Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#21 PostWysłany: 30 Maj 2022 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@Legion1
jeśli weźmiesz jednodniowy treking to wracasz późnym popołudniem ale oczywiście przez zmierzchem, jeśli dwudniowy z noclegiem w dżungli to wracasz rano, no myślę, że max. ok. południa do wioski.
Sam jedziesz czy w kilka osób? Jeśli sam to będziesz się raczej musiał dokoptować do kogoś i dostosować do grupy. Jeśli w kilka osób to możesz mieć swojego przewodnika tak jak my mieliśmy i powiedzieć o której mniej więcej chcesz wrócić.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#22 PostWysłany: 30 Maj 2022 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cypel lecimy we 2 ;) planujemy 2 lub 3 dniowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#23 PostWysłany: 30 Maj 2022 10:27 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@Legion1, nie wiem czy to będzie dla Ciebie przydatna informacja, bo nasz trek robiliśmy sporo lat temu, ale myślę, że taka praktyka może być dalej utrzymana. Byliśmy na 2 dniowym treku. Pierwszy dzień to było łażenie po dżungli i podglądanie zwierząt. W drugim dniu po śniadaniu jeszcze kontynuowaliśmy marsz przez dżunglę, ok. 4 godzin, a potem spływ na tratwie z dętek samochodowych - ok. 1 godziny. W sumie skończyliśmy ok 14 godziny. W tym drugim dniu przy śniadaniu przewodnik pytał nas na co mamy ochotę dając kilka wariantów wędrówki. To wszystko jest do uzgodnienia.

Nasz trek, a raczej w tym momencie spływ, kończyliśmy pod naszym guesthousem (był położony jak większość nad rzeką).
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#24 PostWysłany: 30 Maj 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cypel @jaszon dzięki za info. Czyli można to jakoś indywidualnie ustalić co dla mnie duży plus ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#25 PostWysłany: 30 Maj 2022 12:49 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@Legion1 jechałem dzisiaj z lokalnym przewodnikiem a więc przekazuję informacje z pierwszej ręki:
z Bukit Lawang do Danau Toba - podróż około 7-8 godz.
z Toba do Bukittinggi - 16 godzin, zazwyczaj z noclegiem po drodze.
Z Medan lot do Padang ( jest dziennie kilka bezpośrednich, ok. 500 zł) a stamtąd do Bukuttinggi ok. 2 godz.
Gostek jest certyfikowanym przewodnikiem, nawet mówi po angielsku, jak będziesz chciał to wyślę Ci jego namiary na priv. Byłem jego pierwszym zagranicznym turystą od dwóch lat...
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#26 PostWysłany: 30 Maj 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@DMW dzięki za info, musze się naradzić z drugą połówką co do planów i jak będziemy planować te rejony to na 100% się odezwę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#27 PostWysłany: 30 Maj 2022 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@cypel pytanie odnośnie powrotu raftingiem na oponach do wioski. Czy ta atrakcja jest choć trochę wskazana dla osób, które nie potrafią pływać? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medan-Bukit Lawang
#28 PostWysłany: 31 Maj 2022 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Na dętkach nie oponach ;)
Intensywność zależy od stanu wody, prędkości i nurtu. Jak my byliśmy to była raczej popierdółka a nie jakieś wielkie emocje ale ja też jestem człowiek morza i szeroko pojętej "wody" więc trochę inaczej na to patrzę.
Trudno mi powiedzieć czy osoba nieumiejąca pływać powinna w tym brać udział, rzeka nie była jakaś wymagająca i raczej nie głęboka ale wiadomo utopić się można w wannie.
Nie pamiętam też czy były jakieś kapoki itp. ale raczej nie.
Żona, która raczej nie jest "wilkiem morskim" spłynęła i nie było dramatu.

Jak wygrzebie gdzieś inne zdjęcia i uda się mi ustalić czy są jakieś zabezpieczenia to napiszę.
Tak to wygląda

Załączniki:
detki.jpg
detki.jpg [ 703.46 KiB | Obejrzany 300 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group