Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2016 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Witam,

W listopadzie w terminie 07.11-15.11 będę z dziewczyną w Maroko ;) Byłem tam sam w zeszłym roku i lekko poznałem ten piękny kraj. Teraz będziemy tam trochę dłużej i mamy w planach zobaczyć kilka miejsc. Na początek szukam pomocy z jednym tematem. Docelowo z Bergamo lecimy do Marrakeszu. Tam chciałbym spędzić max do 2 dni. Z Marrakeszu chcemy udać się na pustynię Merzougę. Tutaj pytanie- lepiej szukać wycieczki z lokalnego biura podróży w Marrakeszu czy przedostać się tam transportem publicznym? Bo w przypadku poruszania się po kraju w grę wchodzi tylko transport publiczny. Jeśli tak to orientuje się ktoś jak najlepiej ułożyć trasę żeby tam dotrzeć? ;)
W planach mamy na 100% również Essaourię, a reszta to jeszcze kwestia to rozważenia. Miała być Legzira, ale niestety po ostatnich wydarzeniach wypadła już z planu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
IMVHO brać wycieczki z Marrakechu sie nie opłaca. Skroją cię potrójnie. Idziesz na dworzec autobusowy obok Bab Doukkala wsiadasz w autobus i śmigasz przez Atlas w kierunku Merzougi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2016 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@‌billy‌ dzięki za info. Są szanse na jakiś nocny transport chociaż częściowo? Bo odległość spora więc zapewne dojazd tam trochę może zająć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2016 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Nocnym nie jechałem to nie wiem. W dzień do Warzazatu śmigają dość często a do Al-Raszidiji też pamiętam były. Na pewno był rano koło 8. Nie wiem jak teraz. Ale warto drogę podzielić na etapy i zobaczyć wąwozy Todra i Dades jeśli macie czas. A i jeszcze Ait Ben Haddou przed Warzazatem. O Skourę ewentualnie można zahaczyć. Jest co robić po drodze.


Ostatnio edytowany przez billy, 26 Wrz 2016 13:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mamy 8 dni z czego 7.11 będziemy w Marrakeszu o 14 a wylatujemy 15.11 z Rabatu wieczorem. Chcąc jeszcze zobaczyć Essaourię będziemy mieli spory odcinek do pokonania z Merzougi. Więc chyba wąwozy będą musiały poczekać na inną okazję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej @‌Legion1‌ będziemy w tym samym terminie w Maroku tylko wracamy z Fezu :) plan-na-tydzien-od-marrakeszu-do-fezu,348,98344 tutaj nasz plan, my chcemy zrobić trasę trochę inną, darujemy sobie wybrzeże tym razem. Będziemy w czwórkę, więc chyba na 100% bierzemy auto i ruszamy w stronę Merzougi, przez wąwozy i do Fezu. Co do Waszego planu to wydaje mi się, że trochę nie ma sensu wracać do Marrakeszu, może też lepiej jechać do Fezu i stamtąd do Rabatu (z Merzougi do Fezu są autobusy jak dobrze kojarzę). No chyba, że bardzo bardzo chcecie do Essaouiry ;) Ale wtedy sporo czasu spędzicie w autobusach.. a to jednak tylko tydzień.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@‌olajaw‌ widziałem Twój temat, ale nie chciałem się pod niego podpinać ze swoimi pytaniami bo uważam, że nie do końca byłoby to fair ;) Własnie zaczynam się zastanawiać czy starczy na to czasu. Ze względu na moją dziewczynę biorę też pod uwagę wykupienie wycieczki w Marrakeszu. Moja partnerka nigdy nie była jeszcze na takiej objazdówce więc nie wiem czy na początek takie ciąganie jej środkami komunikacji będzie dobrym rozwiązaniem. No, a pustynia to jej marzenie więc chcę ułożyć plan pod tą atrakcję.
