Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 14 Sty 2022 20:24 

Nie leciałem z Polski, ale po drodze pytali o wszystkie formularze poszczególnych krajów poza Meksykiem.
O Meksyk dopiero w samolocie i jak się nie miało QR to dawali oprócz karty wjazdowej która zawsze dają, coś w stylu plfa. Ale przy sprawdzaniu paszportów sprawdzili tylko kartę wjazdową, a plfów nawet nie chcieli.

British Airways Berlin-Londyn-Cancun
 Relacje PM off  

#322 PostWysłany: 15 Sty 2022 13:28 

barbo napisał(a):
Zapytam tylko lecących ostatnio do Meksyku, czy wymagano od was wypełnienia kwestionariusza ( kodu QR) z vuelaseguro.com przy odprawie w Polsce?

Na stronie IATA również jest informacja, że od 01.01.2022r. ten formularz nie jest już wymagany.
 Relacje PM off  

#323 PostWysłany: 15 Sty 2022 14:29 

Loty: 40
Kilometry: 103 838
2 dni temu dotarliśmy do Meksyku.
Mieliśmy QR kody jednak nikt nie chciał na nie patrzeć.
Obowiązuje za to papierowa wersja.
Dostaniesz ją w samolocie, a jeśli nie to na lotnisku jest wszędzie dostępna.
 Relacje PM off
hudyts lubi ten post.

#324 PostWysłany: 15 Sty 2022 15:26 

Loty: 63
Kilometry: 107 998
masz na myśli FMM (Forma Migratoria Múltiple)?
 Relacje PM off  

#325 PostWysłany: 15 Sty 2022 15:59 

Przypadkiem moi teściowie lecą na zorganizowaną pielgrzymkę do Meksyku w tym samym terminie co ja na wypoczynek z żoną. Nawet lecą z Krakowa do Frankfurtu tym samym lotem Lufthansy tak jak my. Tyle, że oni lecą do CDMX, a my do Cancun. Na zebraniu organizacyjnym pan z biura podróży straszył, że się nie wejdzie do samolotu bez wypełnienia formularza i kodu QR. Dał im instrukcję że muszą "mieć go przy sobie na lotnisku i w samolocie". Teściowie wystraszeni, bo lecą pierwszy raz tak daleko i nie dadzą rady wypełnić tego formularza wcześniej niż kilka godzin przed wylotem, (system przyjmuje godzinę przylotu najwyżej 23 godziny od momentu wypełniania, ich podróż ma trwać około 20 godzin, bo 5 na przesiadkę we Fra)a i to nie na pewno. Ktoś leciał ostatnio z Polski i napisze, żebym mógł ich uspokoić?

Ostatnio edytowany przez barbo, 15 Sty 2022 19:44, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#326 PostWysłany: 15 Sty 2022 16:59 

Loty: 40
Kilometry: 103 838
Przeczytaj co napisałem powyżej.
W czwartek lecieliśmy także Lufthansą z przesiadką we Frankfurcie.
Ani w Warszawie ani we Frankfurcie nikt nie pytał o ten kod.
Podczas lotu FRA-CUN były rozdawane karty, które trzeba było wypełnić.
My mając kod olaliśmy to i przy kontroli paszportowej i tak musieliśmy wypełnić wersję papierową, kod Pani kompletnie nie interesował.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#327 PostWysłany: 15 Sty 2022 17:01 

"Informacji o serwisie vueloseguro nie zamieściliśmy wcześniej, ponieważ jest on totalną fikcją, dane nie są nigdzie gromadzone lub wykorzystywane w jakimkolwiek celu, a fakt wypełnienia lub nie tej deklaracji mało kogo interesuje (tylko niektórych pracowników bezpieczeństwa przy wylocie, nigdy przy przylocie). Temat został poruszony w przeszłości na spotkaniu LWS/LWK i wiele ambasad UE w ogóle nie wspomina o tych deklaracjach w swoich informacjach dla podróżujących, ponieważ de facto nie są one wymagane przez tutejsze służby migracyjne. Nigdy nie mieliśmy sygnału, jakoby ktoś napotkał jakiekolwiek problemy w związku z wypełnieniem lub brakiem wypełnienia deklaracji, a na podstawie własnych doświadczeń wiemy, że złożenie tej deklaracji jest kompletnie zbędne do podróży do Meksyku, a często także do wylotu z Meksyku".
za: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/meksyk
 Relacje PM off  

