Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mediolan
#61 PostWysłany: 10 Lut 2015 13:53 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Spaliśmy w Chinatown (Via Luigi Canonica), z tego co pamiętam w okolicy było dość sporo sklepów wielkości naszych Żabek, cenowo też znośnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Mediolan
#62 PostWysłany: 11 Lut 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
Ten Penny Market nad Porta Venezia, wychodzi praktycznie zaraz obok Milano Centrale, ale nie wdzię go na google maps

Znasz dokładny adres?
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#63 PostWysłany: 11 Cze 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Witam,
wczoraj byłem na jednodniowym wypadzie do Mediolanu, w centrum blisko dworca Milano Centrale znajduje się Penny Markt Express http://tnij.org/euk4eym (20124 Milano, Via Boscovich 18) ceny bardzo przystępne np. 0,5l butelka wody 0,15 EUR.

pr0f napisał(a):
Jak się ktoś zapuści w okolice zamku Sforzów to polecam "Pizza OK" na rogu Piazza Sempione i Corso Sempione.
Ceny od 6 do 9 EURO za olbrzymią i pyszną pizzę. Odwiedziliśmy miejsce w 8 osób i wszyscy byli zachwyceni.
W dodatku na odchodne dostaliśmy gratis po kieliszku mocnego Limoncello :)

Skorzystaliśmy :) pizza na cieńkim cieście ok 40 cm, braliśmy na wynos (sos pomidorowy, ser, tuńczyk, koszt 7 euro). Pizza smaczna.
Załącznik:
IMG_2722.JPG
IMG_2722.JPG [ 83.19 KiB | Obejrzany 10770 razy ]
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#64 PostWysłany: 20 Sie 2015 18:16 

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 10
Bardzo polecam restauracje Manhattan w dzielnicy Navgili. Byliśmy tam na aperitivo, 10e od osoby. Jedzenie świetne, cały czas dostawiane nowe porcję, świeżo upieczona pizza na kawałki, sałatki z owoców jak i czekoladowe desery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#65 PostWysłany: 20 Lis 2015 03:33 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 805
platynowy
Będąc w Navigilio (to ta urokliwa dzielnica z kanałami) warto zajrzeć do lodziarni La Gelateria della Musica. Jest tam sporo ciekawych sezonowych smaków jak np. lody o smaku chleba z masłem i dżemem, mojito czy pistacjowe (ale na słono). W czasie mojej wizyty w środku panowała bardzo miła atmosfera dzięki wesołej obsłudze. Dokładny adres to Via Giovanni Enrico Pestalozzi 4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#66 PostWysłany: 15 Gru 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Po moim ostatnim weekendzie w Mediolanie mogę polecić dwa miejsca:

1. I Capatosta Milano https://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g187849-d1199182-Reviews-I_capatosta-Milan_Lombardy.html
Bardzo dobre miejsce na pizze w dzielnicy Naviglio Grande, polecone przez gościa, który przeniósł się z Neapolu do Mediolanu. Ceny pizzy mniej więcej w przedziale 7-11e. Nie pamiętam czy są inne dania ale pizza świetna i bardzo tłoczno.

2. Maruzella Ristorante Pizzeria http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187849-d1080232-Reviews-Restaurant_Pizzeria_Maruzzella-Milan_Lombardy.html
To samo co wyżej - świetna pizza od 6 do 12 euro. Są również dostępne makarony i risotto. Byliśmy jednymi z pierwszych klientów i dostaliśmy stolik bez czekania. Po godzinie kolejka na 10 osób czekających na wolne miejsce.

Napotkany w Brazylii Włoch ;) polecił jeszcze pizzerię Spontini, której specjalnością jest ponoć smażona pizza. Niestety nie próbowaliśmy ale może ktoś sprawdzi miejsce i wyrazi opinię. Z tego co widzę jest więcej lokalizacji, nie tylko Mediolan. http://www.pizzeriaspontini.it/pizzeria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#67 PostWysłany: 03 Sty 2016 16:26 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Ja serdecznie polecam "Galleria Restaurant & Pizza", wizytę w tym miejscu opisałam tu. Najlepsza pizza, którą jadłam!

Świetna lokalizacja, w samym centrum, koło placu Duomo. Cenowo od 9 euro za Margarhitę, ale zdecydowanie warto sobie chociaż raz na to pozwolić! :) Tak dobra pizza, że w ciągu kilku dni w Mediolanie byliśmy tam dwa razy. :P
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#68 PostWysłany: 12 Sty 2016 01:23 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 7
W Mediolanie polecam Nhero https://www.facebook.com/NHERO-Milano-738783246202923/ Lokal elegancki ale w cenie ok 8€ w porze aperitivo dostajemy przyzwoity bufet a co chwilę kelner podawał do naszego stolika bezpłatnie pyszną małą pizze.

