Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Metro
#61 PostWysłany: 19 Sty 2017 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Kartę srebrną doładowujesz kwotą x i po każdym przejeździe ściąga Ci z niej należność. Jak Ci się skończy kwota x doładowujesz znowu i tak w kółko.

Na kartę niebiską ładujesz bilet 7 dniowy i jeździsz tyle ile chcesz w tym okresie.

Osobiście korzystałem ze srebrnej, bo jest bardziej elastyczna.


Ostatnio edytowany przez dworkam, 19 Sty 2017 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Metro
#62 PostWysłany: 19 Sty 2017 10:24 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@‌ozim‌ -po prostu jezdzisz do momentu aż będzisz miał mało środków na karcie. Wówczas ją doładowujesz .Wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#63 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:31 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Zawsze możesz też dopytać na stacji. Ekstremalnie pomocni pracownicy w okienkach, i od razu można kupić u nich właściwy bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#64 PostWysłany: 30 Sty 2017 20:12 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Przewinęło się gdzieś, że karta srebrna ściąga dziennie max X AED i do końca dnia jeździmy za free. Niestety nie, odpowiednia ilość AED za każdym razem jest pobierana, niezależnie od przejazdów w danym dniu.

Inna sprawa, jeśli chcemy odebrać środki przy wyjeździe to na karcie zostaje 5 AED, a bilans pokazuje 0 AED. Np, ja miałem 15 AED, oddano mi 10 AED, sprawdziłem stan w aplikacji, jest 0 AED.

Moje trzy grosze odnośnie metra. Jeśli podróżujecie z kobietą, wybierajcie ten wagon, w którym jest strefa tylko dla kobiet, jest oddzielone linią i niech kobieta śmiało tam jedzie. Spokojnie można zachować kontakt wzrokowy. Niestety te przypadki "obmacywania" są cały czas.

Warto zastanowić się nad złotą kartą i jeździć jak szejk w wagonie "Gold Class". Za każdy przejazd pobierana jest kwota dwukrotnie większa, ale jest to świetna alternatywa dla taxi i ubera. Dla przykładu z Union Deira do Dubaj Marina złoty przejazd dla dwóch osób 30 AED (2 x 15 AED), Uberem około 80 - 100 AED.

Metro jeździ bardzo sprawnie, ale w godzinach szczytu tłok i zapach okropny. Nie chce myśleć co tam dzieje się latem.

Następnym razem będziemy brać złote karty NOL.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#65 PostWysłany: 06 Lut 2017 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Na srebrnej karcie można doładować całodniowy bilet ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#66 PostWysłany: 06 Lut 2017 09:03 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Nie. Odpowiedzi masz na kilka postów wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Metro
#67 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:16 

Rejestracja: 19 Wrz 2015
Posty: 4
Witam
kupując kartę czerwoną mogę korzystać z przejazdów jednorazowych jak i całodniowy ?
W jaki sposób kasować "bilet" - jak wybrać bilet jednorazowy lub całodniowy
Np. przylecę na lotnisko o 21:00 (całodniowy się nie opłaca bo o 24:00 kończy swoją ważność) i chce się dostać do centrum na biletach jednorazowych
przez kolejne 5 dni chce korzystać z biletów całodziennych.
Da się to w ten sposób.
Dodatkowe pytanie ile razy mogę doładować kartę ? Czy przy doładowywaniu też wybieram jakie chce przejazdy ? (całodniowe czy jednorazowe)
z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#68 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Jeszcze nie byłem w Dubaju ale z tego co wiem taniej będzie się opłacało zabrać tygodniowy bilet :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#69 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:56 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Wszystko zależy od tego ile przez ten tydzień chcesz jeździć. Najlepiej zrób sobie plan całego tygodnia i będziesz wiedział czy jest sens.

Patrzę właśnie w kartę i załadowałem srebrną kartę za 60 EAD z czego zrócili mi 10 AED. Razem 85 AED z zakupem.

