Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:29 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
a czy w pierwszej połowie czerwca wodospady "działają" ? :)

w czerwcu to już chyba nawet noce są ciepłe w Maroku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 25 Mar 2014 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Byłem w zeszłym roku i miejscowi opowiadali, że małpy zakręcają wodę i sezon na wodospady się kończy :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Mar 2014 10:13 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
@Washington
A jak wygląda kwestia powrotu z Setti Fatmu do Marrakeszu busikiem. Czy mam stanąć przy drodze, czekać parę godzin i machać czy jest może jakiś przystanek z godzinami odjazdów w Setti Fatmie?

Ogólniejsze pytanie: gdzie w marrakeszu jest dworzec lokalnych busów (nie turystycznych tripów tylko takich jak np do Setti Fatmy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Mar 2014 11:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Busik jedzie z glownej ulicy, zaczyna w Seti, lokalsi powiedzieli nam o ktorej (15:30 i 16:30, chyba pozniejszych nie ma, nie wiem jak z wczesniejszymi, ale mysle ze colectiva by sie zlapalo), a potem po prostu podeszlismy do jedynego busika jaki na ulicy stal, jednak ciezko powiedziec ze to byl przystanek ;)

Dworzec lokalny - nie pamietam, jest ich kilka w zaleznosci jaka firma jedziesz, w domu mam notatki, jak wroce to napisze

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 25 Mar 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
główny dworzec z którego jeżdżą autobusy, busy, osły i wszystko inne
Gare Routière de Marrakech‎
http://goo.gl/maps/xwe9D
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 25 Mar 2014 16:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Owszem jest główny dworzec tak jak cypel zamieścił (jak na Gare Routiere nie pokazuje nikt drogi to też możesz się spytać o bab doukkala)
ale np dzielone taxy czyli colectivy ustawiają się tutaj 31.620109,-7.989475
a CTM ma dworzec Gare Voyageurs o tu 31.626801,-8.020427
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 29 Mar 2014 22:26 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
Z tego co udało mi się przeglądnąć forum, wycieczki do Merzougi zaczynają i kończą się w Marakeszu.
Czy wśród oferowanych w Marakeszu wycieczek, były tez takie które kończyły się w Fez? Jeżeli nie to czy polecacie po prostu w Merzoudze "przesiąść" się na lokalny autobus do Fez?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 29 Mar 2014 22:43 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Oczywiście, autobusy w Maroku są tanie i wygodne nie wiem po co ci biuro podróży?
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Kwi 2014 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
ozz napisał(a):
Z tego co udało mi się przeglądnąć forum, wycieczki do Merzougi zaczynają i kończą się w Marakeszu.
Czy wśród oferowanych w Marakeszu wycieczek, były tez takie które kończyły się w Fez? Jeżeli nie to czy polecacie po prostu w Merzoudze "przesiąść" się na lokalny autobus do Fez?

O 19.30 z Merzougi Supraturs nocny do Fezu (na miejscu około 4.00) cena 180 MAD
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Lip 2014 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
1. Czy orientujecie się gdzie w Marrakeszu będziemy mogli się odprawić i wydrukować bilety powrotne?

2. Jak rozwiązaliście kwestię gotówki - nosiliście ją przez cały pobyt w Maroko przy sobie? mieliście kartę i korzystaliście z bankomatów? czy Riady są bezpieczne i zostawialiście większą część gotówki/laptopy w pokojach?

Z góry dzięki za odp ;)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Lip 2014 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Nie pomogę Ci za bardzo, ale to wynika raczej z natury Twoich pytań :)

1. Jak będziesz nocować w riadzie, to prawdopodobnie będą mieli internet i drukarkę, a jak nie to powiedzą Ci, gdzie można ją znaleźć. Generalnie zapytasz kogoś i Ci pomogą. Dasz radę! :)

2. Co do gotówki: taka samo jak w przypadku wszytkich krajów, które mają bankomaty w większości miast. Czyli optymalnie trzymasz trochę gotówki przy sobie, masz Mastercarda w USD i Visę w EUR i korzystasz z bankomatów. Jak nie korzystasz z kart i nosisz tylko gotówkę, to dzielisz ją i chowasz w różnych miejscach: np. stelaż w plecaku, skarpeta w plecaku, moneybelt przy sobie, stanik przy sobie (kobiety :)), but itp.

