Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Co do diabła mogło mną kierować, by o godzinie 23:02, dnia 30 grudnia 2012 roku otworzyć swoje konto na f4f? Czy oglądałem tę stronę będąc niezarejestrowanym? Absolutnie nie pamiętam, ale zakładam, że duży wpływ miał u mnie przedsylwestrowy alkohol, kierujący moją polską, szaloną i romantyczną duszę do "otwarcia się na świat"...

Ciekaw jestem jak to wyglądało u was!
Dodatkowo, chciałbym, żebyście wkleili w waszym poście waszą pierwszą wiadomość, która rozpoczęła waszą przygodę na tym portalu.

Mój pierwszy post wyglądał następująco :lol: :

"Witam serdecznie,

od pewnego czasu poszukuję biletów na lot do któregoś z miast wschodniej Australii.
Jestem zainteresowany podróżą pomiędzy 23.03-01.04 (+/- 2 dni). Idealnym miejscem wylotu byłoby Oslo, ale
zdaję sobie sprawę, że może być ciężko coś znaleźć w rozsądnych cenach z Norwegii.
Chciałbym zmieścić się w kwocie 3000 zł (o ile to w ogóle możliwe)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-)

Pozdrawiam"


PS. Moje poszukiwania widać spełzły na niczym, bo nigdy w życiu nie byłem w Australii, chociaż 3 razy miałem kupione bilety... :lol:


Ostatnio edytowany przez jakwilk 15 Lut 2019 18:17, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 15 Lut 2019 17:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A Twój drugi post był taki:
Cytuj:
Dzięki za tę propozycję!

Zastanawiam się również nad opcją podróży na któreś z lotnisk południowoazjatyckich (Singapur, Kuala Lumpur, Dżakarta, Manila) i późniejszy transfer do Australii. Masz może jakieś sugestie? Najtaniej wychodzi Singapur z Rzymu (około 2300 zł) - czy jest to zadowalająca cena, czy można się tam dostać taniej?

Doceniam każdą aktywność! :-)

Pozdrawiam!

;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2019 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ale prehistoria :D Musiałem sięgnąć aż do 18.08.2011 r.! Całości nie będę cytować, bo głupi wtedy byłem (choć i dziś różnie bywa, jak np. z niedawnym dopytywaniem o przejazd autobusowy w Krakowie :D), więc tylko drobny wycinek:

"cześć,
mój udział na forum pozwolę sobie od włożenia kija w mrowisko"

Tyle wystarczy. Takie były moje pierwsze tu słowa. Potem powymądrzałem się trochę na temat mil, a dopiero z czasem forum otworzyło mi oczy na oścież... Gdyby kogokolwiek interesował ciąg dalszy (zaręczam, że nie warto), jest on tu:
miles-more-jak-sensownie-wykorzystac-mile,1553,4661&p=28011#p28011

Przy okazji, pozdrowienia dla @marek2011, który był moim pierwszym tutejszym interlokutorem :D




Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
no cóż, ja swoim pierwszym postem złamałem najświętszą zasadę:
PIŁEŚ NIE PISZ, nie piłeś napij się!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@jakwilk ja się zarejestrowałem tydzień po Tobie, ale o ile pamiętam to śledziłem to forum już wcześniej.
Pierwszy post:
Cytuj:
Witam

Mam ponad 370k mil na koncie i status Senator ważny do końca lutego 2013.
Co stanie się z niewykorzystanymi milami w przypadku utraty statusu (0 mil statusowych) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2019 19:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Juz wiesz co sie stanie? :)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2019 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Status spadł do FTL'a, mile zostały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2019 18:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Skoro mamy taką okrągłą rocznicę, to tak sobie przypominam swoje początki z f4f. Stronę „sprzedała” koleżanka z pracy, która któregoś dnia w biurze mówiła coś o jakiejś ofercie ze strony i zdziwiona pytała „Jak to nie znacie fly4free?” :o

Nie było opcji – wszyscy od razu wklepują w przeglądarkę i potem w sprzyjających okolicznościach czasami odpalamy w pracy, zazdroszcząc tym anonimowym dla nas ludziom, którzy byli na tyle szybcy, że kupili jakieś mega okazje zanim zostały opieczętowane „Wyprzedane”. Przy okazji oczywiście złorzecząc „Gdybym tylko mógł w tym terminie, to bym leciał…” :evil: Ale zawsze coś było nie tak. Albo robota, albo nie wpisywało się w plany, które wtedy człowiek miał.

