Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim założysz nowy temat - zadaj sobie trud przeczytania tego wątku. Jeśli masz ogólne pytania/chcesz by inni doradzili Ci co do trasy wycieczki - napisz w tym temacie. Zakładanie odrębnych wątków zmniejsza czytelność forum.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko
#741 PostWysłany: 29 Lip 2017 10:55 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
W sumie nie planowałem ale taka była cena biletów że aż żal było nie kupić, więc wyjeżdżam z dziewczyną w styczniumna 10 dni do Agadiru,
mam nadzieję że pogoda pozwoli na zwiedzanie, był ktoś w okolicach w zimowych miesiącach?
Tak czy tak raczej będzie cieplej niż w Polsce więc nie ma na co narzekać.

Zbieram się do kupowania noclegów, ale tak myślałem że można by było podzielić wycieczkę przynajmniej na 2 etapy, żeby ograniczyć jeżdżenie po kraju. Nocleg w Agadirze pewnie odpadnie, czytałem ze okolica jest wyjątkowo pozbawiona klimatu, więc myślałem o ruszeniu odrazu w stronę Marrakeszu a po kilku dniach przemieścić się z noclegami do Rabatu/Fes, myślicie że to lepsza decyzja? W okolicach będzie sporo do zobaczenia czy może lepiej wynająć coś w mniejszych miastach?
Jakie atrakcje polecacie na miejscu przez 10 dni? Ciekawe miasta, obiekty naturalne, może ktoś był i jest w stanie coś polecić albo doradzić żeby jak najbardziej wykorzystać czas.

Do rezerwacji noclegów booking.com czy mają może jakaś krajową stronę z takimi ogłoszeniami?

Wyjazd typowo ekonomiczny bo inaczej nie ma frajdy :) czyli noclegi najtańsze w prywatnym pokoju + transport publiczny :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Sie 2017 21:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Maroko
#742 PostWysłany: 29 Lip 2017 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zalozyles temat w dziale "atrakcje" a czytać takie tematy to żadna atrakcja

znalazłeś to forum to teraz na spokojnie poszukaj na nim interesujących Cię informacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#743 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:38 

Rejestracja: 25 Sie 2017
Posty: 11
Będziemy jechać autem z Zaghory w okolice Agadiru dwa dni(park Souss Massa). Czy ktoś poleci ciekawe, mało turystyczne miejsce warte zobaczena? Nocleg w fajnym riadzie? Dodam, że chodzi o " połudiową część Południa". Ait Bin Haddou, Dades itd bedziemy już mieli za sobą. Bede wdzięczny za informacje..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#744 PostWysłany: 25 Sie 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@rafnoc Wąwóz Ait Mansour, kolorowe (pomalowane) skały w okolicy Tafraout.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#745 PostWysłany: 25 Sie 2017 18:32 

Rejestracja: 25 Sie 2017
Posty: 11
Dzieki. A może coś bardziej w połowie drogi miedzy Zagorą i Souss Massa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#746 PostWysłany: 25 Sie 2017 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
To nie pomogę bo całej tej drogi nie przejechałam. Pamiętam, że trasa Tafraout-Irherm-Taroudant to były ogromne pustynno-górzyste przestrzenie, bardzo rzadko jakaś wioska. Myślę, że trasa z Zagory wygląda podobnie - fajne widoki ale na dłuższą metę dość monotonnie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#747 PostWysłany: 26 Sie 2017 08:28 