Drugie miejsce mniej wyszukane Art Factory, drink chyba 8€ w tym spory bufet w ramach aperitivo ale jakość średnia.
https://www.facebook.com/artfactorymilano/?fref=ts
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#69 PostWysłany: 22 Lut 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Robertos napisał(a):
pr0f napisał(a):
Jak się ktoś zapuści w okolice zamku Sforzów to polecam "Pizza OK" na rogu Piazza Sempione i Corso Sempione.
Ceny od 6 do 9 EURO za olbrzymią i pyszną pizzę. Odwiedziliśmy miejsce w 8 osób i wszyscy byli zachwyceni.
W dodatku na odchodne dostaliśmy gratis po kieliszku mocnego Limoncello :)

Skorzystaliśmy :) pizza na cieńkim cieście ok 40 cm, braliśmy na wynos (sos pomidorowy, ser, tuńczyk, koszt 7 euro). Pizza smaczna.
Załącznik:
IMG_2722.JPG

Sprobowalem i polecam! Mozna w wielu miejscach w Mediolanie zjesc bardzo przecietna pizze za 10-15 euro, dlatego naprawde dobra pizza za 5 euro to swietny deal :) Jest bodajze 5 rodzajow pizzy w cenie 5 euro, jesli bierze sie na wynos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#70 PostWysłany: 22 Mar 2016 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Po powrocie moje spostrzeżenia:

Maruzella Ristorante Pizzeria - jedliśmy w drugiej lokalizacji na Viale Zara, 118 20125 Milano, pizza smaczna (7 EUR), z karafką wina i coperto wyszło nas 17 EUR, nie najtaniej, ale też nie jakoś drogo. Polecamy.

Pizza Ok, coś trzeba pisać? Pycha!
Aaaa, warto jednak znać włoski, bo zamawiając w lokalu i tak przygotowali nam na wynos :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#71 PostWysłany: 09 Kwi 2016 18:48 

Rejestracja: 02 Mar 2013
Posty: 7
Jako tubylec mogę coś tam dorzucić od siebie.

Najtańszą opcją jest "aperitivo" czyli płacimy droższą cenę za drinka od 5€-10€ w godzinach 18-21 (+/-1h). Wszystkie napoje z karty są wtedy w tej samej cenie, ale mamy do dyspozycji bar. Nie traktujcie tego jak all you can eat, bo jest to tylko "dodatek" do napoju. Inna sprawa, że sami włosi wcinają po 5 talerzyków i jesteśmy pełni do końca wieczoru. Nie wstydzić się chodzić po 10 razy! Zazwyczaj do dyspozycji są: omlety,pasty,pizza,warzywa grilowane, kalmary w cieście, tacosy z dipami, focaccia, sałatki, sery, wędliny włoskie, risotto.
Oczywiście wszystko zależy od knajpy.

Z aperitivo polecam:

Chinese Box REWELACYJNY MIX azjatycko włoski w świetnej okolicy
Sans Egal
Okolice Naviglio (np Spritz Navigli) - wystarczy wejść do środka zobaczyć czy nam pasuje jedzenie i zdecydować bo wybór knajp na Navigli jest ogromny. Polecam tą okolicę dla szukających nocnego życia.
28 posti

Z pizzeri i hamburgerowni:

Malastrana Rossa Dla mnie bezkonkurencyjna do innej po prostu nie chodzę . (teraz chyba nazywa się PINO albo PIU) Na rogu Via Palermo i Corso Giuseppe Garibaldi
Baobab Organic Burger Włosi wynieśli burgery na inny level dodając prosciutto crudo, rucole, gorgonzole, parmezan, borówki, żurawinę i masę innych ciekawych opcji. (8-16€)

Z owoców morza:

Pescetto (krótka piłka w takiej cenie takich owoców morza nie zjecie nigdzie w Polsce i w Mediolanie - 35-45€ za dwie osoby z butelką wina) Ciężko mi opisać zajebistość tej restauracji. Stylizowana na fast sea food bar. Założycielem jest gość z Pugli która słynie z owoców morza. Od 19:30 ustawia się kolejka przed drzwiami. Czekanie na swoją kolej umila kieliszek winka i poczęstunek roznoszony przez obsługę. Dochodzisz do lady wypełnionej po brzegi rozmaitościami morza. Wybierasz co chcesz zjeść i sposób przygotowania (grilowane/smażone/gotowane). Dostajesz NUMEREK i samodzielnie odbierasz danie po czym sprzątasz po sobie odnosząc tacę do okienka jak na stołówkach w szkole ;)
Temakinho droższa imprezka 60-80€ (dwie osoby) Jest to brazylijskie sushi które jeszcze nie dotarło do Polski. Polecam wpisać w grafikę google.

Piwko:
BeerBacco Piwko 5-6€ (stnd cena w Mediolanie) Do piwka dostajesz Croscetty pasujące do piwa które zamówiłeś. Kanapki są kosmiczne np połączenie białego serka, bresauli, jabłka i sosu balsamicznego! Mają też oczywiście winko jak wszędzie.

Winko:
Zdecydowanie supermarket Esselunga i plener. Polecam Esselunge na Piazza Gae Aulenti i konsumpcję w pobliskim Parku Sempione na schodach od strony Piazza Sempione.

W razie pytań śmiało piszcie na prv.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#72 PostWysłany: 30 Cze 2016 09:05 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
W myśl zasady że tanio i smacznie z dala od centrum znaleźliśmy coś takiego tuż obok stacji meta Ca Granda i niedaleko Ibisa:
Image

Risotto Milanese 4E, pizza od 6E (nie pamiętam dokładnie bo zbyt się na risotto napaliłem żeby zwrócić uwagę możliwe że były nawet taniej). W środku sami Włosi, a jedzenie naprawdę smaczne.

W okolicy byliśmy też w Al Desiderio. Jest to połączenie kuchni włoskiej i japońskiej. Ceny nieco wyższe bo risotto z owocami morza od 7E.

Na przeciwko Al Desiderio jest (hmm nie wiem jak to nazwać...) bar/paniniarnia, ogólnie miejsce na śniadanie. Świeżo robione panini 4E. Może i podobną cenę da się znaleźć w centrum, ale za to atmosfera jest iście włoska. Obsługa to włoska para w okolicy 50 lat. On trochę mówi po angielsku, ona wcale, ale nie przeszkadzało jej zagadywać nas co minutę (zwłaszcza moją żonę). Do tego co chwilę wchodzili miejscowi na szybkie espresso przy barze. Każdy witał się po imieniu z właścicielami. Właścicielka przerażona że tak długo pijemy naszą kawę co chwilę upewniała się czy nam smakuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#73 PostWysłany: 24 Gru 2016 10:24 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Witam, jak wygląda kwestia otwartych kanjp w Nowy Rok? Mam ze znajomymi zaplanowany wyjazd 31.12-02.01 i nie wiem, czy na spokojnie zjemy na mieści 01.01, czy raczej zrobić większe zakupy w Sylwestra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#74 PostWysłany: 24 Gru 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W Bergamo 1 stycznia nie było problemu z knajpami to i w większym Mediolanie nie będzie. Rzekłabym wręcz, że w porze obiadowej jest lepiej, niż normalnie, gdy jest sjesta.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#75 PostWysłany: 14 Lip 2017 07:54 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Także byłem w Pizza OK i gorąco polecam. Korzystałem z dwóch lokali.
- Jeden kawałek od dworca: https://goo.gl/92i1Ug
- Drugi tradycyjnie za parkiem: https://goo.gl/tpjkFW
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#76 PostWysłany: 16 Lip 2017 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
s0ek napisał(a):
Jako tubylec mogę coś tam dorzucić od siebie.

Pescetto (krótka piłka w takiej cenie takich owoców morza nie zjecie nigdzie w Polsce i w Mediolanie - 35-45€ za dwie osoby z butelką wina) Ciężko mi opisać zajebistość tej restauracji. Stylizowana na fast sea food bar. Założycielem jest gość z Pugli która słynie z owoców morza. Od 19:30 ustawia się kolejka przed drzwiami. Czekanie na swoją kolej umila kieliszek winka i poczęstunek roznoszony przez obsługę. Dochodzisz do lady wypełnionej po brzegi rozmaitościami morza. Wybierasz co chcesz zjeść i sposób przygotowania (grilowane/smażone/gotowane). Dostajesz NUMEREK i samodzielnie odbierasz danie po czym sprzątasz po sobie odnosząc tacę do okienka jak na stołówkach w szkole ;)
.


Potwierdzam. Zdecydowanie pierwsza liga!
Nie jest to co prawda knajpa, do której przyjdziesz z dziadkiem i ciocią na imieniny, ale owoce morza, atmosfera i smak jedyne w swoim rodzaju.
Na stolik w sobotę czekaliśmy godzinę. W kolejce właściciel częstuje winem i przekąskami.
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#77 PostWysłany: 11 Wrz 2017 23:07 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 53
Znajomi byli w tym roku w knajpie, gdzie płaciło się 10 euro od osoby i można jeść wszystko, tylko napoje dodatkowo płatne, niestety nie pamiętają nazwy, ktoś takie miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#78 PostWysłany: 12 Wrz 2017 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Może Bar Brera?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#79 PostWysłany: 12 Wrz 2017 10:33 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Większość dobrych barów ma taką ofertę - aperitivo. Wieczorem, najczęściej po 18:00 w ofercie są własnie "przekąski". które zazwyczaj wystarczają za kolację wystawione na ladzie baru na zasadach szwedzkiego stołu.
Wspomniany wyżej Bar Brera, ale także wiele innych tego typu lokali serwuje wieczorem tego typu poczęstunek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#80 PostWysłany: 01 Paź 2017 20:52 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 978
niebieski
Również ja odwiedziłem Pizzę OK, jako że mieliśmy krótki pobyt w Mediolanie i nie chciało nam się szukać (nie było sensu) innej pizzerii. Wziąłem pizzę, która zawierała też szynkę i szynki było do oporu i co najważniejsze smakowała ona bardzo dobrze. Pizza ogromna, cienkie ciasto, sporo składników, godne polecenia. Minusem był tylko fakt, że podali nam jedną z pizz nie taką jak chcieliśmy, ale jako że nam pasowała i się spieszyliśmy to zaakceptowaliśmy. Ceny jak za takie mega pizze naprawdę dobre. 2 pizze na 3 osoby, coperto 4 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group