Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim założysz nowy temat - zadaj sobie trud przeczytania tego wątku. Jeśli masz ogólne pytania/chcesz by inni doradzili Ci co do trasy wycieczki - napisz w tym temacie. Zakładanie odrębnych wątków zmniejsza czytelność forum.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Gru 2010 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
KubaaJ napisał(a):
Super, ja planuję podobnie, w odwrotnym kierunku, ale bez Todry. Byłeś może w Rabacie? warto? Wstępnie jadę Fez- Meknes -(Rabat)-Merzouda- Ait Benhaddou - Essouaria - Marakesz.

nie zdazylismy, wylot byl z fezu na nastepny dzien.
generalnie zdecydowanie bardziej wole poludnie maroka, niz polnoc, aczkolwiek nie chce za duzo pisac i przekonywac bo szczerze mowiac polnoc jedynie liznąłem.



...ale wielu juz na forum pisalo, ze prawdziwe i najciekawsze maroko to poludnie.. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 30 Gru 2010 00:00 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
też jeszcze niesprecyzowane z tym Rabatem, ale osobiście wolę i ja jechać czym prędzej na południe. W takim razie plan się zarysował:) Jeszcze nie wiem czy lepiej po Meknes/ Rabacie uderzyć do Essouairy i później przez Marrakesz do Merzougi czy odwrotnie. Wylot po tygodniu mam z Marakeszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Gru 2010 11:20 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Sluchajcie, czy jest sens brac do Maroka swoja klodke? Czy raczej nie zamyka sie tam pokoi na klodki tylko na klucze? Do Azji zawsze biore, ale teraz jedziemy na tydzien, z podrecznym wiec eliminuje niekoniecznie potrzebne elementy bagazu.
Mysle o trasie: Fez - Meknes - Chefchaouen - Fez. Za cieplo to tam chyba w lutym nie bedzie :/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 01 Sty 2011 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
mrowka napisał(a):
Sluchajcie, czy jest sens brac do Maroka swoja klodke? Czy raczej nie zamyka sie tam pokoi na klodki tylko na klucze? Do Azji zawsze biore, ale teraz jedziemy na tydzien, z podrecznym wiec eliminuje niekoniecznie potrzebne elementy bagazu.
Mysle o trasie: Fez - Meknes - Chefchaouen - Fez. Za cieplo to tam chyba w lutym nie bedzie :/

:shock: klodke ? jak to tam wyglada w takim riadzie?Moge tak spokojnie zostawic dokumenty i pieniadze w pokoju czy wszystko lepiej zabrac ze soba jak wychodze na miasto :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Sty 2011 19:06 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Kłódkę? Nie popadajmy w paranoję, zresztą nawet nie wiem jak byś chciał zamknąć pokój w riadzie czy hotelu na kłódkę. W Maroku czułem się naprawdę bezpiecznie i to w okolicznościach, w których w rodzinnym Wrocławiu miałbym duszę na ramieniu lub próbował liczyć zęby które mi się ostały ;)

Swoją drogą ja dokumenty i pieniądze zawsze mam przy sobie. Taki nawyk i wg mnie rozsądniej. A z rzeczy wartościowych na wyjazdach mam aparat foto i też zazwyczaj mam przy sobie :) Ale nie wynika to wcale ze strachu czy obawą przed kradzieżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 01 Sty 2011 20:10 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
W wielu miejscach na swiecie pokoje zamykane sa wlasnie na klodki, mozna korzystac z hotelowej, mozna ze swojej. Rozumiem, ze w Maroku nie.

Zostawiac pieniadze w pokoju? :shock:
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Sty 2011 21:46 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
W hotelach czy hostelach? Bo w hotelach to jeszcze mi się nie zdarzyło aczkolwiek fakt że nie widziałem wszystkich pokoi hotelowych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 02 Sty 2011 01:44 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Pokój hotelowy na kłódkę? Takich rzeczy jeszcze nie widziałem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Sty 2011 02:49 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam ponownie.
Potrzebuję ok 2 noclegów w Agadirze,może jeden. Ostatnio przejeżdżaliśmy tylko przez Agadir bez noclegu.Zna ktoś jakiś hotel niskobudżetowy? Najlepiej w ich starej - nowej Medinie.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 27 Sty 2011 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
Czy ktos wie jak to jest w Maroko z wtyczkami elektrycznymi czy nietrzeba kupic jakiegos adaptera :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 27 Sty 2011 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
JACARAIPE napisał(a):
Czy ktos wie jak to jest w Maroko z wtyczkami elektrycznymi czy nietrzeba kupic jakiegos adaptera :?:

nie trzeba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Lut 2011 13:33 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
yaris, chcesz żeby ktoś ci podał cenę za każdą sieć w każdej opcji? Wejdź na stronę swojego operatora i masz czarno na białym wszystko podane. Nic prostszego. ja w Erze płaciłem 1,5 zł/ sms.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 23 Lut 2011 16:02 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
najtaniej to VoIP/Skype w telefonie i korzystanie z darmowych WiFi. Stawki roamingu znajdziesz na stronie swojego operatora lub dzwoniąc do BOKu. Nie podałeś taryfy w jakiej jesteś to kryształowa kula wróżki ma wolne ;) Generalnie tanio nie jest, Maroko zazwyczaj jest w najdroższej strefie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 23 Lut 2011 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2010
Posty: 33
yaris68 napisał(a):
Czytałam, że przy wylocie do..i powrocie z Maroka wypełnia się jakąś deklarację. Gdzie należy się po nią zgłosić i co w niej zawrzeć?


Zazwyczaj formularze wręczają w samolocie lub przy wysiadaniu z samolotu, ewentualnie gdzieś na lotnisku je znajdziesz. W tej deklaracji wpisujesz imię, nazwisko, obywatelstwo, skąd przylatujesz, dokąd podróżujesz ( proponuje wpisać np.'Hotel, Fez'), cel podróży, status zawodowy i takie tam bzdety.

yaris68 napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie, czytałam, że najbardziej opłaca sie wziąć do Maroka EURO Czy nie zmieniło się nic w międzyczasie? A gdzie najlepiej je wymieniać?


EURO czy dolary... faktycznie nie ma znaczenia w przeliczeniu na ichniejsze dirhamy, różnica jest na prawdę promilowa. Wymienisz po przylocie na lotniskach.. Teoretycznie dla całego Maroka jest stała cena walut, ale chyba lotnisk to nie tyczy, bo pamiętam że tam mieli trochę drożej, także proponuję wymienić na bilet na lotnisku, a resztę w banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 23 Lut 2011 22:35 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
VoIP/Skype możesz zainstalować w telefonie i tam korzystać z WiFi (o ile taki telefon masz) Dirhamy wypłacałem z bankomatu. Łącznie z prowizją za wypłatę kurs nie był drastycznie różny od kursu jaki bym miał kupując w PL € i tam wymieniając na Dh. Z tego co kojarzę kurs jest mniej więcej wszędzie taki sam (różni się drugą trzecią cyfrą po przecinku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 23 Lut 2011 22:54 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
W zeszlym tygodniu w Fezie wymienialam euro. O dziwo na lotnisku byl najlepszy kurs: 10,99cos (zaokraglili do 11) a w miescie 10,9791. Jak widać różnica nie jest wielka.

Formularze rozdawali na lotnisku: nazwisko, imie, nazwisko panienskie, data i miejsce urodzenia, narodowosc, kraj zamieszkania, zawod, nr paszportu, dokad/skad jedziesz, adres w Maroku, powod wizyty.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 23 Lut 2011 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
wynajmował ktoś auto w maroko w lokalnych wypozyczalniach? jest możliwość wynajęcia bez karty kredytowej? jakie warunki ewentualnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 24 Lut 2011 15:42 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 4
jak dostac sie z marakeszu do wodospadow Ouzoud ?

czy ktos podrozowal grand taxi do warzazatu? jak wyglada jazda w 6 osob? jest znosnie czy lepiej pojechac autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 24 Lut 2011 16:06 

Rejestracja: 19 Sty 2011
Posty: 8
m4g1k napisał(a):
wynajmował ktoś auto w maroko w lokalnych wypozyczalniach? jest możliwość wynajęcia bez karty kredytowej? jakie warunki ewentualnie?


Ja miałem bardzo negatywne doświadczenia przy próbie wynajęcia auta na jedną dobę w Fezie. Najniższa cena jaką znalazłem to 450 MAD, ale gdy okazało się że konieczna jest niebotyczna kaucja w wysokości 1000 EUR (nie miałem do dyspozycji takiej kwoty na karcie) i nie jestem skłonny do deponowana takiej kwoty w gotówce w wypożyczalni, koleżka z wypożyczalni zrobił się skrajnie niemiły i można powiedzieć, że skompromitował idee miejscowych marokańskich wypożyczalni. Do tego dochodzi jeszcze mało przejrzysta forma oddawania auta z "taką samą ilością paliwa" jak przy odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Lut 2011 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
a co w tym złego że kazali oddać tyle ile było na początku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group