Po jakimś czasie zorientowałem się, że jest też forum. Ludzie pytają o różne rzeczy związane z podróżami, z miejscami, proszą o porady. Czasami tam sobie zaglądam. Przychodzi październik 2012. Czytam wpis „Czy ktoś może polecić jakąś fajna trasę z Singapuru na kilka dni - Malezja, Indonezja?”. No przecież ja właśnie niedawno byłem w Malezji :!: W końcu nastał czas – rejestruję się i popełniam pierwsze wpisy właśnie o Malezji :) Ale potem nastaje czas - można powiedzieć – stagnacji. Trochę podróżuję, ale zawsze brakuje czasu, więc piszę niewiele. Statystyk nie znam, ale przez kilka lat pewnie niecałe 100 wpisów. W połowie 2016 r. mam zero punktów statusowych :| I tak naprawdę wtedy ruszyła lawina – zacząłem się jakoś więcej udzielać, nauczyłem się jak szukać okazji i zacząłem się nimi dzielić na forum (czasami klikając po nocach zamiast spać). Sam zacząłem więcej latać, miałem więc też więcej informacji praktycznych, a chęć ich przekazania automatycznie przełożyła się na większą aktywność forumową. Tak naprawdę dopiero przez te 3 ostatnie lata spotkałem kilkunastu forumowiczów w realu – w samolocie, na lotnisku czy na warszawskich spotkaniach. I wstyd się przyznać, ale jeszcze nie byłem na żadnym zlocie :oops: Kiedyś trzeba będzie nadrobić :lol:

A jak to było u was :?: :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Gru 2019 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja trafiłem tutaj przypadkiem szukając info o Sandefjordzie, do którego pierwszy raz miałem lecieć sam, bez małżonki na jednodniówkę po ciężkim sezonie (do chwili wejścia w życie F4F, odbyłem raptem kilka lotów, teraz nastukałem już ponad 300). Nie ma dnia że tu nie zaglądam, choć raczej nie mam czasu na pianie. Nie wstydzę się mówić, że jestem uzależniony od latania, kupowania biletów - choć już nie tak jak kilka lat temu, gdzie przepadało mi po kilka-kilkanaście lotów, bo podpalałem się ze współpracownikami że jest fajna oferta (na końcu i tak zazwyczaj leciałem sam). Od 3 lat praktycznie nic nie marnuję, byłem w tylu miejscach (choć wg mnie widziałem mało), że zacząłem mądrzej planować - z głową (mam w biurze tablicę, gdzie moi pracownicy widzą kiedy znikam i gdzie, żeby nie zawracali mi głowy - jeżeli nie trzeba). Wciągnąłem tutaj lekko 30 osób, rodzinę, współpracowników, nawet gości z pensjonatu lub apartamentów. Nie raz z którymś z Was widziałem się we Władku :) Czym było by życie bez F4F?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Gru 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wątek ciekawy, ale patrząc na nieco wcześniejszy (od-czego-sie-to-wszystko-zaczelo,18,138817) ciekaw jestem, czy się rozwinie... A może lepiej je połączyć?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Gru 2019 19:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22323
może @jakwilk dopisze jeszcze raz? :)


Ostatnio edytowany przez Washington, 18 Gru 2019 21:01, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Gru 2019 21:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@tropikey Paweł chciał napisać swoje przemyślenia w formie ogłoszenia (pisał je na SG, postanowił podzielić się również na forum), prosił o wstawienie w formie zamkniętej
Jeśli formuła Wam się podoba nie ma przeszkód by kontynuować temat w tym wątku :) Tylko proszę jak zawsze o trzymanie się tematu, wyważone wypowiedzi i zachowanie kultury, bo jak pokazało już kilka usuniętych postów - z tym bywa różnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
10 lat kawał czasu. Pewnie większość z Nas zaczęła więcej lub mniej latać dzięki F4F, a na pewno dzięki rozwojowi strony, forum, innych zakamarków internetu taniej i więcej.
Wielu z forumowiczów ma na koncie 50,100,200 czy tam ponad 300 i więcej lotów i ciekawi mnie kilka rzeczy

Czy są w Waszym dorobku loty, podróże, których człowiek żałuję? Nie chodzi mi o miejsca które rozczarowały, gdzie widząc atrakcyjna cenę , ciekawe zdjęcia na SG kupuje a na miejscu jednak jest trochę inaczej, mniej kolorowo niż się zapowiadało. Tylko czy są faktycznie wyjazdy które okazały się kompletna katastrofa, zmarnowanym pieniędzmi i czasem?

