Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Maj 2016 13:36 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
ja od siebie mogę dodać że ważna jest (jak dlamnie) fajka z zaworkiem. gdy się zanurzymy to nie łykniemy wody
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 16 Maj 2016 13:51 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 131
Loty: 26
Kilometry: 92 529
Mam easybreth i jest to jeden z moich najlepszych zakupów w ostatnim czasie. Nic nie przecieka, jest wygodnie, można sobie swobodnie oddychać i nic nie paruje. Jak dla mnie rewelka, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Maj 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
kaviorwiki napisał(a):
Dzięki za wszystkie sugestie.Po wnikliwej analizie wszystkich propozycji,doszedłem do wniosku,że dla żony kupię Easybreath,a dla siebie maska&fajka,jak sprawdzą się w praktyce przedstawię po powrocie z Filipin. :D


Stwierdzam,iż EasyBreath jest bezkonkurencyjny w porównaniu do zwykłej maski-kupuję dla siebie!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:26 

Rejestracja: 06 Mar 2013
Posty: 28
Loty: 12
Kilometry: 17 822
Maska Easybreath jest dobra jeśli nie planujesz nigdy nurkować bo nauczysz się złych nawyków oddychania. Może teraz nie planujesz nurkować z butlą, ale kto wie co będzie za 10 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
No i wygląda się w niej jak nie z tej ziemii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Maj 2016 00:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
To prawda. Co sprawia, że budzi zainteresowanie - także pod wodą.

Załączniki:
kosmita.JPG
kosmita.JPG [ 173.33 KiB | Obejrzany 10529 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Maj 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
pr2emek napisał(a):
Maska Easybreath jest dobra jeśli nie planujesz nigdy nurkować bo nauczysz się złych nawyków oddychania. Może teraz nie planujesz nurkować z butlą, ale kto wie co będzie za 10 lat.



Co masz na myśli? Właśnie zastanawiam się nad zakupem maski i fajki albo tego hełmu. Wcześniej tylko wypożyczałem podczas snorkelingu.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Maj 2016 10:48 

Rejestracja: 06 Mar 2013
Posty: 28
Loty: 12
Kilometry: 17 822
Chodzi o to, że w tej masce oddychasz normalnie nosem, a mając fajkę musisz nauczyć się oddychać ustami przez fajkę co dla początkujących stanowi problem. Gdy ktoś nauczy się pływać w masce i będzie oddychać nosem będzie miał trudności w zejściu pod wodę z butlą bo tam oddychasz ustami a nie nosem. Będziesz miał zły nawyk do nurkowania, wiadomo że może nie planujesz nigdy schodzić pod wodę z butlę, ale nigdy nic nie możesz wiedzieć. Może tak spodoba ci się snoorkeling, że stwierdzisz za 5 lat, że trzeba spróbować czegoś więcej.


lapka88 napisał(a):
pr2emek napisał(a):
Maska Easybreath jest dobra jeśli nie planujesz nigdy nurkować bo nauczysz się złych nawyków oddychania. Może teraz nie planujesz nurkować z butlą, ale kto wie co będzie za 10 lat.



Co masz na myśli? Właśnie zastanawiam się nad zakupem maski i fajki albo tego hełmu. Wcześniej tylko wypożyczałem podczas snorkelingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 14 Cze 2016 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Co myślicie o tym zestawie, który jest w najnowszej gazetce Lidla? http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=63166
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Cze 2016 18:28 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
lapka88 napisał(a):
Co myślicie o tym zestawie, który jest w najnowszej gazetce Lidla? http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=63166


Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu i jak często będziesz go używał. Nie jest to sprzęt który zainteresuje "zaawansowanego użytkownika". Dopiero gdy skorzystasz kilka razy z "dobrego i sprawdzonego" sprzętu poczujesz różnicę. Jeżeli zamierzasz używać go prze kilka lat, to kup sprzęt firm które specjalizują się produkcji takiego sprzętu. Jest ich wiele i każdy ma swoje preferencje. Najbardziej znane marki to: AQUALUNG, CRESSI, MARES, TUSA, TECHNISUB... Ważne, żeby maska miała hartowane szkło i miękki, silikonowy kołnierz uszczelniający. Kupując maskę należy ją dopasować do twarzy- nie każdy (nawet najlepszy model) będzie Ci pasował. Jak się to robi... Najprościej polega to na przyłożeniu maski do twarzy i lekkim zassaniu powietrza nosem Maska powinna trzymać się twarzy nawet gdy pochylimy głowę do przodu (w trakcie próby nie zakładamy paska na głowę). Tak dobrana maska będzie służyć przez wiele lat.
Podobnie jest z płatwami i rurką...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 14 Cze 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
lapka88 napisał(a):
Co myślicie o tym zestawie, który jest w najnowszej gazetce Lidla? http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=63166

