Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Gru 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Meduzy napisał(a):
...ale również polecam wynajęcie samochodu, ponieważ jazda nim po Maroku to czysta przyjemność...


Aż tak bym nie szarżował:) Przyjemność jest dzięki widokom, miejscami konfiguracji dróg i również -miejscami- niskiego natężenia ruchu. Natomiast miejscowi kierowcy, jak to Arabowie, potrafią wiele, mając za motto "na drodze jestem ja i tylko ja".

Mimo to -tak jak przedmówcy- polecam wynajęcie auta. Warto jednak pamiętać, że na drodze oczy dookoła głowy i maksymalne przewidywanie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Gru 2017 12:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:51 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Korzystając ze wskazówek Washingtona postanowiliśmy pojechać do Seti Fatmy. Wybraliśmy dojazd busem. Koszt to 20dh w jedną stronę z przesiadką w Ourike.Dojazd lokalnymi busami może i najtańszy ale trzeba mieć dużo czasu.Czasy odjazdu to chyba mają bardzo elastyczne.Przy przesiadkach znowu to samo czekanie i czekanie...Kiedy dojechaliśmy do Fatmy wcale nie było łatwo zdecydować się na jakiś mostek do przejścia na drugą stronę. Oczywiście bezinteresownych przewodników nie brakuje.Kiedy już znajdziemy się na drugiej stronie trudno znależć najlepszą drogę wśród gmatwaniny ścieżek i schodków.
Kiedy miniemy bary, sklepy i inne biznesy robi się całkiem przyjemnie.Trzymamy się potoka i dochodzimy do słynnej drabiny za 5dh. Byliśmy chyba dosyć wcześnie bo Arab od drabiny jeszcze spał (kolejne niewydane dirhamy).Zero nagabywania, zero turystów-bajka.W międzyczasie gdzieś na drugim planie widac wspominane małpy.Kiedy dochodzimy do podnóża ostatniego wodospadu pojawia się problem ze znalezieniem właściwej ścieżki(zero oznaczeń).Robimy parę prób.Początkowo łatwa trasa robi się niebezpieczna.Na szczęście w dole pojawiły się jakieś osoby więc poczekaliśmy i poszliśmy za nimi.Razem doszliśmy do miejsca-jakby początku tego strumienia.Nasi wybawiciele tam zostali. Nam było mało więc poszliśmy dalej wzdłuż jakby wyschniętego koryta.Teren stawał się coraz bardziej odkryty(jak to w górach) a i widoki na Fatmę w dole i wierzchołki na górze były przednie. Powrót tą samą trasą.Kiedy byliśmy koło drabiny Arab już był "na chodzie"(drabina odstawiona oczywiście).Przypomniałem sobie z opisu o drugiej ścieżce, którą wybraliśmy.Szybko sforsowaliśmy otwarte już sklepy i bary.Potem mostek i bus który już czekał.Ale i tak odjechaliśmy nie wcześniej jak za trzy kwadranse.Ogólnie wycieczka całkiem, całkiem ale żeby d..ę urywało to nie.Wodospadom daleko do tych na Islandii czy w Norwegii.Może mało wtedy wody było... Plusem na pewno była sama ucieczka choć na chwilę od tego całego harmidru na Jemaa el Fna.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lut 2020 16:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 31 Maj 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Wpis Wojtka z forum lotnictwo.net.pl (za jego zgoda):

