Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:25 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 2
Witam, przylatuje z żoną do mediolan malpensa 28.09(czwartek) o godz 18, a wylot mam z tego samego lotniska o godz 14 we wtorek 3.10. Zastanawiam sie jak rozplanowac te kilka dni zeby zwiedzić kilka miast. Bedzie to moja druga podróż do italii, (wczesniej bylem w rzymie) plan mam taki:
1. Czwartek nocne wyjście raczej na małe ropoznanie
2: W piatek caly dzień zwiedzania mediolanu
3: w sobote przed poludniem pociagiem do florencji, az do niedzieli wieczor, nastepnie pociagiem do boloni lub w poniedz. rano
3: poniedziałek zwiedzanie miasta i wieczorem do mediolanu, albo tez nocleg w tym miescie i powrot do mediolanu we wtorek rano, z tym ze jest pociag o godz 8:25 za niecale 20 euro na dwie osoby, jedzie 2godz, jestem na dworcu ok 10:25, teoretycznie na godz 14:00 do malpensy niepowinienem aie spoznic, czy moze lepiej kupic jakis szybszy pociag co jedzie godz, czy lepiej wrocic w poniedz. wieczorem i nocowac w mediolanie.
Chyba ze wypozyczyc auto, ale na dwie osoby to chyba lepiej pociągi

Co myslicie, zamiast florencji moze byc wenecja, ale niewiem czy wenecje niezostawie sobie na inny raz... prosze o rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 31 Lip 2017 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@gulon86
Jeśli chodzi o pociągi to pamiętaj, że oprócz ceny czy klasy istnieje priorytet pociągu - ten szybszy (frecia...) nie będzie przepuszczał intercity czy regionalnych.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2017 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
jak dla mnie i Florencja i Wenecja na 1-2 dni to za mało.
byłem w czerwcu na 24h w tym drugiem i wiem, że muszę tam wrócić...

w Mediolanie obowiązkiem jest zobaczyć:
Duomo (koniecznie taras!) i Galleria Vittorio Emanuele II
Piazza dei Mercanti
Sforzesco Castle z parkiem Sempione + Arco della Pace
+ wieczorny spacer przy Navigli Grande

Mediolan posiada kilka zjawiskowych kościołów w centrum.
obok Duomo największe wrażenie zrobiły na mnie Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore oraz Santa Maria delle Grazie. polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2017 13:12 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Poszukaj na forum, dużo już jest głosów nt Mediolanu, większość raczej sugeruje omijać go szerokim łukiem.
Wg mnie 4-5h tam w zupełności wystarczy, jest to bardzo nudne i bezpłciowe miasto jak na Włochy, a co za tym idzie - do Wenecji lub Florencji jedźcie już w piątek wieczorem, tak aby kolację zjeść już w duuużo przyjemniejszych miejscach i z rana móc wyjść na "zwiedzanie"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2017 13:24 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Zgadzam się z @Maciek78. Zdecydowanie Mediolan najmniej mnie z włoskich miast zachwycił. Ładne, ale nie ma klimatu. Oczywiście Duomo itp warto zobaczyć jednak w co drugim włoskim kościele jest Tintoretto więc atrakcji kościelnych wszędzie pełno ;). Florencja jest piękna, warto tam przenocować. Wenecja też jest świetna, w sezonie najlepiej na spokojny spacer bocznymi uliczkami. Od Mediolanu ciekawsze już jest Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2017 13:40 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 3
Zgadzam się z poprzednikami. Mediolan z włoskich miast nie zachwyca przesadnie, ale podobne uczucia mam w stosunku do Bolonii.
Za to Florencja i Wenecja jak najbardziej. Polecam natomiast jezioro Comow pobliżu Mediolanu, z Mediolanu dostać się łatwo, ma cudowny romantyczny klimat i jest zdecydowanie ciekawsze niż chodzenie po wielkiech szarej metropolii jaką jest wlasnie Mediolan. Jak dla mnie najpiękniejszą atrakcją Mediolanu jest wejście na dach katedry - widoki i wrażenia niezapomniane.

