Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim założysz nowy temat - zadaj sobie trud przeczytania tego wątku. Jeśli masz ogólne pytania/chcesz by inni doradzili Ci co do trasy wycieczki - napisz w tym temacie. Zakładanie odrębnych wątków zmniejsza czytelność forum.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko
#761 PostWysłany: 07 Sty 2018 03:41 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Polecacie bardziej Essaouire+Paradise Valley czy Taroudant+Paradise valley? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Maroko
#762 PostWysłany: 07 Sty 2018 12:37 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
Dla mnie zdecydowanie Essaouira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#763 PostWysłany: 08 Sty 2018 13:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
witam, lądujemy w marcu w Agadirze na 7 dni, wstepny plan:
Marakesz- wodospady Ouzoud, Ajt Bin Haddu dalej Todra Dades i pustynia powrot w okolice Agadiru( Paradise Walley i jakis wodospad w okolicy)
Mógłby ktos ocenic ten plan? Zeby tez nie spedzic polowy czasu w samochodzie, moze cos wykreslic? Dodatkowe pytanie moze ktos poleci jakis aktualny przewodnik po Maroko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#764 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:13 

Rejestracja: 25 Gru 2016
Posty: 1
Loty: 8
Kilometry: 7 214
Hej, byliśmy w zeszłym roku na 10 dni w Maroku. Nasz plan był taki:
1 - 2 Marrakesz
3 - 5 Merzouga
6 - Essaouira
7 - 8 - Fez
9 - Tanger
i tak oto zgubiłam gdzieś jeden dzień ;) pewnie zapodział się w Marrakeszu ;) Mieliśmy lot do Marrakesza i wracaliśmy drogą morską z Tangeru do Hiszpanii.

Marrakesz spoko, wciąga ale po kilku dniach chce się uciec w jakieś spokojniejsze miejsce. Polecam jakiegoś wieczoru przejść się poza medynę, do nowego miasta

Mimo że nie jesteśmy fanami wycieczek zorganizowanych pojechaliśmy na 3-dniówkę Marrakesz - Merzouga i ogólnie było spoko. Wykupiliśmy wycieczkę w takim biurze podróży w bocznej uliczce od Jemaa el-Fna (znaje się że Derb Dabachi), gdzie targowaliśmy od 100€ do 60€ za 3 dni. Z tego co się zorientowaliśmy to byliśmy chyba najtańsi w całym autobusie :D Autko było spoko, tylko klima nie działała bo podobno się popsuła :P więc jechaliśmy z otwartymi oknami. Ogólnie taka objazdówka, zatrzymania na fotę z widoczkiem i tyle. Na dłużej w Ait ben haddou (mielismy przewodnika), w Dades no i w Merzoudze. Nocleg na pustyni (warunki: pyszna kolacja, namiot, legowisko na ziemi, koc do przykrycia, wychodek, brak łazienki - następnego ranka można było się wykąpać w hostelu w Merzoudze), nocleg w górach też bardzo spoko, dobre warunki i jedzenie, brak zasięgu i wifi. Ogólnie całkiem spoko wrażenia jeśli się to ogranicza tylko do 3 dni, całej wycieczki takiej bym żałowała.

Essaouira nam się bardzo podobała jako takie miejsce do pochillowania, odetchnięcie od zgiełku Marrakeszu. Fajny wiaterek znad oceanu, więc i trochę chłodniej. Jechaliśmy autobusem z Marrakeszu i tak też wracaliśmy. Mieliśmy tam jednak problem żeby znaleźć działające wifi, a musieliśmy sprawdzić połączenia autobusowe (ostatecznie kawiarnia włączyła internet jak właściciel musiał skorzystać, wcześniej jakoś ups nie działał). Polecamy lody naprzeciwko stacji kolejowej.

Niestety za późno wzięliśmy się za rezerwowanie biletów i Marrakesz - Fez były już wykupione. Ostatecznie pojechaliśmy trasą okrężną, ale cenowo prawie tak samo kosztowną, czyli Marrakesz - Casablanca - Fez, zostawiając sobie w Casablance 3h na przesiadkę. Nasz autobus przyjechał jeszcze przed czasem więc wzięliśmy taxe z dworca pod meczet Hassana II i tak o 6 rano, gdy plac był zupełnie pusty, mogliśmy w spokoju obejrzeć sobie cały budynek z każdej strony. Bardzo polecam :D

Fez podobało nam się umiarkowanie, pewnie przez trudności w znalezieniu drogi (ulice pisane po arabsku) i ogólnie inne niż w Marrakeszu obyczaje (np. gapienie się na mnie każdego napotkanego na drodze faceta). Mieliśmy też bardzo nieprzyjemną sytuację która Bóg wie jak by się skończyła gdyby nie nasze zachowanie trzeźwości umysłu i szybka ucieczka. Polecam bardzo uważać na to gdzie prowadzą was chłopaczki zapytane o drogę do garbarni. Nas chcieli przekonać że wejście na tarasy jest przez ciemną piwnicę, a w pustej uliczce wyrosło jeszcze trzech rosłych mężczyzn, więc nie czuliśmy się zbyt bezpiecznie. Ale tak czy siak Fez polecam zobaczyć. Nocowaliśmy tam w prawdziwym pałacu zarezerwowanym przez airbnb. Wyglądał super, kosztował ~10€ za noc, ogólnie wypas.