Rejestracja: 25 Sie 2017
Posty: 11
OK, dzięki. Może jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wypożyczalnią Thrifty na lotnisku w Agadirze? O tej w Marakeszu czytałem sporo złego na forum Trip Advisor...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#748 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 23
Świeżo po powrocie.
Byliśmy 14 dni. Mieliśmy samochód. Trasa:
Rabat - nie ma specjalnie co robić, są ciekawsze miejsca w Maroku, ale można 3 h poświecić
-> Szefszawan - polecam jedno z lepszych miejsc w których byliśmy, dla mnie must see
-> Meknes - wg mnie można pominąć
-> Fez - ciekawe miejsce, polecam na 1,5 dnia, jest informacja turystyczna w Ville Nouvelle
-> Ifrane - polecam na krótką wizytę przejazdem, zupełnie inny klimat
-> Merzouga - must see wg mnie, niezapomniane wrażenia
-> Todra - fajny wąwóz, polecam się też przejechać samochodem kawałek dalej niż tylko ten fragment oblegany przez turystów
-> Dades - polecam, w szczególności rano jak jest jeszcze pusto
-> Warzazat - tylko przelotem byliśmy, ale wydaje się spoko miejscówka, polecamy knajpę Habous na placu
-> Ait Bin Hadou - polecam odwiedzić, wstęp 10 MAD/os
-> Marakesz - polecam, 1,5-2 dni.
-> As- Sawira - spoko, w wątku noclegi polecę świetną miejscówkę w pobliżu z basenem
-> Agadir - jedna z gorszych rzeczy jaką widzieliśmy w Maroku, plaża spoko, ocean we wrześniu dość zimny
-> Casablanca - tylko przelotem byliśmy, meczet niestety wyłącznie z zewnątrz i żałujemy bo robił wrażenie, bilety chyba po kilkanaście €, trzeba mieć zakryte kolana i ramiona, zwiedzanie w grupach z przewodnikiem
-> Rabat
łącznie ponad 2800 km.

Gigantyczne wrażenie robią krajobrazy i to jak się zmieniają- mi to najbardziej zapadło w pamięć z całego wyjazdu. Polecam się przejechać w szczególności z Fezu do Merzougi i doliną Dades.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#749 PostWysłany: 03 Paź 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
co byś wyrzucił z tej listy mając na podróż 8 dni? start z agadiru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#750 PostWysłany: 03 Paź 2017 22:16 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Jeśli masz 8 dni to sensowna powinna być trasa: As-Sawira - Marrakesz - Atlas (jeśli lubicie góry) - Warzazat (Ait Bin Hadou) - Dades - Todra - Zagora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#751 PostWysłany: 04 Paź 2017 00:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 23
Smrodek napisał(a):
co byś wyrzucił z tej listy mając na podróż 8 dni? start z agadiru


Cholernie trudne pytanie. pytanie ile chcecie spędzić w aucie.
Dla mnie 5 najważniejszych punktów wycieczki:
1.Merzouga
2.Szefszawan
3.Marakesz
4.Dades i Todra
5.Fez

Podkreślę, że żałujemy brak zwiedzania meczetu w Casablance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#752 PostWysłany: 05 Paź 2017 19:20 

Rejestracja: 25 Sie 2017
Posty: 11
Wróciliśmy tydzień temu. Byliśmy tylko jeden dzień w Taroudant - na szczęście. Nie podobbają mi się Marokańskie miasta. Przeszkadza mi bród , smród i islamskie zwyczaje. Brak uśmiechniętych , wesołych , przytulających się ludzi na ulicy... itd. Ale jeśli tam wylądujesz to polecam Riad Maryiam. Jest jak oaza w stertach brudu. Przepyszne jedzenie. Jak lubusz przyrodę to Maroko jest super. Dwa, trzy dni w Dades Gorge i połazić po okolicznych kanionach i górach (Hotel Babylon - super!), Tanią i niezła opcją jest smaczek pustyni - Bivouac Tamgroute. Dromadery, będny i berberyjskie śpiewy za ok 60 zł za namiot (domek) 2 osobowy. Właściciel - Tarik , sympatyczny facet. Polecam wizytę w fabryce ceramiki z jego wujem. (samemu lepiej nie ) Tudzież nad oceanem hotelik La Dune (jest na google maps) ma swój urok choś czasy świetności minęły (jak w całym Maroko) genialnie położony. Zasypiasz przy szumie fal oceanu...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko
#753 PostWysłany: 11 Paź 2017 18:28 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 12
Cześć,
W piątek (13.10) wylatujemy w dwie osoby do Maroka. Na miejscu jesteśmy ok. 20.00
Plan jest taki:
Agadir-Essaouira-Marrakesz-Merzouga-Marakesz
I dzień (piątek) – Agadir – nocleg
II dzień (sobota) – Agadir – plażowanie + (wyjazd do Essaouira wieczorem ?) – nocleg w Agadirze/Essaouira
III dzień (niedziela) – Essaouira – zwiedzanie + nocleg
IV dzień (poniedziałek) – wyjazd z rana do Marrakeszu -> zwiedzanie, szukanie wycieczki na pustynie
V-VII dzień (wtorek-czwartek) – Wyjazd na pustynie
VIII dzień (piątek) – zwiedzanie Marrakeszu
IX dzień (sobota) – wylot z rana z Marrakeszu

