Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 27 Gru 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
becek napisał(a):
przemos74 napisał(a):
Dla tych co lubią polatać, informuję, że bilet mojego kolegi byliśmy w stanie zmienić w zasadzie dowolnie bezpośrednio w LATAM (kupione na gównianym OTA), przejęli także kontrolę nad biletem.

Trasa kupiona za 710 USD:
MEX-GRU-JNB-CPT-JNB-SAO-ATL-YVR-MEX

zmieniona dzisiaj na (za darmo):
MEX-SAO-LHR-JNB-LVF-JNB-LHR-GRU-LHR-YVR

I wszystko zależy od agenta, bo mają oni olbrzymią elastyczność w zmianach. Więc jeżeli traficie na niepomocnego, to dzwonimy jeszcze raz, do skutku. Infolinia US w tym wypadku.

na jaki termin zmiana, bo mi na wrzesień odmówili?


Ta na sierpień, inna na listopad.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#162 PostWysłany: 28 Gru 2020 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
No mi również udało się zmienić bez dopłat.

Było na styczeń: MEX-SCL-GRU-JNB-DUR-CPT

Jest na przełom września i października: MEX-SCL-LIM-LAX-LHR-JNB-CPT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 28 Gru 2020 15:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zabawne bo na chacie na fb potwierdzili mi,że mają miejsca na 27.09 GRU-JNB w biznesie.. na stronie 0 tydzień w tą czy w tamtą.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 28 Gru 2020 22:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Generalnie GRU-JNB da się kupić u nich na stronie na odlegle daty, ale nie na wszystkie dni, bo i codziennie chyba nie latają na tej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 29 Gru 2020 02:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
No tak to potwierdzone. Zabawne jest to,że kilka godzin po mojej zmianie na ten termin @becek juz nie może mimo,że potwierdzjaa dostepnosc miejsc
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 06 Sty 2021 05:33 

Rejestracja: 30 Kwi 2020
Posty: 4
przemos74 napisał(a):
Trasa kupiona za 710 USD:
MEX-GRU-JNB-CPT-JNB-SAO-ATL-YVR-MEX

zmieniona dzisiaj na (za darmo):
MEX-SAO-LHR-JNB-LVF-JNB-LHR-GRU-LHR-YVR

Powiedziałeś nam, że bilet twojego przyjaciela zawiera BA i DL.

Ze starym planem podróży, zgaduję, że ATL-YVR był przez DL, YVR-MEX był przez AM?

Wraz z nowym planem podróż kończy się w YVR, a nie kontynuuje do MEX? (Openjaw)

Ile jest międzylądowań trwających 24 godziny i więcej?

solek napisał(a):

Było na styczeń: MEX-SCL-GRU-JNB-DUR-CPT

Jest na przełom września i października: MEX-SCL-LIM-LAX-LHR-JNB-CPT

Przypuszczam, że LAX-LHR-JNB-CPT, czy wszystkie są autorstwa BA? Ile jest międzylądowań?


Jeśli dobrze pamiętam pierwotną zasadę taryfy, tylko 1 międzylądowanie w każdym kierunku jest bezpłatne, dodatkowy postój kosztuje 100 usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 06 Sty 2021 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
Wymienione przez ciebie odcinki to BA, reszta LA. (pierwotnie też były LA i BA). Rezerwacja jako OW.
Wszystkie stopy poniżej 24h, ale pozwolą na całodzienne zwiedzanie LIM, LAX i JNB.
Tak sobie wymyśliłem i podyktowałem agentowi. Dzwoniłem na numer hiszpański.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 07 Sty 2021 22:09 

Rejestracja: 30 Kwi 2020
Posty: 4
solek napisał(a):
Wymienione przez ciebie odcinki to BA, reszta LA. (pierwotnie też były LA i BA). Rezerwacja jako OW.
Wszystkie stopy poniżej 24h, ale pozwolą na całodzienne zwiedzanie LIM, LAX i JNB.
Tak sobie wymyśliłem i podyktowałem agentowi. Dzwoniłem na numer hiszpański.


Biorąc pod uwagę udane dane z innych plakatów, zastanawiam się, czy moglibyśmy zmienić miejsce docelowe na dowolne miejsce w Afryce, a nawet gdziekolwiek latają LA i BA.

Spróbuję zmienić bilet z Expedia Mexico i LATAM, ale pierwszy lot z mojej pierwotnej rezerwacji wkrótce wylatuje, być może będę musiał zmienić bilet na „open”, jeśli zmiana mi się nie powiedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 11 Sty 2021 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
[TP] CPT - BER OW z bagażem wchodzi w listopadzie '21 za ~900 PLN
Ja skorzystałem. Jak LA znowu coś rozwali w rezerwacji to najwyżej będzie sama wycieczka do Afryki :)
Dzięki @Flyguy
E: żeby było widać dopłatę do rejestrowanego
Załącznik:
cpt-ber2.jpg
cpt-ber2.jpg [ 102.72 KiB | Obejrzany 1792 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez JanuszOnTour, 11 Sty 2021 23:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 11 Sty 2021 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Cena ze screena jest z bagazem podrecznym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 12 Sty 2021 20:21 

Rejestracja: 05 Kwi 2020
Posty: 29
Tylko pilnujcie jak wam zmieniają. Podparty wiedzą z forum zmieniłem MEX-GRU-JNB-CPT gdzie właśnie powinienem dzisiaj być :( na MEX-GRU-LHR-CPT w październiku tyle że po 45 minutach konwersacji i braku potwierdzenia na maila wszedłem na starą rezerwacje a tu wszystko zmienione tyle że w Y :shock: Jeszcze jeden telefon i po pół godzinie wszysko jak należy. Numer Latam w US
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 14 Sty 2021 18:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Tym razem sprzedaż wyłączona już do końca roku... Pozostaje kontakt z expedia i szansa na znalezienie czegoś via LHR lub ADD.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 14 Sty 2021 21:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
U mnie w ogóle rezerwacja tak jakby całkowicie skasowana przez Orbitz bez pytania co chce z nią w ogóle zrobić; szczerze mówiąc na razie nie miałem czasu, żeby dzwonić do nich czy do LA i wyjaśniać status tego; i tak na razie nie są otwarte nawet daty na które ewentualnie chciałbym to przenosić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 27 Sty 2021 00:45 

Rejestracja: 30 Kwi 2020
Posty: 4
Minął już tydzień, odkąd poprosiłem LATAM o zmianę. Mój pierwotny routing to MEX-GRU-JNB-CPT, CPT-JNB-GRU, GRU-SCL-MEX, który miał opuścić kilka dni temu. Niektóre loty zostały odwołane, a inne zostały obniżone do klasy ekonomicznej premium.

Najpierw zadzwoniłem do Expedia Mexico. Mój nowy routing, o który prosiłem, to: MEX-SCL, SCL-EZE, EZE-GRU-LHR-JNB, JNB-DUR, DUR-JNB-LHR-GRU, GRU-SCL-MEX na listopad. Przedstawiciel powiedział, że spowodowało to błąd.

Następnie zadzwoniłem do LATAM, chociaż kupiłem bilet w Expedia Mexico, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od LATAM. Chciałem latać BA transatlantyckim, ponieważ uważam, że ich Club World Suite jest lepszy niż LA, i mógłbym przypisać to AS, zamiast przypisywać LA DL. Wydaje mi się, że widziałem przepisy dotyczące taryf, które zezwalały LA (JJ) lub BA na segmenty transatlantyckie, ale zarówno przedstawiciele Expedia, jak i LATAM nie mogli znaleźć miejsc na loty transatlantyckie BA. Wydaje mi się jednak, że widziałem w regule taryfowej, że międzylądowania są bezpłatne w GRU i JNB, a 1 bezpłatny w dowolnym miejscu, 100 USD za postój poza tym limitem. Byłem ciekawy, czy faktycznie pobierają opłaty, czy nie. Poprosiłem o 4 z nich, w tym JNB i GRU.

To było tydzień temu, mój pierwszy przedstawiciel LATAM powiedział mi, że odezwę się za 2 dni. Powiedział też, żeby się nie martwić, jeśli zmiana nie zostanie zakończona przed moją pierwotną datą wyjazdu, ponieważ złożyłem prośbę przed tą datą. Nic nie słysząc, oddzwoniłem, mój drugi przedstawiciel powiedział, że nie wie, ile to zajmie. Czy to normalne? Powiedział mi, żebym sprawdzał swój status na tej stronie:
https://www.latam.com/en_ca/apps/person ... 1609720778

W każdym razie wydaje się, że w listopadzie i grudniu LA ponownie zawiesiło GRU-JNB, więc pomaga to wzmocnić przekierowanie mojej sprawy przez LHR.

Ostatecznie lubię jeździć do miejsc takich jak TNR, ZNZ czy DAR, ale wydaje mi się, że BA i SA tam nie latają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 11 Lut 2021 17:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Update co do mojego biletu:
Pierwotna trasa MEX-SCL-EZE-GRU-JNB-CPT (opcja one-way z dwoma stopami >24 h w SCL, EZE - rezerwacja zrobiona pod zwiedzanie bardziej niż samo latanie dla latania), kupiony przez Orbitz, wielokrotnie oczywiście zmieniany przez ostatnie miesiące z uwagi na cięcia, aż wreszcie OTA poinformowało, że linia sama "skasowała" całą rezerwację i z ich poziomu możliwy jest tylko "airline credit", albo muszę dalej sam gadać z LA.

Skontaktowałem się więc z LA via FB po kilku tygodniach od tej informacji, bardzo szybkie odpowiedzi z ich strony, sprawdzono rezerwacje, poproszono o dane kontaktowe i podanie moich propozycji nowych dat przelotu. Wczoraj późno wieczorem agentka odpisała przez FB, że będą dziś dzwonić w tej sprawie. Przed chwilą zadzwonił agent LA, miał już wstępnie wystawioną nową rezerwację, prosił o jej potwierdzenie, po chwili rozmowy nowy bilet przyszedł na maila.

Zmieniono na przełom 21/22 wg podanego przeze planu: MEX-SCL(stop)-EZE(stop)-LHR-CPT, dwa ostatnie odcinki BA, całość w C. Alternatywnie proponowałem też DL via ATL, ale agent powiedział, że tej opcji nie może złożyć z jakiegoś powodu, być może ograniczenia w pierwotnej taryfie. Trasę wybrałem możliwie prostą, aby jednak uniknąć zbyt wielu transferów typu przez GRU itp., które cholera wie, czy i za ten rok prawie nie będą nadal kłopotliwe.

Kontrolę nad biletem przejął teraz LA więc już nie muszę więcej kontaktować się z OTA, wszystko z nimi bezpośrednio.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia, zwłaszcza też co do komfortowego i szybkiego sposobu kontaktu z LA.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 14 Lut 2021 00:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Dzisiaj sukces. Po wczorajszych smutnych kontaktach z Expedia dzisiaj odrazu Latam US. Na starcie jak zeykle próba zlania bo nie ma miejsc i weź zawieś lub zwroc i daj żyć. Po chwili rozmowy,że to trip życia i że szkoda tak rezygnować kasjer podjal wyzwanie. Z mex-gru-jnb-cpt i powrot taki sam zrobil gru-lhr-cpt w obie strony w tych terminach ktore chciałem. @becek troche sobie polata ale na lezaco. Sensu kontaktu z expedia nie widze chyba,ze ktos chce zwrot. Ale na co to komu :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 18 Lut 2021 12:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Było minęło kolejne anulacje. Propozycje dosyć ciekawe ale wezmę taką by był szeroki kadłub a nie A320. Moze uda sie wcisnac poldniowke w SCL i wyskoczyc na terremoto
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 18 Lut 2021 12:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Już anulacje? :lol:
Na kiedy to przeniosłeś wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 18 Lut 2021 12:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To koniec wrzesnia i 3 tydz października
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 20 Sie 2021 11:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
U mnie w międzyczasie wpadła anulacja odcinka SCL-EZE na grudzień i propozycją wzięcia innego lotu w tym samym dniu. Reszta lotów bez zmian. Na razie nie ruszam tego, bo póki co znów nic nie wiadomo co będzie do tego czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 247 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group