Pociąg do Tangeru to była jakaś tragedia, zawalony ludźmi, 5 godzin w tłoku takim, że do łazienki nie przejdziesz, oczywiście każda rodzina mocno wielodzietna co dawało milion płaczących dzieciaków, brak klimatyzacji, bardzo nie polecam. Może pierwsza klasa sprawiłaby się lepiej ;)

Ogólnie Maroko bardzo polecamy, bardzo inny świat od tego co widzieliśmy wcześniej. A, jeszcze jedno - polecam wziąć więcej niż jedną kartę kredytową/debetową do Maroka, my mieliśmy dwie i jedna nie działała w żadnym bankomacie (karta typu V-pay).
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#765 PostWysłany: 10 Lut 2018 13:52 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Cześć, za tydzień wybieram się do Maroka, po lekturze forum i relacji mój wstępny plan wygląda mniej więcej tak:

18.02 - przylot do Agadiru wieczorem, o północy 8h podróż autobusem do Warzazat :)
19.02 - po nocnym kursie rano jesteśmy na miejscu, Warzazat + Ait Bin Haddou, wieczorem wyjazd do Marakeszu
20-21.02 - Marrakesz, 21.02 po południu lot do Fez (Air Arabia Maroc po 70 zł, polecam :) )
22.02 - Fez
23.02 - Rabat
24.02 - Casablanca
25.02 - Marakesz
26.02 - Imlil/Setti Fatma
27.02 - powrót do Marakeszu
28.02 - Agadir, wieczorem powrót do Warszawy

Co myślicie o takim ustawieniu? Warto zobaczyć coś jeszcze przy okazji w okolicy jednej z tras? Ewentualnie wydłużyć pobyt w jakimś mieście kosztem Marakeszu? Wszystko jest elastyczne, jedyne co jest pewne to lot Marakesz-Fez 21.02
Myślałem też o Merzouga, Szafszawan i Essaouira, ale jeżdzenia i tak będzie ogrom, w dodatku transportem publicznym więc dokładanie kolejnych kilkuset kilometrów chyba nie będzie miało sensu, być może następnym razem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#766 PostWysłany: 11 Lut 2018 08:16 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ja bym jednak Merzougę zrobił. Ale to może wynikać z moich preferencji, lubię przyrodę. Zaś właśnie ten fragment Merzouga - Warzazat, góry Atlas, Ait Bin Haddou to coś co mi się najbardziej w Maroko podobało. I to tak zdecydowanie bardziej od całej reszty. Warto zobaczyć miasta z ich bramami, medynami itp. ale pamięcią sięgam głównie do tych wymienionych rzeczy. Tylko to moje osobiste odczucia :)
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#767 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@meusx codziennie jesteś w innym miejscu i chcesz coś jeszcze do tego dorzucić? :lol: Po za tym to jest spory kraj. Dotrzesz do Maroka to Cię szybko sprowadzą na ziemię. Moim zdaniem plan jest beznadziejny i praktycznie nierealny.
Szczerze powiedziawszy to nie widzę tego. Nawet jak jakimś cudem zaliczysz swoją listę to niewiele zobaczysz tak naprawdę. Rabat i Casablankę bym odpuścił, Fez mi też osobiście średnio się podoba (za bardzo europejski), ale na pewno warty uwagi. Generalnie dałbym sobie spokój z północą i wybrzeżem. Powtórzę się po raz kolejny, INTERIOR (na wschód od Marrakeszu) miażdży widokowo i tam bym polecał skupić uwagę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#768 PostWysłany: 11 Lut 2018 18:22 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Co byś konkretnie polecał na wschód od Marakeszu? Casablancę i Rabat mogę odpuścić, stały pod znakiem zapytania
Do Fez mam samolot w jedną stronę, zostanę tam 2 noce, powrotną drogę chciałem pokonać pociągami, więc ewentualnie mogę sobie zrobić przystanek w Casablance na obiad i jechać z powrotem do Marakeszu, później góry na 2-3 dni, więc może udało by się jeszcze gdzieś podskoczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#769 PostWysłany: 11 Lut 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
na pół dnia do wodospadów w ouzoud możesz wyskoczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
meusx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#770 PostWysłany: 12 Lut 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
meusx napisał(a):
Co byś konkretnie polecał na wschód od Marakeszu? Casablancę i Rabat mogę odpuścić, stały pod znakiem zapytania

