Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2022 14:23 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Hej,

dostałem właśnie nowy regulamin konta i kart w mBanku. Jeden z punktów mówi:

"Jeśli będziesz przebywać w kraju objętym sankcjami, np. w Iranie, to nie zalogujesz się do serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej i nie skorzystasz z karty. Zmiana zacznie obowiązywać nie wcześniej niż 25 stycznia 2023 r."

Może komuś się to info przyda.

PS. Nie wiedziałem gdzie to umieścić także jeżeli źle wrzuciłem temat to prośba o przerzucenie.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 24 Lis 2022 23:11 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Info nikomu się nie przyda. Iran to kraj objęty sankcjami więc karty organizacji Visa i Mastercard i tak tam nie działają. A jeśli chodzi o logowanie, to obecnie w Iranie nie działa jakieś 90% stron internetowych i aplikacji (rząd blokuje), wszystko przez VPN trzeba otwierać.

Te ich nowe przepisy pewnie mają dotyczyć głównie Rosji.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2022 00:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@mucha To nie do końca prawda.

Info jest ważne, tu nie chodzi o Visę czy MC tylko o to, że będąc w Iranie nie zalogujesz się do swojej bankowości internetowej nie używając VPN. Czyli nie zapłacisz czynszu za mieszkanie, rachunku za telefon, nie zrobisz przelewu Western Union itd.

To są zresztą jakieś wytyczne KNF czy innego regulatora i prędzej czy później zostaną zaimplementowane przez większość bądź wszystkie banki w Polsce. I zostały wprowadzone niezależnie od wydarzeń w Ukrainie. Oczywiście nie dotyczą tylko Iranu, ale i innych krajów objętych sankcjami (w zależności od banku, ale najczęściej jest to Syria, Korea Północna, czasem Kuba).


Dodam, że parę lat temu (prawdopodobnie również teraz) nie było problemu z zalogowaniem się na stronę polskiego banku będąc w Iranie. Za chwilę bez VPN będzie to niemożliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2022 12:22 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Kolega gdzieś tam wrzucił:


Takie dostałem z Mbanku w mailu o zmianach różnych:

Jeśli będziesz przebywać w kraju objętym sankcjami, np. Iranie, to nie zalogujesz się do serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej i nie skorzystasz z karty. Zmiana zacznie obowiązywać nie wcześniej niż 25 stycznia 2023 r. Dokładną datę oraz listę krajów objętych sankcjami podamy w komunikacie na naszej stronie internetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ricinus78 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group