Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2013 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Witam. Mam Pakiet Travel World do karty M&M Premium. Wystarczy takie ubezpieczenie w zupełności na Japonie, czy brać coś dodatkowego ?
Dodatkowo:
Cytuj:
Ubezpieczenie podróżne obejmuje ochroną:
Posiadacza ważnej i aktywnej karty kredytowej World Master Card oraz do 2 osób towarzyszących w podróży zagranicznej.

Lecimy w 5 osób, trzeba jakoś zdefiniować osoby które mają być ubezpieczone ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 06 Cze 2013 19:28 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
jak ja dzwoniłem przed wyprawą się dowiadywać to powiedziano mi że pozostałe 2 osoby określić póżniej można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2013 22:59 

Rejestracja: 31 Maj 2012
Posty: 31
Dostalem do pakietu Classic w Mbanku do karty Mastercard World to ubezpieczenie. Przeanalizowałem, porównałem i jak zwykle kupiłem w mondial assistance ...To ubezpieczenie niewiele jest warte i zawsze sprawdzam, czy w danym kraju dana firma ubezpieczeniowa ma swoje przedstawicielstwo....W Japonii koszty leczenia są piekielnie wysokie, podobnie koszty transportu medycznego i lepiej dopłacić do czegoś bardziej sensownego.
darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2013 23:03 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 17
Jeśli łapiecie się wciąż na < 30 lat to polecam kartę SIC World z Signal Iduna za 65zł ubezpieczenie na cały rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2013 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ja go użyłem w stanach w przypadku nagłego zachorowania.
Nie rozumiem dlaczego piszesz, że jest słabe skoro, naprawdę sporo obejmuje.

Tylko trzeba spełnić warunki, tj. kupno biletów, noclegu, aby ubezpieczenie zaczęło działać.

BTW. Mysłałem, że można tylko jedną dodatkową osobę objąć ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2013 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To jest pakiet dodawany do M&M mbanku + kindle5?

Zakup biletów powoduje uaktywnienie ubezpieczenia tylko w terminie podróży, czy już od momentu zakupu?

Czy kolejnych ubezpieczonych można zgłosić dopiero po zajściu zdarzenia?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Cze 2013 13:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
1.Pakiet dodawany do karty. Kindle nie ma nic w tym wspólnego.
2.Termin podróży.
3.Tak mi powiedziano jak już wcześniej pisałem ;p
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Cze 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Hubert napisał(a):
3.Tak mi powiedziano jak już wcześniej pisałem ;p


Dzięki za info, ale nie rozwiałeś moich wątpliwości "później" = to już po przyjeździe ale przed zdarzeniem, czy dopiero przy zgłaszaniu szkody dobierasz "chętnych" do ubezpieczenia?

Później czyli jak późno ;) byle nie za późno.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2014 23:37 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
czy pakiet travel world dla podrozy 14 dniowej bedzie wlaczony jezeli uzyje karty do platnosci za tylko jeden nocleg w hotelu w tym kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2014 00:37 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Z tego co ja rozumiem wystarczy zaplacic za jakikolwiek bilet, nocleg albo raz zatankowac samochod ktorym sie jedzie i ubezpieczenie obowiazuje wtedy przez 60 dni.

sorry za brak spacji. Kopiowanie z PDFa tak u mnie dziala:

4. Wprzypadku Podróży zagranicznej po kilku krajach, jeżelimiała
onamiejscenieprzerwaniepodczas jednegowyjazduwarunkiem
rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej jest dokonanie jednej
zwymionionychwust. 1 pkt 1-4, transakcji Kartą przed rozpoczęciemPodróży
zagranicznejbądźwtrakcie jej trwania.
5. Ubezpieczony jest objęty ochroną ubezpieczeniową podczas
każdejPodróżyzagranicznejprzezpierwsze60dni jej trwanialub
do momentu powrotu Ubezpieczonego do RP, oznaczającego
przekroczenieprzezniegogranicyRP,wzależnościodtego,conastąpiłowcześniej.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Mar 2014 14:41 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
ok, dzieki za info.

Dzisiaj zadzwonilem na mlinie, konsultantka po sprawdzeniu potwierdzila ze wystarczy rezerwacja jednego noclegu w hotelu aby ubezpieczenie bylo wazne na cala podroz (do max 60 dni).

Podobno sa 2 wersje pakiet travel world: jedna do karty M&M (jest tak jak wyzej opisane), druga do innej, ktorej nie pamietam (tam trzeba oplacic np. przeloty na caly okres) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Jeżeli jako drugą kartę masz na myśli MASTERCARD WORLD (bez naliczania M&M), to w jej przypadku działa ten sam regulamin, wystarczy zakupić nocleg, bilet, wypożyczyć samochód itp.


P.s ta była dostępna właśnie z kindle
http://www.groupon.pl/oferty/slask-extra/mBank/7752996
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
cześć,

chciałbym reaktywować ten wątek, bo wygląda na to, że wbrew mojemu wcześniejszemu przekonaniu, pakiet "Travel World" nadal działa...

Czy ktoś z Was korzysta obecnie z karty mbanku M&M, która jest kontynuacją karty wydanej w pierwszym rzucie (czyli na podstawie wniosku złożonego przed czerwcem 2013)? Pytam, bo do wczoraj byłem przekonany, że pakiet "Travel World" został całkowicie wycofany i nie można z niego korzystać, a tymczasem, przypadkowo zorientowałem się, że tak nie jest. Dostałem dziś potwierdzenie z mbanku, że jeśli moja pierwsza karta wydana była na podstawie wniosku złożonego przed czerwcem 2013 (czyli przed zaprzestaniem przez mbank oferowania tego pakietu jako dodatku do karty M&M), nadal mogę korzystać z tego pakietu, również wtedy, gdy nie mam już tej pierwszej karty, tylko nową kartę, stanowiącą wznowienie tej pierwszej.