Z Wenecji polecam boczne uliczki, prowiant na drogę (ceny w restauracjach i kawiarniach słyną z tego, że są absurdalne), byłam wielokrotnie i mam za sobą kilka jednodniowych wizyt w Wenecji - jeśli się ma napięty grafik na postawowe atrakcje i dłuższy spacer jeden dzień moim zdaniem wystarczy (chyba że chciałoby się popłynąć na inne wyspy, np. Murano albo Lido wtedy do rozważenia z noclegiem). Polecam też przejażdżkę tramwajem wodnym, ciekawe urozmaicenie:)

Zaś we Florencji warto przenocować chociażby po to, by obejrzeć wspaniały zachód słońca na Piazzale Michelangelo - obowiązkowy punkt programu moim zdaniem. I dla wielbicieli sztuki - Galeria Uffizzi (tu radzę rezerwować bilet online, żeby uniknąć wielogodzinnego stania w kolejkach), ale to też wizyta na kilka godzin minimum i nie zawsze jest czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2017 14:07 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
DaDa napisał(a):
Zdecydowanie Mediolan najmniej mnie z włoskich miast zachwycił.

Chyba warto zrobić ankietę Milano vs Torino :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2017 21:47 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Do Turynu jeszcze nie trafiłam ;)


We Florencji poza Uffizzi warto zobaczyć Muzeum dell'Opera del Duomo z pietą Michała Anioła. Ta wymuskana w Watykanie chowa się przy florenckiej. Nie da się zobaczyć dwóch muzeów w jeden dzień, więc trzeba się zdecydować.

Co do jedzenia w Wenecji, w bardzo bocznych uliczkach można załapać się na dobre jedzenie. Można też trafić na stragany z warzywami, owocami a Pamy są nawet przy szlakach turystycznych przy których knajpy,kawiarnie a nawet lodziarnie też radzę omijać szerokim łukiem. W tym cały urok Wenecji, jeśli się zboczy z drogi zamiast iść za tłumem można sporo zobaczyć, nawet wino prosto z beczki do plastikowej butelki kupić (może nie wybitne, ale popijane w drodze smakuje najwspanialej na świecie ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2017 22:48 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
Potwierdzam, Mediolan to miasto na jeden dzień góra dwa przy leniwym zwiedzaniu ;p ale za to piękne

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Sie 2017 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
gulon86 napisał(a):
Co myslicie, zamiast florencji moze byc wenecja, ale niewiem czy wenecje niezostawie sobie na inny raz... prosze o rady


Ja bym odpuscil Florencje, czy Wenecje, ze wzgledu na odleglosci, a wyskoczyl najpierw nad jezioro Garda, a pozniej w okolice Como. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Sie 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
seba1902 napisał(a):
Potwierdzam, Mediolan to miasto na jeden dzień góra dwa przy leniwym zwiedzaniu ;p ale za to piękne


też uważam, że Mediolan jest wart zobaczenia.
duża europejska metropolia, kto lubi ten klimat będzie zadowolony.
kto lubi zwiedzać znajdzie coś dla siebie.
kto lubi troszkę poimprezować to też to miasto jest dla niego...

w podróżach nie chodzi tylko o zwiedzanie od świtu do zmierzchu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
seba1902 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2017 09:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
No własnie nie chodzi o zwiedzanie bo zapewne muzeów i innych kulturalnych atrakcji jest tu sporo. Mediolan po prostu nie ma klimatu dla mnie. Zwykłe, duże miasto jakich mnóstwo w Europie.
Dużo bardziej klimatyczne są okoliczne Bergamo czy Piacenza. Nie chodzi o to, że odradzam Mediolan bo warto tam się chwilę poszwendać, ale jeżeli ktoś oczekuje włoskiego sznytu to na pewno nie tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2017 22:30 