Druga kwestia czy też przez rozwój F4F oraz innych tego typu stron Nasze podróże nie stają się bardziej jakby to powiedzieć przewidywalne, mniej zaskakujace a co za tym idzie dające mniej frajdy? Jest dostęp do wielu informacji z wielu zakątków świata, przed wyjazdem można tak przestudiować temat, że nawet nie trzeba gdzieś jechać by wiedzieć prawie wszystko. Czy te pierwsze wyjazdy bez takich zasobów informacji nie były ciekawsze od tych dziś?

Nie wiem czy za bardzo nie odleciałem z tymi pytaniami ale co tam spróbuję zaspokoić ciekawość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
peta napisał(a):
Czy są w Waszym dorobku loty, podróże, których człowiek żałuje?


Ja mam taki przykład z ubiegłego roku. Był to bardzo intensywny rok latania dla mnie i mojej żony. Bardzo dużo zwiedzania i postanowiliśmy zrobić sobie tydzień leżakowania na plaży. Co by nie było niedomówień: oboje czasem lubimy sobie poleżeć na słońcu kilka dni z dobrą książką. I wybraliśmy sobie końcówkę września w Lloret de Mar.
Ka-ta-stro-fa.

Ludzi pełno, mimo że teoretycznie po sezonie. Kuchni hiszpańskiej to trzeba było szukać z telefonem w ręku, bo same pizze i burgery. Na plaży już chłodnawo.

A można było wziąć samochód za grosze i objechać niezły kawałek Hiszpanii w ten tydzień...

Wracając do tematu, to u mnie też najpierw była SG sporadycznie, potem RSS na SG i czytanie postów codziennie. Jak już SG nie wystarczała to forum - najpierw wybrane działy (promocje, relacje) raz na jakiś czas, teraz jestem tutaj codziennie. Jeszcze jestem na etapie, że więcej czytam i mało się udzielam. Zobaczymy jak będzie dalej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Gru 2019 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
10 lat temu to ja jeszcze nigdzie nie wyjeżdżałem sam, bo byłem jeszcze w gimnazjum ;) w 2010 roku kupiłem rower z mojego zdjęcia profilowego i nim zacząłem jeździć, choć większe wyprawy dopiero od 2016 roku. Wcześniej jedynie krótkie wyjazdy. Co do samolotu to pierwszy raz poleciałem na swoje 18-ste urodziny, to było w 2012 roku.

A tu na forum od 2017 roku. Pierwszy raz trafiłem tu, kiedy szukałem informacji o spaniu na lotnisku w Katowicach. Co najśmieszniejsze, miałem może 10-15 postów, a już w tamtym momencie ktoś mnie gdzieś wyhaczył na łapu capu :lol: bo coś tam napisałem, że miałem na tym lotnisku w Katowicach namiot ze sobą, więc mogłem spać. No i oczywiście na łapu capu "oo ciekawe gdzie ten namiot rozbiłeś" czy coś takiego :D

Później długo nic i chyba w marcu 2018 szukałem odpowiedzi na pytanie odnośnie odprawy na lotnisku. I @miriam oraz właśnie Ty @Kashpir pomogliście mi, mówiąc, że wystarczy na lotnisku pokazać kod rezerwacji. Będąc na tym forum walnąłem się w łeb myśląc sobie, jaki ja głupi wcześniej byłem. Ponieważ odprawa na lotnisku kosztowała 10 Euro, a wystarczyło zrobić wybór miejsc, co by wyszło o wiele taniej ;) (wtedy nie mogłem się odprawić 2 dni przed lotem)

Dzięki forum sporo się dowiedziałem, sposoby szukania lotów itp. I chyba najważniejsza informacja to plus za dużą kulturę na forum oraz dla moderatorów. Będąc zarejestrowany na wcześniejszych, dwóch forach to moderatorzy byli zbytnio nadęci i jak był temat o koziołkach to o koniu nie wolno było nawet szeptać, przez co cała atmosfera się zwalała. A tu tego nie ma. Wszystko uporządkowane, wiadomo jak i gdzie pisać... no i jest luz. Wiadomo, zdarzają się pojedyncze przypadki, jak np Asfalto, ale prawda jest taka, że nigdzie nie jest idealnie. Za to dążenie do ideału jest... idealne ;)

A i z okazji 10 lat temat z pontonami również się zdziesiątkował, bo 1000 stron oraz 20000 postów stuknęło. Brawo @skrzat za pomysł na tą zabawę.

Wszystkiego najlepszego na kolejne 10, tfu, 100 lat :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Sudoku oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group