#328 PostWysłany: 15 Sty 2022 17:32 

Niestety mocno się to mija z rzeczywistością, na lotnisku w Cancun bezpośrednio przed kontrolą bezpieczeństwa podczas wylotu stoi Pani (lub Pan) i sprawdzał kod QR i nie przepuścił jeśli go ktoś nie miał. I mówię - tak było przed 31.12.2021. Jak jest teraz? Mniemam że teraz znieśli tę kontrolę całkowicie.
 Relacje PM off  

#329 PostWysłany: 15 Sty 2022 17:44 

@jacus1000 ja lądowałem 30.12.2021 i zapewniam Cię, że nikt nie sprawdzał tego kodu qr.

Ogólnie to w sumie wyjście z lotniska na wielkim luzie. Bez żadnych przycisków, psów itp o których czytałem. Aczkolwiek nie wykluczam, że w innych terminach mogło być inaczej.
 Relacje PM off  

#330 PostWysłany: 15 Sty 2022 18:45 

właśnie - lądowałeś w Meksyku, ja po raz trzeci napiszę, że kod QR sprawdzany był zawsze podczas WYLOTU z Meksyku (lub locie wewnątrzkrajowym), przed kontrolą bezpieczeństwa, przynajmniej tak było w Cancun, a w zeszły roku miałem 4 takie wyloty stamtąd
 Relacje PM off  

#331 PostWysłany: 15 Sty 2022 19:02 

Loty: 508
Kilometry: 756 468
niebieski
2.1.2022 wylatywałem z lotniska Cancun do Lisbony. Aby przejść do security potrzebowałem tylko kartę pokładową ( wcześniej zostałem zawrócony bo chciałem iść na mobilnej). Przy check in aby otrzymać kartę musiałem pokazać test , paszport , druga część kartki opieczętowana przy przylocie oraz PLF na Portugalię oraz UK ponieważ miałem lot docelowy na LHR. Wszystkie te dokumenty zostały sfotografowane telefonem a następnie otrzymałem BP. Na górze przed security tylko BP pokazałem a nie żaden kod QR. Nie był on w ogóle wymagany. Nie ma kontroli paszportów , druga część kartki wypełnionej i z pieczątką wjazdową zostaje odebrana przy Gate .

Dodam że podczas przylotu jest informacja po wyjściu na halę przed kontrolą paszportów o pobraniu i wygenerowaniu kodu QR ( miałem wygenerowany jeszcze przed wylotem z LIS jakiś kod nie wiem czy ten właściwy) . Podczas kontroli paszportów nie byłem pytany o żaden kod tylko cel pobytu i następnie nastąpiło wbicie pieczątki. Oczywiście kartki rozdane w samolocie obowiązkowe.
Pkzk uważa post za pomocny.

#332 PostWysłany: 16 Sty 2022 19:25 

jeszcze takie coś znalazłem ... "Od 1 kwietnia 2021 r. wszyscy zagraniczni turyści wjeżdżający do stanu Quintana Roo (m.in. z ośrodkami turystycznymi Tulum, Playa del Carmen oraz Cancun) zobowiązani są do uiszczenia podatku turystycznego w wysokości 11 USD/os. Podatek jest obowiązkowy dla wszystkich osób od 15 r.ż.. Można go opłacić przed przyjazdem, w trakcie pobytu lub przed opuszczeniem Meksyku." Rozumiem, że jest to jednorazowa opłata, nie za każdy dzień. Czy będę płacił nawet jak wylatuję z powrotem z innego stanu (Huatulco przez CDMX)?
 Relacje PM off  

#333 PostWysłany: 16 Sty 2022 19:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
:roll:

nowy-podatek-od-1-04-w-stanie-quintana-roo-np-cancun,774,157740
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina