska - jest niedaleko, w dzień można spokojnie korzystać z transportu publicznego (bus, metro), w godzinach nocnych/ wczesnoporannych recepcjonistka w hotelu polecała zamówienie oficjalnego taxi, które z resztą na lotnisko kosztuje grosze (ok. 30 zł z centrum). Taksówkarz po zabraniu klientów łączy się z bazą i melduje ile osób ma w samochodzie i gdzie jedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2017 11:05 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
@marek2011
Dzięki bardzo za odpowiedź :) a co możesz polecić na kilkanastogodzinny stopover w MC ? Ile trwa transport miejski w dzień z lotniska do centrum miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2017 15:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7923
HON fly4free
Metrem prawie do samego centrum kilkanaście minut, ale AM ląduje w terminalu który nie ma bezpośredniego dostępu do metra, więc po wyjściu trzeba złapać autobus wahadłowy podwożący pod wejście do najbliższej stacji (przejazd kosztuje ok. 1 zł). W sumie cała operacja zajmuje ok. 45 minut do godziny w zależności jak się trafi na autobus. Są też autobusy jadące bezpośrednio z lotniska do miasta, ale nie korzystałem więc nie wiem dokładnie ile kosztują i jak jadą. MC jest mocno zakorkowane w ciągu dnia więc czas przejazdu może być dłuższy. Wczesnym rankiem taxi z samego centrum (kilka bloków od katedry) na lotnisko jechało ok 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2017 08:29 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
@marek2011
Marek, a przerabiałeś opcję ze stopoverem czy byłeś tam dłużej? Jak długo trwa wyjściem i wejście z powrotem na lotnisko? Rozumiem, że wystarczy jedynie w Hawanie powiedzieć, że nasz bagaż ma lecieć do Amsterdamu, i wyskakiwać w Mexico City?

Co byś mógł polecić w MC na 15 godz podczas przesiadki? Jakieś wskazówki ? :)
A może masz doświadczenie w lotach z Aeromexico i możesz powiedzieć na temat komfortu w B787?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2017 09:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
warsawghoster napisał(a):
Jak długo trwa wyjściem i wejście z powrotem na lotnisko? Rozumiem, że wystarczy jedynie w Hawanie powiedzieć, że nasz bagaż ma lecieć do Amsterdamu, i wyskakiwać w Mexico City?

Co byś mógł polecić w MC na 15 godz podczas przesiadki? Jakieś wskazówki ? :)
A może masz doświadczenie w lotach z Aeromexico i możesz powiedzieć na temat komfortu w B787?


1. Wyjście. AMS-MEX stałem 50 minut do kontroli paszportowej i celnej, a HAV-MEX 20 minut. Wejście, dość szybko, bo nie ma wtedy kontroli paszportowej, tylko bezpieczeństwa
2. Nawet jak powiesz, to i tak odbierasz bagaż w MEX, przechodzisz kontrolę celną, i zostawiasz na specjalnej taśmie.
3. Już o tym było opisane, i dalej jest w temacie: AeroMexico w liniach lotniczych

Nie róbmy offtopu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Wrz 2017 09:13 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
@Zeus Dzięki bardzo, w temacie odnośnie Aeromexico napisałem odpowiednie pytania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Wrz 2017 10:17 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
@elwirka
A mogłabyś opisać podróż do i z Teotihuacan? Czym jechałaś? Jakie koszty? jak dlugo czasu tam spędziłaś? Czy bardziej się opłaca niz po prostu pochodzić po Mexico City? Chętnie przyjmę wszystkie wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Wrz 2017 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@warsawghoster Ja miałam 5,5 godziny. Wystarczyło czasu na metro i półgodzinny spacer po Zocalo.
Na piramidy myślę się wybrać w lutym 2018, jak będę miała 10 godzinny stopover. W grę wchodzi taxi albo prywatny kierowca, który zawiezie, poczeka 2-3 godziny i przywiedzie z powrotem na lotnisko.
Albo wypożyczenie auta na taki krótki okres.
Komunikacją publiczną też można, ale ja mam za mało czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Wrz 2017 14:52 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 98
Elwirko,

czy znasz ceny taksówek do Teotihuacán z lotniska

według https://www.rome2rio.com/pl/s/Lotnisko- ... otihuacán

cena to 50-100PLN w jedną stronę ale co z powrotem? Złapanie taksówki tam może być trudne/czekanie kierowcy kosztowne...może ktoś ma jakieś świeże informacje...googlując znajduje same starocie...koszty transportu publicznego i trasa z lotniska jest dobrze opisana na forum...