najbardziej mnie zaintrygował nagłówek "Profesjonalny komplet do nurkowania" :mrgreen:
"płetwy" zawsze mogą posłużyć za łapkę do ubijania much
profesjonalny bo nie poszli w kaloszówki ;)
myślę, że jak się zanurzysz w wannie to sobie krzywdy nie zrobisz
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Cze 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@Grześ dzięki za konstruktywną opinię. Kupię zestaw Mares bo już wcześniej miałem na niego oko :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Cze 2016 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Maski EasyBreath w trailerze filmu "The Space Between Us" :)


Załączniki:
maski.PNG
maski.PNG [ 421.03 KiB | Obejrzany 10042 razy ]
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Cze 2016 09:06 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
@lapka88 Sprzęt MARES zazwyczaj jest OK. Dodatkowo firma słynie z ładnego wzornictwa - co może być dodatkowym atutem. :D . Pamiętaj o dopasowaniu maski - nie każda pasuje do każdej twarzy. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Cze 2016 09:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Zachęcona dobrymi opiniami na forum o maskach firmy Mares wlasnie zakupiliśmy maski i fajki tej firmy. Byliśmy teraz na Okinawie i wybraliśmy się na całodniowa profesjonalna wycieczkę nurkowa. Nasz trener zwrócił uwagę na nasze maski i powiedział ze są najlepsze. Spisały się dzielnie na kilka nurkowań w oceanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczerze polecamy.
Image

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 15 Cze 2016 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Grześ napisał(a):
Pamiętaj o dopasowaniu maski - nie każda pasuje do każdej twarzy.


Tutaj trafiłeś w dychę, bo maskę przed zakupem koniecznie trzeba przymierzyć, co było już opisane w postach powyżej również. Nalepiej kilka różnych modeli od różnych producentów. Mares robi bardzo dobre maski i sprzęt w ogóle w sensownych cenach. Ostatnio jednak kupowaliśmy nową maskę do nurkowania dla mojej żony, w modelach do przymiarki było również kilka Maresów, ale jakoś jej nie pasowały, chociaż do oczywiście dobry sprzęt. Ostatecznie wybrała jednak innego producenta, nic Maresowi nie ujmując.

@Grześ opisał powyżej jak dobierać maskę. Ja dodam od siebie, że poza tym, że ma dobrze przylegać i być szczelna po zassaniu powietrza nosem musi jeszcze być... wygodna. Sprawdzamy dokładnie czy nie uciska w żadnym miejscu.

W przypadku maski do nurkowania swobodnego lub z butlą (nie snurkowania po powierzchni z samą maską i fajką) sprawdzamy też jak nam się w niej zaciska nos celem późniejszego wyrównania cisnienia w uszach. Na nurkowaniu będziemy to robić wielokrotnie i ważne by nie podrażniać i obcierać przy tym nosa. Można też wybrać maskę o małej pojemności, bo taką łatwiej potem się przedmuchuje celem usunięcia wody ze środka.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Łysolek uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 06 Lip 2016 09:46 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 38
Poleci ktoś jakiś sklep stacjonarny w Warszawie z tym sprzętem? Chcę zakupić maskę i fajkę i chętnie bym przymierzył kilka modeli.

Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:17 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
W Decathlonach możesz kilka przymierzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Lip 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
W decathlonie widziałem wczoraj nawet pełne maski na całą twarz. Od siebie dodam bo sam mam też maskę i fajkę z tego sklepu a mam też porównanie z innym sprzętem, że jest dobrej jakości i za rozsądną cenę. Niezależenie gdzie zdecydujesz się kupić, najważniejsze żeby było na masce napisane tempered glass tj. szkło hartowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 13 Sie 2016 12:40 

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 27
Posiadam maskę EasyBreath i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Należy jednak mieć na uwadze, iż maski EasyBreath NIE NADAJĄ SIĘ do nurkowania poniżej jednego metra.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-08-13 o 12.39.55.png
Zrzut ekranu 2016-08-13 o 12.39.55.png [ 41.07 KiB | Obejrzany 8824 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group