Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Paź 2020 17:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Huragan Delta osiągnął już trzecią kategorię w skali Saffira-Simpsona i wciąż intensyfikuje! Jutro uderzy w Jukatan i w pobliżu Cancun.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#62 PostWysłany: 06 Paź 2020 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ma już czwartą kategorię i podobno może jeszcze urosnąć w siłę... No, a wylot w sobotę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Paź 2020 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
Wczoraj udało się odbyć lot CUN-CDG-AMS-VIE.
Na locie CUN-CDG wypełnienie na poziomie ok. 20%, każdy miał dla siebie trzy lub cztery siedzenia. Ze spraw formalnych do wypełnienia na lotnisku w CUN po zeskanowaniu kodu QR kwestionariusz dotyczący tego, czy przez ostatnie dni miało się objawy covid oraz w jakich krajach się przebywało. W samolocie dostaliśmy już podobny kwestionariusz dotyczący Francji, który został zebrany na pokładzie. Później szybki transfer z terminala 2F na 2E (do zrobienia w 15 minut) i lot do AMS. Tutaj też tylko kwestionariusz, który nawet nie został zebrany. Do Wiednia nie było już żadnych papierków. Na lotach europejskich wypełnienie samolotów na poziomie 80-90%.
Wszystko przebiegło bez żadnych testów, kwarantanny itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 07 Paź 2020 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 414
Kilometry: 781 107
srebrny
Legion1 napisał(a):
No, a wylot w sobotę...


Koniecznie napisz jak dolecisz. Bez testów i kwarantanny Meksyk może okazać się hitem tej zimy;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
i z cenami z Berlina to juz jest hit. Do tego hotele w doskonalej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Tak może byc to hit. Niestety po przejściu Delty zamknięto kolejne strefy:
Tulum
- Ek Balam
- Uxmal
- Mayapen
- Coba ponownie
- Mayil
- San Gervasio
- Dzibilchaltun
- Chichen Itza

Strefy zamknięte do odwołania.

Nie ukrywam, że moim celem były głównie stanowiska archeologiczne i przy wylocie w sobotę nie mam żadnej gwarancji że cokolwiek z tego zobaczę więc rozważam jednak przełożenie podróży na inny termin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:22 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Legion1 napisał(a):
Tak może byc to hit. Niestety po przejściu Delty zamknięto kolejne strefy:
Tulum
- Ek Balam
- Uxmal
- Mayapen
- Coba ponownie
- Mayil
- San Gervasio
- Dzibilchaltun
- Chichen Itza

Strefy zamknięte do odwołania.

Nie ukrywam, że moim celem były głównie stanowiska archeologiczne i przy wylocie w sobotę nie mam żadnej gwarancji że cokolwiek z tego zobaczę więc rozważam jednak przełożenie podróży na inny termin.
Byłem w Tulum wczoraj i jeszcze było otwarte. Zamknęli jedynie plażę tę pod klifem. Poza tym było dużo połamanych drzew, ale bez tragedii. To oczywiście jeszcze pozostałość po Gamma.

Teraz jestem blisko Tulum i poza ulewą nic takiego się tu nie dzieje. Turystów ewakuowali pomiędzy Puerto Morelos i Isla Holbox.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 07 Paź 2020 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@adrian.bielewicz dzięki za info. Ja jeszcze poczekam do jutra z decyzją. Może będzie coś więcej wiadomo odnośnie stref archeologicznych. Wyjazd dla samego plażowania nie jest dla mnie zbyt atrakcyjny ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 12 Paź 2020 00:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Paź 2020 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Mam nadzieję ,że temat nie umrze a Meksyk nie zmieni zdania ws wpuszczania turystów, bo zaczynam niesmiało myśleć o wyjeździe po Nowym Roku jeśli ceny się utrzymają i nadal będzie tak stabilnie.... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Paź 2020 11:53 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 636
Kilometry: 1 064 010
srebrny
Legion1 napisał(a):
Tak może byc to hit. Niestety po przejściu Delty zamknięto kolejne strefy:
Tulum
- Ek Balam
- Uxmal
- Mayapen
- Coba ponownie
- Mayil
- San Gervasio
- Dzibilchaltun
- Chichen Itza

Strefy zamknięte do odwołania.

Nie ukrywam, że moim celem były głównie stanowiska archeologiczne i przy wylocie w sobotę nie mam żadnej gwarancji że cokolwiek z tego zobaczę więc rozważam jednak przełożenie podróży na inny termin.