Mam pytanie:
1. Ostatni kurs busem Agadir- Essaouira jest o godz. 13.30. Jeżeli byśmy wyjechali II dnia z Agadiru to chcielibyśmy ok. 18 najwcześniej jakimś innym sposobem.
- busem tj. 2 x 75drh = 150drh = ~15€
- stopem – free
- grand taxi (?) – opłaca się?
- (wynajęcie samochodu w naszym przypadku nie wchodzi w grę)
Czy stopem ew. grand taxi (jeżeli byłoby w miare tanio) warto próbować przedostać się na wieczór do Essaouira? Czy lepiej z rana III dnia pierwszym busem o 8.00. Wtedy na miejscu byśmy byli ok. 12:00?
2. Czy przyjeżdzające ew. do Essaouira ok. 20:00 nie będzie problemu z ogarnięciem noclegu na miejscu?
3. Na pustynie będziemy ruszali zorganizowaną wycieczką z Marakeusz.
a) Czy macie polecone biura jakieś? Ktoś praktykował
b) Nie powinno być problemu ze znalezieniem wycieczki „z dnia na dzień”? tj. na następny dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:45 

O! To nie wygląda to tak źle. :D
Mamy tydzień na miejscu i jak na razie żadnych planów co do podróżowania po tym kraju.
Trochę poleniuchować w hotelu/barze/plaży, bo ostatnie wyjazdy to ciągle na nogach i czasu nie było, żeby "nic nie robić" ;)

Chociaż jak znam życie to max po 2 dniach nas zacznie nosić i gdzieś ruszymy. :mrgreen:
Chyba Marakesz i ta miejscowość nadmorska Essaouira najbardziej godna odwiedzin ?
W miarę blisko , żeby się nie ściorać w autobusach/pociągach. A może auto wynająć Ma to sens?
Góra
 PM off  
      
#755 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:05 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Marakesz jest swietny, Essaouira jest ok ale dla mnie nie powala. Fajne są farbiarnie Feskie i Rabat.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Ja polecam bardzo smaczne białe wino Gazzelle, produkowane w okolicach Essaouiry. 70-75 MAD, te tańsze wina (40-50) to jednak tanie wina :) W Essa jest sklep monopolowy po wyjściu z medyny 150 m wprawo za Baab Doukkala, uliczka wzdłuż muru medyny. Duże stoisko monopolowe jest też przy carrefourze (wyjazd z miasta).

To wyżej polecane piwo Casablanca też fajne jest.

@jacakatowice - rozważ Taroudant zamiast Marakeszu. Przyjemniej, bliżej z Agadiru. 35MAD /os wygodna grand taxi collective. Można nawet jednodniówkę strzelić.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro 02 Sty 2018 15:21, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Do niedawna poleciłbym Legzirę z naleciałościami skalnymi ale jak czytałem zawaliły się( podobnie jak na Malcie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#758 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@jacakatowice Marakeszh jest bardzo ok nawet i 3 dni mało na poszwendanie sie po Suku i starówce.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#759 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
jacakatowice...wrzuć w przeglądarkę,,Grzesiu wycieczki Agadir Maroko,, ma gościu swoja strone na facebook. Jeszcze w Polsce dogadałem się z nim przez internet w sprawie transferu z lotniska w Agadirze. Uzgodnilismy cenę i było bardzo OK. Facet zna English i co ważne :lol: :lol: :lol: polski także w stopniu dobrym. Na miejscu dogadałem z nim różne wypady Legzira, Mały Atlas , Sahara i obiad u Beduinów. Poczytaj o nim opinie i może się skusisz. Ma terenową Toyotę 4X4 i jest dobrym przewodnikiem. Można utargować odpowiednie ceny jak będzie Was 4 -6 osób. Fajnie spiewa podczas jazdy oczywiście polskie disco-polo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko
#760 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
HandSome napisał(a):
Do niedawna poleciłbym Legzirę z naleciałościami skalnymi ale jak czytałem zawaliły się( podobnie jak na Malcie).

Jeden łuk się zawalił, jeden wciąż stoi. Legzira jest nadal super. Byłem 3 dni temu.

HandSome napisał(a):
Fajnie spiewa podczas jazdy oczywiście polskie disco-polo

Wiesz, jak człowieka skutecznie zniechęcić :D
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 02 Sty 2018 16:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 843 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group