Rejestracja: 24 Lis 2016
Posty: 40
Wszyscy polecają w Mediolanie dach katedry, a ja polecam jej wnętrze. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Nie pożałuj 2€ i wejdź do środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2017 15:32 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 2
Dzień wycieczki zbliża się dużymi krokami, plan jest taki:
1. Przylot ok 18 w czwartek 28.09, male rozpoznannie wieczorne,
2. Dzień drugi piątek, zwiedzanie mediolanu
3. Dzień trzeci, sobota: rano lub do południa pociągiem do como i tam caly dzień, tzn rejs po jeziorze, pozwiedzanie okolicznych miejscowości, bellagiio, menagio i varenna jak starczy czasu, powrot i nocleg w como
4. Dzień czwarty: niedziela, tu mam maly dylemat, czy jechac rano pociagiem ok 7:52 do mediolanu porta galibardi, o 8:52 jestem, i mam tam ok 30min na przesiadke na pociąg o 9:18 ze stacji milano porta garibaldi do Florencji czy niespieszyc sie i na spokojnie jechać do południa do mediolanu i o godz 13:35 z mediolalnu centrale jest pociag, tylko ze wtedy we florencji będę o 15:25 (wchodzą w gre tylko te dwa przejazdy bo sa najtańsze za 258zl za 2os, niestety zawalilem sprawe i wcześniej niekupilem biletow, wiec niewiem czy kupować bilet teraz na ten poranny czy lepiej poczekac i jak zdaze to kupię na miejscu w kasie? Boje sie tylko o to że pociag poranny z como może sie opóźnić i jak będę mial kupione bilety na 9:18 to przepadną)aa jeszcze jedno, czy jak się zdecyduje to kupić bilety przez goeuro? Bo na tej stronie trenitalia to nie mogę się połapać
5. Dzień piąty poświęcam Florencji
6. Wtorek o godz 9 pociagiem do mediolanu, przyjazd na 10:40, i po 11 jakimś terravison na lotnisko, bo odlot mam o 14:00 (warto kupić bilety na terravision juz teraz online czy na miejscu? Jak byłem w Rzymie to kupowalem na miejscu..)
Ps. Noclegi mam już wszędzie zabookowane, także tego niezmienie, mam dylematy tylko którym pociągiem jechać do Florencji. Na blogach czytałem że do Como tylko ze stacji metra cadorna, a na goeuro wyskakuje że można i z centrale i z porta galibardi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2017 16:58 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
gulon86 napisał(a):
Na blogach czytałem że do Como tylko ze stacji metra cadorna, a na goeuro wyskakuje że można i z centrale i z porta galibardi.


Generalnie można jechać albo z dworca Cadorna do stacji Como Nord albo z Porta Garibaldi do Como San Giovanni. Teoretycznie da się również z dworca centralnego, ale nie pociągiem regionalnym tylko Eurocity. Podróż trwa 20 minut krócej, ale kosztuje 2x więcej (9.90€ vs 4.80€).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2017 17:44 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Io Viaggio :idea:
zulu napisał(a):
3 dniowy bilet 'io viaggio ovunque in Lombardia' obejmuje całość komunikacji publicznej w Lombardii czyli autobusy komunikacji miejskiej i miedzy miastowej, tramwaje, trolejbusy, metro, pociągi podmiejskie i regionalne nawet w 1 klasie, pociąg Malpensa Express ale nie do lotniska (odsyłam do osobnej tabeli), promy na jeziorze Iseo, kolejki wagonikowe i linowe obsługiwane przez przewoźników publicznych:

Margno – Pian delle Betulle , Lecco , kolejka linowa
Lecco – Malnago – Piani D’Erna , Lecco , kolejka linowa
Albino – Selvino , Bergamo , kolejka linowa
Campodolcino – Alpe Motta , Sondrio , kolejka linowa
Argegno – Pigra , Como , kolejka linowa
Ponte di Piero – Monteviasco , Varese , kolejka linowa
Bergamo Bassa – Alta , Bergamo , kolejka wagonikowa
Colle Aperto – San Vigilio , Bergamo , kolejka wagonikowa
Como – Brunate , Como , kolejka wagonikowa

więcej tutaj (patrz na posty Zulu)

viewtopic.php?p=944044#p944044
podrzucam link do konkretnego posta /dmirstek


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 18 Wrz 2017 18:21, edytowano w sumie 1 raz
dodałem link
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lis 2017 14:32 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Gdzie w Mediolanie najlepiej wybrać się na drinka lub poimprezować?
Wybieram się z koleżanką 17.11 na 3 dni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lis 2017 12:53 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Właśnie wróciłem z kilkudniowego wypadu do Włoch i byłem ok pół dnia w Mediolanie co wg mnie jest wystarczające, żeby zobaczyć najciekawsze miejsca w centrum. Potem pojechałem pociągiem do Werony na jeden cały dzień i dalej pociągiem na dwa dni do Wenecji. Dla mnie było to najbardziej optymalne rozłożenie czasu i wystarczyło na zwiedzenie tego co sobie wcześniej zaplanowałem.
Z Wenecji powrót Flixbusem do Bergamo skąd miałem lot powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group