Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Gru 2023 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Zobacz na Getyourguide. Tam są oferty wycieczek jednodniowych z M., opinie i można podpatrzeć warianty.
 Relacje PM off
Michal Szyszka lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.

#102 PostWysłany: 22 Gru 2023 14:19 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak, o po dziewiątej rano wyjeżdżając z Marrakeszu, z przystankami na tankowanie, na Tizi'n'tichka, byliśmy w twierdzy w okolicach 14.

Więc spokojnie można zebrać się wcześniej koło 8 i mieć jeszcze więcej czasu. Jedyny problem jaki może być to przejazd przez Atlas, spadnie śnieg i cały plan nie wypali.
 Relacje PM off

#103 PostWysłany: 22 Gru 2023 15:12 

niebieski
Moim zdaniem może być ciężko. Kwesta o której wystartujesz oraz jak często będziesz stawać na zdjęcia i zwiedzanie.
Droga P1506 jest bardzo malownicza ja stawałem dosyć często.
Realnie wg. mnie w Ait Ben Haddou może zastać cię zmrok.
 Relacje PM off

#104 PostWysłany: 22 Gru 2023 16:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Michal Szyszka IMO niewykonalne w zime, ale sprobowac mozna...
Jechalem dokladnie ta trasa, czyli powrot nie glowna droga - trasa REWELACYJNA - ale na wiose. W koncowce marca w Atlasie jeszcze lepilem balwana i rzucalem sniezkami. Tak jak powiedziane bylo wyzej, wystarczy mala sniezyca i moga zamknac trase na kilka godzin lub nawet dzien lub dwa.
Sprawdz jaka bedzie pogoda i jesli na nastepne 24-48h sa dobre prognozy i warunki na trasie, to bardzo warto pojechac, ale zrob nocke w Warzazat albo Ait Ben Haddou.
Inna sprawa to temperatury w zime, nie bedzie fajnie wychodzic z cieplego samochodu na zdjecia i male "treki"... znacznie przyjemniej jest na wiosne.
 Relacje PM off

#105 PostWysłany: 22 Gru 2023 21:27 
Awatar użytkownika

Loty: 166
Kilometry: 359 371
srebrny
Dzięki za rady.
Co do pogody, to żyje w przeświadczeniu, że tam śniegu jeszcze nie ma, sprawdzam pogodę na przełęczy Tizi n'Tichka i dotychczas codziennie jest "patelnia" z temperaturami w dzień ok 10-13 stopni, w nocy poniżej 0. Jeżeli nie zmienię planów to trasę zamierzam pokonać za tydzień w sobotę (30 grudnia), mam nadzieję, że do tego czasu pogoda się nie zmieni.
Oczywiście planuję wyjechać wcześnie tj. max o 8 rano i zdaję sobie sprawę, że przy zachodzie słońca o 18:30, z powrotem, do Marrakeszu mogę dotrzeć po zachodzie słońca.
Mobilek lubi ten post.

#106 PostWysłany: 22 Gru 2023 21:48 

niebieski
Jestem po 5 latach drugi raz w Marrakech.
Urok spacerowania po medynie psują non stop jeżdżące wśród tłumu pieszych i hałasujące motocykle oraz zapach spalin. Nie pamiętam, żeby 5 lat temu był z nimi problem. Duży minus.
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 23 Gru 2023 11:16 

srebrny
Będę pełne 3 dni w Marrakeszu w styczniu- gdzie warto wybrać się na 1 dzień i gdzie kupić wycieczkę? Czy też lepiej dac sobie spokój i zostać na miejscu?

#108 PostWysłany: 23 Gru 2023 14:34 
Awatar użytkownika

Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@katka256

Lepiej poświęcić ten czas na Marrakesz. Gdzie kupić wycieczkę? Wszędzie jeden wielki scam ;)
 Relacje PM off
katka256 lubi ten post.

#109 PostWysłany: 30 Gru 2023 15:53 

Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Taki mały update. Jesteśmy właśnie w Marakeszu, a dokładnie w trasie do Zagory. Wyjechaliśmy na 2dniowa wycieczkę zaliczając po drodze Ajt Bin Haddu. Pogoda super, wszystko idzie płynnie. Spokojnie jak ktoś chciał, to mógł ogarnąć wyżej wspomniane jako wycieczkę jednodniowa autem. Wracamy jutro wieczorem ale raczej nie sadze, by były jakieś trudności na drodze, np śnieg. Wcześniej zanim zarezerwowałem wycieczkę (u polecanego gdzieś tu na forum Khalida) sprawdzałem pogodę łącznie z najwyższymi punktami na trasie i wyglądało obiecująco i tak jest.

Pogoda jak na zdjęciu niżej;)

Image
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#110 PostWysłany: 30 Gru 2023 22:24 
Awatar użytkownika

Loty: 166
Kilometry: 359 371
srebrny
Pewnie piszesz o moim pytaniu sprzed kilku dni. Potwierdzam, pogoda super. Z Marrakeszu wyjechaliśmy dziś ok 8 rano, było jeszcze ciemno, 5 stopni, szybkie tankowanie i ok 10:30 byliśmy na przełęczy Tizi n'tichka.
Image
Kilka kilometrów za przełęczą zaczęło się najlepsze - trasa P1506, rację mieli Ci co pisali, że ten odcinek zajmie najdłużej, przystanki co kilka minut, widoki bajeczne.
Image
Image
Image
Image
Image
Przed 14 dotarliśmy do Ajt Bin Haddu, temperatura ok 23 stopnie, spędziliśmy tu ok 2 godziny.
Image
Finalnie w Marrakeszu byliśmy 40 minut po zachodzie słońca, ok 19:10, po drodze zjedlismy jeszcze obiad w lokalnej knajpie.
Image
2 ludzi lubi ten post.

#111 PostWysłany: 09 Lut 2024 18:53 

Jeśli ktoś potrzebuje aktualnych informacji to w poniedziałek wróciłem z Maroka. Wycieczki taniej rezerwować na miejscu ceny za 3 dniową wycieczkę na pustynie od 60 USD -tyle my płaciliśmy i wszystko było ok. Śniegu w górach nie było widać, zresztą lokalesi mówią że od 2 lat mają problemy ze śniegiem i deszczem. Wszystkie agencje w zasadzie mają wywieszone te same wycieczki fakultatywne, które w zasadzie różnią się tylko ceną. Jeśli kogoś zmęczył Marakesz śmiało polecam wycieczki jednodniowe.
 Relacje PM off  

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości