Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2012 23:53 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 5
Witam wszystkich serdecznie,
w czerwcu mam zaplanowany wyjazd do Mediolanu i Wenecji, bilety kupiłem na stronie Alitalii (rejsy operowane przez AirOne). Na MXP ląduję 24/06 o godz. 1455, zaś z VCE wylatuję 28/06 o 1750. I tu moje pytanie do Was: jak rozplanować te 5 dni? W którym z tych miast opłaca się spędzić więcej czasu? Z Lombardii nad Adriatyk zamierzam dostać się pociągiem, dostępne są jeszcze bilety w taryfie MINI, a czas jazdy to ok. 2,45 h. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2012 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
w Wenecji nie byłem, a co do Mediolanu mnie wystarczył jeden dzień i nie licząc katedry, nie zostałem oczarowany przez to miasto...

Drugiego dnia postanowiłem zamiast Mediolanu wybrać się do Werony i nie żałuję, to jest w sumie na trasie do Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2012 07:34 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
ja mam co do Mediolanu pozytywne odczucia. Zarezerwuj sobie zwiedzanie Ostatniej Wieczerzy chociaż nie wiem czy nie za późno. Mediolan to stolica mody więc sklepów/butików tak pełno - nie tylko te najdroższe marki (można coś fajnego upolować). Jak dla mnie katedra świetna ale to zależy czy jesteś typem "zwiedzacza". Dla kibica mustem jest Stadion oczywiście.
Ja bym spędził dzień przyjazdu oraz cały następny w Mediolanie i 26go rano pojechał w stronę Wenecji zatrzymując się po drodze - jak wcześniej napisał kolega - w Weronie.
Będąc wieczorem w Wenecji jeśli siły by na to pozwalały poszedłbym się przejść bez celu po Wenecji. Następny dzień oraz dzień wyjazdu to zwiedzanie Wenecji i może jednej z okolicznych wysp (Murano Burano).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2012 09:57 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Tak na szybko...no do stołu trza gnać :) Pamiętaj, że pociągi we Włoszech są bardzo dobrym środkiem lokomocji i tanim. Jadąc z Mediolanu do Wenecji pociągiem masz wiele miast do zobaczenia. Brescia, Verona, Padova. I pamiętaj, że kupując bilet na pociąg Regionale masz tak na dobrą sprawę 6 godzin aby dotrzeć do punktu doceloego z biletu od momentu skasowania. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że możesz wysiąść z pociągu, udać się na 2-3 godziny na zwiedzanie miasta i skoczyć dalej do pociągu tej samej klasy który zawiezie Cię na miejsce docelowe. Jak ulozyć plan... Trenitalia.it i w drogę.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2012 10:53 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
5 dni temu wrocilem z 5 dniowego pobytu w mediolanie i bergamo :) 2noce mediolan 2 noce bergamo.
W mediolanie ze swojej stony jesli nie jedziesz w weekend polecic moge hotel z sieci IDEA o nazwie san siro. 4* hotel i wszystko na najwyzszym poziomie. Jest on za stadionem ze 2-3km wiec na koncu miasta ale jest polaczenie autobusem 20-25min do stacji metra badz darmowy transfer hotelowy. Niestety po mediolanie autobusy w nocy jezdza jak chca i do hotelu 2 razy taksowkami wracalem :) UWAGA taksowki w mediolanie wlaczaja licznik przed wyjazdem po klienta na telefon. wiec raz przyjechala z 10e na lcizniku a raz 15 ;) wiec odpowiednio zaplcilem 20 i 22e :/ ale jesli w codzienny dizen to polecam hotel mega sniadania w niedziele :O kilkanascie rodzajow sera i wedlin stalik z deserami (ciasta, puddingi, itp itd mega wybor) dziesiatki owocow, kilka rodzajow przygotowania jajek platki itp klasa sama w sobie.
co do zwiedzania to oczywiscie obowiazkowy spacer noca po centrum i zajscie do jakiegos pubu na driinka :) porcja lodow wlokich nie do ominiecia. Z zabytkow to co widzialem to stadion, katedra gora, dol itp zakaz krotkich spodenek i odkrytych ramion. zamek sforzow i wielki ogrod tuz za nim. dzielnica naviglio pieka w dzien same targowisko do tego po 18 pelno barow i restaurachji z happy hours. swietny clubbing w mediolanie gwarantowany (drinki ok 5-8e wejscie 10-20e)
bergamo rownie piekne z gorami w okol. Po drodze na punkt widokowy jest sklep z piwem pani kumata i da ci papierowa torebke zeby mozna bylo sobie wypic :) Pizzerie ktora kazdy chwali z pizza na wage omijaj z daleka nie wiem kto co w niej lubi jest mega tragiczna!! i cholernie droga :/ 3-8e za kawalek. za 2 kawalki 12e xaplcilem :O a w smaku jakbys sam w domu zrobil na ciescie jak do paczkow. W bergamo jest swietna pizzeria pizza 5-6 mam od nich ulotke dla zainteresowanyc moge wstawic. pizza swierza mega dobra na oryginalnym wloskim ciescie, regionalna pizza nie nastawiona na turystow :) niestety nikt ang nie zna ale to mlodzi chlopacy i da sie na migi dogadac :) nawet rabat dostalem :) jedza tam tylko regionalni i tylko skuterami co pare sek dowoza :) na spokojne zwiedzenie bergamo, pochodzenie poogladanie widokow i opalanie sie potrzeba calego dnia. nie wiem po co ktos kolejka tam wjezdza jak ze schodow sa niesamowite widoki i pelno miejsc do zrobienia fot. :) w wenecji nie bylem wiec nie powiem nic :) 2 noce na mediolan na twoim miejscu bym poswiecil zeby przynajmniej jeden dzien bez waliz wyjsc na spokojnie i nigdzie sie nie spieszyc. W tym miescie nie chodzi o zwiedzanie tylko zabawe i utozsamianie sie :) jutro znow lece ale tym razem kierunek 8 dni jezioro garda sirmione :) jak wolisz odetchnac to w pociag i nad jezioro a nie do miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2012 11:51 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
no na polnocy wloch chyba nigdzie tanio nie jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group