Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lip 2013 16:17 

Rejestracja: 20 Lip 2013
Posty: 3
Witam

Mam prośbę. W połowie sierpnia wybieram się wraz z dziewczyną na Lazurowe Wybrzeże, a dokładniej do Marsylii. Czytając różne przewodniki i internet natknąłem się na informacje dotyczące tego, że w tym mieście nie jest za bardzo bezpiecznie. Czy to prawda, lepiej w nocy się nie zapuszczać w miasto? Prosiłbym również o pomoc w przekazaniu info na temat plaż znajdujących się blisko Marsylii. Również interesuje mnie jakie są koszta transportu kolejowego np. z Marsylii do Nicei i Monako.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

THX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Marsylia
#2 PostWysłany: 24 Lip 2013 15:09 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 95
Podłączam się pod zapytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#3 PostWysłany: 24 Lip 2013 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki, na temat Marsylii było dużo wątków,
np. prowansja-marsylia-i-okolice,209,27913

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#4 PostWysłany: 24 Lip 2013 22:31 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
karat5 napisał(a):
Witam

Mam prośbę. W połowie sierpnia wybieram się wraz z dziewczyną na Lazurowe Wybrzeże, a dokładniej do Marsylii. Czytając różne przewodniki i internet natknąłem się na informacje dotyczące tego, że w tym mieście nie jest za bardzo bezpiecznie. Czy to prawda, lepiej w nocy się nie zapuszczać w miasto?
THX


Dwa lata temu, na koniec wrzesnia, o godz 10 rano bedac z dwojka dzieci w porcie w poszukiwaniu wycieczek statkiem, bylam swiadkiem szarpaniny pomiedzy kilkoma facetami, jeden z nich wymachujacy ogromnym nozem, wszedzie pelno krwi. Wygladalo to zatrwazajaco. Facet z nozem pod wplywem alkoholu. Do czasu przyjazdu policji bylo malo fajnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#5 PostWysłany: 24 Lip 2013 22:34 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Potwierdzam, nie jest bezpiecznie. Zresztą sami Francuzi trąbią o tym od lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#6 PostWysłany: 25 Lip 2013 09:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jest tak samo bezpiecznie jak w Brukseli... Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#7 PostWysłany: 25 Lip 2013 10:03 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 19
Ja byłem w Marsylii 3 dni we wrześniu zeszłego roku z żoną. Z lotniska do miasta dotarlismy koło północy, ale nawet w okolicach dworca nie zauważyliśmy niczego niepokojącego. W ciągu dnia byliśmy w dzielnicy muzułmańskiej, żadnych nieprzyjemności. Generalnie w każdym mieście lepiej nie zapuszczać się w ciemne i nieznane zaułki. Natomiast ludzie w Marsylii bardzo uprzejmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#8 PostWysłany: 25 Lip 2013 11:07 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Potwierdzam. Pisałam już o tym w innym wątku o Marsylii i Prowansji. Zawsze można natrafić na jakieś zdarzenia. Też chodziłam po dzielnicy muzułamańskiej. Klimat jak w Tunezji, Egipcie. Ale najtańsza żywność. I ciekawostki w ich marketach. Potwierdzam też- ludzie pomocni, choć bałam się, bo francuskiego ani, ani...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Marsylia
#9 PostWysłany: 25 Lip 2013 12:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Aczkolwiek warto dodać, że w Marsylii jest bardzo kolorowo, dużo bardziej niż w jakimkolwiek innym mieście (Francuskim), które zdarzyło mi się odwiedzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2014 01:37 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z przechowalnią bagażu na dworcu St. Charles? Korzystał ktoś?

Bo w necie znalazłem sprzeczne informacje do kiedy są czynne (raz do 21:00 raz do 23:00 a raz że tylko w sezonie letnim) a skoro nie jest w mieście za bezpiecznie to nie chciałbym latać z walizką ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2014 07:55 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja bym ją zostawił dla samej wygody, przy zachowaniu normalnych reguł ostrożności, jak w każdym innym miejscu nie powinieneś mieć problemów w Marsylii.

