Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Cze 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Cześć,
Czy ktoś zdecydował się na metal C/R z uwagi na ubezpieczenie? Szykuje mi się kilka miesięcy poza domem (EU i poza EU), wiadomo, że na droższe miejsca (USA) będziemy brać dodatkowe lepsze ubezpieczenie, ale co do zasady jakieś proste ubezpieczenie przy karcie by było ok. Nie zależy mi na wynalazkach pt. ubezpieczenie telefonu, ubezpieczenie samochodu jest ok, bagaż nieistotny, odwołane loty ewentualnie - więc w zasadzie chodzi o KL. Ktoś ma, korzystał, naciął się? Jak już mam wchodzić w premium taryfy C/R, to muszę wybrać jedną.

Czy jednak realnie te oferty są o kant tyłka i lepiej przełknąć kosmiczną opłatę za kartę infinite (pko/ing).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez michzak, 04 Sty 2024 22:02, edytowano w sumie 1 raz
Uogólnienie tytułu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 29 Cze 2022 11:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Miałam plan metal w Revo i ubezpieczenie. Chciałam z niego skorzystać po odwołaniu lotu i po zagubieniu bagażu. W obu przypadkach papierologia i odmowa wypłaty rekompensaty.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2022 11:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Odmowa z jakiego powodu?

@zawiert
Moim zdaniem lepiej mieć ubezpieczenie, które organizuje i pokrywa pomoc, aniżeli takie, które zwraca koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2022 16:48 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
zawiert napisał(a):
Cześć,
Czy ktoś zdecydował się na metal C/R z uwagi na ubezpieczenie? Szykuje mi się kilka miesięcy poza domem (EU i poza EU), wiadomo, że na droższe miejsca (USA) będziemy brać dodatkowe lepsze ubezpieczenie, ale co do zasady jakieś proste ubezpieczenie przy karcie by było ok. Nie zależy mi na wynalazkach pt. ubezpieczenie telefonu, ubezpieczenie samochodu jest ok, bagaż nieistotny, odwołane loty ewentualnie - więc w zasadzie chodzi o KL. Ktoś ma, korzystał, naciął się? Jak już mam wchodzić w premium taryfy C/R, to muszę wybrać jedną.

Czy jednak realnie te oferty są o kant tyłka i lepiej przełknąć kosmiczną opłatę za kartę infinite (pko/ing).

Zdecydowanie lepiej wziąć Visę Infinite albo chociaż Mastercarda Platinium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
no i wszystko jasne, spróbujemy więc z PKO Inf
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2022 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Curve Metal - uwaga na ubezpieczenie excess car hire, ktore ma wylaczenie m.in. na wartosc wynajetego samochodu powyzej... €30,000, co oznacza, ze nie dziala przy byle lepszym aucie.

@zawiert, karta PKO Infinite moze byc darmowa po spelnieniu wymogu okreslonego obrotu - a jesli nawet z oplata, to sam pakiet ubezpieczen jest wart znacznie wiecej niz roczny koszt utrzymania karty.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2022 15:08 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@zawiert: niestety musiałem skorzystać z ubezpieczenia w PKO BP - medyczne - wizyta lekarska bezgotówkowo w USA, leki zwrot bez żadnej dyskusji po powrocie do .pl na podstawie paragonu, oprócz tego na wycieczce w kraju kraksa na rowerze - uszkodzenie barku, też wypłacono odszkodowanie - co prawda niskie (zgodne z tabelami do OWU) bo w kraju ale bez żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2022 21:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
p.wl napisał(a):
Curve Metal - uwaga na ubezpieczenie excess car hire, ktore ma wylaczenie m.in. na wartosc wynajetego samochodu powyzej... €30,000, co oznacza, ze nie dziala przy byle lepszym aucie.
.


Ta kwota to żart, niewiele aut się kwalifikuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2022 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Marek Marszolik napisał(a):
zawiert napisał(a):
Cześć,
Czy ktoś zdecydował się na metal C/R z uwagi na ubezpieczenie? Szykuje mi się kilka miesięcy poza domem (EU i poza EU),
Czy jednak realnie te oferty są o kant tyłka i lepiej przełknąć kosmiczną opłatę za kartę infinite (pko/ing).

Zdecydowanie lepiej wziąć Visę Infinite albo chociaż Mastercarda Platinium.

....bo? :) Wybieram sie do USA i poza metalowym Revolutem nie planowalem zadnego dodatkowego ubezpieczenia.
Chodzi glownie o ubezpieczenie medyczne - suma ubezpieczenia 10m$ (z malym 50$ excess), do 90 dni podrozy, najblizsza rodzina rowniez objeta ubezpieczeniem, chyba nawet choroby przewlekle nie sa wylaczone. Ogolnie trudno do czegos sie przyczepic...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lip 2022 19:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A pokrywają, czy oddają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2022 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Dokladnie tak to jest opisane - generalnie zwrot, ale mozliwa tez gwarancja/zaliczka:
Załącznik:
revolut metal.jpg
revolut metal.jpg [ 81.22 KiB | Obejrzany 15086 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lip 2022 19:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Dla mnie ważniejsze przy ubezpieczeniu zdrowotnym jest to, aby wszystko odbywało się bezgotówkowo. Szczegolnie w krajach, gdzie opieka zdrowotna jest droga.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Lip 2022 20:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie podoba mi się treść par.2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lip 2022 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Dla mnie ważniejsze przy ubezpieczeniu zdrowotnym jest to, aby wszystko odbywało się bezgotówkowo.