Maroko we wszelkich przekazach jawi się jako oaza spokoju.
I tak samo spokojnie do tego podszedłem, byłem w Fawelach w Rio, slumsach w Jakarcie i wielu innych mniej znanych miejscach, które uchodziły za niebezpieczne. Mało czego się boje, ale..
Pewnie pojawiłem się w niewłaściwym czasie, w niewłaściwym miejscu ale przeżyłem mały horror we wspomnianym Marrakeszu.
Jakies 5km od ścisłego centrum jest wzgórze, na dole są takie domki-slumsy i podjechałem tam zrobić fotę górki i się zaczęło ...
Bylo około 17, jasno a facet staje przede mną i nie pozwala przejechać, zaczynam cofać a podbiega jeszcze kilku i zaczynaja szarpać za klamki. To ja na ręcznym, zawrotka i spadam stamtąd a goście rzucają kamieniami w auto. No to ja ogień i próbuje wyjechać a oni biegną (bardzo wąskie ulice, więc nie można się rozpędzić), wyrywają wycieraczkę z tyłu i lecą coraz większe kamienie a dwóch wsiada na skutery i kopią w auto. Wyskoczyłem na główna ulicę a ci za mną na skuterach, blokują mi drogę, więc skręciłem w końcu pod prąd i udało mi się ich zgubić zaraz przed centrum Marrakesz,u gdzie jest policja na ulicach. Wszystko trwało może 10 minut.
Mi się nic nie stało, ale moja 208 wygląda jak po bitwie. Wygniecione od kamieni i kopania dwoje drzwi z przodu, przedni błotnik, ślady po kamieniach na dachu, słupkach, drzwiach, wyrwana wycieraczka z tyłu.

Maroko jest piękne, ale po takiej akcji chętnie wróciłbym do domu.
Więc facet, który cię przestrzegał miał sporo racji, podobno Marrakesz to znacznie bardziej Afryką niż np. Casablanka.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 11 Cze 2018 18:04 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 1
Hej,
Wybieram sie do Maroka 31.07 - 06.08 (tak wiem bedzie baaardzo goraco). Zaplanowalam pobyt w Marrakeszu od 31.07 do 03.08 (tu przylatuje i stąd odlatuje). Bardzo chcialam zobaczyc plaze w Legzira i byc moze sprobowac surfingu. Co moge zobaczyc po drodze z Marrakeszu i gdzie najlepiej przenocowac?? Do Legziry planowalam wynajac auto. Czy ktos pomoze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Cze 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W samej Legzirze byłem jakiś czas temu ale budowli tam obok jakieś hotele więc można i bezpośrednio przy plaży. Ja bym jednak wybrał Sidi Ifni jak chcesz pobyć w klimatycznym miejscu albo Mirleft (tu są jakieś szkółki serfingowe). Po drodze na pewno warto Essaouire i Tafraoute.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Lip 2018 17:00 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 7
billy

Jadę niedługo i najbardziej chyba boję się upałów. Chcę zrobić 2500km autem, mam nadzieję że obędzie się bez przygód


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lut 2020 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Lut 2020 15:55 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
Informacje z ostatnich dni.
Większość głównych atrakcji obecnie w cenie 70 MAD/ wejście / os. dorosła (np. grobowce Saadytów, pałac Bahia, pałac Badii). Sam plac to jakiś kosmos dla ludiz o mocnych nerwach i dużej cierpliwości.
Dojazd collectivem do Setti Fatmy przy pełnym "załadunku" (czekaliśmy w każdą stronę może minutę) 30 MAD / os OW. Na miejscu, nawet teraz w lutym dużo ludzi, większość bierze przewodników więc z początku, chcąc nie chcąc i tak musisz iść za nimi. Po minięciu knajpki można się odłączyć i iść dalej (ledwo zauważalna droga w lewo), polecam mieć maps me i lepsze buty, bo jest naprawdę ślisko. Pana z drabiną nie spotkaliśmy, daliśmy radę, po minięciu wycieczek robi się przyjemnie.
Pyszne buły z mięsem mielonym, jajem, "serem", warzywami za 10 i 15 MAD, dużo lokalsów tutaj - https://goo.gl/maps/9q16mRiFk1yq9c7k6.Taki tani, smaczny fast food.
Revolut w większości miejsc działa(poza bankomatem na placu przy poczcie). W credit agricole nie było prowizji.
Bardzo polecam opisany na forum przejazd miejskim autobusem z lotniska na plac (nr 11,12,18, 20) za 4 MAD z okolic ronda zamiast nr 19 za 30 MAD. Dojście dosłownie 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 07 Lut 2020 13:39 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Sonia6 napisał(a):
Revolut w większości miejsc działa(poza bankomatem na placu przy poczcie).