Moim zdaniem Casa i Rabat nie warto. Niedaleko Warzazat masz np. Skoura, przepiękny gaj palmowy z kasbą Amridil, wygooglaj sobie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meusx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#771 PostWysłany: 12 Lut 2018 09:58 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Tak zrobię :)
Do Ouzoud brałbym pewnie wycieczkę z Marakeszu po powrocie z Fez, chyba będzie to najlepsza opcja, tym bardziej poza sezonem gdzie można sporo zejść z ceny.
@cypel orientujesz się jak z transportem publicznym z Warzazat do Skoura/Ajt Bin Haddou? Powinno coś być? Czy przemieszczałeś się swoim samochodem?
Pomiędzy dużymi miastami nie ma problemu, tutaj są trochę mniejsze
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez meusx, 12 Lut 2018 11:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#772 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie wiem, miałem auto, ale na pewno dasz radę jak nie na osiołku to rowerem. Marokańce nie zostawią Cię na pastwę losu ;) Już Ci zazdroszczę i udanej wycieczki życzę. Maroko jest przepiękne, jeden z moich ulubionych krajów i naprawdę warto zapuścić się w interior omijając mało ciekawe wybrzeże.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#773 PostWysłany: 12 Lut 2018 13:13 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Lecimy z żoną w maju (15-29) do Agadiru. Cały pobyt mamy w hotelu w Agadirze. Ma to być czas wypoczynkowo - relaksacyjny, przynajmniej takie były plany. Gdzieś na południe, gdzie ciepło i można się wybyczyć po zimie. Padło na Agadir. Tanie przeloty i hotel z All-in bezpośrednio przy plaży. Dlaczego hotel z All? Dlatego, że kosztował tyle samo lub mniej niż inne ze śniadaniem lub bez :). Byliśmy w Maroku dwa razy (Marrakesz, Zagora, Tiznit, Sidi Ifni, Legzira, Essauoira, Agadir) wszędzie po kilka dni. Zauroczyły nas Sidi Ifni i Legzira, zostaliśmy tam na 7 dni. Po hałaśliwym Marrakeszu - błoga cisza, spokój, piękne plaże, wybrzeże i widoki. Wypoczynek nieziemski.
Teraz pytanie do wszystkich którzy mieli bazę w Agadirze. Co polecacie zobaczyć w promieniu 100-150 kilometrów od Agadiru?
Mamy 14 dni i będziemy mieli auto (jestem na etapie poszukiwań wypożyczalni). Jakieś "tajemnicze" mniej znane miejsca, odkryte tylko przez Was, ciekawe zakątki itp. Ważne aby to były wypady jednodniowe, abyśmy mogli wrócić wieczorem autem do hotelu w Agadirze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#774 PostWysłany: 12 Lut 2018 16:17 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 7
Podpinam się do pytania :-) Podobne zadałem w wątku obok ale na razie cisza....


Ostatnio edytowany przez krasnal, 12 Lut 2018 20:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#775 PostWysłany: 13 Lut 2018 10:09 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Do Zdzisław,
mógłbys podpowiedzieć, jaki to hotel i z jakiej strony go rezerwowałeś, skoro wyszedł tak tanio cenowo? Lecimy na majówke z dziećmi i wciąz szukam jakieś fajnego i niedrogiego lokum
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#776 PostWysłany: 13 Lut 2018 21:11 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Oczywiście, że mogę :). Caribbean Village Agador. Full All z alkoholami, z prywatną plażą, W All wliczono kolacje serwowane przez kelnerów w 6 restauracjach tematycznych (włoska, marokańska, steak house, azjatycka, rybna i międzynarodowa). To jako dodatek do wyboru do normalnej restauracji z bufetem. Tematyczne można rezerwować tylko raz w tygodniu każdą - nie może się powtarzać. Czyli tak jak my w ciągu 2 tygodni możemy korzystać z każdej 2x.
Rezerwowałem przez niemieckiego Neckermana (polski ok tysiąc PLN drożej, booking ok 2 tysiące PLN drożej) cena za 2 osoby 14 dni 397e z podstawowym ubezpieczeniem podróżnym (KL, NNW) włącznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#777 PostWysłany: 14 Lut 2018 00:10 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 7
Cena robi swoje - my w lipcu też do tego hotelu :) Ale rezerwacja przez PL Neckermanna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#778 PostWysłany: 14 Lut 2018 11:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Dziękuję Zdzisław :-)
Niestety w moim terminie 01.05-.6.05 ceny dla 2+1(17 lat) za 5 dni zaczynają się od 500 euro. Chyba, że nie umiem szukać :-( Mógłbys sprawdzić swoimi sposobami :-)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#779 PostWysłany: 14 Lut 2018 12:01 

@yaris21

391 euro wychodzi za waszą trójkę , w tym terminie

https://buchen.neckermann-urlaubswelt.de/#/booking?bis=06.05.2018&checkout_id=36846286_2X6A4M9NCNOXCGXU29Y3VRGRRWWUJWMOVJYLLN&dauer=5d&ergebnisse=20&erwachsene=2&hotelId=103404&kind1=17&position=1&produkt=h&sortierung=PRICE_ASC&von=01.05.2018
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#780 PostWysłany: 14 Lut 2018 12:27 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@yaris21
Tu masz Hotel El Pueblo Tamlelt All za 347e 3 osoby w tym terminie. Hotel znajduje się na tym samym terenie, kiedyś sprzedawano jako jeden. Teraz je rozdzielili. https://goo.gl/2DZoxN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group