Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 19 Gru 2021 00:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Można, na co dam dowód poniżej (zdjęcie z listopada)
Załącznik:
IMG_20211121_091550681.jpg
IMG_20211121_091550681.jpg [ 115.1 KiB | Obejrzany 2503 razy ]

Natomiast najwyraźniej z powyższej relacji wynika, że będzie problem, jeśli loty na oddzielnych rezerwacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#102 PostWysłany: 19 Gru 2021 01:27 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
potylika napisał(a):
Przecież tam normalnie można przejść przez te drzwi do hali wylotów pod gate, nawet już po wprowadzeniu obowiązku testów do Włoch..


Tylko żeby to zrobić, trzeba tam być. A z powyższej relacji wynika, że pasażer Ryanaira nie jest wpuszczany na pokład lotu do BGY, niezależnie od planu podroży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 19 Gru 2021 11:43 

Rejestracja: 15 Gru 2021
Posty: 10
Kashpir napisał(a):
Można, na co dam dowód poniżej (zdjęcie z listopada)
Załącznik:
IMG_20211121_091550681.jpg

Natomiast najwyraźniej z powyższej relacji wynika, że będzie problem, jeśli loty na oddzielnych rezerwacjach.


Moje loty były na 1 rezerwacji - dlatego kupiłem wyjątkowo na kiwi.com żeby jasno było widoczne, ze to tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 19 Gru 2021 11:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Ale to były 2 loty Ryanairem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Pisał, że tak Ryanair


HiBCN napisał(a):
Wkleję tu tez update o moim nie udanym dzisiejszym locie:

Update jest taki, że wszyscy którzy nie mieli testu na Covid nie zostali wpuszczeni do samolotu Ryanaira. Tłumaczenia, że tranzyt, ze jedna rezerwacja z Kiwi.com, ze przy tranzycie nie trzeba itp itd nic nie dały.
Loty dziś: Bcn-Bgy-Gda

Dziękuję, kurtyna :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
FR jak sprzedaje lot łączony przez swoją stronę to wystawia to na jednym numerze PNR tak jak jest to opisane tutaj.
Cytuj:
loty kupione w ramach naszej usługi lotów z przesiadką są rezerwowane pod jednym numerem rezerwacji i nie można ich dzielić.

Nigdy nie kupowałam nic przez kiwi.com ale ponieważ strona oferuje większą ilość złożonych połączeń niż strona FR to według mnie bilety są wystawiane na dwóch osobnych PNR.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Ale to i tak teraz nie pomoże, przy wymogu testu przy locie do Włoch nawet z tranzytem.
Zapewne pomoże w tym, że być może jak to ich lot z przesiadką to być może za darmo Ryanair przebukuje na lot z pominięciem Italii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Jka lot byl kupowany na kiwi.com, to nic nie pomoze. Ryanair nawet tego nie dotknie, a pasazer nawet nie pozna numrow 2 oddzielnych PNRow. Kiwi je ukrywa. Duzo bylo o tym pisane w innych watkach. Do tego lot na jednej rezerwacji, to sciema kiwi. Znam conajmniej 2 osoby, ktore na wlasnej skorze przecwiczylym ze to nie dziala. W tym jedna kolezanka z Danii, ktora miala lot laczony w...POZ. Po opuznieniu 1wszego segmentu kiwi umylo rece i pozostalo gluche na reklamacje. Nie wiem jak sie sprawa ostatecznie zakonczyla. Jednakze pozostawalo jedynie kupno nowego biletu na 2ga czesc podrozy.
A swoja droga ostatecznie wszystko i tak zalezy od agentow i obslugi check-in Ryanair'a/lotniska. Trzeba miec takie papiery, aby ich przekonac.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 19 Gru 2021 12:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
By trzymać się tematu teraz te papiery to wykonany z wymogiem czasowym test antygenowy.
Na teraz dotyczy lotów do Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 19 Gru 2021 20:03 

Rejestracja: 15 Gru 2021
Posty: 10
jaco027 napisał(a):
Jka lot byl kupowany na kiwi.com, to nic nie pomoze. Ryanair nawet tego nie dotknie, a pasazer nawet nie pozna numrow 2 oddzielnych PNRow. Kiwi je ukrywa. Duzo bylo o tym pisane w innych watkach. Do tego lot na jednej rezerwacji, to sciema kiwi. Znam conajmniej 2 osoby, ktore na wlasnej skorze przecwiczylym ze to nie dziala. W tym jedna kolezanka z Danii, ktora miala lot laczony w...POZ. Po opuznieniu 1wszego segmentu kiwi umylo rece i pozostalo gluche na reklamacje. Nie wiem jak sie sprawa ostatecznie zakonczyla. Jednakze pozostawalo jedynie kupno nowego biletu na 2ga czesc podrozy.
A swoja droga ostatecznie wszystko i tak zalezy od agentow i obslugi check-in Ryanair'a/lotniska. Trzeba miec takie papiery, aby ich przekonac.