Dojazd komunikacją z Marrakeszu na pewno będzie czasochłonny i wtedy Essaouira raczej by nie miała już racji bytu. Wycieczka z Marrakeszu dawałaby taki plus, że stamtąd byłoby blisko. Twoja opcja Merzouga-Fez to w sumie dobry pomysł przy organizacji na własną rękę tego odcinka ;)
Dzięki za podpowiedź. Muszę przedyskutować to ze swoją drugą połówką :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:50 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
"Ciąganie" środkami komunikacji, szczególnie Grand Taxi i Petit Taxi to jedna z największych atrakcji Maroka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@‌Bruner‌ wiem co masz na myśli. Bardziej jednak chodziło mi o odległości ;) dla niej to będzie pierwsza taka dłuższa objazdówka. Ja mam za sobą już sporo wyjazdów, ona dopiero raczkuje w tym temacie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:54 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Legion1 napisał(a):
Są szanse na jakiś nocny transport chociaż częściowo?

Na pewno jest autobus do Rissani, wysiadasz, idziesz do jedynej knajpy w mieście na kawę czy co tam lubisz.
Zaprzyjaźniasz się z miejscowymi, w międzyczasie pojawią się naganiacze z ofertami wyjazdu na pustynie w różnych konfiguracjach.
Tak w ogóle to warto się przejść na souk w Rissani, ceny niespotykane gdzie indziej (taniutko),
Można spróbować steak'a z wielbłąda, napić się mleka czy coś tam zapalić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Wrz 2016 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Twój plan zrobiliśmy samochodem , ale na samym początku była opcja autobusem - transport publiczny.
Będzie troszkę męczące, ale spokojnie idzie się tam dostać, pamiętaj że są różni przewoźnicy i różne ceny.
Nie opłaca się wycieczką z biura podróży , gdyż na miejscu pustynia to 70-100 zł na polskie, ok 15-20 usd
a spokojnie można taniej - nocleg , wielblądy, kolacja i śniadanie
a transport - też nie będzie drogi
uważaj na handlarzy wycieczkami w Merzouga bo to jak mała mafia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Wrz 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Dzięki wszystkim za info ;) Czy infrastruktura noclegowa w miejscowości Merzouga jest dobra? Chodzi mi głownie o nocleg z możliwością zostawienia bagażu w razie czego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Z reguły niemal wszędzie gdzie nocowałeś zgadzają się przechować bagaż. Wrzucą do jakiejś pakamery czy postawią za kantorkiem i tyle. Czasem mogą chcieć parę groszy ekstra. Jakbyś miał jakieś trudności to zawsze możesz próbować w jakimkolwiek miejscu "usługowym", najlepiej takim z którego skorzystałeś np. punkt w którym kupiłeś bilety na wieczorny autobus, kantorek w którym wykupiłeś wycieczkę (jeśli akurat jakąś wykupiłeś) restauracja gdzie zjadłeś obiad itd. Na wszelki wypadek jednak nie zostawiaj w bagażu nic cennego bo to jednak taka nieformalna, grzecznościowa przysługa i jak coś zginie to to nie masz żadnej "procedury reklamacyjnej" a i udowodnić coś komuś trudno. "Nie mamy pańskiego plecaka i co nam pan zrobi?"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@‌billy‌ dzięki za info :) Zauważyłem, że Merzouga ma kilka opcji noclegu więc nie jest tak żle. Póki co z dziewczyną prowadzimy dyskusję nad trasą.
Ona obstawia opcję wycieczki z biura podróży w Marrakeszu (więc powrót tam), a ja natomiast jestem za opcją transportu publicznego bez wracania się do Marrakeszu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
IMVHO jak dziewczyna nie spróbuje samodzielnego podróżowania to skąd będzie wiedziała czy jej się to podoba? Ja bym ją starał się przekonać aby ten jeden raz spróbowała. Złapie bakcyla - OK. Nie złapie - wrócicie do zorganizowanych wycieczek.