Czy ktoś z Was jest w opisanej powyżej sytuacji i korzystał w praktyce z ubezpieczenia Travel World już w czasie posiadania wznowionej karty, a nie tej pierwszej? Jest to dla mnie o tyle istotne, że z doświadczenia (opisanego w wątku o karcie BZWBK + Priority Pass) wiem, że bank potrafi mówić jedno, a robić zupełnie co innego, więc zanim podejmę decyzję o nie kupowaniu odrębnego ubezpieczenia na kolejny wyjazd, wolałbym się upewnić, że ubezpieczenie z "Travel World" rzeczywiście nadal działa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2015 15:31 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Z tego co widzę ochrona ubezpieczeniowa dla Travel World jest okreslona do kwoty 100tys zł rocznie. W przypadku Japonii zalecane jest wyższa kwota, bo to jeden z najdroższych krajów, jeśli chodzi o opiekę medyczną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Paź 2015 15:46 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
tropikey napisał(a):
wolałbym się upewnić, że ubezpieczenie z "Travel World" rzeczywiście nadal działa...


Wejdź w szczegóły karty i sprawdź. Sądzisz, że jeśli ma status "aktywne", to jest de facto nieaktywne? :)

Załączniki:
MM.JPG
MM.JPG [ 28.42 KiB | Obejrzany 8193 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Paź 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
mimx napisał(a):
tropikey napisał(a):
Sądzisz, że jeśli ma status "aktywne", to jest de facto nieaktywne? :)


Dokładnie tego się obawiam. Jakkolwiek dziwnie by to brzmiało, wolałbym być pewnym na 100% na podstawie informacji z różnych źródeł, że "aktywny" (potwierdzam, że mam taki status) oznacza faktycznie aktywny, a nie, np. "aktywny kiedyś tam wcześniej" ;-)
Najlepszym dowodem byłoby dla mnie, gdyby ktoś skorzystał z tego pakietu już za czasów wznowionej karty.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Paź 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Jakieś 10 miesięcy temu dzwoniłem do mbanku w tej kwestii i ten pakiet jest aktywny dla osób które wyrabiały kartę przed już wcześniej tu powołaną datą tak więc powinieneś być objęty ochroną , nie musiałem korzystać do tej pory z ubezpieczenia ( na szczęście) więc nie wiem jak z wypłatą roszczenia, jeśli się obawiasz uruchom na ten wyjazd też ubezpieczenie z BZWBK np. płacąc za nocleg. Na najbliższy daleki wyjazd mam zamiar uruchomić ubezpieczenie z BWZBK i Dinersa - wydaje mi się że to wystarczy akurat to dodawane do karty w mbanku jest chyba najsłabsze z tych co wymieniłem dlatego ja osobiście tą kartę trzymam już tylko po to żeby mile nie przepadały .
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zdaje się, że od 1 stycznia 2017 roku mBank zmienił nieco warunki ubezpieczenia. Mam taki problem, że nocleg zabookowałem przez booking.com (czyli zazwyczaj nie ma przedpłaty). Środki zapłacę dopiero w hotelu, a wg zasad muszę to zrobić wcześniej. Dobrze interpretuję zasady?

https://www.mbank.pl/pdf/ind/ubezpiecze ... 012017.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Paź 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Donoszę... to, że jest się użytkownikiem aktywnej karty M&M mBanku lub PLATINUM i spełnia warunki ochrony wymienione w OWU nie oznacza, że jesteście chronieni. Przed chwilą dowiedziałem się, że moja ochrona ubezpieczeniowa jest nieaktywna (można sprawdzić w serwisie transakcyjnym). Sam jej nie zdezaktywowałem (bo i po co?!).
Pan z infolinii poinformował mnie, że przy wydaniu karty powinna być aktywna.

Proszę sprawdzajcie przed wyjazdem czy ochrona Pakietu Travel World jest uaktywniona, ponieważ konsultant przyznał, że gdyby trzeba było sprowadzić np. moje szczątki, rodzina nie mogłaby skorzystać z ubezpieczenia. Nigdzie w OWU nie ma wzmianki, że w serwisie transakcyjnym ma być zaznaczone, że ochrona jest aktywna.

Zwrotu kosztów za wcześniejszą podróż odmówiono, bo mBank udzielił im odpowiedzi, że nie mam takiego ubezpieczenia...

Załączniki:
mbankm&m.JPG
mbankm&m.JPG [ 32.5 KiB | Obejrzany 4724 razy ]
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Kwi 2019 15:54 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 28
Sorry za odkopanie ale pakiet TRAVEL WORLD jest aktywny dla kart które wydano przed 2014 rokiem, i ich umowa jest cały czas kontynuowana.
Jeśli w międzyczasie zastrzegłeś kartę z powodu zgubienia i została wydana z nowym numerem to ubezpieczenie nadal obowiązuje choć w serwisie transakcyjnym jest "Nieaktywne" - mam taki przypadek i karta żony jak dodatkowa ma status Aktywny a moja główna nie. Na infolinii potwierdzono że to błąd przy wdrożeniu serwisu transakcyjnego i ubezpieczenie obowiązuje bo widzą je w swoim systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group