Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Meksyk
#1 PostWysłany: 07 Lis 2013 13:45 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 61
Loty: 1
Kilometry: 7 461
Jeżeli był już wcześniej taki temat to proszę o wybaczenie, ale nie udało mi się go znaleźć w wyszukiwarce.

Chciałabym skorzystać z promocji last minute na Meksyk za 500zł, ale wyczytałam w przepisach wjazdowych, że trzeba mieć 100USD na dzień i nie uwzględniają kart kredytowych. Jak to wygląda w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Meksyk
#2 PostWysłany: 23 Lut 2014 21:04 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
Przy wjezdzie do Meksyku nikt mnie o gotowke nie pytal. Z tego co pamietam, bylo pytanie o czas pobytu i chyba bilet powrotny, ale to chyba, generalnie zero stresu. Na lotnisku w Mexico City widac od pierwszego rzutu oka, ze Meksyk to ziemia obiecana dla tlumow przybyszy z poludnia i straz graniczna ma zajmowac sie emigrantami ekonomicznymi, a nie bladawymi plecakowiczami z Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abigail777 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#3 PostWysłany: 23 Lut 2014 22:57 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Dokładnie. Zero problemów i żadnych pytań o pieniądze.
Jak taki tani last to pewnie do Cancun. Tu praktyczna uwaga: warto wyrobić w Polsce kartę płatniczą w USD (rachunek za darmo, karta za grosze) lub prepaidową i wypłacać dolary w bankomatach dolarowych, których jest pełno na ulicach. Do tego w wielu miejscach preferują USD zamiast peso.
Gdzie takie tanie bilety???? Ja leciałam też tanio ale nie aż tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abigail777 lubi ten post.
Abigail777 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#4 PostWysłany: 26 Mar 2017 12:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam,
na ferie zimowe 2017/2018 chcialabym wybrac sie z rodzina do Meksyku
Kiedy i u jakich posrednikow powinnam kupowac bilety? Jaka cena na podroz do Meksyku uwazac za atrakyjna?
Dotychczas podrozowalam tanimi liniami po Europie wiec nie mam doswiadczenia w podrozach na inne kontynenty
Bede wdzieczna za Wasza pomoc
Pozdrawiam, yaris
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#5 PostWysłany: 27 Mar 2017 00:36 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Wg. mnie są dwa warianty taniego zakupu biletów/pobytu:

I. Przez biuro podróży Thomson na loty do Cancun lub Acapulco.
Zalety:
-tanie bilety ok.230GBP, brak problemów z rezerwacją lotu i hotelu, bo wszystko robi za Ciebie biuro.
Wady:
-tanie są oferty last minute z wyprzedzeniem max. miesiąca,
-konieczność dostosowania się do terminów i lokalizacji oferowanej przez biuro,
-dolot do Manchesteru.

II. Samodzielne śledzenie cen biletów na kayak, google flight, itp.
Należy zacząć obserwować od sierpnia/września. Ceny są najpierw wysokie potem spadają na kilka dni do ok.420 GBP i wtedy dokonać zakupu. Takie okienka z niską ceną zdarzają się kilkakrotnie i co zaobserwowałem: niemal jednocześnie na kilku liniach. Polecam obserwację: Aeromexico, Iberia, British Airways, KLM . Zaleta: Ty decydujesz kiedy, gdzie i za ile lecisz.
Wada:
-jest nieco drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Mam takie nietypowe pytanie do meksykańskich podróżników, ktoś kto z Was jest szczególnym miłośnikiem tego kraju i jego znawcą lub po prostu przypadkiem zna odpowiedź na moje pytanie.

Droga lądowa z Mexico City do Acapulco. Google Maps wyszuka trasę z autostradami (płatnymi), ale przy zaznaczeniu opcji "unikaj opłat", w pewnym momencie skieruje nas na jakimś tam rozwidleniu (wiem, że tam jest stacja benzynowa, spory zajad) w prawo. Czyli jadąc bardziej w lewo, pojedziemy drogą płatną. Jadąc bardziej w prawo, drogą bez opłat. Ta pierwsza - wiadomo. Exclusive. Ta druga, to droga wiodąca przez góry. Bardzo kręta, stroma, ze spadającymi odłamkami kamieni, itp. Ogólnie mało polecana. Jednak wznosimy się na bardzo wysoko. W pewnym momencie, gdzieś już bliżej Acapulco jest takie specyficzne miasteczko. Jadąc przez dłuższy czas, nie ma niczego większego po drodze, a to miasteczko jest niczym takim "meksykańskim Zakopanem". Kojarzę, że był tam szyld z napisem "najbardziej słoneczne miasto" czy coś takiego (może samo "słoneczne miasto"). Wyjeżdżając poza nie, jedziemy już dalej znowu pustymi drogami, ale to miasto jest położone bardzo wysoko w górach.

Czy ktoś z Was może kojarzy, co to za miasto? Nie zapisałem, szukałem na mapie wiele razy i niczego sensownego nie znalazłem. Google też niewiele mi mówi. Odpowiedź znałby ktoś, kto tamtędy jechał lub jest po prostu miłośnikiem Meksyku, geografii, miejsc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#7 PostWysłany: 20 Kwi 2020 15:03 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@1955845624

To zapewne Taxco de Alarcon. Dla mnie było chyba najładniejszym miasteczkiem w Meksyku, choć - w przeciwieństwie do tych najbardziej znanych i bardzo kolorowych - Taxco jest całe na biało. Super klimat wieczorem, a taksówki to w 100% garbusy.

Jeśli się tam wybierasz, to jednak rekomenduję płatne drogi - akurat ta trasa wychodzi ze stolicy znacznie szybciej i bez serpentyn i jest warta opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Meksyk
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Tak @Woy !! Wielkie dzięki!! Kilka godzin tego szukałem i nie mogłem namierzyć tego miasteczka. Teraz już na pewno wybiorę autostradę, chodziło o coś innego. Nie miałem żadnej gotówki (nie przygotowałem się za wczasu, a każdy bankomat chciał sporą prowizję za wypłatę), więc stwierdziłem, że będę sobie radził Revolutem. Kilka osób podpowiedziało mi na miejscu "ale za autostradę niekiedy nie przyjmują płatności kartą", więc dlatego wybrałem drogi bezpłatne. W powrocie stwierdziłem, trudno - najwyżej będziemy mieli problem bez gotówki, ale jak się okazało - na całej trasie można było zapłacić kartą, w każdej z budek. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group