Za 7 days pass zapłaciłbym 110 AED na trzy strefy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#70 PostWysłany: 11 Lut 2017 21:26 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa, żeby po przylocie EK do Dubaju z Warszawy zdążyć na metro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#71 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2016
Posty: 28
dworkam napisał(a):
Na kartę niebiską ładujesz bilet 7 dniowy i jeździsz tyle ile chcesz w tym okresie.

Karta niebieska jest tylko dla mieszkańców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#72 PostWysłany: 02 Kwi 2017 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
gzkulik napisał(a):
Przewinęło się gdzieś, że karta srebrna ściąga dziennie max X AED i do końca dnia jeździmy za free. Niestety nie, odpowiednia ilość AED za każdym razem jest pobierana, niezależnie od przejazdów w danym dniu.


Warto o tym pamiętać. Kiedyś faktycznie tak było, że max. z srebrnej karty mogło zejść 20 AED dziennie, ale obecnie jesteśmy kasowani za każdy przejazd - tak wyjaśnił mi to pracownik metra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#73 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dzięki uprzejmości forumowicza miałem czerwoną kartę NOL. Jednak w information w metrze powiedziano mi, że one są jednorazowe (upewniałem się jeszcze w innym miejscu).
Karta NOL srebrna śmiga jednak dobrze, można doładować w informacji na stacjach lub automatach wielokrotnością 5 AED.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#74 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
To jak wreszcie? :-D na czerwonym można kupić jednoosobowy za 20 AED? :-D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#75 PostWysłany: 05 Kwi 2017 19:49 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 324
Gdzieś wyczytałem, że jak dużo podróżujesz po różnych strefach w ciągu jednego dnia to brać czerwoną kartę. Jak mniej lub w ramach jednej strefy to srebrną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#76 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:57 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 60
Mam coraz mniej czasu do wyjazdu i troche sie stresuje ze nie moge znalezc isotnych informacji dlatego bardzo prosze o pomoc forumowiczow.
Laduje w najblizsza sobote na lotnisku dwc w dubaju. Mam hotel przys stacji metra Al Riga. Bede w Dubaju do wtorku wieczorem.

1. Jaka karte mam kupic zeby moc przez te 3 pelne dni jezdzic spokojnie po miescie?
2. Jak ja doladowac na Lotnisku?
3. Jak ja zasilac kazdego dnia?
4. Skad wiem jaka kwote potrzebuje na przejazd, ile mi skasowalo za przejazd i ile srodkow na niej zostalo?

Bardzo prosze o wszelkie info z odpowiedziami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#77 PostWysłany: 21 Maj 2017 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
proporcowy napisał(a):
Mam coraz mniej czasu do wyjazdu i troche sie stresuje ze nie moge znalezc isotnych informacji dlatego bardzo prosze o pomoc forumowiczow.
Laduje w najblizsza sobote na lotnisku dwc w dubaju. Mam hotel przys stacji metra Al Riga. Bede w Dubaju do wtorku wieczorem.

1. Jaka karte mam kupic zeby moc przez te 3 pelne dni jezdzic spokojnie po miescie?
2. Jak ja doladowac na Lotnisku?
3. Jak ja zasilac kazdego dnia?
4. Skad wiem jaka kwote potrzebuje na przejazd, ile mi skasowalo za przejazd i ile srodkow na niej zostalo?

Bardzo prosze o wszelkie info z odpowiedziami.


polecam ten wpis:
metro,1199,57799#p575226
jak i wpis do którego linkowany wpis się odnosi, czyli:
metro,1199,57799#p547835

podsumowując: sorri zią, tu nie ma prostych odpowiedzi
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Maj 2017 09:40 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 10
Witam ;) Jak obecnie wygląda sprawa z metrem w Dubaju?
Czy są bilety tygodniowe? Czy tylko całodzienne?
Czy na srebrnej karcie mozna jeździć również autobusami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#79 PostWysłany: 25 Maj 2017 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Tutaj są wszystkie informacje:
http://www.dubaimetro.eu/rta-dubai/nol-tickets-cards/
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Metro
#80 PostWysłany: 25 Maj 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
... i oczywiście w tym czterostronicowym temacie też znajdziesz bardzo dużo praktycznych informacji, w tym na Twoje pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group