Wszystko ponownie otwarte:

https://www.theyucatantimes.com/2020/10 ... ctober-10/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:12 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ann_a_k napisał(a):
Mam nadzieję ,że temat nie umrze a Meksyk nie zmieni zdania ws wpuszczania turystów, bo zaczynam niesmiało myśleć o wyjeździe po Nowym Roku jeśli ceny się utrzymają i nadal będzie tak stabilnie.... :roll:



ja jade pod koniec pazdziernika i w polowie lutego. takie ceny nie powtorza sie. doplaccildem po 100zl i zamiasta w OTA bralem bezposrednio od lini. nie ma problemow ze zmiana czy odwolaniem
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
O czyli lecisz dwa razy! A co planujesz zobaczyc?
Jukatan ktory jest generalnie bezpieczny czy zapuścić się gdzieś dalej?
Jedyna rzecz która mnie przerazą w kontekście takich międzykontynentalnych podróży to utknięcie tam na kilka miesięcy , co wcale nie jest niemożliwe w dobie pandemii.
Jedyny plus, to że koszty życia w Meksyku sa niskie więc nie byłaby to tragedia. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Paź 2020 12:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Teraz jade na 10 dni z kolegami . Pewnie za duzo nie zwiedzimy :D

W lutym z cala rodzina i wtedy to co najciekawsze. Genaralnie wyjazd dla dzieci bo ja tam bylem 15 lat temu

nastawiamy sie na rozrywke typu https://www.viator.com/tours/Cancun/SAI ... aDUUJVPtp8

nikt nigdzie juz nie utknie. nie bedzie powtorki z marca.bo po prostu nie stac na to. .... poza tym ludzi oswojeni sa z korona i czy bedzie w PL zakazonych 3tys czy 6tys zycie bedzie toczyc sie dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
@ann_a_k z Meksyku najłatwiej się wydostać przez USA. Przykładowo loty Cancun do Miami z AA odbywają się nieprzerwanie przez cały rok a stamtąd do Europy non stop lata BA. Jak się boisz to skorzystaj z promo BA czy IB. Za to w samym Meksyku bardzo obcięta jest siatka połączeń autobusowych co na pewno skomplikuje przemieszczanie się ale mimo wszystko chyba warto. Ja lecę za trzy tygodnie na trzy tygodnie do MEX i stamtąd drogą lądowa do CUN.
Góra
 Profil Relacje PM off
ann_a_k lubi ten post.
ann_a_k uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Jakie USA?? Jak tam obecnie nawet transferu nie można zrobić
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Paź 2020 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
O locie powrotnym pisałem. Dwa tygodnie w Meksyku i po kłopocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ann_a_k lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 12 Paź 2020 22:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Mapa jak Meksyk poradził z COVID i otwarcie na ludzi

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 12 Paź 2020 23:11 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Jestem właśnie w Bacalar. Jeżeli ktoś planuje się wybrać to niestety laguna nie wygląda obecnie jak na zdjęciach. Około miesiąc temu były ogromne opady i do wody trafiło dużo zanieczyszczeń. Ostatni raz było podobno tak z 10 lat temu. Możliwe, że dopiero za 3 miesiące znów będzie czysto. Są nadal miejsca, gdzie woda jest błękitna i tam właśnie płynę, ale te wszystkie widoki znane z Instagrama teraz nie istnieją.

Do tej pory byłem w Tulum i Muyil. Wszystko było otwarte i bardzo mało turystów. Mogę polecić Mahahual. Jeszcze mniej turystów (poza weekendami kiedy pojawia się sporo Meksykanów).

Niedługo jadę do Calakmul i dam znać czy otwarte. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.

Podsumowując, to świetny moment na podróż do Meksyku. Szczególnie biorąc pod uwagę ceny biletów AF.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 14 Paź 2020 02:54 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Calakmul niestety jest jeszcze zamknięte. W okolicy jest za to Hormiguero, które jest całkiem ciekawe.

Lista otwartych i zamkniętych ruin z powodu COVID-19, która aktualizowana jest na bieżąco: https://www.inah.gob.mx/zonas-arqueologicas
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 14 Paź 2020 07:55 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
Mam pytanie. Czy ktoś ma może wiedzę jak wygląda sytuacja z przesiadką w USA na powrocie z Meksyku? Znalazłem bardzo fajną ofertę lotów jednak powrót odbywa się z przesiadką w Chicago. Jest ktoś w stanie coś o tym powiedzieć? Byłbym wdzięczny za jakieś sprawdzone informacje. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group