Jak mówisz o Al Barid banku to bez problemu i prowizji wypłacałem moją Visą Revoult kilkukrotnie 2 tyg. temu tam. Za to miałem problem z płatnością w Riadzie kartą (teoretycznie odrzuciło) a pobrało środki. Później musieli oddawać PayPalem ale załatwiłem bez większych problemów. Same wstępy to warto wziąc pod uwagę, że część jest droższych np. Yves Saint Laurent Museum z Le Jardin Majoralle to 180 MAD. Warto iść najpierw do muzeum i kupić bilet tam bez kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Lut 2020 10:03 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 36
Dokładnie o te bankomaty chodziło, u mnie Revolut ale Mastercard, Może miały jakiś kaprys i nie chciały mnie w ten dzień obsłużyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Mar 2022 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Gdyby ktoś chciał miejsce parkingowe w Marrakeszu bez użerania się z samozwańczymi parkingowymi i za darmo: 31.635734210850746, -8.004520417844045
Żwirowy plac naprzeciw cmentarza w "luksusowej" dzielnicy Gueliz. Lokalizacja 1km pieszo od ogrodów Majorelle, 800m od najbliższego wejścia do mediny, 2,1km od placu Jemaa El-Fnaa. Gdyby na żwirowym placu nie było miejsca, miejscówki wzdłuż parkingu też wyglądały na niepatrolowane przez parkingowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 16 Lis 2022 10:38 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Hej,

możecie polecić całodniową wycieczkę w okolicach Marrakeszu?
Może macie jakieś sprawdzone biuro które oferujr takie wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Lis 2022 19:57 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Hej,

możecie polecić całodniową wycieczkę w okolicach Marrakeszu?
Może macie jakieś sprawdzone biuro które oferujr takie wycieczki?
(podbijam temat)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Lis 2022 20:36 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@pluumm Taka runda pozwoli zobaczyć piękno Atlasu i liznąć pustynię. Ale lepiej sobie przenocować gdzieś na pustyni i wrócić na drugi dzień.

Załączniki:
Screen Shot 2022-11-27 at 19.31.45 copy.jpg
Screen Shot 2022-11-27 at 19.31.45 copy.jpg [ 520.87 KiB | Obejrzany 1434 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 06 Gru 2022 12:20 

Rejestracja: 22 Lis 2015
Posty: 56
Loty: 234
Kilometry: 438 727
Chupacabra - dzięki!
skorzystałem z podpowiedzi i było warto.

Jeśli ktoś szuka biura w Marrakeszu i woli wycieczki Jepp-ami lub busami niż autokarami to korzystałem z: Viator
mocno polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 06 Gru 2022 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@pluumm, a ceny orientacyjne za te wycieczki pamiętasz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 07 Gru 2022 15:37 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Robiłem taką trasę i była naprawdę fajna.
https://anywhereweroam.com/ait-ben-haddou/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Wrz 2023 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nie wiem czy dział właściwy, ale w wyniku trzęsienia ziemi zginęło bardzo wiele osób i zniszczeniu uległo częściowo stare miasto w Marrakeszu:
https://tvn24.pl/swiat/maroko-silne-trz ... ia-7335429
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Wrz 2023 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Niestety, powazne trzesienie ziemi. Pewnie bedzie jeszcze sporo informacji na ten temat i zapewne wysoce nieoptymistycznych...
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 08319.html
https://www.google.com/maps/@31.2631864 ... ?entry=ttu

Załączniki:
Zrzut ekranu 2023-09-9 o 10.19.21.png
Zrzut ekranu 2023-09-9 o 10.19.21.png [ 348.05 KiB | Obejrzany 814 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 10 Wrz 2023 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Niestety już ponad 2 tysiące ofiar.

W tym roku planowaliśmy, jako pierwszą wycieczkę do Afryki, polecieć do Marrakeszu właśnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Gru 2023 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Czy ktoś z Was próbował robić samochodem trasę z Marrakeszu do Ait Ben Haddou (jazda tam drogą P1506 przez dolinę Ounila) i z powrotem w jeden dzień? Czy jest to wykonalne mając na uwadze, że kilka godzin odchodzi na przystanki i zwiedzanie?
Załącznik:
Marrakesz.PNG
Marrakesz.PNG [ 181.59 KiB | Obejrzany 168 razy ]

Weekend sylwestrowy (3 dni) spędzam w Marrakeszu i w jeden dzień chciałem wyskoczyć poza miasto i szukam pomysłu na jakąś fajną widokowo trasę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group