Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Kwi 2010 22:49 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Witajcie,

Mam kilka pytań dotyczących Maroka, do którego wybieram się 30 kwietnia.
1. Czy do Maroka lepiej zabrać Euro czy Dolary? (słyszałem ze niby minimalnie lepiej dolary)
2. Czy ceny hoteli w takich miastach jak Tanger, Marakesz, Agadir czy Casablanka są możliwe za 25zł od osoby w pokoju 2 osobowym? (niby tak) jak nie to jakie są ceny?
3. Najważniejsze pytanie - lepiej zabrać gotówkę czy kartę (ja posiadam akurat konto w alior banku - niby 0 prowizji za wybieranie pieniążków za granicą). No i część która mnie zastanawia, powiedzmy że zabieram kartę chcę wypłacić kaskę to kaska wypłaca mi się od razu w przeliczeniu na ich walutę? czy może euro lub dolarach? nie mam pojęcia bo zawsze zabierałem gotówkę, teraz jednak wolał bym chyba kartę.
4. Ciężko znaleźć bankomaty? :)

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2010 21:57 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Dzięki za odpowiedź ;)

ps: zabieram się za lekturę relacji z Maroka ;) pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2011 16:42 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 7
i jak ostatecznie, karta Aliora zdała egzamin czy może bardziej opłacałoby się kupić dolary lub euro?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Paź 2011 19:31 

Rejestracja: 04 Gru 2010
Posty: 31
Loty: 85
Kilometry: 122 281
Karta Aliorbanku dziala bez problemów,
W sierpniu wypłacałem kilkukrotnie na placu Jemma el Fna,
natomiast ostateczny kurs wyszedł taki sam lub troche gorszy niż kupione przed wylotem euro w kantorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2011 19:53 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 7
ok dzięki,
w takim razie wezmę trochę euro, a jak zabraknie będę bezpieczny z kartą Aliora
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2016 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Lepiej wypłacać kartą w dolarach czy euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2016 19:46 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Zdecydowanie w dolarach.

Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2016 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
(o ile mowa o kantorze aliora)

...chyba że była już robiona w danym miesiącu wypłata kartą dolarową, eurową jeszcze nie, a chcemy wypłacić jakąś relatywnie niską sumę. Wtedy może się okazać, że mniej tracimy na przewalutowaniu EUR- USD - MAD, niż na prowizji ;)
...ale to pewnie dotyczy tylko transakcji do ok. 50 EUR/USD, trzeba by to przeliczyć.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2016 22:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Dolarowa kart Aliora w pełni wystarcza. Wypłacamy dolary. Można płacić w euro, ale większość z nich w tej walucie zawyża ceny albo przyjmuje 1 USD = 1 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2018 19:11 

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 21
Loty: 199
Kilometry: 400 283
Witam, czy ktoś wypłacał revolutem dirhamy z bankomatu albo płacił gdzieś w sklepie? Jaki wychodził kurs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Mar 2018 13:00 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam, jaki jest obecnie przelicznik USD-MAD za wypłatę z bankomatu i płatności kartą Alior kantoru w USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mnie sie przydaly 1$
1$ = +/- 9MAD

magnes 10MAD to 1$ ok? ok
Tajin 20-40MAD to 2-4$ ok? no my friend 20-40MAD, ok see you, hello my friend ok ok 2-4$

itd ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2018 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
bilson94 napisał(a):
Witam, czy ktoś wypłacał revolutem dirhamy z bankomatu albo płacił gdzieś w sklepie? Jaki wychodził kurs?
1. tak/tak
2. przecież na bieżąco możesz sobie w apce sprawdzić (możesz dodać wirtualne konto w mad nawet), kursy się zmieniają często
Zdzislaw422 napisał(a):
Witam, jaki jest obecnie przelicznik USD-MAD za wypłatę z bankomatu i płatności kartą Alior kantoru w USD?
nie mam pojęcia (choć miałem kartę z kantoru aliora jako backup w maroku), ale pytanie - po co tak kombinować (i tracić) skoro jest revolut?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2018 20:31 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Nie wyrabiałem revoluta ze względu na jakieś ograniczenia (wypłaty z bankomatu, płatności). Zastanawiałem się nad tą kartą rok temu i nie pamiętam dlaczego ale uznałem ją za nieprzydatną dla mnie :). Może coś się zmieniło - muszę na nowo przeanalizować temat. Wiem, że kartę Aliora w USD poza Europą i oczywiście USA przeliczają po kursie mastercard, a ten był dla mnie zawsze ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group