Czy riady są bezpieczne. Myślę, że tak. Ale nigdy nie wiesz, czy pracownik przemiłego właściciela riadu nie jest przypadkiem kleptomanem. Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje zawsze. Ja raczej noszę laptopa i gotówkę ze sobą (chyba, że zostawiam w noclegowni plecak z ukrytym w nim głęboko zapasem gotówki), ale wiele osób może robić inaczej i nie znaczy, że któryś sposób jest lepszy. Znajdź taki, który Tobie zapewni poczucie komfortu.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Lip 2014 11:51 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Aa skoro mowa o przechowalni bagażu, np. w hostelach czy w riadach, to pobierają opłatę ? Jeśli tak, to ile MAD ? Warto zostawić ? Bo nie uśmiecha mi się z plecakiem podróżować wszerz i wzdłuż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Lip 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Nie mam konta walutowego z karta, ale przed wyjazdem postaram się go założyć a kartę wyrobić - pytanie czy konto USD i wyciąganie pieniędzy z bankomatu (przeliczenie na dirhamy) jest bardzo niekorzystne w porównaniu z wymianą gotówki w kantorze?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Lip 2014 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Waniliacynamon napisał(a):
Aa skoro mowa o przechowalni bagażu, np. w hostelach czy w riadach, to pobierają opłatę ? Jeśli tak, to ile MAD ? Warto zostawić ? Bo nie uśmiecha mi się z plecakiem podróżować wszerz i wzdłuż.

Wszystko zależy od miejsca. Ja w Maroku ani razu nie płaciłem za przechowanie bagażu, ale zostawiałem go w miejscach, w których wcześniej spałem, więc było to takie rozszerzenie usługi. Na pewno można zostawić też w każdym innym riadzie/hotelu itp. ale nie wiem jak to będzie z płatnością. Nie powinno być drogo, czasem może za darmo. Wszystko na pewno się da, nie trzeba wszędzie nosić plecaka.

Maxima0909 napisał(a):
Nie mam konta walutowego z karta, ale przed wyjazdem postaram się go założyć a kartę wyrobić - pytanie czy konto USD i wyciąganie pieniędzy z bankomatu (przeliczenie na dirhamy) jest bardzo niekorzystne w porównaniu z wymianą gotówki w kantorze?

Na pewno kurs USD/MAD będzie mniej korzystny w banku niż w kantorze. Ale jeśli wymienisz wcześniej złotówki na USD w internetowym kantorze, to oszczędzisz na kursie w porównaniu z wymianą w kantorze naziemnym i cała transakcja nie wychodzi źle. Ja polecam konto w EUR w mBanku, masz wtedy darmowe wypłaty z bankomatów za granicą. Poczytaj więcej w odpowiednim temacie: http://www.fly4free.pl/forum/waluty-wymiana-maroko,625,42901.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Lip 2014 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Dzięki za odpowiedź. PLN na USD nie będę musiała wymieniać, już je mam. Pomysł z kartą to próba rozwiązania problemu podróżowania z duża ilością gotówki przy sobie.. Jakoś skóra na plecach mi cierpnie jak myślę, że miałabym ze schowaną w saszetce gotówką na cały wyjazd chodzić po zatłoczonych placach i pustyniach.. :/ dlatego kombinuje, choć nie wiem czy mądrze :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Lip 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Maxima0909 napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. PLN na USD nie będę musiała wymieniać, już je mam. Pomysł z kartą to próba rozwiązania problemu podróżowania z duża ilością gotówki przy sobie.. Jakoś skóra na plecach mi cierpnie jak myślę, że miałabym ze schowaną w saszetce gotówką na cały wyjazd chodzić po zatłoczonych placach i pustyniach.. :/ dlatego kombinuje, choć nie wiem czy mądrze :)

Pustynie nie są takie znowu zatłoczone :P Żart, wiem, co masz na myśli :)

Posiadanie karty to nie kombinowanie. To przezorność. Ale może już starczy w tym wątku o gotówce i kartach, bo to nie ten temat :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Sie 2014 22:30 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Washington napisał(a):
Ad 3 - dokładnie tak. Zabierają z głównego placu/Twojego hotelu, masz czas wolny (przyjdzie przewodnik by zgarnąć wycieczkę - podziękuj i powiedz że sam pozwiedzasz) i o określonej godzinie odjazd z powrotem.

A mógłby ktoś podać link, pod którym można dokonać rezerwacji takiej wycieczki nad wodospad Ouzoud? Ile kosztuje taka przyjemność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Wrz 2014 13:54 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
gdzie jest dworzec CTM w marakeszu?
mieszkam w okolicy placu (jemaa el fna)
da sie tam dojsc na piechoke czy trzeba brac taryfe?
jutro mam nocny bus do fezu
edit
bilety mozna kupic u posrednika przy rue de prince kolo banku populaire
w sklepie kosmetycznym ;) - wskazowka praktyczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Wrz 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Spokojnie dojdziesz na piechotę z okolic placu. Dworzec autobusowy CTM jest przy dworcu kolejowym.
Vide mapka poniżej.

Załączniki:
MarraBUS.jpg
MarraBUS.jpg [ 74.61 KiB | Obejrzany 1711 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Wrz 2014 17:23 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
dzieki, tam w poblizu chyba sa 2 dworce:
Garre Routiere dla wszystkich autobusow (w tym niektorych ctm)
i jakis osobny tylko dla CTM?
na bilecie mam napisane
depart: BD ABOUBAKR SEDDIK
nie moge tego znalesc na mapie...
informacja praktyczna;
marlboro light po 22 DH za paczke jak sie bierze karton
(przemyt z algierii, startuja od 40 :D - a w kiosku marokanskie kosztuja 32 :mrgreen: )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group