Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Medellín
#1 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Najważniejsze atrakcje Medellín, są zlokalizowane obok przystanków metra Linii A. W hotelu, dostałem fajną rozpiskę z każdym przystankiem metra, i jakie atrakcje się wokół nich


Załącznik:
medellin 1.PNG
medellin 1.PNG [ 820.96 KiB | Obejrzany 4185 razy ]


Załącznik:
medellin 2.PNG
medellin 2.PNG [ 776.68 KiB | Obejrzany 4185 razy ]


Przystanki metra zostały oznaczone markerem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Medellín
#2 PostWysłany: 12 Lis 2015 18:10 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Przyda się taka rozpiska w niedługim czasie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Medellín
#3 PostWysłany: 20 Lut 2019 12:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
nie będę zakładać nowego wątku, bo Guatape to większość pewnie z Medellin

Korzystaliście z wycieczek czy na własną rękę? jakieś informacje? jak dojechać? skąd? ile kosztują przejazdy itp?
Widział ktoś ile kosztują wycieczki zorganizowane na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#4 PostWysłany: 22 Lut 2019 02:17 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Hej

Własnie jestem w Gutape, pojechałem sam z dziewczyna dojazd prosty z dworca północnego trzeba wziąć autobus do Gutape kasa biletowa jest dobrze oznaczona koszt to 15000 cop w jedną stronę za osobę. Czas to około 2,3 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#5 PostWysłany: 22 Lut 2019 11:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@yakuza916 mógłbys opisac swoja wycieczkę? to był 1dniowy wypad? jakie koszty?
wysiedzliście przy Penol? potem pojechaliście do Guatape i powrót?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#6 PostWysłany: 24 Lut 2019 04:16 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Na dworcu północnym w Medellin byliśmy około 6:25 na parterze jest sporo kas firm transportowych na samym koncu znaleźliśmy kasę z napisem Gutape i tam kupiliśmy bilet koszt 15 000 COP. Podroż trwała ok. 2:30 h. Wysiedliśmy w centrum miasta i udaliśmy sie do hostelu koszt noclegu ok. 70-80 zł za dwie osoby. Z centrum miasta odjeżdżają jeepy które za 2 000 COP podrzuca cię pod gòrę, można wziąć tuk tuka ale drożej wychodzi ale podwiezie cię pod samą kasę, koszt wejścia chyba 18 000 COP. Autobusy z powrotem do Medellin odjeżdżają co godzinę ale my daliśmy sie namòwic na Taxi za 18 000 COP za osobę taka jest oficjalna stawka, kartka z informacją jest zawieszona koło rozkładu autobusów. Taxi jedzie szybciej i zawiezie cie na terminal północny.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Medellín
#7 PostWysłany: 05 Mar 2019 23:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czyli da radę zrobić to w jeden dzień z Medellin? Będę tam za 2 tyg i bardzo mi zależy żeby zobaczyć Guatape właśnie jednego dnia.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#8 PostWysłany: 09 Mar 2019 03:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tak. Nam zajęło to w sumie 8h licząc od wyjścia z hotelu do powrotu na dworzec
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#9 PostWysłany: 10 Mar 2019 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
Guatape tak pytanie co z resztą miasta jak końcowe trasy wyciągów z linii metra czy też miejsca związane z Escobarem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#10 PostWysłany: 11 Sty 2020 23:32 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 21
Ponoć od ubiegłego roku w Medelin kilka miejscowych biur organizuje wycieczki śladami Pablo Escobara ale się ponoć cenią
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#11 PostWysłany: 23 Paź 2022 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W listopadzie będę miał dwa pełne dni w Medellin - co polecacie zobaczyć w tym czasie? Oba dni poświęcić na Medellin czy może jeden na Guatape?
Ktoś był na tych wycieczkach "śladami Escobara" i może coś o tym powiedzieć? Jakie atrakcje obowiązkowo w Medellin? Zapewne 13. Dzielnica a co jeszcze oprócz tego? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medellín
#12 PostWysłany: 23 Paź 2022 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1127
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
W Guatapé spałem, ale jak masz dwa dni, to zrób tam jednodniówkę, warto. Tylko sprawdź pogodę przed wyjazdem, bo jak leje i pochmurno, to średnio z widokiem. Samo miasteczko ot takie powiedzmy przyjazne i ładne domki z ornamentami i nic więcej.

A w Medellin 13 dzielnica koniecznie. Na pewno w centrum Plaza Botero - można też zwiedzić pobliskie muzeum z jego pracami. Okolice niezbyt ciekawe.
Do tego Parque Arvi i przejazd gondolkami. Tak to nic więcej z „top things to do” tam nie ma, ale samo miasto jest przyjemne - klimat, otoczka, ludzie, atmosfera i położenie sprawia, że chce się tam być.

Co do szlaku Escobara - uznałem, że to nie dla mnie. Poszedłem tylko pod dom, w którym zginął, bo blisko mieszkałem. Jak chcesz, to te miejsca ze szlaku ogarniesz samemu. Dzielnica Escobara, cmentarz itp.

Jak interesujesz się piłką, to można też ogarnąć jakiś mecz.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group