Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:52 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Hejko, tak wiem, że to totalnie różne/inne destynacje 8-) :D . Tak sobie rozkminiam, dokąd udać się na miesiąc - od połowy października do polowy listopada :), a biorę pod uwagę Meksyk lub Tajlandię. Trochę sugeruję się cenami lotów - bo do BKK w tym terminie to 3 tys minimum, z długimi przesiadkami w Doha, a z Meksykiem to wygląda tak, że mam już bilet z Cancun do Berlina (open ticket, więc nie mam spiny) i musze dokupić jeszcze do Cancun, co jest w cenie ok. 1.600 zł. Choć na miejscu to i tak pewnie sie wyrówna, bo ceny chocby noclegów w Taj, są tańsze niż te na Jukatanie, nie mówiąc o jedzeniu. W Meksyku nigdy nie byliśmy, w Tajlandii tylko BKK na 16 godzin, więc w sumie też prawie nic. Lecimy w trójkę (w tym 4latka).Co myślicie?:)))) :P :P :P :P


Ostatnio edytowany przez ineskeywest, 05 Wrz 2022 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Rzuć monetą i wybierz. Dwa różne kraj, dwa różne kultury.

Ja bym wybrał Meksyk, ale jestem fanem Ameryki Łacińskiej
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2022 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W Meksyku nie byłem bo to właśnie nie nasz klimat, ale w Tajlandii i krajach ościennych trochę czasu spędziliśmy. Z tych dwóch osobiście polecę Tajlandię. Czego w tym kraju nie wybierzesz będziesz zadowolony, o ile lubisz klimat Azji. My uwielbiamy. Ameryka środkowa choć piękna - kilka krajów zwiedziliśmy - to jednak nie ciągnie nas tam. Byliśmy tylko dlatego, że nie kupić biletów na Martynikę z powrotem przez Gwadelupę i Barbados z wylotem z Paryża za 400zł to był grzech. Podobnie z Curacao za 700zł z Brukseli...

Wracając do meritum. Tajlandia ;) :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2022 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Cancun to troche jak skomercjalizowana Hispania z wieksza iloscia hoteli.
Poludnie Tajlandii zupelnie inny klimat, kultura..
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2022 01:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
przejrzyj co interesuje, bo siedziec miesiac w 'kankunie' to bez sensu. ewentualnie cos jeszcze z A Srodkowej.

Tajlandia jest prostsza, ogarnieta turystycznie jak malo jaki kraj, jest polnoc, sa wyspy. mozna poskakac.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2022 14:29 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Byłam dwa razy w Meksyku, przy czym ostatnio właśnie na miesiąc i raz w Tajlandii i nie polecałabym na ślepo żadnego kierunku, zależy jak chcesz ten czas spędzić.
Meksyk ma właściwie cały pakiet jeśli chodzi o atrakcje, zwłaszcza jeśli nie ograniczać się do Jukatanu, więc gdybym chciała pozwiedzać, wynająć auto itd to chyba wybrałabym Meksyk.
Tajlandia jest wg mnie bardziej egzotyczna, łatwiej można się oderwać od codzienności, dla mnie w sam raz na wypoczynek. To nie znaczy, że nie mozna pozwiedzać, ale chyba wybór jest trochę mniejszy.
Kulinarnie oba kraje są ciekawe, to zależy od preferencji, finansowo raczej Tajlandia lepiej wypada.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2022 15:27 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Szczerze mówiąc to nie wiem co można robić na Jukatanie przez miesiąc, zwłaszcza z małym dzieckiem. Myślę że Tajlandia byłaby dużo ciekawszym wyborem, bardziej różnorodnym, egzotycznym, a zarazem bezpiecznym. Tajlandia wygrywa też pod względem mnogości fauny - małpy, słonie, itp. W Meksyku spotkać możecie natomiast co najwyżej iguany.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2022 21:31 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
south ,

Dzieeeeeki, tem argument z fauną jest mega mocny!!!! :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Wrz 2022 12:08 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Oj, chyba, ze względu na ceny lotów (no tak mi cięzko wydac te 3.500 za bilet) rozważam bardziej Jukatan :shock:, może najpierw polecę do Hawany z Madrytu za 1.000 zł, pózniej z Hawany do Medelin za 300 zł i z Medelin do Cancun za 600 zł :)))))), nie wiem nie wiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2022 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 144
niebieski
Na Jukatanie jest jeden duży problem plaże - albo płatne, albo z utrudnionym dostępem przez hotele itp. No chyba, że będziesz w jednej z głównych miejscowości tylko tam w sumie to takie Mielno w sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jestem własnie w Tajlandii
nie byłem w Meksyku, ale mam słabosc do Wmeryki Środkowej Panama Kostaryka, chęc powrotu własnie w tamte okolice Nikaragua, Salwador czy Gwatemala.
I jednak jestem urzeczony tymi swoimi pierwszymi doświadczeniami z Tajlandią.
Jedno jest pewne pewne Tajlandia jest bardzo tania, nie wiem jaka było wcześniej, ale nadal ceny są bardzo bardzo przyjemne dla Polaków.
A jednak ceny w Ameryce Srodkowej są dużo wyższe.
Nie wiem jak wyglada sytuacja w innych krajach azjatyckich czy Filipiny, Indonezja są jeszcze tańsze,
czy ew. Meksyk to ceny wlasnie jak w Panamie czy Kostaryce, ale tutaj w porownaniu miedzy Tajlandią a Ameryką Srodkową jest przepaść.

Obecnie tak zafiksowalem się na Azję, że jestem urzeczony tym regionem i mam dużo większą chęć na dalsze eksploacje Azji niż Ameryki Srodkowej.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Wrz 2022 06:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2022 15:03 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Meksyk jest tańszy niż Panama czy Kostaryka, ale z pewnością droższy niż Tajlandia. Gdyby nie te ceny biletów do Taj, to pewnie już bym się nie zastanawiala i poleciała właśnie tam,a tak to ciągle analizuje :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2022 16:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
Jukatan poczatkiem roku byl moim zdaniem bardzo drogi. Jesli nie znasz hiszpanskiego bedzie jeszcze drozej i trudniej. Do tego sprawdz pogode bo wydaje mi sie ze to koncowka pory deszczowej pazdziernik-listopad. Do tego aspekt bezpieczenstwa, niby na oklepanych szlak jest okej, ale prawdopodbienstwo rzedy wyzsze niz Azji.
Nie tylko iguany, ale znajda sie tez krokodyle, papugi, zolwie i pewnie wiele innych ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group