Dodam tylko - kończąc mój wątek - ze spokojnie poczekam na odmowna odpowiedz na reklamację z Kiwi i na tej podstawie złożę chargeback do banku - na 99% zostanie uznany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:18 

Rejestracja: 24 Maj 2014
Posty: 19
Ja leciałam IST-BGY 20.12 i co prawda miałam test ze sobą, ale jak po wyładowaniu powiedziałam ze jestem tranzytem i pokazałam na dowod drugi bilet na którym lot miałam za 3h to bez problemu mnie puścili, bez pokazywania żadnych testów czy innych formularzy.
Przypadkiem nawet wyszłam ze strefy tranzytu i musiałam od „nowa” wejść aby przedostać się na kolejny lot, ale nawet w tym przypadku nie było żadnych problemów i o test mnie nikt nie poprosił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 07 Sty 2022 21:02 

Rejestracja: 24 Maj 2014
Posty: 19
Bardzo chętnie dowiem sie, czy ktoś miał podobną sytuajce i tranzyt też zadziałał bez problemu, czy ja miałam "szczęście", bo czeka mnie powtórka z podróży w przyszłym tygodniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 04 Mar 2022 17:53 

Rejestracja: 22 Cze 2021
Posty: 18
Witam!
Mam zagwozdkę jeśli chodzi o czas przesiadki na tym lotnisku.
Mam loty: TSR 6.10 - BGY 7.00 / BGY 8.35 - KRK 10.15.
Na przesiadkę teoretycznie 1.35 godz. ale wiadomo bramki zamykają pół godziny wcześniej.
Czy jest szansa się wyrobić tylko z podręcznym?
Przylot z Rumunii więc na pewno kontrola dokumentów i chyba bagażowa. Czy po nich jest możliwość przejść wejściem na tranzyt, czy wszystko znowu trzeba przejść od zera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 04 Mar 2022 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Na styk, ale możesz się wyrobić. Zależy jakie kolejki. Ale nie jest to super dużo czasu. Polecam szybkie wyjście z 1 samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Mar 2022 20:04 

Rejestracja: 22 Cze 2021
Posty: 18
O to Wbiłeś mi niezłego klina, myślałem że jeszcze będę miał dobrą chwilę na posiadówkę.
Jakbym nie zdążył, to mam jeszcze jeden wieczorny lot do Krakowa w tym dniu, można iść zwiedzać miasto... ale wiadomo to już mocno winduje koszty.
Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Mar 2022 20:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Koszty będą mniejsze niz kupowanie nowego lotu adhoc. O stresie nie wspomnę
A transport plus pizza nie jest bardzo drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 04 Mar 2022 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie ma kontroli bagażu: Rumunia nie jest w Schengen, ale jest w UE więc tylko dokumenty. Tak jak pisał @kubus95 przód samolotu, i jako jeden z pierwszych do wyjścia czyli jeden z pierwszych do kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Mar 2022 20:44 

Rejestracja: 22 Cze 2021
Posty: 18
Ok wszystko rozumiem, tylko jedna sprawa.
Czy po kontroli dokumentów można przejść od razu do gate przez przejście tranzytowe, czy trzeba znowu stać do kontroli bagażowej, tak jakbym przyszedł z ulicy?
Bo gdyby się dało tranzytem, to godzina czasu na sprawdzenie samych dokumentów, to sporo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 05 Mar 2022 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
OK - nie wiem czy przejdziesz tymi drzwiami tranzytowymi ze zdjęcia z góry tej strony, ale nie wiem do końca o jakiej kolejce do kontroli bagażowej mówisz. Co do drzwi tranzytowych niech się wypowie ktoś kto był tam w ostatnich tygodniach.

Jeżeli będziesz musiał wyjść ze strefy zamkniętej do ogólnej to jedyną kolejką (jeżeli będzie) którą będziesz musiał odbębnić to ta do security, czyli kontroli bezpieczeństwa (bramki do wykrywania metalu + skanowanie podręcznego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 05 Mar 2022 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@VanBasten

Na ponad 10 przylotów na BGY zawsze droga do terminala była busem, więc nie tyle siedzeć w pierwszym rzędzie co stać przy drzwiach w autobusie.
W grudniu chciałem zrobić klasyczny transfer, ale nie było takiej opcji, nie dopytywałem, czasu miałem sporo i zrobiłem kółko.
Wczoraj wieczorem kolejka do security ~30 min.

Obecnie po przylocie z PL (lub Schengen ogólnie ?) w terminalu pobieżna i szybka kontrola tożsamości.
Przy gate cyrk z maseczkami FFP2, kto nie miał - musiał biegać po terminalu i kupić lub kłócić się z obsługą po czym biegać po terminalu i kupić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group