Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Gru 2016 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tak zupełnie na marginesie sprawy AZ, chciałbym zapytać, czy ktokolwiek tu używa karty American Express? Lektura wątku na FT wskazuje na dość niespotykane w obecnych czasach podejście wydawcy tej karty do jej posiadaczy. Osobiście nie mam zielonego pojęcia o tym produkcie, ale chętnie bym się dowiedział co nieco. Może była o tym jakaś dyskusja na F4F?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 20 Gru 2016 18:44 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
@alexdr, gdyby Alitalia była poważniejszym przewoźnikiem nie byłbym w paru fajnych miejscach, niech taka zostanie jak najdłużej :)

edit:
@‌tropikey‌, w Polsce żaden bank nie oferuje AmEx (kilka miesięcy temu Millennium zaprzestało wydawać). Zostały tylko karty korporacyjne.


Ostatnio edytowany przez jasiub, 20 Gru 2016 18:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2016 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
A co masz na myśli dokładnie o AmExie? Nie śledzę FT, ale kartę miałem swego czasu i używałem

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Gru 2016 18:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌tropikey‌ - uzywam, wrecz maniakalnie :). Wiec jakby jakies pytania to chetnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Gru 2016 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jeśli chodzi o Amexa, to generalnie płynie z FT obraz bardzo kompetentnej obsługi, która jest "frontem do klienta" i sama proponuje rozwiązania dla niego korzystne w tej nieciekawej historii, np. niezwłoczny zwrot kosztów biletu przed rozpatrzeniem wniosku o chargeback.

Ale nie chciałby robić tu zamieszania. Może jest jakiś inny wątek, gdzie można by o tym podyskutować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2016 20:00 

Rejestracja: 09 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 141
Kilometry: 511 691
Raz w życiu robiłem chargeback, w ING Śląski. Natychmiastowy zwrot środków na konto. Niestety musiałem zgłosić sprawę na policję, taki wymóg ING. Policja w 24 h umorzyła, za dużo zachodu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Gru 2016 20:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mam sluzbowego amexa. problem z ta karta jest taki, ze nie wszedzie ja akceptuja (prawdopodobnie maja lub mieli wyzsza prowizje dla akceptantow lub to kwestia rozliczen miedzybankowych)

ale rzeczywiscie obsluga na wysokim poziomie, karta dla klienta, a nie dla banku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Gru 2016 21:08 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Ja mam absolutnie przeciwne wrażenia dotyczące mojego korpoAmexa.
Strona to powrót do lat 90tych. Na polskiej stronie błędy językowe. Statementy wyglądają jakby je ktoś drukował, skanował, OCRował a potem konwertował do PDFów. Autospłatę (poleceniem zapłaty) można ustawić dopiero od chyba roku. CVV na PRZEDNEJ stronie karty to jest totalna pomyłka.

Przykład A:
Spłacam kartę dzień przed terminem, przelew wychodzi ostatnim Elixirem. Na następnym statemencie pisiąt złotych za spóźnienie, ponieważ im schodzi ze 3 dni na rozliczenie wpływów. Reklamacja -> zwrot po 3 miesiącach.

Przykład B: Firma zmieniła nazwę, zamykamy stare karty i otwieramy nowe - spoko. Na rachunku technicznym starej karty miałem kilkadziesiąt złotych nadpłaty. Przetransferowanie tego na nowy rachunek to reklamacja i 3 miesiące międlenia.

W porównianiu do mojej prywatnej Citi w opcji "biedak" (Simplicity), to jakość systemów informatycznych tu i tu to różnica jednej generacji. Ogólnie wydaje mi się że niewiele tracimy, z racji że FT rozpływa się nad obsługą głównie Amexów w kolorach innych niż zielony.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2016 21:57 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@Aclan - mimo wszystko przedkladam to ze sa frontem do klienta w przypadku jakichs problemow nad wyglad ich strony i duza biurokracje.
Mam dalej AMEX Millenium PLN i zagraniczny AMEX w EUR.
25 lat temu to byla jedna korporacja ktora przy zgloszeniu kradziezy karty zapytala mnie czy potrzebuje szybko gotowki i wyslali mi nowa karte DHL expressem bez pytania o zgloszenie kradziezy na policji.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Gru 2016 23:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Gru 2016 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
A możecie przybliżyć koszty takiej karty (na użytek prywatny)?
Czy dobrze rozumiem, że obecnie można u nas pozyskać tylko taką, która wydawana jest w UK? Czy to w ogóle możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Gru 2016 22:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Ja mam AmEx w Mille ale to już ostatnie dni jej życia, 5 stycznia przestają je autoryzować i bank zamyka współpracę. Korzystało się dobrze, karta była darmowa (przy 5 dowolnych transakcjach w miesiącu). Używałem w zasadzie tylko u OTA które ten typ karty miały bezprowizyjny i w hotelach gdzie chcieli robić jakieś blokady i przy innych podejrzanych transakcjach na odległość gdzie istniało ryzyko fraudu - wiedziałem że przy tego typu kartach chargeback idzie gładko. Ale nie miałem okazji spróbować.

Kursy walut też były bardzo dobre (gorsze od śp. Raiffeisen Wizzair ale zdecydowanie lepsze niż w każdym innym banku).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Gru 2016 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ktoś to w Polsce jeszcze wydaje?
Ostatnio się zastanawiałem nad wyrobieniem i w Millenium już nie widziałem w ofercie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Gru 2016 23:38, edytowano w sumie 1 raz
P i odpowiedź masz kilka postów wczesniej ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Gru 2016 23:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
W Polsce chyba juz nikt.
Bezposrednio na stronie AMEXA mozna się ubiegać
https://www.americanexpress.com/poland/ ... cc_pl.html


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Gru 2016 23:39, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Gru 2016 13:47 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Na stronie Amexa też nie można: Please note International Currency Card products are only available to existing American Express customers with more than six months of membership*, or to individuals that have been referred by their Private Bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Gru 2016 13:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Co do obsugi klienta to rzeczywiscie jest super w porownaniu z innymi wydawcami kart, wszystko zalatwiane szybko i "na gebe" bez tworzenia jakichs strasznych procedur.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Używałem parę lat temu - służbowej. W nowej firmie dostałem citi.

No i zatęskniłem za amexem wiec chciałem wyrobić prywatnie.. no way, tylko korporacyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
przepraszam za może głupie pytanie, ale co oznacza w tym wypadku karta "korporacyjna". Mówimy o korporacji jako o molochu międzynarodowym, czy też może w grę wchodzi malutka korporacyjka jednoosobowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
sa tez karty dla small business, czy dostepne w pl - nie wiem,
nie kazda karta Amex to samo "dobro", niektore nie daja zadnych dodatkowych benefitow, trzeba sie dokladnie wczytac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:25 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
W Polsce nie ma oferty dla małych przedsiębiorców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
raczej moloch
notowany na NYSE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group