Dla mnie tez, tyle ze w tym przypadku pytanie brzmi czy warto wykladac kilkaset zlotych na dodatkowe ubezpieczenie, czy Revolut metal bedzie wystarczajacy dobry zeby na nim polegac. Na papierze wydaje sie ze tak, ale fajnie byloby uslyszec relacje od kogos kto to przetestowal w praktyce, najlepiej w USA i/lub na Karaibach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2022 18:07 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Chciałbym wrócić do pytania, bo sam stoję przed wyborem teraz ubezpieczenia, a zastanawiam się nad sensownościa tych programów R i C.
W moim przypadku chodzi głownie o ubezpieczenie, na salonikach mi az tak nie zalezy, chociaz wiadomo, pare zlotych miesiecznie za taki bonus moge doplacic.
W kwestii ubezpiecznia sa 3 tak naprawde:
1) podrozne, koszty lecenia - must, najlepiej jakby bylo bezgotowkowe. Ale takim min min jest to, zeby "dzialalo" bez zadnych cyrkow
2) samochodu - fajnie by bylo, ale jak ma byc obwarunkowane niewiadomo jak, to juz wole odpuscic
3) telefonu - planuje kupic, kiedys R mial taka opcje, teraz widze, ze tylko Curve. Ale czy to rzeczywiscie zadziala w razie czego? Ma ktos doswiadczenia?

Pozostaje jeszcze ubezpiecznie opoznionych/odwolanych lotow, ale tu tez mam watpliwosci, np jak to sie ma do zwrotów od linii lotniczych?

Było tez gdzies info o PKO Visa Inf, ale doczytalem, ze to 800zł rocznie oplat, calkiem duzo biorac pod uwage, ze ani ubezp, auta ani tel w tym nie otrzymam. Chociaz jak ktos obraca wieksza gotowka zagranica to pewnie sie oplaca.

Jesli ktos stanął ostatnio przed podobnym wyborem i sie doktoryzowal to bede wdzieczny za spostrzezenia.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 31 Lip 2022 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
michalp napisał(a):
PKO Visa Inf, ale doczytalem, ze to 800zł rocznie oplat, calkiem duzo biorac pod uwage, ze ani ubezp, auta


Jeśli masz na myśli ubezp. wkładu własnego w wynajmowanym samochodzie to jak najbardziej jest w PKO zarówno Visa Infinite, jak i MasterCard Platinum (różnią się kwotami ubezpieczenia).

Sam niestety przetestowałem pomoc medyczną w Grecji z KK MasterCard Platinum - sprawnie zorganizowana, bezgotówkowo, po jakiejś godzinie od telefonu przyjechał samochód z punktu medycznego. Aktualnie czekam na rozpatrzenie wniosku o NNW z tego zdarzenia, także zobaczymy jak z tym pójdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Wrz 2022 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Niestety też jest tak że większość (nie wszystkie) ubezpieczenia działają max 60 dni, więc jak ktoś planuje dłuższe wycieczki, to albo trzeba postarać się o kartę no limit (z wyższym progiem wejścia), albo iść w posiadające wady rozwiązania C czy R.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Wrz 2022 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Jest jeszcze jedna ciekawostka, jak ktoś się wczyta. W Curve ubezpieczenie do metalu ma spore ograniczenia, jeśli ktoś jedzie na długą podróż. Otóż, ubezpieczenie tylko wówczas będzie działać, jeśli mamy bilet w obie strony jeszcze przed podróżą. Czyli jak ktoś (tak jak ja) chciał ubezpieczenie pt. wyjadę 1.12 do US, a potem się zobaczy, wracam za 3 mce to... nope, to odpada.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Wrz 2022 13:24 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Sprawdź też opcje truetraveller.com . To jest dedykowane ubezpieczenie, które możesz wykupić na wyjazd. Jeśli jesteś w stanie zmieścić się w pojedynczym wyjeździe w 70 dniach to opłaty są sensowne (w granicach 1200zl za rodzinę 4 osobowa) a kwota ubezpieczenia wysoka. Ubezpieczenie ważne rok. Kiedyś miałem je wykupione. Uprzedzam pytania - nie musiałem z niego korzystać, ale z tego co czytałem to ludzie nie zgłaszali problemów. Plus możesz dokupić sporty ekstremalne, wspinaczkę wysokogórska itp.

Powyżej 70 dni mają opcje gap year. Ale wtedy cena rośnie ponad dwukrotnie.. w tej samej konfiguracji podróżnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Wrz 2022 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@KKL dzięki - zerknę, nam się szykuje wyjazd na 100 dni i im dłużej czytam tym mniej ciekawie się robi. KK padają po 60 dniach (nawet visa inf w PKO), z czapy wpisałem w axa travel i wyszło mi 14.000 PLN :) (bez USA, lol), więc żart też straszny.

Dzieciaki mają euro26 kupione, 250k Eur daje już jakiś tam margines błędu i nie znalazłem limitu dni.
My mamy KK (60 dni), a potem to jeszcze nie wiem, może też euro26 dla starców :)
I jako plan C - revolut, który nie ma zastrzeżeń do tego gdzie i kiedy lecisz.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Facebook [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group