wygląda na to że kompleks otwierany jest od 8:00 (21 marca od 7:00) więc generalnie dla osób przylatujących do Mexico o 4:00 ze stopem 15h opcja transportu publicznego wydaje się godna przemyślenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Wrz 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Dwa lata temu w hotelu załatwiłem samochód z prywatnym kierowcą.
Za 100USD pojechał z hotelu przy lotnisku do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, potem po drodze sklep z degustacja tequili i docelowo do Teotihuacan. W międzyczasie przemieścił się na drugą stronę kompleksu, żeby się nie wracać do wejścia. Cały trip z przejazdami i zwiedzaniem zajął około 8 godzin. Wszędzie cierpliwie czekał, na wszystko było tyle czasu ile tylko potrzebowalismy :) Polecam - komfort takiego podróżowania olbrzymi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Wrz 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@piescirogi nic się nie martw. Przed lotniskiem kierowcy sami cię znajdą. Wystarczy, że szepniesz jednemu, co zamierzasz. Potem to już negocjacje cenowe...
@grzesq ile czasu zajęło ci zwiedzenie całego kompleksu?! Czy to co piszą w necie (3-4 godziny) to czas wystarczający!?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Wrz 2017 16:10 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
można prosić namiary na ten sklep z degustacja? Mam kilka godzin, może wyrobie. Choć jak pamiętam pierwszy raz w MX wyjście z lotniska zabrało sporo czasu, bo kontrola imigracyjna sprawdzała losowo wszystkich co przybyli pierwszy raz do Meksyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2017 19:03 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 98
Elwirko,

czy według Ciebie 100USD to dobra cena?

grzesq w swoim poście wydaje się z niej być zadowolony
(bez żadnej złośliwości z mojej strony)...

czy to są taksówkarze czy raczej samochód typu "przewóz osób" (jakieś oznakowanie)

dzięki za info...

Moja dociekliwość jest podyktowana:
- brakiem znajomości hiszpańskiego (z wyłączeniem kilku linijek popularnych przebojów) chociaż pewnie z tymi panami w temacie kasy za przejazd głuchy by się dogadał...
- faktem, że będę przed lotniskiem około godziny 4.30-5 rano (standardowo samolot ląduje około 3 w nocy)
- i co najbardziej osłabia moją pozycje negocjacyjną to fakt, że poruszam się w towarzystwie 3 i 9 latka wraz z ich mamą, z tego ten pierwszy najczęściej jest na moich plecach w nosidełku....więc nie oczekuję super okazji , tylko tego że nie zostanę łosiem (że tak napiszę w wersji kulturalnej) ...

będę wdzięczny za aktualne info również innych osób (oraz komentarz do tych 100USD za dzień pana kierowcy)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Wrz 2017 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Załatwiałem kierowcę z We Hotel Airport, praktycznie zlokalizowanego obok terminala. Był to prywatny kierowca z samochodem. Co do ceny, poszedłem na jak najbardziej optymalne wykorzystanie czasu, dlatego te 100 USD jakoś strasznie nie bolało :) Jeżeli ktoś chce z samego rana zacząć trip - proponuję skontaktować się z hotelem w celu potwierdzenia ceny i możliwości. Sklep z tequilą i degustacją jest przy drodze do Teotihuacan, jakieś 1-2 km przed głównym wejściem, tyle pamiętam...Generalnie nie musiałem się martwić o czas, bezpieczeństwo i brak znajomości hiszpańskiego...chociaż z perspektywy czasu z bezpieczeństwem i jego poczuciem nie było żadnego problemu, nawet spacerując w nocy po centrum.
@elwirka - w kompleksie Teotihuacan w zupełności wystarczyły mi 3 godziny, wszystko obejrzane na spokojnie, sesja zdjęciowa i wspinanie się na wszystkie piramidy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Wrz 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@piescirogi ja tu żadną wyrocznią nie jestem. Raz byłam w Mexico City mając 5,5 godziny między lotami. Ty masz dużo czasu. Na twoim miejscu pojechałabym metrem do centrum. Tam w okolicy jest dworzec, z którego odchodzą bezpośrednie autobusy do Teotihuacan. I wróciłabym tak samo. Ale. Jest to dłuższa trasa, naokoło. Poza tym jest was czwórka, a bilety też kosztują. Opcja z taksówką jest wygodna. Nawet jeśli na powrocie nie byłoby żadnej (w co nie wierzę), to zawsze możesz wrócić autobusem przez Mexico City. Prywatny samochód z kierowcą musiałbyś umówić wcześniej, albo (jak ja) zdać się na łut szczęścia i liczyć, że uda się z kimś dogadać na lotnisku. 100 dolarów to dużo kasy. Podejrzewam, że auto wypożyczysz za połowę tej kwoty (z pełnym ubezpieczeniem).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group