Moja żona też kiedyś wywracała oczami w stylu "ale jak to pod namiot? To nie wykupimy wczasów?". Potem się wciągnęła i już sobie wczasów z FWP ani innej formy zorganizowanego wypoczynku nie wyobraża.
Zawsze możesz jej delikatnie zasugerować, że zaoszczędzone pieniądze możecie przeznaczyć na romantyczną kolację przy świecach na pustyni czy inne takie. Chyba, że pieniądze was nie ograniczają. To wtedy co szybciej i wygodniej.
Przy indywidualnej organizacji warto wracać przez Fez. Według mnie najlepsza medyna w Maroko.
Jakiś nocny do Fezu powinien być. To mocno turystyczne miejsce. Ja jechałem takim do Fezu przez Ar-Raszidiję ale z Tinghiru.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Przekonuj przekonuj :) może się spotkamy gdzieś na trasie :D A tak na serio wg mnie głównym argumentem jest mało czasu na miejscu (my też niestety tyle mamy,nad czym ubolewam :( ale urlop nie guma ;) ), więc jeśli weźmiecie opcję transportu publicznego, który nota bene jest bardzo dobry w Maroku to więcej zobaczycie niż z wycieczkami biur podróży, no i będzie zdecydowanie taniej :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Wrz 2016 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Wiem, wiem, ale niestety ciężki temat ;) Tak czy inaczej muszę przegotować wszystkie argumenty "za" opcją transportu publicznego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Paź 2016 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No więc w ostatnim czasie lekko zarysował się na plan. Po dłuższych przemyśleniach stwierdzam, że jednak tydzień to zdecydowanie za mało na większą objazdówkę po Maroko (zwłaszcza transportem publicznym)
Wstępnie jestem w stanie zgodzić się na wycieczkę z biura podróży na Pustynię. Trasa Marrakesz-Warzazat(może kanion Dades)-Merzouga(pustynia)-Fez-Rabat bardzo kusi, ale czasowo przy transporcie publicznym jest bardzo czasochłonna i minusem brak na większości odcinków kursów nocnych więc przy tygodniowym pobycie zajęło by to sporo czasu.
Natomiast przy wyborze wycieczki z biura i powrotu do Marrakeszu następnie wybralibyśmy się do Essaouiry, a stamtąd już do Rabatu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Paź 2016 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Legion1 napisał(a):
No więc w ostatnim czasie lekko zarysował się na plan. Po dłuższych przemyśleniach stwierdzam, że jednak tydzień to zdecydowanie za mało na większą objazdówkę po Maroko (zwłaszcza transportem publicznym)
Wstępnie jestem w stanie zgodzić się na wycieczkę z biura podróży na Pustynię. Trasa Marrakesz-Warzazat(może kanion Dades)-Merzouga(pustynia)-Fez-Rabat bardzo kusi, ale czasowo przy transporcie publicznym jest bardzo czasochłonna i minusem brak na większości odcinków kursów nocnych więc przy tygodniowym pobycie zajęło by to sporo czasu.
Natomiast przy wyborze wycieczki z biura i powrotu do Marrakeszu następnie wybralibyśmy się do Essaouiry, a stamtąd już do Rabatu ;)



Zrezygnuj z pustyni jeśli możesz - nic na siłę, wybierz Marrakesz na 2 dni ,Essaouira na 3 dni i 3 dni wstaw sobie co uważasz , są góry blisko Marrakeszu , piękne - jedno z polecanych miejsc 50 km -70 km od Marrakeszu, nie byłem bo nie zdążyliśmy tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Paź 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@‌mediolan‌ pustynia to marzenie mojej drugiej połówki, głównie ze względu na to wybraliśmy Maroko ;) Sam tez chciałbym się tam wybrać. Byłem rok temu, ale miałem za mało czasu na pustynię. Teraz chcę cały wyjazd ułożyć pod to.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group