Jeżeli możesz tyle poczekać to odpowiem na pytanie w niedzielę, moja ładniejsza połówka będzie wtedy na St. Charles w Marsylii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2014 18:43 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 27
Byłem w Marsylii jakieś 3 tygodnie temu i co prawda w okolicach dworca St Charles jest sporo imigrantów, ale też nie dajmy się zwariować. Poruszałem się raczej po centrum - okolice dworca, portu, Palais Longchamps, dzielnica targowa niedaleko portu (w której się czułem jakbym się przeniósł na chwilę poza Francję) i nie byłem świadkiem żadnych nieprzyjemnych sytuacji, choć trzeba uważać, jak w każdym większym mieście. Na ulicach można spotkać bezdomnych, trochę dziwnych typów, ale czy w Paryżu czy Brukseli jest inaczej? Natomiast czytałem, że lepiej omijać niektóre rejony Marsylii, np. północne dzielnice, które bywają szczególnie niebezpiecznie, ale ja się tak nie zapuszczałem.

Jeśli chodzi o przechowalnię bagażu na dworcu, to korzystałem z niej i polecam. Nie pamiętam niestety, do której godziny jest czynna, ale znajduje się na samym końcu peronu 1 lub A (już nie pamiętam, jaka tam numeracja była). Jest to przechowalnia samoobsługowa, najpierw bagaże są prześwietlane, a potem samemu się wybiera szafkę (są chyba 3 rodzaje w zależności od wielkości bagażu - im większa szafka, tym drożej, ale mój bagaż Ryanairowy plus trochę mniejszy plecak kolegi zmieściły się do najmniejszej szafki), wrzuca się odpowiednią kwotę (warto mieć monety, nie pamiętam, czy jest możliwość płatności banknotami/kartą), maszynka wypluwa potwierdzenie, które należy z powrotem włożyć do maszynki przy odbiorze bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Właśnie usłyszałem w audycji radiowej, że Marsylia to miasto bardzo mocno zislamizowane.
Czy to prawda ? Aż tylu tam muzułmanów ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@ELBE
Marsylię i okolice nazywa się drugą Algierią...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:24 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
z wiki:
Cytuj:
W wyniku imigracji głównie ludności arabskiej do Francji, która znacząco nasiliła się od lat 70. XX wieku zmieniła się znacząco demografia tego miasta. Niegdyś miasto zamieszkiwała ludność głównie wyznania chrześcijańskiego, a na początku XXI wieku szacuje się, że już co trzeci mieszkaniec Marsylii jest wyznawcą islamu. Patrząc na trendy demograficzne w najbliższym czasie Marsylia stanie się miastem, w której islam będzie religią dominującą, zapowiada się, że będzie to również pierwsze miasto zdominowane przez islam w Europie Zachodniej
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zerknij prosze:

https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/info ... ow/francja

Kod:
Bezpieczeństwo

Po atakach terrorystycznych we Francji w styczniu 2015 r. został wdrożony tzw. „plan Vigipirate”, wprowadzający stałe środki wzmożonej czujności w celu zapobieżenia kolejnym zamachom. W związku z tym, w miejscach publicznych w całej Francji, m.in. na dworcach, w pobliżu atrakcji turystycznych oraz przy urzędach państwowych, można spotkać liczne patrole służb mundurowych. Odwiedzając te miejsca należy być przygotowanym na ewentualną kontrolę bagażu. Nie powinny także dziwić ogłoszenia nawołujące do zachowania czujności.

W miejscach turystycznych i użyteczności publicznej (metro, szybka kolej podmiejska, muzea, sklepy, plaże na południu kraju) należy zachować szczególną ostrożność ze względu na częste kradzieże kieszonkowe i możliwe rozboje. Nie należy pozostawiać dokumentów, pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów w pokojach hotelowych oraz w samochodach.
W Paryżu i okolicach należy zachować szczególną ostrożność ze względu na bardzo częste kradzieże kieszonkowe. Osoby planujące zakupy w północnych rejonach Paryża są narażone na włamania do samochodów, wybijanie szyb w samochodach i wyrywanie torebek oraz saszetek. Najlepiej mieć przy sobie jedynie drobne kwoty w gotówce, zalecamy regulowanie transakcji handlowych bezgotówkowo.
 
Podróżującym na autostradach zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w porze nocnej podczas postojów na stacjach benzynowych i parkingach autostradowych. Częste są przypadki napadów rabunkowych na podróżujących samochodem zagranicznych turystów przez zorganizowane grupy przestępcze, szczególnie w w regionach południowych Francji (Langwedocja - Roussillon i Lazurowe Wybrzeże).

Kierowcom TIR zaleca się zachowanie ostrożności w czasie obowiązkowych postojów nocnych, ze względu na powtarzające się przypadki kradzieży (odsysania) paliwa z baków samochodów ciężarowych.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group